Kilpailu-uutiset 2022-2023

LT:n tähtikilpailu 26.11.2022

Lohja, Lohjan Taitoluistelijat ry

 Minit  
1.Klara KarjalainenEsJt45,33
2.Netta MultanenTuusulan Luistelijat42,33
3.Iida NylundSkating Club Turku41,67
4.Sofia NymanderEsJt38,67
5.Emilia SandEsJt38,33
6.Siiri AhteeEsJt36,33
7.Alisa PiterskajaEsJt35,67
11.Aili KaltiainenEsJt33,00
12.Leonardo Izumi SalmiEsJt31,00
13.Enni ParkkinenEsJt29,33
18.Clara EyherabideEsJt27,00
21.Edith HakolaEsJt24,67
24.Iiris LiskoEsJt23,00
 (yht. 25 kilpailijaa)  

 

 B-silmut  
1.Kiia RannistoSkating Club Turku45,33
2.Sanni NikkinenSalon Palloilijat44,67
3.Arwen LuSkating Club Turku42,00
4.Nelli PuntilaEsJt42,00
7.Helmi ElorantaEsJt40,67
11.Fiona FagerströmEsJt34,33
12.Milena TolonenEsJt34,00
 (yht. 13 kilpailijaa)  

NRW Trophy 24-27.11.2022

Dortmund, Germany

 Espoon Jäätaiturit
WomenMai Helske
Olivia Lisko
Minja Peltonen
Junior WomenLotta Artimo
Kiia Kurkinen
Junior MenMatias Lindfors

 

Tulossivu:

 Women ISUSPFS
5.Olivia LiskoFIN140,0327
7.Minja PeltonenFIN133,1438
10.Mai HelskeFIN120,94910
 (11 kilpailijaa)    

 

 Junior Women ISUSPFS
4.Lotta ArtimoFIN137,7725
19.Kiia KurkinenFIN94,501520
 (33 kilpailijaa)    

 

 Junior Men ISUSPFS
5.Matias LinforsFIN148,1735
 (11 kilpailijaa)    


 

 

Grand Prix of Figure skating 25-27.11.2022

Espoo

 Jäätaiturit
WomenLinnea Ceder

 

Tulossivu:

 Women ISUSPFS
11.Linnea CederFIN151,911010
 (12 kilpailijaa)    

 

 

 

Kans.sarjojen 1. valintakilpailu 19.-20.11.22

Lappeenranta/SaiML

 Masters (lohko2)  
1.Valley Bay SynchroheartsEsJt61.94
 (yht. 4 joukkuetta)  

 

 Minorit (lohko2)  
3.Valley Bay SynchronettesEsJt37.02
 (yht. 10 joukkuetta)  

 

 Seniorit (lohko2)  
2.Valley Bay SynchrostarsEsJt49.28
 (yht. 6 joukkuetta)  

 

 Juniorit (lohko2)  
5.Valley Bay SynchrostormEsJt50.88
7.Valley Bay SynchrostyleEsJt47.22
 (yht. 12 joukkuetta)  

 

 Aikuiset (lohko2)  
9.Valley Bay SynchrospiritEsJt44.64
 (yht. 12 joukkuetta)  

 

 Noviisit (lohko2)  
4.Valley Bay SynchroshineEsJt51.78
 (yht. 9 joukkuetta)  

 

Debytanttien ja noviisien 2. lohkokilpailu 19.-20.11.22

Espoo, ETK+EsJt

 SM-noviisit, tytöt ISU
1.Annika PellonmaaETKsp40.31/fs59.38/99.69
2.Natalie TievaEsJtsp37.81/fs53.24/91.05
3.Pihla PitkänenEsJtsp32.08/fs57.78/89.86
5.Minea HelskeEsJtsp34.64/fs52.97/87.61
6.Josefiina PuiroEsJtsp33.05/fs54.17/87.22
8.Mai TarvainenEsJtsp31.22/fs49.55/80.77
9.Ines SalminenEsJtsp27.46/fs52.69/80.15
12.Pinja PeltolaEsJtsp29.04/fs46.28/75.32
16.Vilina TolonenEsJtsp23.34/fs45.57/68.91
22.Sofia VäisänenEsJtsp23.98/fs34.76/58.74
 (yht. 23 luistelijaa)  

