Kilpailu-uutiset 2018-2019

SM-noviiseille kolmoisvoitto!!
Debytanttien palkintojenjako

SM-noviisien ja debytanttien 2. lohkokilpailu (Lohko 3):
SM-noviiseille KOLMOISVOITTO!


Helsingin Taitoluisteluklubi (HTK) järjestää kolmannen lohkon SM-noviisien ja debytanttien 2. lohkokilpailun 12.-13.1.2019 Helsingin jäähallin harjoitushallissa.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisit, tytötsp la klo 13.00-17.10
fs su klo 9.00-14.21
Yulia Fedorova
Isabel Haavisto
Oona Kesti
Sera Kuronen
Unna Putaala
Debytantit, tytötsu klo 14.30-19.17Kiia Aittomäki
Amanda Eskelin
Jenni Hirvonen
Eevi Kankaanranta
Kiia Kurkinen
Lilja Parviainen
Minja Peltonen
Oona Veijola

 

Linkit:

 SM-noviisit, tytöt  SPFS
1.Yulia FedorovaEsJt105,3111
2.Oona KestiEsJt92,9345
3.Sera KuronenEsJt92,10112
4.Jenni JohanssonEVT91,2793
5.Stella SainioHTK90,9638
12.Isabel HaavistoEsJt79,951511
22.Unna PutaalaEsJt74,712317
 (34 kilpailijaa)    

 

 Debytantit, tytöt  
1.Anna BergströmHTK57,20
2.Eevi KankaanrantaEsJt53,40
3.Lotte EronenHTK53,31
4.Petra LahtiMTK48,26
5.Oona VeijolaEsJt47,11
7.Jenni HirvonenEsJt45,37
9. Kiia AittomäkiEsJt44,78
10.Amanda EskelinEsJt44,24
12.Minja PeltonenEsJt43,15
13.Kiia KurkinenEsJt42,94
17.Lilja ParviainenEsJt41,69
 (33 kilpailijaa)  

 

 

 

Urheilu Mehiläinen Muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailut 12.1.2019


Helsingin Taitoluisteluklubi (HTK) järjestää muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailut Helsingin jäähallissa lauantaina 12.1.2019.

SarjaAikataulu
(alustava)
VBS-joukkueet
SM-junioritklo 18.51-20.00Valley Bay Synchro
SM-noviisitklo 17.36-18.45Valley Bay Synchronics
Aikuisetklo 9.00-10.02Valley Bay Synchrospirit
Mastersklo 15.00-15.36Valley Bay Synchrohearts
Senioritklo 16.46-17.16Valley Bay Synchrostars
Junioritklo 15.56-16.26Valley Bay Synchrostyle
Noviisitklo 10.08-10.38Valley Bay Synchroshine
Minoritklo 12.12-13.20Valley Bay Synchronettes
Tulokkaatklo 10.58-12.06Valley Bay Synchrokids


Tulokset:

 

 Aikuiset MUPI
1.ShadowsETK81,33
2.Team AntiqueHSK78,00
3.JääleiditHTK63,67
5.Valley Bay SynchrospiritEsJt52,00
 (7 joukkuetta)  

 

 Noviisit MUPI
1.Cool StepsEVT74,00
2.Team MagnetiqueHSK71,00
3.Valley Bay SynchroshineEsJt55,00
 (5 joukkuetta)  

 

 Tulokkaat MUPI
1.SunbeamsETK66,00
2.Ice SympathyTTK64,50
3.Team MiniqueHSK62,50
7.Valley Bay SynchrokidsEsJt41,25
 (8 joukkuetta)  

 

 Minorit MUPI
1.Team SympatiqueHSK84,75
2.MiniMintsHTK81,25
3.Sunny StepsEVT78,25
5.Valley Bay SynchronettesEsJt69,75
 (8 joukkuetta)  

 

 Masters ISU
1.Best BeforeHTK39,82
2.ReunionsETK37,61
3.Team ChaotiqueHSK34,08
5.Valley Bay SynchroheartsEsJt31,36
 (6 joukkuetta)  

 

 Juniorit ISU
1.MoonlightsHL53,10
2.Team HysteriqueHSK48,82
3.Hot StepsEVT46,80
5.Valley Bay SynchrostyleEsJt35,89
 (5 joukkuetta)  

 

 Seniorit ISU
1.Ex StepsEVT57,65
2.Team PaniqueHSK55,24
3.All StarsHL51,27
4.Valley Bay SynchrostarsEsJt49,57
 (5 joukkuetta)  

 

 SM-noviisit ISU
1.Team DynamiqueHSK73,01
2.FinettesHTK71,05
3.StarlightsHL70,83
4.Valley Bay SynchronicsEsJt57,38
 (7 joukkuetta)  

 

 SM-juniorit, lyhytohjelma ISU
1.Team FintasticHTK71,64
2.MusketeersHL68,35
3.Valley Bay SynchroEsJt63,08
4.Team MystiqueHSK62,80
5.ReflectionsETK49,26
6.Ice StepsEVT39,85
7.Ice InfinityTTK36,28

 

 

 

Mentor Torun Cup 8.-12.1.2018:
3. Linnea Ceder ja 4. Laura Karhunen


Jäätaitureita kilpailivat Puolassa Mentor Torun Cup -kilpailussa.

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
KilpailijoitaJäätaiturit
Senior LadiesSP: ke 17.45
FS: pe 19.15
18 kilpailijaa
14 maasta
Linnea Ceder
Laura Karhunen

 

Linkkejä:

 Senior Ladies  SPFS
1.Marina PireddaITA158,6711
2.Isadora Marie WilliamsBRA147,1423
3.Linnea CederFIN146,8142
4.Laura KarhunenFIN141,4234
5.Lara Naki GutmannITA139,8155
 (16 kilpailijaa)    

 

Onnittelut Linnea ja Laura! 

 

A-silmujen kutsukilpailu


Kauniaisten Taitoluisteluklubi (KaTa) järjestää A-silmujen kutsukilpailun Kauniaisten jäähallissa sunnuntaina 6.1.2019.

