Kilpailu-uutiset 2018-2019

Iloiset kaksoisvoiton ottajat Eevi ja Minja!

HTL CUP 2018


Hämeenlinnan Taitoluistelijat (HTL) järjestää HTL Cup 2018 kutsukilpailun tulevana viikonloppuna 14.-16.9.2018 Metritiski Arenalla Hämeenlinnassa. Kisoissa näemme useita Jäätaitureita eri sarjoissa. Kaikille luistelijoille kilpailu on kauden ensimmäinen.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Novice A, girls 
(SM-noviisit, tytöt)
lo la klo 12.25-15.40
vo su 11.40-15.30
Yulia Fedorova
Sera Kuronen
Unna Putaala
Novice A, boys
(SM-noviisit. pojat)
lo la klo 15.40-15.55
vo su klo 15.30-15.45
Matias Lindfors
Debytants A 2005 and 2006, girls
(Debytantit 2005-2006, tytöt)
su klo 08.00-11.40Kiia Aittomäki
Eevi Kankaanranta
Minja Peltonen
Debytants A 2007 and younger, girls
(Debytantit 2007 ja nuor.)
su 15.55-17.10Amanda Eskelinen
Jenni Hirvonen
Kiia Kurkinen
Springs A, girls
(A-silmut, tytöt)
la 9.50-11.25

Sara Höijer
Minea Turunen

 

 Springs A, girls  
1.Heta TörmänenTapTL34,19
2.Ennika MäkiTRT30,75
3.Josefiina LänsiöHTL29,52
13.Sara HöijerEsJt24,15
17.Minea TurunenEsJt21,28
 (19 kilpailijaa)  

 

 Novice A girls  SPFS
1.Nella PelkonenKooVee100,9031
2.Olivia LiskoTapTL100,5112
3.Janna JyrkinenLrTL96,1924
4.Frida PajulaLRL93,8663
7.Sera KuronenEsJt86,2577
12.Unna PutaalaEsJt78,64521
14.Yulia FedorovaEsjt78,112010
 (34 kilpailijaa)    

 

 Novice A Boys  SPFS
1.Matias LindforsEsJt86,9711
2.Jari KrestyannokovTapTL70,5822

 

 Debytants A 2005 and 2006, girls  
1.Eevi KankaanrantaEsJt51,56
2.Minja PeltonenEsJt47,73
3.Henna MattilaTapTL47,00
21.Kiia AittomäkiEsJt34,65
 (30 kilpailijaa)  

 

 Debytants A 2007 and younger, girls  
1.Unna KuusinenTapTL49,27
2.Rosa ReponenTapTL48,97
3.Nella AaltonenTapTL46,49
4.Jenni HirvonenEsJt42,37
5.Kiia KurkinenEsJt42,22
8.Amanda EskelinEsJt37,64
 (12 kilpailijaa)  

 

ISU Challenger Series Lombardia Trophy 12.-16.9.2018


Viveca Lindfors aloitti kilpailukautensa Italiassa ISU Challenger Series -sarjan kilpailussa Lombardia Trophy Bergamossa Italiassa 12.-16.9.2018.

 

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
KilpailijoitaSuomalaiset
LadiesSP: to 13:50-17:00
FS: pe 17:30-21:15
24 kilpailijaa
16 maasta
Viveca Lindfors
Sofia Sula
MenSP: to 18:30-20:30
FS: la 13:00-15:40
15 kilpailijaa
9 maasta
-
PairsSP: to 17:10-18:20
FS: pe 15:50-17:10
8 paria
6 maasta
-
Ice DanceRD: pe 13:50-15:30
FD: la 16:00-18:10
12 paria
9 maasta
Juulia Turkkila / Matthias Versluis

 

Linkit:

 Ladies  SPFS
1.Elizaveta TuktamyshevaRUS206,0711
2.Sofia SamodurovaRUS184,8224
3.Mako YamashitaJPN182,2253
4.Kaori SakamotoJPN180,8592
5.Viveca LindforsFIN166,9336
6.Amber GlennUSA166,2545
13.Sofia SulaFIN130,571512
 (23 kilpailijaa)