Kilpailut 2022-2023

Syksyn 2022 kilpailut

AikaYL/
ML
KilpailuPaikka/JärjestäjäSarjaJäätaituritAJTulokset
6.8.2022
VH
YLNMJ & MJ KesäkisaEspoo, Metro Areena/ STLLSM-noviisit


 

ISUJosefiina Puiro
    SM-juniorit

 

ISUAmanda Eskelin
Emmi Ahlstedt
Lotta Artimo
Minja Peltonen
Matias Lindfors
Olivia Lisko
    SM-seniorit ISULinnea Ceder

10-11.9,2022
VH

 

YLTikkurila Trophy
1.Aloituskilpailu
Vantaa/ TTKSM-Noviisit
(28)
 ISU1. Pihla Pitkänen (sp40,06/fs53,83/93,89)
2. Josefiina Puiro (sp34,69/fs50,19/84,88)
4. Pinja Peltola (sp29,74/fs52,33/82,07)
5. Minea Helske (sp25,06/fs55,74/80,80)
6. Natalie Tieva (sp30,38/fs45,71/76,09)
12. Mai Tarvainen (sp22,76/fs46,49/69,25)
23. Vilina Tolonen (sp18,03/fs42,61/60,64)
    SM-Juniorit (17)

 
ISU

3. Lotta Artimo (sp39,92/fs76,32/116,24)
6. Amanda Eskelin (sp39,15/fs66,36/105,51)
7. Kiia Kurkinen (sp36,46/fs66,13/102,59)
9. Eevi Kankaanranta (sp34,52/fs62,30/96,82)

    SM-juniorit, 
pojat (4)
 ISU2. Matias Lindfors (sp51,20/fs72,34/123,54)
    SM-Seniorit
 
ISU1. Linnea Ceder (sp56,51/fs93,05/149,56)
2. Olivia Lisko (sp45,61/fs84,41/130,02)
3. Minja Peltonen (sp50,08/fs79,52/129,60)
21.-24.9.2022
VH
YL

Challenger Series
Obersdorf 2022
 (Nebelhorn Trophy) 

Obersdorf / SaksaWomen (15) ISU10. Linnea Ceder (sp57,43/fs95,38/152,81)
23.-25.9.2022
pe: JH
la: JH (deb.+SM-nov.)
KP (SM-jun+SM-sen.)
su: JH ja KP
YLSkate Espoo
2. Aloituskilpailu
Espoo/ EsJt/ETKA-silmut,tytöt
(17)
 ISU4. Janella Stenström (30,53)
6. Else Paajanen (30,10)
9. Erin Pirskanen (28,27)
10. Darja Oksanen (27,35)
14. Lilja Eloranta (23,49)
15. Lili Simpanen (23,33)
    A-silmut, pojat
(1)
 ISU1. Lauri Linnakorpi (24,16)
    Debytantit,tytöt
(22)
 ISU3. Kiia Palm (45,74)
5. Kaisla Siivonen (45,55)
6. Lidiia Tsukanova (44,16)
7. Fanny Grönroos (43,32)
9. Amanda Teerimäki (41,94)
12. Zea Raski (40,18)
14. Liia Linnakorpi (38,55)
15. Ellen Fäldt (38,13)
21. Hertta Pönni (29,40)
22. Emmi Mustonen (27,46)
    Debytantit, pojat (1) ISU1. Venni Pitko (32,13)
    SM-noviisit
(21)
 ISU2. Pihla Pitkänen (sp33,20/fs61,30/94,50)
3. Josefiina Puiro (sp30,94/fs56,95/87,89)
4. Natalie Tieva (sp32,14/fs53,05/85,19)
5. Pinja Peltola (sp30,46/fs54,19/84,65)
8. Minea Helske (sp32,52/fs47,88/80,40)
15. Mai Tarvainen (sp24,04/fs44,17/68,21)
19. Vilina Tolonen (sp21,11/fs41,64/62,75)
    SM-juniorit,
tytöt (19)
 ISU1. Lotta Artimo (sp38,47/fs82,47/120,94)
2.Petra Lahti (sp44,43/fs76,25/120,68)
3.Amansa Eskelin (sp43,60/fs76,17/119,77)
7. Kiia Kurkinen (sp35,65/fs66,93/102,58)
12. Eevi Kankaanranta (sp36,28/fs57,68/93,96)
    SM-juniorit,
pojat (3)
 ISU1. Matias Lindfors (sp60,45/fs105,31/165,76)
    SM-seniorit (6) ISU1. Olivia Lisko (sp56,81/fs84,11/140,92)
3. Minja Peltonen (sp49,55/fs82,98/132,53)
5. Mai Helske (sp33,21/fs68,98/102,19)
6.-9.10.2022YLFinlandia TrophyEspoo, STLLWomen (25) ISU