SarjaAikatauluJäätaiturit
A-silmutklo 10.15-13.00Erika Nurmi
Janina Vainikka

 

 A-silmut, tytöt ISU
1.Minea HelskeETK36,87
2.Joana LuongHTK35,29
3.Pihla PitkänenETK34,60
11.Erika NurmiEsJt28,25
13.Janina VainikkaEsJt27,66
 (23 kilpailijaa)  

 

 

 

SM-noviisien (pojat) 2. lohkokilpailu

 

Nurmijärven Taitoluistelijat (NTL) järjestää SM-noviisien (pojat) 2. lohkokilpailun Klaukkalan jäähallissa lauantaina 5.-6.1.2019.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisit, pojatsp la klo 17.15-17.50
fs su klo 13.30-14.08
Matias Lindfors

 

 SM-noviisit, pojat  SPFS
1.Matias LindforsEsJt105,3811
2.Jari KrestyannikovTapTL74,9632
3.Max SeneHSK64,5624
4.Pietari AnttilaJTL58,4643

 

 

 

Nettes taituroi pronssille! (kuva: Janne Koistinen)

Loppi-Ice 2019


Taitoluistelu VG-62 Naantali järjestää perinteisen muodostelmaluistelun Loppi-Ice 2019 kutsukilpailun lauantaina 5.1.2019.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-junioritklo 18.32-19.15Valley Bay Synchro
Minoritklo 12.42-13.50Valley Bay Synchronettes
Tulokkaatklo 10.42-12.42Valley Bay Synchrokids
Aikuisetklo 9.00-9.48Valley Bay Synchrospirit
Kans. junioritklo 14.56-16.26Valley Bay Synchrostyle
Kans. noviisitklo 9.48-10.42Valley Bay Synchroshine

 

 Aikuiset MUPI
1.Sand ChristalsRNK78,50
2.Team Ice PassionVarala63,00
3.Team FrosettesKeMu45,75
4.Valley Bay SynchrospiritEsJt41,75

 

 Kansalliset noviisit MUPI
1.Chicas del AmorRJT80,00
2.Team FusionPoriTa65,25
3.Sparkle EdgesKaari53,50
6.Valley Bay SynchroshineEsJt43,50
 (7 joukkuetta)  

 

 Tulokkaat MUPI
1.Ice SympathyTTK70,75
2.SunflowersHL66,50
3.Little EdgesKaari61,50
7.Valley Bay SynchrokidsEsJt46,25
 (14 joukkuetta)  

 

 Minorit ISU
1.Golden EdgesKaari36,79
2.MiniMintsHTK35,58
3.Valley Bay SynchronettesEsJt34,58
 (8 joukkuetta)  

 

 Kansalliset juniorit ISU
1.MoonlightsHL51,38
2.Hot StepsEVT45,75
3.Team ExplosionPoriTa44,21
9.Valley Bay SynchrostyleEsJt36,25

 

 SM-juniorit (vo) ISU
1.Dream EdgesKaari112.08
2.MusketeersHL109.13
3.Valley Bay SynchroEsJt99,10
4.Sun City SwingVG-6282,31
5.Ice StepsEVT81,92

 

 

 

SM-senioreiden ja SM-junioreiden SM2019


KooKoo Jäätaiturit järjesti yksinluistelun SM-senioreiden ja SM-junioreiden SM-kilpailut 15.-16.12.2018 Lumon Areenalla Kouvolassa. 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-seniorit, naisetsp la klo 15.50-17.13
fs su klo 16.35-18.11
Linnea Ceder
Laura Karhunen
Viveca Lindfors
SM-juniorit, tytötsp la klo 11.25-14.03
fs su klo 12.00-15.05
Melina Brusi
Sirkku Koskenvaara
Fanny Lindfors
Dina Pöllänen
Anni Skogberg

 

Linkkejä:

SM-kilpailusta löytyy tietoa myös Skating Finland -sovelluksesta.

 SM-juniorit, tytöt  SPFS
1.Fanny LindforsEsJt128,9131
2.Milania VäänänenPTL125,1022
3.Mai HelskeETK121,2953
4.Selma VälitaloOLK119,8415
5.Enja RuokonenTapTL119,4344
6.Melina BrusiEsJt111,5766
7.Emma KarjalainenTL106,4298
8.Essi KorpiTapTL105,34712
9.Sirkku KoskenvaaraEsJt103,30157
10.Dina PöllänenEsJt102,77129
13.Anni SkogbergEsJt98,891811
 (19 kilpailijaa)    

 

 SM-seniorit, naiset  SPFS
1.Viveca LindforsEsJt174,9111
2.Emmi PeltonenEVT163,1123
3.Jenni SaarinenKooVee159,7932
4.Hanna KiviniemiTapTL135,2155
5.Linnea CederEsJt135,0794
6.Oona OunasvuoriHL131,1966
7.Sallianna ÖzturkVG-62130,7748
8.Vera StoltPTL128,8877
9.Laura KarhunenEsJt122,0589
10.Jade RautiainenTTK107,021010
11.Nelma HedeHL94,241111

 

Onnittelut Suomen mestareille:
VIVECA LINDFORS, naiset
FANNY LINDFORS, tytöt
ja kaikille muillekin SM-kilpailun jäätaituriluistelijoille!

 

YL Kutsukilpailut 9.12.2018


Vihdin Taitoluistelijat (VTL) järjesti Tähtisarjojen kutsukilpailut Kisakalliossa su 9.12.2018.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Minitklo 8.00-10.16Sara Hakkola
Nea Huolman
Hertta Pönni

 

 Minit, tytöt **
1.Nicolina PodchishchalovaKoTa45,75
2.Sabrina ViinikainenKoTa45,00
3.Ines SalminenHTK41,75
6.Hertta PönniEsJt36,25
10.Sara HakkolaEsJt31,50
17.Nea HuolmanEsJt29,25
 (25 kilpailijaa)  

 

 

 

Synchro
Nics

ML 2. valintakilpailut 8.-9.12.2018:
Valley Bay Synchro upeasti KOLMAS!


Tapparan Taitoluistelu (TapTL) järjestää muodostelmaluistelun SM-sarjojen 2. valintakilpailut Hakametsän hallissa 8.-9.12.2018.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-junioritsp la klo 16.45-18.17
fs su klo 16.45-18.55
Valley Bay Synchro
SM-noviisit
(lohko 1)
su klo 15.00-16.23Valley Bay Synchronics

 

Tulokset

 SM-juniorit  SPFS
1.Dream EdgesKaari182,0411
2.Team FintasticHTK170,4223
3.Valley Bay SynchroEsJt163,7942
4.MusketeersHL162,8234
5.Team MystiqueHSK150,3655
 (12 joukkuetta)    

 

Valley Bay Synchrolla on SM-paikka jo ensimmäisen valintakilpailun perusteella.

 

 SM-noviisit, lohko 1 ISU
1.StarlightsHL64,80
2.FinettesHTK60,62
3.Valley Bay SynchronicsEsJt56,26
4.Dream StepsEVT55,73
 (9 joukkuetta)  

 

Valley Bay Synchronicsillä on SM-paikka jo ensimmäisen valintakilpailun perusteella.

 

Yl Kutsukilpailu


Keravan Luistinseura (KeLS) järjestää tähtisarjojen kutsukilpailun Keravan jäähallissa 1.-2.12.2018.