 

 Debytantit, tytöt ISU
1.Nella HeikkinenETK53.96
2.Annabel PartinenETK50.25
3.Aleksandra KulayETK49.17
6.Zea RaskiEsJt45.81
7.Viola LehtimäkiEsJt45.24
10.Kaisla SiivonenEsJt43.59
12.Kiia PalmEsJt43.32
14.Amanda TeerimäkiEsJt42.43
15.Fanny GrönroosEsJt41.59
16.Ellen FäldtEsJt40.69
17.Liia LinnakorpiEsJt40.66
 (yht. 23 luistelijaa)  

 

 Debytantit, pojat ISU
1.Oscar FischerHTK37.83
2.Venni PitkoEsJt33.58
 (yht. 2 luistelijaa)  

 

A-silmujen kutsukilpailu 20.11.2022

Espoo, ETK+EsJt

 A-silmut, tytöt ISU
1.Janella StenströmEsJt36.01
2.Lumi WileniusETK31.94
3.Else PaajanenEsJt31.15
8.Erin PirskanenEsJt29.00
10.Lilja ElorantaEsJt27.27
13.Lili SimpanenEsJt23.72
 (yht. 16 luistelijaa)  

 

 A-silmut, pojat ISU
1.Lauri LinnakorpiEsJt27.37
 (yht. 1 luistelija)  

 

Skate Celje 15.-21.11.2022

Slovenia

 

SarjaJäätaiturit
Junior WomenPihla Bergman
Amanda Eskelin
Petra Lahti


Tulossivu

 

 Junior Women ISUSPFS
1.Petra LahtiFIN141,1913
8.Pihla BergmanFIN119,1089
9.Amanda EskelinFIN118,73136
 (40 kilpailijaa)    

 

PK-seudun Minien 1. valintakilpailu 16.11.2022

Helsinki, HL

 Minit, tytöt 2013 synt.  
1.Emilia SandEsJt44.75
2.Siiri AhteeEsJt44.00
3.Alisa PiterskajaEsJt42.75
4.Klara KarjalainenEsJt40.75
 (yht. 5 kilpailijaa)  

 

 Minit, tytöt <2014 synt.  
1.Eiva HulkkonenHL47.50
2.Sofia NymanderEsJt44.75
3.Seela TaanonenEVT38.50
4. Aili KaltiainenEsJt38.00
6.Enni ParkkinenEsJt35.75
7.Clara EyherabideEsJt31.25
9.Iiris LiskoEsJt28.25
11.Edith HakolaEsJt27.00
 (yht. 12 kilpailijaa)  

 

 Minit, pojat  
1.Emil ÖfverstenKata36.00
2.Leonardo Izumi SalmiEsJt34.50
3.Nandor KoskinenKata30.50
 (yht. 5 kilpailijaa)  

 

Hyvinkää Skate 12.11.2022

Hyvinkää, HyTL

 B-silmut, tytöt ISU
1.Helmi OrolaLoTTa28.30
2.Eerika lonkaHTL28.17
3.Elsi VyyryläinenMTK28.00
8.Nelli PuntilaEsJt25.38
25.Martha HonkavuoEsJt18.83
 (yht. 27 kilpailijaa)  

 

 B-silmut, pojat ISU
1.Hugo CarlstedtHTK21.54
2.Winston HonkavuoEsJt20.44
3.Ryan SoodanHTA10.70
 (yht. 3 kilpailijaa)  

 

 A-silmut, tytöt ISU
1.Nella SulentoHTK36.84
2.Janella StenströmEsJt35.10
3.Neea HaapalaTapTL34.48
7.Else PaajanenEsJt30.91
21Lili SimpanenEsJt23.55
 (yht. 22 kilpailijaa)  

 

 A-silmut, pojat ISU
1.Elmo SalonenTTK23.71
2.Lauri LinnakorpiEsJt22.68
 (yht. 2 kilpailijaa)  

 