11. Linnea Ceder (sp56,19/fs99,76/155,95)

12-15.10.2022YLISU Junior Grand Prix of Figure skatingEgna/ITAJunior Men (31) ISU12. Matias Lindfors 
(sp58,46/fs109,69/168,15)
13.-16.10.2022
NV
YLGliss Extra 2022Tallinna, ViroAdvanced novice, girls


 
ISU

7. Pihla Pitkänen (sp31,70/fs58,13/89,83)
9. Natalie Tieva (sp31,53/fs57,45/88,98)
11. Pinja Peltola (sp33,95/fs49,53/83,48)
18. Mai Tarvainen (sp25,24/fs46,98/72,22)
22. Vilina Tolonen (sp23,90/fs44,40/68,30)

    Intermediate novice, boys ISU1. Venni Pitko (27,65)
    Intermediate novice, girls



 
ISU

4. Fanny Grönroos (36,59)
6. Lidiia Tsukanova (35,70)
7. Kiia Palm (34,17)
9. Kaisla Siivonen (33,70)
10. Zea Raski (32,88)
13. Amanda Teerimäki (32,38)
15. Liia Linnakorpi (32,02)
19. Ellen Fäldt (31,34)
20. Viola Lehtimäki (30,63)

15.-16.10.2022
 
YLMäntsälä CupMäntsälä/MJTMinit, tytöt **

1. Klara Karjalainen (50,00)
5. Siiri Ahtee (43,00)

    Minit, pojat **1. Leonardo Izumi-Salmi (35,00)
    B-silmut, tytöt
 
**12. Sara Liljavirta (37,67)
21. Milena Tolonen (34,33)
28. Martha Honkavuo (29,33)
    B-silmut, pojat **2. Winston Honkavuo (35,83)
    A-silmut, tytöt ISU

1. Janella Stenström (35,20)

15.-16.10.2022
 
YLSyyskilpailuRiihimäki/ RTLMinit


 
**4. Emilia Sand (39,00)
5. Alisa Piterskaja (38,00)
13. Enni Parkkinen (29,00)
16. Clara Eyherabide (26,67)
21. Edith Hakola (22,67)
    B-silmut
 
**7. Helmi Eloranta (41,00)
14. Fiona Fagerström (38,00)
17. Nelli Puntila (36,83)
    A-silmut
 
ISU6. Darja Oksanen (31,02)
11. Lilja Eloranta (26,09)
12. Erin Pirskanen (25,38)
15.-16.10.2022
KP
YL1. ValintakilpailuOulu/ OLKSM-seniorit
 
ISU

2. Olivia Lisko (sp51,48/fs103,69/155,17)
3. Minja Peltonen (sp52,42/fs102,27/154,69)
12. Mai Helske (sp38,01/fs70,62/108,63)

    SM-juniorit


 
ISU1. Petra Lahti (sp48,55/fs104,17/152,72)
3. Lotta Artimo (sp49,67/fs96,43/146,10)
7. Amanda Eskelin (sp36,42/fs79,82/116,24)
16. Kiia Kurkinen
(sp41,18/fs66,71/107,89)
36. Eevi Kankaanranta (sp25,68/fs/25,68)
16.10.2022ML

SM-sarjojen PreSeason-tapahtuma

Helsinki/HSKSM-juniorit  Valley Bay Synchro
    SM-noviisit  Valley Bay Synchronics
22-23.10.2022YLSM-noviisit & debytantit 1. vk, lohko 1Heinola/HeiTASM-noviisit




 
ISU

1. Pihla Pitkänen (sp38.79/fs59.02/97.81)
3. Josefiina Puiro (sp30.10/fs60.50/90.60)
4. Natalie Tieva (sp33.84/fs54.44/88.28)
6. Pinja Peltola (sp31.31/fs53.88/85.19)
7. Minea Helske (sp30.96/fs49.30/80.26)
14. Ines Salminen (sp26.84/fs44.36/71.20)
18. Mai Tarvainen (sp24.93/fs42.59/67.52)
20. Vilina Tolonen (sp23.69/fs40.07/63.76)

    Debytantit





 
ISU3. Fanny Grönroos (45.22)
4. Kaisla Siivonen (44.04)
8. Zea Raski (42.30)
10. Viola Lehtimäki (41.86)
11. Liia Linnakorpi (41.48)
12. Amanda Teerimäki (41.18)
16. Ellen Fäldt (39.61)
17. Kiia Palm (38.05)
22-23.10.2022YLSM-nov.& Debytantit, 1. vk Lohko 2Jyväskylä/JytLSDebytantit,
pojat
 ISU1. Venni Pitko (36.34)
29.10.2022
JH
YLLokakuun kutsukilpailuEspooDebytantit, tytöt