SarjaAikatauluJäätaiturit
B-silmutsu 14.55-19.54Peppi Heikkinen
Minitla 16.52-20.00Emmi Mustonen
Kiia Palm
Kaisla Siivonen

 

 Minit, tytöt **
1. Natalie TievaETK46,17
2.Noora TuukkanenETK43,67
3.Aleksandra KulayETK42,67
7.Kaisla SiivonenEsJt41,00
14. Kiia PalmEsJt35,33
25.Emmi MustonenEsJt29,67
 (34 kilpailijaa)  

 

 Silmut B tytöt **
1.Minttu HirvonenKaTa58,00
2.Pinja PeltolaHTK52,33
3.Minja DufvaKeLs51,00
34.Peppi HeikkinenEsJt38,17
 (50 kilpailijaa)  

 

 

 

Sofia Väisänen

Santa Claus 2018

 

Varala-Tiimi Ry Taitoluistelu järjestää Santa Claus 2018 kutsukilpailun ja Debytanttien valintakilpailun Tesoman jäähallissa 1.-2.12.2018.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Junior A Ladies
(SM-juniorit)
sp la 18.15-19.30
fs su 20.00-21.30
Sirkku Koskenvaara
Novice A Girls
(SM-noviisit)
sp la 16.30-18.15
fs su 17.50-20.00
Yulia Fedorova
Debutants A born 1.7.2005-30.6.2006
(Debytantit 1.7.2005-30.6.2006)
su klo 10.15-15.50Kiia Aittomäki
Eevi Kankaanranta
Lilja Parviainen
Minja Peltonen
Debutants A born 1.7.2006-30.6.2007
(Debytantit 1.7.2006-30.6.2007)
la klo 11.30-15.30Kiia Kurkinen
Oona Veijola
Debutants A born 1.7.2007-
(Debytantit 1.7.2007 ja nuor.)
su 15.50-17.50Amanda Eskelin
Jenni Hirvonen
Springs A, Girls
(A-silmut)
la klo 8.15-10.15Sofia Väisänen
Cubs Girls 2009
(Minit 2009)
su klo 10.30-13.00Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen
Cubs Girls 2010-2011
(Minit 2010 ja nuor.)
su klo 13.00-14.15Viola Lehtimäki

 

Linkkejä:

 Springs A Girls  ISU
1.Lotta ArtimoHLFIN34,62
2.Sini AlkuTapTLFIN34,01
3.Sofia VäisänenEsJtFIN33,31
 (16 kilpailijaa)   

 

 Debutants A born 1.7.2006-30.6.2007  ISU
1.Rosa ReponenTapTLFIN56,72
2.Elli HelskeETKFIN53,59
3.Lotte EronenHTKFIN50,68
4.Alissa RomanoffLTLFIN48,69
5.Kiia KurkinenEsJtFIN47,15
11.Oona VeijolaEsJtFIN43,24
 (36 kilpailijaa)   

 

 Debutants A born 1.7.2005-30.6.2006  ISU
1.Henna MattilaTapTLFIN52,14
2.Eevi KankaanrantaEsJtFIN51,76
3.Anna BergströmHTKFIN50,56
6.Minja PeltonenEsJtFIN47,85
30.Kiia AittomäkiEsJtFIN37,19
33.Lilja ParviainenEsJtFIN35,66
 (47 kilpailijaa)   

 

 Debutants A born 1.7.2006 and younger  ISU
1.Iida KarhunenLrTLFIN53,36
2.Ulla NieminenTapTLFIN53,01
3.Nella AaltonenTapTLFIN48,64
6.Amanda EskelinEsJtFIN44,59
7.Jenni HirvonenEsJtFIN43,47
 (17 kilpailijaa)   

 

 Novice A Girls   SPFS
1.Olivia LiskoTapTLFIN118,1121
2.Janna JyrkinenLrTLFIN108,2412
3.Yulia FedorovaEsJtFIN91,2835
 (16 kilpailijaa)     

 

 Junior A Ladies   SPFS
1.Emma IgnatiusHLFIN102,2912
2.Tilda LiukkonenLTFIN102,1221
3.Sirkku KoskenvaaraEsJtFIN96,2033
 (7 kilpailijaa)     

 

 Cubs Girls 2010-2011  **
1.Miila NiittynenPoriTaFIN41,67
2.Usva HelminenTLFIN38,33
3.Viola LehtimäkiEsJtFIN38,00
 (16 kilpailijaa)   

 

 Cubs Girls 2009  **
1.Fanni TiainenTLFIN44,00
2.Vilina TolonenEsJtFIN42,67
3.Pinja KarjalainenTLFIN40,67
9.Amanda TeerimäkiEsJtFIN37,33
 (27 kilpailijaa)   

 

 

 

ML Kansallisten sarjojen 1. lohkokilpailu


Saimaan Muodostelmaluistelijat (SaiML) järjestää muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 1. lohkokilpailun lauantaina 1.12.2018 Lappeenrannan kisapuiston jäähallissa.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Aikuisetklo 9.00-10.26Valley Bay Synchrospirit
Mastersklo 15.53-17.07Valley Bay Synchrohearts
Kans. senioritklo 17.27-17.57Valley Bay Synchrostars
Kans. junioritklo 13.00-14.14Valley Bay Synchrostyle

 

 Aikuiset, lohko 5 MUPI
1.Sand ChristalsRNK79,25
2.ShadowsETK77,75
3.JääleiditHTK73,00
10.Valley Bay SynchrospiritEsJt35,75
 (11 joukkuetta)  

 

 Kansalliset juniorit, lohko 5 ISU
1.Ice DiamondsJyTLS48,76
2.Ice confusionKuLS48,36
3.Hot StepsEVT45,87
9.Valley Bay SynchrostyleEsJt32,88
 (9 joukkuetta)  

 

 Kansalliset seniorit, lohko 5 ISU
1.Ex StepsEVT54,21
2.SituationsETK50,89
3.Valley Bay SynchrostarsEsJt49,87
 (5 joukkuetta)  

 

 Masters, lohko 5 ISU
1.Best BeforeHTK47,22
2.Team ChaotiqueHSK45,89
3.ReunionsETK44,85
6.Valley Bay SynchroheartsEsJt35,80
 (9 joukkuetta)  

 

 

 

Muodostelmaluistelun Pikkujoulukilpailu 1.12.2018


Etelä-Vantaan Taitoluistelijat (EVT) järjestää muodostelmaluistelun Pikkujoulukilpailut Tikkurilan Trio Areenalla lauantaina 1.12.2018.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-junioritklo 17.46-18.26Valley Bay Synchro
Kans. noviisitklo 9.00-10.02Valley Bay Synchroshine
Tulokkaatklo 10.05-12.03Valley Bay Synchrokids


Tulokset

 Kansalliset noviisit MUPI
1.Chicas del AmorRJT75,67
2.Cool StepsEVT68,00
3.SilverlightsHL61,33
7.Valley Bay SynchroshineEsJt38,33
 (7 joukkuetta)  

 

 Tulokkaat MUPI
1.Team PassionPoriTa58,67
2.SunflowersHL57,67
3.Ice SympathyTTK55,67
10.Valley Bay SynchrokidsEsJt38,33
 (13 joukkuetta)  

 

 SM-juniorit ISU
1.Team MystiqyeHSK101,32
2.Valley Bay SynchroEsJt89,77
3.ReflectionsETK79,55
4.Ice StepsEVT72,58
5.Ice InfinityTTK56,98

 

 

 

Christmas Cup


Unkarin luisteluliitto järjestää Christmas Cup 2018 taitoluistelukilpailun Budapestissa 29.11-2.12.2018.