SM-jun+sen. 2. valintakilpailu 12.-13.11.2022

Tampere, Koovee

 SM-juniorit, tytöt ISU
1.Rosa ReponenTapTLsp53.35/fs98.24/151.59
2.Darja TrubitsonRauTLsp44.41/fs81.19/125.60
3.Lotta ArtimoEsJtsp39.67/fs81.80/120.47
4.Amanda EskelinEsJtsp39.88/fs79.31/119.19
5.Kiia KurkinenEsJtsp39.81/fs75.03/114.84
11.Pihla BergmanEsJtsp40.88/fs68.55/109.43
13.Emmi AhlstedtEsJtsp41.44/fs65.35/106.79
33.Eevi KankaanrantaEsJtsp32.51/32.51
 (yht. 41 kilpailijaa)  

 

 SM-seniorit, miehet ISU
1.Matias LindforsEsJtsp58.86/fs109.13/167.99
2.Makar SuntsevKoTasp51.27/fs113.20/164.47
3.Jan OllikainenHTAsp53.90/fs94.67/148.57
 (yht. 5 kilpailijaa)  

 

 SM-seniorit, naiset ISU
1.Olivia LiskoEsJtsp54.27/fs108.93/163.20
2.Nella PelkonenKooVeesp54.13/fs104.29/158.42
3.Selma VälitaloOLKsp52.44/fs90.62/143.06
4.Minja PeltonenEsJtsp44.38/fs88.41/132.79
12.Mai HelskeEsJtsp31.52/fs69.35/100.87
 (yht. 13 kilpailijaa)  

 

B-silmujen valintakilpailu 5.11.22

Helsinki, HL

 B-silmut, tytöt ISU
1.Suvi MyrskyläHTK27.57
2.Sahara SippelHTK26.20
3.Ronja LehtovaaraHTK25.45
5.Helmi ElorantaEsJt23.56
6.Nelli PuntilaEsJt22.57
7.Sara LiljavirtaEsJt22.53
8.Milena TolonenEsJt21.90
9.Martha HonkavuoEsJt21.19
11.Fiona FagerströmEsJt19.73
 (yht. 11 kilpailijaa)  

 

 B-silmut, pojat ISU
1.Ilari KullbergHL19.16
2.Winston Honkavuo EsJt19.00
3.Ryan SoodanHTA10.53
 (yht. 3 kilpailijaa)  

 

 

1. lohkokilpailu 5.-6.11.

Riihimäki, RTL

 Kans. noviisit ISU
1.Hertta PönniEsJtfs38.28
2.Annika VuorelaHLfs37.55
3.Helmi HolopainenNTLfs36.67
 (yht. 20 kilpailijaa)  

 

Syyskarnevaalit 5.-6.11.

Järvenpää/ JTL

 Minit, tytöt **
1.Klara KarjalainenEsJt51.33
2.Netta MultanenTL50.00
3.Sofia NymanderEsJt43.67
9.Emilia SandEsJt38.00
13.Alisa PiterskajaEsJt34.00
18.Aili KaltiainenEsJt29.67
19.Enni ParkkinenEsJt28.67
21.Edith HakolaEsJt26.00
22.Clara EyherabideEsJt25.67
23.Iiris LiskoEsJt24.00
 (yht. 25 kilpailijaa)  

 

 Minit, pojat **
1.Leonardo Izumi SalmiEsJt36.00
2.Alekseev MaksimHTA26.00
 (yht. 2 kilpailijaa)  

 

SM-sarjojen 1. valintakilpailu 5.-6.11.

Lahti, LTL

 SM-juniorit ISU
1.Team FintasticHTKsp65.02/fs107.60/172.62
2.MusketeersHLsp56.56/fs110.45/167.01
3.Valley Bay SynchroEsJtsp60.51/fs103.44/163.95
 (yht.14 joukkuetta)  

 

 SM-noviisit ISU
1.Valley Bay SynchronicsEsJt76.10
2.Ice FantacyTTK67.94
3.CrystalBladesTapTL67.10
 (yht. 10 joukkuetta)  

 

Volvo Open Cup 3.-4.11.2022


 

SarjaJäätaiturit
WomenLinnea Ceder (wd)
Junior womenPetra Lahti


Tulossivut
 

 Junior women ISUSPFS
1.Iida KarhunenFIN171,8611
2.Petra LahtiFIN150,9425
3.Maria KaljuvereEST150,8744
 (24 kilpailijaa)    

 