 
ISU

2. Kaisla Siivonen (48.04)
5. Lidiia Tsukanova (44.92)
6. Fanny Grönroos (43.87)
7. Viola Lehtimäki (43.60)
8. Kiia Palm (43.29)
13. Ellen Fäldt (41.27)
14. Amanda Teerimäki (41.03)
15. Zea Raski (40.67)

    Debytantit,
pojat
 ISU1. Venni Pitko (37.42)
    SM-noviisit, tytöt



 
ISU2. Natalie Tieva (54.78)
3. Minea Helske (50.14)
5. Pihla Pitkänen (48.84)
7. Ines Salminen (48.09)
11. Mai Tarvainen (43.18)
12. Vilina Tolonen (40.78)
    SM-juniorit, tytöt ISU5. Kiia Kurkinen (65.23)
9. Eevi Kankaanranta (54.12)
    SM-seniorit, pojat ISU1. Matias Lindfors (101.00)
28-31.10.2022
VH
YLTirnavia Ice CupTrnava, SlovakiaWomen (11) ISU7. Olivia Lisko (sp53,16/fs77,40/130,56)
10. Mai Helske (sp37,31/fs68,35/105,66)
    Junior Women (26) ISU1. Minja Peltonen (sp53,90/fs88,94/142,84)
4. Lotta Artimo (sp44,77/fs87,97/132,74)
5. Amanda Eskelin (sp40,23/fs90,06/130,29)
2-6.11.2022
NV
YLVolvo Open CupRiga, LatviaJunior Women (24) ISU2. Petra Lahti (sp51,45/fs99,49/150,94)

5.11.2022
KP

YLB-Silmujen 1. valintakilpailuHelsinki, HLB-silmut, tytöt (11)


 
ISU5. Helmi Eloranta (23.56)
6. Nelli Puntila (22.57)
7. Sara Liljavirta (22.53)
8. Milena Tolonen (21.90)
9. Martha Honkavuo (21.19)
11. Fiona Fagerström (19.73)
    B-silmut, pojat (3) ISU2. Winston Honkavuo (19.00)
5.-6.11.2022
su KP
YL1. LohkokilpailuRiihimäki, RTL

Kans. noviisit (20)

 ISU1. Hertta Pönni (38.28)
5-6.11.2022
JH
YLSyyskarnevaalitJärvenpää/ JTLMinit, tytöt (25)

 

**1. Klara Karjalainen (51.33)
3. Sofia Nymander (43.67)
9. Emilia Sand (38.00)
13. Alisa Piterskaja (34.00)
18. Aili Kaltiainen (29.67)
19. Enni Parkkinen (28.67)
21. Edith Hakola (26.00)
22. Clara Eyherabide (25.67)
23. Iiris Lisko (24.00)
    Minit, pojat (2) **1. Leonardo Izumi Salmi (36.00)
5.-6.11.2022MLSM-sarjojen 1. valintakilpailuLahti, LTLSM-juniorit (14) ISU3. Valley Bay Synchro (sp60.51/fs103.44/163.95)
    SM-noviisit (10) ISU1. Valley Bay Synchronics (76.10)
    Elite 12 (1) ISU1. Lumineers (sp54,41/fs116,69/171,10)
12.-13.11.2022
VH
YLSM-jun+sen. 2. valintakilpailuTampere, KooveeSM-seniorit, tytöt ISU1. Olivia Lisko (sp54.27/fs108.93/163.20)
4. Minja Peltonen (sp44.38/fs88.41/132.79)
12. Mai Helske (sp31.52/fs69.35/100.87)
    SM-seniorit, pojat ISU1. Matias Lindfors (sp58.86/fs109.13/167.99)
    SM-juniorit



 
ISU3. Lotta Artimo (sp39.67/fs81.80/120.47)
4. Amanda Eskelin (sp39.88/fs79.31/119.19)
5. Kiia Kurkinen (sp39.81/fs75.03/114.84)
11. Pihla Bergman (sp40.88/fs68.55/109.43)
13. Emmi Ahlstedt (sp41.44/fs65.35/106.79)
33. Eevi Kankaanranta (sp32.51/32.51)
12.11.2022YLHyvinkää SkateHyvinkää, HyTLB-silmut, tytöt

 

 8. Nelli Puntila (25.38)
25. Martha Honkavuo (18.83)
 
    B-silmut, pojat  2. Winston Honkavuo (20.44)
    A-silmut, tytöt


 

ISU2. Janella Stenström (35.10)
7. Else Paajanen (30.91)
21. Lili Simpanen (23.55)
    A-silmut, pojat ISU2. Lauri Linnakorpi (22.68)
16.11.2022
JH
YLPK-seudun Minien 1. valintakilpailuHelsinki, HLMinit, tytöt 2013 synt.