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
OsallistujatJäätaiturit
Junior Ladiessp to klo 12:31-15:55
fs pe klo 15:26-19:12
27 tyttöä
12 maasta
Melina Brusi
Anni Skogberg


Linkkejä:

 Junior Ladies  SPFS
1.Liana Vakhitova RUS172,3011
2.Alessia TornaghiITA157,9322
3.Júlia LángHUN132,8635
4.Bernadett SzigetiHUN131,5254
5.Milania VäänänenFIN129,3246
14.Melina BrusiFIN101,17918
16.Petra PalmioFIN97,891912
18.Anni SkogbergFIN91,661817
 (20 kilpailijaa)    

 

 

 

SM-noviisit Tallinnassa
Iloinen voittaja: Matias Lindfors

Tallinn Trophy


Kansainvälinen ISU Challenger Series -Tallinn Trophy 2018 kilpailu Virossa 26.11-2.12.2018.

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
OsallistujatJäätaiturit
Ladies
(ISU Challenger Series)
sp ke klo 16.50-21.20
fs to klo 13.15-18.30
29 naista
20 maasta
Viveca Lindfors
Junior Ladiessp pe klo 11.15-14.30
fs la klo 9.15-12.55
22 tyttöä
9 maasta
Linnea Ceder
Laura Karhunen
Fanny Lindfors
Advanced Novicesp la klo 16.00-19.50
fs su klo 12.25-16.45
35 tyttöä
8 maasta
Oona Kesti
Sera Kuronen
Unna Putaala
Advanced Novice, mensp la klo 20.05-20.41
fs su 16.40-17.25
6 poikaa
4 maasta
Matias Lindfors

 

Linkkejä:

 

 Ladies  SPFS
1.Serafima SakhanovichRUS202,6211
2.Ting CuiUSA199,7922
3.Viveca LindforsFIN185,4233
4.Anastasiia GubanovaRUS180,7344
 (28 kilpailijaa)    

 

 Junior Ladies  SPFS
1.Youn YouKOR163,6711
2.Selma VälitaloFIN128,5662
3.Niina PetrokinaEST125,1973
6.Linnea CederFIN119,9426
8.Laura KarhunenFIN111,4687
16.Fanny LindforsFIN90,652015
 (22 kilpailijaa)    

 

 Advanced Novice Ladies  SPFS
1.Amalia ZelenjakEST100,3621
2.Zasmina JefremenkoLAT92,1813
3.Roos van der PasNED91,9632
6.Oona KestiFIN86,70610
11.Edith MattilaFIN81,731112
20.Jessila LouhelainenFIN76,412516
21.Sera KuronenFIN75,671422
29.Unna PutaalaFIN60,222929
 (29 kilpailijaa)    

 

 Advanced Novice Men  SPFS
1.Matias LindforsFIN94,1711
2.Jegor MartsenkoEST91,1722
3.Vladimir TaganovEST87,0543
 (5 kilpailijaa)    

 

 

A-silmujen 1. valintakilpailu


Kauniaisten Taitoluisteluklubi (KaTa) järjestää A-silmujen 1. valintakilpailun sunnuntaina 25.11.2018 Kauniaisten jäähallissa.

SarjaAikatauluJäätaiturit
A-silmutklo 10.15-16.00Sara Höijer
Erika Nurmi
Minea Turunen
Janina Vainikka
Sofia Väisänen

 

 A-silmut, tytöt ISU
1.Lotta ArtimoHL36,37
2.Anni LeimiHSK33,50
3.Minea HelskeETK33,28
6.Janina VainikkaEsJt31,80
7.Sofia VäisänenEsJt30.97
26.Erika NurmiEsJt26,24
29.Sara HöijerEsJt25,65
30.Minea TurunenEsJt25,53
 (42 kilpailijaa)  

 

Aluemestaruuskilpailun (28) ja Timanttifinaalin (9) paikat jaetaan kahden kilpailun perusteella ranking-listan mukaan.

Muodostelmaluisten kansallisten sarjojen 1. lohkokilpailu


Lahden Taitoluistelijat (LTL) järjestää muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 1. lohkokilpailun lauantaina 24.11.2018 ISKU Areenalla Lahdessa.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Minoritklo 17.52-19.12Valley Bay Synchronettes
Noviisitklo 16.46-17.22Valley Bay Synchroshine
Tulokkaat
*elementtikilp.
klo 15.00-16.26Valley Bay Synchrokids

 

Tulokset:

 Minorit  
1.MiniMintsHTK81,75
2.SunlightsHL80,50
3.Team SympatiqueHSK79,00
4.Sunny StepsEVT77,25
5.Valley Bay SynchronettesEsJt73,00
 (10 joukkuetta)  

 

 Kans. noviisit  
1.Cool StepsEVT74,75
2.Team MagnetiqueHSK67,50
3.BriljantitKTK65,00
4.SilverlightsHL56,50
5.Valley Bay SynchroshineEsJt54,75
6.Ice SweetsETK44,50
 (6 joukkuetta)  

 

 

 

SM-juniorit: Sirkku ja Dina
Fanny

SM-senioreiden ja SM-junioreiden 2. valintakilpailu


Etelä-Vantaan Taitoluistelijat (EVT) järjestää SM-senioreiden ja SM-junioreiden 2. valintakilpailun Myyrmäen jäähallissa 17.-18.11.2018.

SarjatAikatauluJäätaiturit
SM-senioritsp la klo 16.55-18.06
fs su 16.30-17.55
Linnea Ceder
Laura Karhunen
SM-junioritsp la klo 11.00-14.36
fs su klo 10.00-13.58
Melina Brusi
Sirkku Koskenvaara
Fanny Lindfors
Dina Pöllänen
Anni Skogberg

 

Livestream
Tulokset

 SM-juniorit, tytöt  SPFS
1.Selma VälitaloOLK126.4711
2.Milania VäänänenPTL121,2732
3.Fanny LindforsEsJt114,6524
4.Enja RuokonenTapTL112,4863
9.Dina PöllänenEsJt100,90186
11.Melina BrusiEsJt100,531010
16.Sirkku KoskenvaaraEsJt93,451913
21.Anni SkogbergEsJt8,211123
 (24 kilpailijaa)    

 

 SM-seniorit, naiset  SPFS
1.Vera StoltPTL145,8511
2.Jenni SaarinenKooVee136,6922
3.Laura KarhunenEsJt120,7944
7.Linnea CederEsJt108,4095
 (9 kilpailijaa)    

 

Seuramme kaikki SM-seniorit ja SM-juniorit ovat saaneet paikat SM-kilpailuun! Onnittelut!