14th Tirnavia Ice Cup 28.-30.10.2022

 

SarjaJäätaiturit
WomenMai Helske
Olivia Lisko
Junior womenLotta Artimo
Amanda Eskelin
Minja Peltonen

 

Tulossivut

 

 Junior women ISUSPFS
1.Minja PeltonenFIN142,8413
4.Lotta ArtimoFIN132,7464
5.Amanda EskelinFIN130,29122
 (26 kilpailijaa)    

 

 Women ISUSPFS
7.Olivia LiskoFIN130,5627
10.Mai HelskeFIN105,66109
 (11 kilpailijaa)    

 

Lokakuun kutsukilpailu 29.10.2022

Espoon Taitoluisteluklubi ry / Espoo

 Debytantit, tytöt  
1.Nella HeikkinenETK49.38
2.Kaisla SiivonenEsJt48.04
3.Annabel PartinenETK46.58
5.Lidiia TsukanovaEsJt44.92
6.Fanny GrönroosEsJt43.87
7.Viola LehtimäkiEsJt43.60
8.Kiia PalmEsJt43.29
13.Ellen FäldtEsJt41.27
14.Amanda TeerimäkiEsJt41.03
15.Zea RaskiEsJt40.67
 (yht. 17 kilpailijaa)  

 

 Debytantit, pojat  
1.Venni PitkoEsJt37.42
2.Oscar FischerHTK30.06
 (yht. 2 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit, tytöt  
1.Annika PellonmaaETK66.34
2.Natalie TievaEsJt54.78
3.Minea HelskeEsJt50.14
5.Pihla PitkänenEsJt48.84
7.Ines SalminenEsJt48.09
11.Mai TarvainenEsJt43.18
12.Vilina TolonenEsJt40.78
 (yht. 15 kilpailijaa)  

 

 SM-juniorit, tytöt  
1.Anna BergströmHTK81.18
2.Aino SilchenkoHTA71.09
3.Louise GyllingHTK67.67
5.Kiia KurkinenEsJt65.23
9.Eevi KankaanrantaEsJt54.12
 (yht. 9 kilpailijaa)  

 

 SM-seniorit, miehet  
1.Matias LindforsEsJt101.00
2.Jan OllikainenHTA85.37
3.Max SeneHTA65.96
 (yht. 3 kilpailijaa)  

 

1. valintakilpailu L1 22.-23.10.2022

Heinola/HeiTA

 SM-noviisit  
1.Pihla PitkänenEsJt(sp38.79/fs59.02/97.81)
2.Annika PellonmaaETK(sp38.28/fs56.74/95.02)
3.Josefiina PuiroEsJt(sp30.10/fs60.50/90.60)
4.Natalie TievaEsJt(sp33.84/fs54.44/88.28)
6.Pinja PeltolaEsJt(sp31.31/fs53.88/85.19)
7.Minea HelskeEsJt(sp30.96/fs49.30/80.26)
14.Ines SalminenEsJt(sp26.84/fs44.36/71.20)
18.Mai TarvainenEsJt(sp24.93/fs42.59/67.52)
20.Vilina TolonenEsJt(sp23.69/fs40.07/63.76)
 (yht. 24 kilpailijaa)  

 

 Debytantit  
1.Nella HeikkinenETK48.65
2.Nessa HulkkonenHL45.39
3.Fanny GrönroosEsJt45.22
4.Kaisla SiivonenEsJt44.04
8.Zea RaskiEsJt42.30
10.Viola LehtimäkiEsJt41.86
11.Liia LinnakorpiEsJt41.48
12.Amanda TeerimäkiEsJt41.18
16.Ellen FäldtEsJt39.61
17.Kiia PalmEsJt38.05
 (yht. 23 kilpailijaa)  

 

1. valintakilpailu L2 22.-23.10.2022

Jyväskylä/JytLS

 Debytantit,
pojat
  
1.Venni PitkoEsJt36.34
2.Oscar FischerHTK33.93
 (yht. 2 kilpailijaa)  

 

Gliss Extra 13.-16.10.2022

Tallinna, Viro

TULOKSET:

 Advanced
novice, girls
 ISU
1.Elina GoidinaAnna(sp50,38/fs89,22/139,60)
2.Elizabeth NouCascade(sp32,37/fs72,00/104,37)
3.Sofia NekrassovaAnna(sp37,05/fs60,76/97,81)
7.Pihla PitkänenEsJt(sp31,70/fs58,13/89,83)
9.Natalie TievaEsJt(sp31,53/fs57,45/88,98)
11.Pinja PeltolaEsJt(sp33,95/fs49,53/83,48)
18.Mai TarvainenEsJt(sp25,24/fs46,98/72,22)
22.Vilina TolonenEsJt(sp23,90/fs44,40/68,30)
 (yht. 31 kilpailijaa)  

 

 Intermediate
novice, girls
 ISU
1.Nella HeikkinenETK43,24
2.Mia Nora AbrasStaar39,54
3.Nessa HulkkonenHL37,00
4.Fanny GrönroosEsJt36,59
6.Lidiia TsukanovaEsJt35,70
7.Kiia PalmEsJt34,17
9.Kaisla SiivonenEsJt33,70
10.Zea RaskiEsJt32,88
13.Amanda Teerimäki EsJt32,38
15.Liia LinnakorpiEsJt32,02
19.Ellen FäldtEsJt31,34
20.Viola Lehtimäki EsJt30,63
 (yht. 24 kilpailijaa)  

 

 Intermediate
novice, boys
 ISU
1.Venni PitkoEsJt27,65

 

1. Valintakilpailu 15.-16.10.2022

Oulu/OLK

TULOKSET:

 SM-seniorit ISU
1.Janna JyrkinenLrTL(sp45,87/fs117,39/163,26)
2.Olivia LiskoEsJt(sp51,48/fs103,69/155,17)
3.Minja PeltonenEsJt(sp52,42/fs102,27/154,69)
12.Mai HelskeEsJt(sp38,01/fs70,62/108,63)
 (yht. 13 kilpailijaa)  

 

 SM-juniorit ISU
1.Petra LahtiEsJt(sp48,55/fs104,17/152,72)
2.Rosa ReponenTapTL(sp49,28/fs101,27/150,55)
3.Lotta ArtimoEsJt(sp49,67/fs96,43/146,10)
7.Amanda EskelinEsJt(sp36,42/fs79,82/116,24)
16.Kiia KurkinenEsJt(sp41,18/fs66,71/107,89)
36.Eevi KankaanrantaEsJt(sp25,68/fs/25,68)
 (yht. 36 kilpailijaa)  

 

Mäntsälä Cup 15.-16.10.2022

Mäntsälä/MJT

TULOKSET:

 Minit, tytöt **
1.Klara KarjalainenEsJt50,00
2.Fiona StedtJTL49,33
3.Emilia SarkkiTTK44,83
5.Siiri AhteeEsJt43,00
 (yht. 27 kilpailijaa)  

 

 Minit, pojat **
1.Leonardo Izumi-SalmiEsJt35,00
2.Emil ÖfverstenKaTa35,00
3.Nandor KoskinenKaTa28,67
 (yht. 4 kilpailijaa)  

 

 B-silmut, tytöt **
1.Ingrid EhlersETK51,00
2.Ellen RantalaTTK46,67
3.Hilda NäsänenKoTa45,33
12.Sara LiljavirtaEsJt37,67
21.Milena TolonenEsJt34,33
28.Martha HonkavuoEsJt29,33
 (yht. 29 kilpailijaa)  

 

 B-silmut, pojat **
1.Hugo CarlstedtHTK41,00
2.Winston HonkavuoEsJt35,83
3.Ilari KullbergHL35,00
 (yht. 3 kilpailijaa)  

 

 A-silmut, tytöt ISU
1.Janella StenströmEsJt35,20
2.Nella SulentoHTK34,49
3.Isla TaanonenEVT33,43
 (yht. 21 kilpailijaa)  

 

Syyskilpailu 15.-16.10.2022

Riihimäki/RTL

TULOKSET:

 Minit, tytöt **
1.Mandi KahilaniemiTappara48,67
2.Alina LehmustoLTL43,33
3.Sara SaarinenTappara40,33
4.Emilia SandEsJt39,00
5.Alisa PiterskajaEsJt38,00
13.Enni Parkkinen EsJt29,00
16.Clara EyherabideEsJt26,67
21.Edith HakolaEsJt22,67
 (yht. 23 kilpailijaa)  