 

 

 

Debyt: Eevi ja Minja
SM-noviisit: Sera ja Oona
SM-noviisien palkintojen jako

Promo Cup 2018


Salon Palloilijoiden taitoluistelujaosto (SalPa) järjestää Promo-Cup 2018 kutsukilpailun Salon jäähallissa 16.-18.11.2018.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisitsp la klo 14.11-17.07
fs su klo 14.21-17.38
 
Oona Kesti
Sera Kuronen
Debytantitla klo 9.00-12.08Eevi Kankaanranta
Minja Peltonen
Oona Veijola
A-silmutsu 8.30-12.03Sara Höijer
Erika Nurmi
Minea Turunen
Janina Vainikka


Tulokset:

 Debytantit, tytöt ISU
1.Anna BergströmHTK55,17
2.Minja PeltonenEsJt53,22
3.Lotte EronenHTK51,93
4.Eevi KankaanrantaEsJt50,83
13.Oona VeijolaEsJt40,98
 (27 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit, tytöt  SPFS
1.Frida PajulaLrL91,9871
2.Oona KestiEsJt91,8814
3.Eveliina AlarantaLTL88,3636
7.Sera KuronenEsJt85,8557
 (23 kilpailijaa)    

 

 A-silmut ISU
1.Enrika MäkiTRT36,55
2.Matilda MäkeläRauTL32,19
3.Minea KiskolaPoriTa32,08
7.Janina VainikkaEsJt30,84
11.Erika NurmiEsJt28,82
12.Sara HöijerEsJt28,50
21.Minea TurunenEsJt25,38
 (32 kilpailijaa)  

 

 

 

Muodostelmaluistelun kutsukilpailut 17.11.2018


Keski-Uudenmaan Muodostelmaluistelijat (KEMU) järjesti kutsukilpailut 17.11.2018 kansallisille noviiseille ja aikuisille Keravan jäähallissa.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Aikuisetklo 14.40-15.10Valley Bay Synchrospirit
Kans. noviisitklo 13.15-14.18Valley Bay Synchroshine

 

 Aikuiset MUPI
1.AudaxPTL71,67
2.Ice ComedyTTK66,33
3.Valley Bay SynchrospiritEsJt47,67
4.Creme De MentsHL45,67
5.Team FrosettesKEMU39,67

 

 Noviisit MUPI
1.Chicas del AmorRJT71,5
2.BriljantitKTK70,0
3.Ad AstraPTL57,75
7.Valley Bay SynchroshineEsJt48,00
 (7 joukkuetta)  

 

 

 

Minejä kisapaikalla.

Minien ja B-silmujen 1. aluevalinta


Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK) järjestää Helsingin alueen Minien ja B-silmujen 1. aluevalintakilpailun Tikkurilan harjoitusjäähallissa 17.11.2018.
 

SarjaAikatauluJäätaiturit
B-silmutklo 10.40-12.30Peppi Heikkinen
Minit 2009klo 9.10-10.00Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen
Minit 2010 ja nuor.klo 8.30-9.10Sara Hakkola
Nea Huolman
Viola Lehtimäki
Emmi Mustonen
Kiia Palm
Hertta Pönni
Kaisla Siivonen

 

Tulokset:
 

 Minit 2009 **
1.Iiris KäyhtyHSK38,00
2.Vilina TolonenEsJt37,33
3.Saara PanulaHSK35,00
5.Amanda TeerimäkiEsJt32,67
 (11 kilpailijaa)  

Amanda on saanut erikoismaininnan: hienot liut

 Minit 2010 ja nuor. **
1.Viola LehtimäkiEsJt38,00
2.Kaisla SiivonenEsJt34,67
3.Emma KuusikoskiKaTa33,50
4.Kiia PalmEsJt33,33
5.Nea HuolmanEsJt31,33
6.Sara HakkolaEsJt29,00
7.Emmi MustonenEsJt28,33
8.Hertta PönniEsJt25,00
9.Martta KoivumäkiOTK20,33
 (9 kilpailijaa)  

Hertta on saanut erikoismaininnan: ryhdikäs luistelu

 B-silmut  
1.Alisa LeinonenHL40,67
2.Siiri TahvanainenEVT38,67
3.Ella SyrjäTTK36,00
6.Peppi HeikkinenEsJt33,67
 (18 kilpailijaa)  

 

 

 

Viveca Lindfors (kuva: Janne Koistinen)

Helsinki Grand Prix of Figure Skating 2.-4.11.2018
 

ISU Grand Prix of Figure Skating-sarjan kilpailu järjestetään ensimmäisen kerran Suomessa. Viveca Lindfors osallistuu tähän historialliseen Helsinki Grand Prix of Figure Skating -kilpailuun Helsingin jäähallissa 2.-4.11.2018. Kilpailuun on valittu mukaan vain kovatasoisia luistelijoita, mm. kaksi hallitsevaa olympiavoittajaa Japanin Yuzuru Hanyu ja Venäjän Alina Zagitova. Taitoluistelumaailman huomio kohdistuu tällä viikolla Helsinkiin!

SarjaAikatauluKilpailijoitaSuomalaiset
LadiesSP: pe 16.55
FS: la 17.30
11 naista
6 maasta
Viveca Lindfors
Emmi Peltonen
MenSP: la 12.45
FS: su 14.00
11 miestä
9 maasta
Valtter Virtanen
Ice DanceRD: pe 18.50
FD: la 19.40
10 paria
6 maasta
Juulia Turkkila / Matthias Versluis
PairsSP: pe 15.00
FS: la 14.40
8 paria
7 maasta
-
GAALAsu 17.30-20.00  

 

Linkkejä:

 Ladies  SPFS
1.Alina ZagitovaRUS215,2911
2.Stanislava KonstantinovaRUS197,5743
3.Kaori SakamotoJPN197,4272
8.Viveca LindforsFIN159,62106
9.Emmi PeltonenFIN158,72510
 (11 kilpailijaa)    

 

 

 

Mini-sarjojen palkitut: Amanda, Vilina ja Kiia

Pop-up skate 28.10.2018

 

Espoon Jäätaiturit (EsJt) järjestää Minien Pop-up skate kutsukilpailun Tapiolan harjoitusjäähallissa su 28.10.2018. Kisoissa näemme kaikki seuran Mini-sarjan luistelijat. Tässä on hyvä tilaisuus tulla katsomaan seuran nuorimpia kilpailevia yksinluistelijoita! Kisoihin on vapaa pääsy.

SarjatAikatauluJäätaiturit
Minit 2009, tytötsu 17.25-17.58Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen
Minit 2010 ja nuor, tytötsu 16.00-17.08Sara Hakkola
Nea Huolman
Viola Lehtimäki
Emmi Mustonen
Kiia Palm
Hertta Pönni
Kaisla Siivonen

 

 Minit 2009 **
1.Minea MäkeläETK43,00
2.Vilina TolonenEsJt39,33
3.Amanda TeerimäkiEsJt37,67
 (7 kilpailijaa)  

 

 Minit 2010 ja nuor. **
1.Miila NiittynenPoriTa47,17
2.Kiia PalmEsJt39,00
3.Annika PellonmaaETK38,67
4.Viola LehtimäkiEsJt37,33
7.Emmi MustonenEsJt35,67
8.Kaisla SiivonenEsJt34,00
11.Sara HakkolaEsJt31,67
12.Hertta PönniEsJt31,50
13.Nea HuolmanEsJt29,33
 (14 kilpailijaa)  

 

Emmi sai erikoismaininnan laadukas istumapiruetti.

 

Muodostelmaluistelun SM-sarjojen 1. valintakilpailu


Helsingfors Skridskoklubb (HSK) järjestää muodostelmaluistelun SM-sarjojen 1. valintakilpailun 27.-28.10.2018 Espoon Metro Areenalla. Kaikki mukaan kannustamaan Espoon Jäätaitureiden SM-joukkueita! Mukana myös Helsingin alueen SM-seniorijoukkueet.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-junioritla sp: klo 16.43-18.15Valley Bay Synchro
SM-noviisit, lohko 1la: klo 15.00-16.23Valley Bay Synchronics


Linkkejä:

 SM-noviisit, lohko 1  
1.FinettesHTK67,73
2.StarlightsHL59,42
3.Valley Bay SynchronicsEsJt55,25
4.Sun City SynchroVG-6252,83
 (9 joukkuetta)  

 

Valley Bay Synchronics sai jo paikan SM-kilpailuun!

 

 SM-juniorit  SPFS
1.Dream EdgesKaari183,9411
2.Team FintasticHTK174,3432
3.MusketeersHL172,7723
4.Team MystiqueHSK163,4544
5.Valley Bay SynchroEsJt146,1955
6.ReflectionsETK130,7566
 (12 joukkuetta)    

 

Valley Bay Synchro sai jo paikan SM-kilpailuun!

 

Debytantteja palkinnonjaon jälkeen.
SM-noviisit

SM-noviisien ja Debytanttien 1. lohkokilpailu (lohko 3)

 

Espoon Jäätaiturit (EsJt) järjestää SM-noviisien ja Debytanttien 1. lohkokilpailun Tapiolan harjoitusjäähallissa 27.-28.10.2018. Toivotamme kaikki tervetulleeksi kannustamaan oman seuramme luistelijoita! Kilpailuihin on vapaa pääsy.

 

SarjatAikatauluJäätaiturit
SM-noviisit, tytöt

la sp: 14.00-18.26
su fs: 9.30-14.40

Yulia Fedorova
Isabel Haavisto
Oona Kesti
Sera Kuronen
Unna Putaala
Debytantit, tytötla: 9.30-13.35Kiia Aittomäki
Amanda Eskelinen
Jenni Hirvonen
Eevi Kankaanranta
Kiia Kurkinen
Lilja Parviainen
Minja Peltonen
Oona Veijola

 

Tulokset

 Debytantit, tytöt  
1.Anna BergströmHTK51,80
2.Pihla BergmanHTK50,87
3.Eevi KankaanrantaEsJt50,76
4.Lotte EronenHTK47,53
5.Evi ForsmanHSK47,05
6.Kiia KurkinenEsJt46,75
8.Minja PeltonenEsJt45,60
9.Amanda EskelinEsJt45,47
11.Kiia AittomäkiEsJt43,55
12.Jenni HirvonenEsJt43,00
16.Oona VeijolaEsJt40,48
31.Lilja ParviainenEsJt28,37
 (32 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit, tytöt  SPFS
1.Jenni JohanssonEVT93,9731
2.Eveliina AlarantaLTL90,8642
3.Ellen AmperHSK90,5315
4.Oona KestiEsJt89,0473
5.Sera KuronenEsJt88,1827
9.Yulia FedorovaEsJt83,42204
11.Unna PutaalaEsJt81,63189
12.Isabel HaavistoEsJt79,951013
 (39 kilpailijaa)    

 

Debytanttien Kulta- ja Hopeafinaalipaikat sekä SM-noviisien SM- ja Hopeafinaalipaikat määritetään tällä kaudella uudella tavalla (pisteparemmuusjärjestyksessä tietyt kilpailut huomioiden), joten paikat selviävät vasta myöhemmin. Tarkemmin täällä (kohdassa 6.4).

 

 

 

Janina ja Peppi loppuverkassa. Loppumaton verkka.
Eerika, Janina ja Peppi
(kuvat: Päivi Vainikka)

Tikkurila Trophy 2018


Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK) järjestää Tikkurila Trophy 2018 -kutsukilpailun Trio Areenalla 27.-28.10.2018.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Springs A Younger
(A-silmut, nuoremmat)
la 9.00-11.30Sara Höijer
Minea Turunen
Sofia Väisänen
Springs A Older
(A-silmut, vanhemmat)
la 11.40-14.00Erika Nurmi
Janina Vainikka
Springs B Younger
(B-silmut, nuoremmat)
la 14.30-17.00Peppi Heikkinen

 

Tulokset

 Springs A Younger   
1.Sini AlkuTapTLFIN33,73
2.Heta TörmänenTapTLFIN33,18
3.Inka-Sofia MuhonenETKFIN32,40
8.Sofia VäisänenEsJtFIN31,16
10.Sara HöijerEsJtFIN28,58
21.Minea TurunenEsJtFIN23,73
 (23 kilpailijaa)   

(korjatut tulokset)

 Springs A Older   
1.Enrika MäkiTRTFIN35,17
2.Erika NurmiEsJtFIN33,47
3.Anna PuolanneKaTaFIN30,81
4.Sara PahkamaaETKFIN30,51
5.Janina VainikkaEsJtFIN30,42
6.Ella HuurinenETKFIN30,42
 (21 kilpailijaa)   

 

 Springs B Younger   
1.Minttu HirvonenKaTaFIN31,72
2.Alisa SosedkinaSTPRUS28,66
3.Tiffany HelantoKaTaFIN26,01
4.Peppi HeikkinenEsJtFIN24,75
 (22 kilpailijaa)   

 