 

 B-silmut, tytöt **
1.Lumi HartikainenTappara47,33
2.Linnea PihaTappara47,33
3.Sofi KilpiUpTL44,33
7.Helmi ElorantaEsJt41,00
14.Fiona Fagerström EsJt38,00
17.Nelli PuntilaEsJt36,83
 (yht. 29 kilpailijaa)  

 

 A-silmut, tytöt ISU
1.Seela SoiniTapTL35,46
2.Neea HaapalaTapTL34,15
3.Inga-Linda PajalaTapTL33,71
6.Darja OksanenEsJt31,02
11.Lilja ElorantaEsJt26,09
12.Erin PirskanenEsJt25,38
 (yht. 13 kilpailijaa)  

 

Muodostelmaluistelun SM-sarjojen Pre-Season tapahtuma 15.10.2022

Helsinki

 Espoon Jäätaiturit
SM-junioritValley Bay Synchro
SM-noviisitValley Bay Synchronics

 

ISU Junior Grand Prix 12.-15.10.2022, Italia

 

SarjaJäätaiturit
Junior MenMatias Lindfors


Tulokset
 

   ISUSPFS
12.Matias LindforsFIN168,151212
 (31 kilpailijaa)    

 

Finlandia Trophy 

 
Espoo Metro Areenalla 6.-9.10.2022.

SarjaJäätaiturit
WomenLinnea Ceder

 

Tulokset:
 

   ISUSPFS
11.Linnea CederFIN155,95912
 (25 kilpailijaa)    

 

Skate Espoo 23.-25.9.2022

 

Ilmatar Areena, Espoo

Järjestäjät: Espoon Jäätaiturit & Espoon Taitoluisteluklubi

 Espoon Jäätaiturit
A-silmut,
tytöt
Lilja Eloranta
Darja Oksanen
Else Paajanen
Erin Pirskanen
Lili Simpanen
Janella Stenström
A-silmut, 
pojat
Lauri Linnakorpi
Debytantit,
tytöt
Ellen Fäldt
Fanny Grönroos
Liia Linnakorpi
Emmi Mustonen
Kiia Palm
Hertta Pönni
Zea Raski
Kaisla Siivonen
Amanda Teerimäki
Lidiia Tsukanova

Debytantit,
pojat

Venni Pitko
SM-noviisitMinea Helske
Pinja Peltola
Pihla Pitkänen
Josefiina Puiro
Mai Tarvainen
Natalie Tieva
Vilina Tolonen
SM-juniorit,
tytöt
Lotta Artimo
Amanda Eskelin
Eevi Kankaanranta
Kiia Kurkinen
Petra Lahti
SM-juniorit,
pojat
Matias Lindfors
SM-senioritMai Helske
Olivia Lisko
Minja Peltonen

 

 

TULOKSET:

 A-silmut, tytöt ISU
1.Netta HalmistoVTL34,01
2.Matilda HolmaTL32,48
3.Venla PinomaaJTL31,40
4.Janella StenströmEsJt30,53
6.Else PaajanenEsJt30,10
9.Erin PirskanenEsJt28,27
10.Darja OksanenEsJt27,35
14.Lilja ElorantaEsJt23,49
15.Lili SimpanenEsJt23,33
 (yht. 17 kilpailijaa)  

 

 A-silmut, pojat ISU
1.Lauri LinnakorpiEsJt24,16

 

 Debytantit, tytöt ISU
1.Nella HeikkinenETK49,62
2.Aleksandra KulayETK46,20
3.Kiia PalmEsJt45,74
5.Kaisla SiivonenEsJt45,55
6.Lidiia TsukanovaEsJt44,16
7.Fanny GrönroosEsJt43,32
9.Amanda TeerimäkiEsJt41,94
12.Zea RaskiEsJt40,18
14.Liia LinnakorpiEsJt38,55
15.Ellen FäldtEsJt38,13
21.Hertta PönniEsJt29,40
22.Emmi MustonenEsJt27,46
 (yht. 22 kilpailijaa)  

 

 Debytantit, pojat ISU
1.Venni PitkoEsJt32,13

 