SM-junioreiden 1. valintakilpailu 13.-14.10.2018


KooVee Taitoluistelu järjestää SM-senioreiden ja SM-junioreiden ja SM-noviisipoikien 1. valintakilpailun Hakametsän harjoitushallissa Tampereella.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-junioritsp la 11.00-13.52
fs su 10.00-13.10
Melina Brusi
Sirkku Koskenvaara
Fanny Lindfors
Dina Pöllänen
Anni Skogberg
SM-noviisitsp la 14.10-14.32
fs su 13.30-13.55
Matias Lindfors

 

Linkkejä:

 SM-juniorit, tytöt  SPFS
1.Milania VäänänenPTL117,9716
2.Selma VälitaloOLK115,9823
3.Enja RuokonenTapTL115,9642
4.Mai HelskeETK115,2134
5.Fanny LindforsEsJt114,5861
6.Vilma LeppänenTTK108,43115
7.Anni SkogbergEsJt106,7658
8.Melina BrusiEsJt106,4477
9.Essi KorpiTapTL100,96810
10.Dina PöllänenEsJt97,49912
15.Sirkku KoskenvaaraEsJt91,101416
 (22 luistelijaa)    

 

 SM-noviisit, pojat  SPFS
1.Matias LindforsEsJt89,0711
2.Jari KrestyannikovTapTL79,4822
3.Atte SaarinenSTR63,1833

 

SM-junioreista tämän kilpailun 10 parasta saivat jo SM-paikat. Jäätaitureista siis Fanny, Anni, Melina ja Dina. Onnittelut!

 

 

(kuvat: Janne Koistinen)

Finlandia Trophy 5.-7.10.2018:
Viveca Lindfors KOLMAS!


Vuosittainen kovatasoinen kansainvälinen Finlandia Trophy-kilpailu Metro Areenalla Espoossa oli hienoa katsottavaa. Viveca Lindfors oli naisten sarjassa kolmas ennätyspisteillään! ONNITTELUT!

Muodostelmaluistelukilpailussa nähtiin espoolainen ESS:n Lumineers-joukkue.

Kilpailu on ISU:n arvostetun Challenger-sarjan osakilpailu.

SarjaAikataulu
(muutokset mahdollisia)
KilpailijoitaSuomalaiset
LadiesSP: pe 17:30
FS: su 13:00
24 naista
19 maasta
Viveca Lindfors
Emmi Peltonen
MenSP: pe 14:00
FS: la 16:40
22 miestä
17 maasta
Roman Galay
Valtter Virtanen
PairsSP: pe 12:00
FS: la 14:25
10 paria
7 maasta
-
Ice DanceRD: la 12:00
FD: su 17:15
12 paria
9 maasta
Juulia Turkkila / Matthias Versluis
SynchroSP: la 20:407 joukkuetta
2 maasta
Helsinki Rockettes
Lumineers
Marigold IceUnity
Team Unique

 

Linkkejä:

 Ladies  SPFS
1.Elizaveta TuktamyshevaRUS202,8513
2.Elizabet TursynbaevaKAZ200,7421
3.Viveca LindforsFIN187,1962
4.Stanislava KonstantinovaRUS187,1334
5.Emmi PeltonenFIN172,0248
6.Veronik MalletCAN170,6875
 (24 kilpailijaa)    

 

Fanny ja Dina -lyhytohjelman jälkeisissä tunnelmissa.

Crystal Cup 2018 vol 2.

 

Mikkelin Luistelijat (ML) järjesti Crystal Cup 2018 vol 2. yksinluistelukilpailun Ikioma Areenalla Mikkelissä 28.-30.9.2018. Kilpailuun osallistuivat kaikki seuramme SM-juniorisarjan yksinluistelijat.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Junior A Ladies

SP la: 20.20-22.24
FS su: 11.55-13.45
 

Melina Brusi
Fanny Lindfors
Dina Pöllänen
Anni Skogberg
Junior B Ladies, born 2000-2001SP la: 15.20-18.03
FS su: 15.25-18.35
Gabriella Sandström
Debs A

la: 16.54-20.02

Lilja Parviainen
Oona Veijola

 

 Junior B Ladies born 2000-2001   SPFS
1.Emma Veijalainen FIN111,3851
2.Silja Toimela FIN105,7723
3.Alisa Paastela FIN104,4572
4.Emma Elo FIN103,1516
5.Alisa Hakola FIN102,8244
20.Gabriella SandströmEsJtFIN77,961820
 (24 kilpailijaa)     

 

 Junior A Ladies   SPFS
1.Melina BrusiEsJtFIN107,7931
2.Fanny LindforsEsJtFIN102,2244
3.Mia Koskinen FIN101,0119
4.Natalia Periainen FIN100,7828
5.Emma Karjalainen FIN100,4782
10. Anni SkogbergEsJtFIN93,39145
12.Dina PöllänenEsJtFIN89,921311
 (14 kilpailijaa)     

 

 Debs A Girls   
1.Oona Kauppinen FIN46,68
2.Emma Erholm FIN46,13
3.Mette Grusander FIN45,07
8.Oona VeijolaEsJtFIN43,35
25.Lilja ParviainenEsJtFIN36,29
 (29 kilpailijaa)   

 

 

 

SM-noviisien valintakilpailu Järvenpää Trophy 29.-30.9.2018

 

Järvenpään Taitoluistelijat (JTL) järjesti SM-noviisien valintakilpailun Järvenpää Trophyn Järvenpään jäähallissa 29.-30.9.2018.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisit synt. 1.7.2003-31.12.2004SP la 13.57-19.50
FS su 14.52-21.39
Isabel Haavisto
Sera Kuronen
SM-noviisit synt. 1.1.2005 ja myöh. tytötSP la 9.00-12.58
FS su 8.30-13.05
(Yulia Fedorova, per.)
Oona Kesti
Unna Putaala
SM-noviisit, pojatSP la 19.50-20.24
FS su 14.11-14.52
Matias Lindfors

 

 SM-noviisit, tytöt, 2005-  SPFS
1.Nella PelkonenKooVee103,5932
2.Janna JyrkinenLrTL100,8251
3.Frida PajulaLRL93,4443
14.Oona KestiEsJt80,421411
21.Unna PutaalaEsJt72,682521
 (41 kilpailijaa)    

 

 SM-noviisit, tytöt, 1.7.2003-31-12-2004  SPFS
1.Ellen AmperHSK90.0941
2.Salla SointuKooVee86,9532
3.Jenni JohanssaonEVT85,5793
4.Sera KuronenEsJt84,1784
28.Isabel HaavistoEsJt71,083130
 (53 kilpailijaa)    

 

 SM-noviisit, pojat  SPFS
1.Matias LindforsEsJt100,3311
2.Max SeneHSK68,9422
3.Jari KrestyannikovTapTL67,0233
 (6 kilpailijaa)    

 

 

Sera Kuronen, 2.sija!

Aktia Trophy 2018


Etelä-Vantaan Taitoluistelujat (EVT) järjesti perinteisen Aktia Trophy 2018 -kutsukilpailun Myyrmäen jäähallissa 21-23.9.2018. Kisoissa näimme myös Jäätaitureiden nuorimpia yksinluistelijoita. 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisit 2004 ja vanh.la klo 18.16-21.16Sera Kuronen
SM-noviisit 2005 ja nuor.la klo 15.16-18.16Yulia Fedorova
Unna Putaala
A-silmut 2007la klo 8.00-10.36Erika Nurmi
Sofia Väisänen
A-silmut 2008 ja nuor.su klo 14:09-14:53Sara Höijer
X
Minea Turunen
B-silmut 2009-2010su klo 10.50-12.01Peppi Heikkinen
Minit 2009su klo 9.15-10.35Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen
Minit 2010 ja nuor.su klo 8.00-9.00Viola Lehtimäki
Kaisla Siivonen

 

 

 A-silmut, tytöt 2008 ja nuor.  
1.Minea HelskeETK31,39
2.Pihla PitkänenETK29,99
3.Mirella PeltonenHTK29,08
4.Minea TurunenEsJt28,93
6.XEsJt28,09
9.Sara HöijerEsJt25,75
 (15 kilpailijaa)  


 

 A-silmut, tytöt 2007  
1.Peppiina SaarenkyläTapTL31,02
2.Aini JohanssonKaTa29,57
3.Matilda MäkeläRauTL29,23
6.Erika NurmiEsJt28,14
8.Sofia VäisänenEsJt26,66
 (23 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit, tytöt 2005 ja nuoremmat
(vapaaohjelmakilpailu)
  
1.Yulia FedorovaEsJt56,63
2.Emilia ErkoRauTL52,16
3.Miimi HeinonenTapTL51,40
7.Unna PutaalaEsJt49,51
 (17 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit, tytöt 2004 ja vanhemmat
(vapaaohjelmakilpailu)
  
1.Milla DegerlundETK56,46
2.Sera KuronenEsJt55,80
3.Hanna ToivanenHTK53,94
 (16 kilpailijaa)  

 

 Minit synt. 2010 ja myöh. **
1.Ines SalminenHTK46,00
2.Natalie TievaETK45,33
3.Miila NiittynenPoriTa42,67
5.Kaisla SiivonenEsJt40,33
7.Viola LehtimäkiEsJt36,33
 (13 kilpailijaa)  

 

 Minit synt. 2009 **
1.Minea MäkeläETK45,00
2.Adelia PimesETK42,00
3.Vilina TolonenEsJt41,33
9.Amanda TeerimäkiEsJt34,33
 (18 kilpailijaa)  

 

 B-silmut, tytöt, 2009 ja nuoremmat **
1.Pinja PeltolaHTK46,33
2.Meea MännikköJTL45,00
3.Peppi HeikkinenEsJt44,33
 (9 kilpailijaa)  

 

Iloiset kaksoisvoiton ottajat Eevi ja Minja!

HTL CUP 2018


Hämeenlinnan Taitoluistelijat (HTL) järjestää HTL Cup 2018 kutsukilpailun tulevana viikonloppuna 14.-16.9.2018 Metritiski Arenalla Hämeenlinnassa. Kisoissa näemme useita Jäätaitureita eri sarjoissa. Kaikille luistelijoille kilpailu on kauden ensimmäinen.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Novice A, girls 
(SM-noviisit, tytöt)
lo la klo 12.25-15.40
vo su 11.40-15.30
Yulia Fedorova
Sera Kuronen
Unna Putaala
Novice A, boys
(SM-noviisit. pojat)
lo la klo 15.40-15.55
vo su klo 15.30-15.45
Matias Lindfors
Debytants A 2005 and 2006, girls
(Debytantit 2005-2006, tytöt)
su klo 08.00-11.40Kiia Aittomäki
Eevi Kankaanranta
Minja Peltonen
Debytants A 2007 and younger, girls
(Debytantit 2007 ja nuor.)
su 15.55-17.10Amanda Eskelinen
Jenni Hirvonen
Kiia Kurkinen
Springs A, girls
(A-silmut, tytöt)
la 9.50-11.25

Sara Höijer
Minea Turunen

 

 Springs A, girls  
1.Heta TörmänenTapTL34,19
2.Ennika MäkiTRT30,75
3.Josefiina LänsiöHTL29,52
13.Sara HöijerEsJt24,15
17.Minea TurunenEsJt21,28
 (19 kilpailijaa)  

 

 Novice A girls  SPFS
1.Nella PelkonenKooVee100,9031
2.Olivia LiskoTapTL100,5112
3.Janna JyrkinenLrTL96,1924
4.Frida PajulaLRL93,8663
7.Sera KuronenEsJt86,2577
12.Unna PutaalaEsJt78,64521
14.Yulia FedorovaEsjt78,112010
 (34 kilpailijaa)    

 

 Novice A Boys  SPFS
1.Matias LindforsEsJt86,9711
2.Jari KrestyannokovTapTL70,5822

 

 Debytants A 2005 and 2006, girls  
1.Eevi KankaanrantaEsJt51,56
2.Minja PeltonenEsJt47,73
3.Henna MattilaTapTL47,00
21.Kiia AittomäkiEsJt34,65
 (30 kilpailijaa)  

 

 Debytants A 2007 and younger, girls  
1.Unna KuusinenTapTL49,27
2.Rosa ReponenTapTL48,97
3.Nella AaltonenTapTL46,49
4.Jenni HirvonenEsJt42,37
5.Kiia KurkinenEsJt42,22
8.Amanda EskelinEsJt37,64
 (12 kilpailijaa)  

 

ISU Challenger Series Lombardia Trophy 12.-16.9.2018


Viveca Lindfors aloitti kilpailukautensa Italiassa ISU Challenger Series -sarjan kilpailussa Lombardia Trophy Bergamossa Italiassa 12.-16.9.2018.

 

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
KilpailijoitaSuomalaiset
LadiesSP: to 13:50-17:00
FS: pe 17:30-21:15
24 kilpailijaa
16 maasta
Viveca Lindfors
Sofia Sula
MenSP: to 18:30-20:30
FS: la 13:00-15:40
15 kilpailijaa
9 maasta
-
PairsSP: to 17:10-18:20
FS: pe 15:50-17:10
8 paria
6 maasta
-
Ice DanceRD: pe 13:50-15:30
FD: la 16:00-18:10
12 paria
9 maasta
Juulia Turkkila / Matthias Versluis

 

Linkit:

 Ladies  SPFS
1.Elizaveta TuktamyshevaRUS206,0711
2.Sofia SamodurovaRUS184,8224
3.Mako YamashitaJPN182,2253
4.Kaori SakamotoJPN180,8592
5.Viveca LindforsFIN166,9336
6.Amber GlennUSA166,2545
13.Sofia SulaFIN130,571512
 (23 kilpailijaa)