 SM-noviisit, tytöt ISUSPFS
1.Annika PellonmaaETK94,9817
2.Pihla PitkänenEsJt94,5021
3.Josefiina PuiroEsJt87,8962
4.Natalie TievaEsJt85,1954
5.Pinja PeltolaEsJt84,6573
8.Minea HelskeEsJt80,4039
15.Mai TarvainenEsJt68,211514
19.Vilina TolonenEsJt62,751918
 (yht. 21 kilpailijaa)    

 

 SM-juniorit, tytöt ISUSPFS
1.Lotta ArtimoEsJt120.9451
2.Petra LahtiEsJt120,6812
3.Amanda EskelinEsJt119,7723
7.Kiia KurkinenEsJt102,5897
12.Eevi KankaanrantaEsJt93,96713
 (yht. 19 kilpailijaa)    

 

 SM-juniori, pojat ISUSPFS
1.Matias LindforsEsJt165,7611
2.Matias HeinonenKeLS133,1122
3.Severi VarpioVG-6296,9833
 (yht. 3 kilpailijaa)    

 

 SM-seniorit ISUSPFS
1.

Olivia Lisko

EsJt140,9211
2.Selma VälitaloOLK134,0223
3.Minja PeltonenEsJt132,5332
5.Mai HelskeEsJt102,1955
 (yht. 6 kilpailijaa)    

 

 

 

Challenger Series Obersdorf 2022

 

Obersdorf / Saksa

 

 Espoon Jäätaiturit
WomenLinnea Ceder

 

TULOKSET:

 Women ISUSPFS
1.Loena HendrickxBEL208,0512
2.Seoyeong WiKOR193,2531
3.Eva-Lotta KiibusEST165,21103
10.Linnea CederFIN152,81511
 (yht. 15 kilpailijaa)    

 

Tikkurila Trophy 1. Aloituskilpailu 10.-11.9.

 

Tikkurila, Vantaa/ Tikkurilan Taitoluisteluklubi

 Espoon Jäätaiturit
SM-senioritOlivia Lisko
Minja Peltonen
Linnea Ceder
SM-junioritLotta Artimo
Kiia Kurkinen
Amanda Eskelin
Eevi Kankaanranta
SM-juniorit,
pojat
Matias Lindfors
SM-noviisitPinja Peltola
Minea Helske
Vilina Tolonen
Natalie Tieva
Josefiina Puiro
Mai Tarvainen
Pihla Pitkänen

 

TULOKSET:

 

 SM-seniorit ISUSPFS
1.Linnea CederEsJt149,5611
2.Olivia LiskoEsJt130,0232
3.Minja PeltonenEsJt129,6024
 (yht. 5 kilpailijaa)    

 

 SM-juniorit,tytöt ISUSPFS
1.Iida KarhunenLrTL151,1211
2.Anna BergströmHTK119,7542
3.Lotta ArtimoEsJt116,2433
6.Amanda EskelinEsJt105,5156
7.Kiia KurkinenEsJt102,5977
9.Eevi KankaarantaEsJt96,82109
 (yht. 17 kilpailijaa)    

 

 SM-juniorit, pojat ISUSPFS
1.Matias HeinonenKeLS125,1121
2.Matias LindforsEsJt123,5412
3.Anton ErkamaHTK92,3633
 (yht. 4 kilpailijaa)    

 

 SM-noviisit ISUSPFS
1.Pihla PitkänenEsJt93,8912
2.Josefiina PuiroEsJt84,8826
3.Emilia SusiLrTL83,5753
4.Pinja PeltolaEsJt82,0764
5.Minea HelskeEsJt80,80121
6.Natalie Tieva EsJt76,09411
12.Mai TarvainenEsJt69,25189
23.Vilina TolonenEsJt60,642617
 (yht. 28 kilpailijaa)    

 

 

 

STLL MJ& NMJ Kesäkisa 6.-7.8.2022

 

Metro Areena, Espoo

 

 Espoon Jäätaiturit
SM-senioritLinnea Ceder
SM-junioritAmanda Eskelin
Emmi Ahlstedt
Lotta Artimo
Minja Peltonen
Matias Lindfors
Olivia Lisko
SM-noviisitJosefiina Puiro