 
**1. Emilia Sand (44.75)
2. Siiri Ahtee (44.00)
3. Alisa Piterskaja (42.75)
4. Klara Karjalainen (40.75)
    Minit, tytöt <2014 synt. **2. Sofia Nymander (44.75)
4. Aili Kaltiainen (38.00)
6. Enni Parkkinen (35.75)
7. Clara Eyherabide (31.25)
9. Iiris Lisko (28.25)
11. Edith Hakola (27.00)
    Minit, pojat **2. Leonardo Izumi Salmi (34.50)
19.-20.11.2022MLKans.sarjojen 1. valintakilpailuLappeenranta/SaiMLJuniorit ISU5. Valley Bay Synchrostorm (50.88)
7. Valley Bay Synchrostyle (47.22)
    Seniorit ISU2. Valley Bay Synchrostars (49.28)
    Minorit ISU3. Valley Bay Synchronettes (37.02)
    Masters ISU1. Valley Bay Synchrohearts (61.94)
    Aikuiset MUPI9. Valley Bay Synchrospirit (44.64)
    Noviisit MUPI4. Valley Bay Synchroshine (51.78)
19.-20.11.2022
KP
YLDebytanttien ja noviisien 2. lohkokilpailuEspoo, ETK+EsJtSM-noviisit






 
ISU2. Natalie Tieva (sp37.81/fs53.24/91.05)
3. Pihla Pitkänen (sp32.08/fs57.78/89.86)
5. Minea Helske (sp34.64/fs52.97/87.61)
6. Josefiina Puiro (sp33.05/fs54.17/87.22)
8. Mai Tarvainen (sp31.22/fs49.55/80.77)
9. Ines Salminen (sp27.46/fs52.69/80.15)
12. Pinja Peltola (sp29.04/fs46.28/75.32)
16. Vilina Tolonen (sp23.34/fs45.57/68.91)
22. Sofia Väisänen​ (sp23.98/fs34.76/58.74)
    Debytantit, tytöt



 
ISU6. Zea Raski (45.81)
7. Viola Lehtimäki (45.24)
10. Kaisla Siivonen (43.59)
12. Kiia Palm (43.32)
14. Amanda Teerimäki (42.43)
15. Fanny Grönroos (41.59)
16. Ellen Fäldt (40.69)
17. Liia Linnakorpi (40.66)
    Debytantit, pojat ISU2. Venni Pitko (33.58)
20.11.2022YLA-silmujen kutsukilpailuEspoo, ETK+EsJtA-silmut



 
ISU

1. Janella Stenström (36.01)
3. Else Paajanen (31.15)
8. Erin Pirskanen (29.00)
10. Lilja Eloranta (27.27)
13. Lili Simpanen (23.72)

15-21.11.2022
VH
YLSkate CeljeCelje, Slovenia (40)Junior Women (40) ISU1. Petra Lahti (sp52,93/fs88,26/141,19)
8. Pihla Bergman (sp43,00/fs76,10/119,10)
9. Amanda Eskelin (sp38,75/fs79,98/118,73)
25-27.11.2022YLGrand Prix of Figure skatingEspooWomen (12) ISU11. Linnea Ceder (sp55,63/fs96,28/151,91)
24-27.11.2022
KP
 
YLNRW TrophyDortmund, GermanyWomen (11) ISU5. Olivia Lisko (sp56,46/fs83,58/140,03)
7. Minja Peltonen (sp52,21/fs80,93/133,14)
10. Mai Helske (sp42,79/fs78,15/120,94)
    Junior Women (33) ISU4. Lotta Artimo (sp50,57/87,20/137,77)
19. Kiia Kurkinen (sp35,49/fs59,01/94,50)
    Junior Men (11) ISU5. Matias Lindfors (sp53,64/fs94,53/148,17)
26.11.2022
JH
YL

LT:n tähtikilpailu

Lohja, Lohjan Taitoluistelijat ryMinit







 
**1. Klara Karjalainen (45,33)
4. Sofia Nymander (38,67)
5. Emilia Sand (38,33)
6. Siiri Ahtee (36,33)
7. Alisa Piterskaja (35,67)
11. Aili Kaltiainen (33,00)
12. Leonardo Izumi Salmi (31,00)
13. Enni Parkkinen (29,33)
18. Clara Eyherabide (27,00)
21. Edith Hakola (24,67)
24. Iiris Lisko (23,00)
    B-silmut

 
**4. Nelli Puntila (42,00)
7. Helmi Eloranta (40,67)
11. Fiona Fagerström (34,33)
12. Milena Tolonen (34,00)
2.-4.12.2022
JH
YLIC Kilpailu Santa ClausTampere, VaralaMinit, ryhmä 1.


 
 1. Klara Karjalainen (45,50)
5. Siiri Ahtee (40,50)
6. Alisa Piterskaja (39,00)
7. Emilia Sand (35,00)
    Minit, ryhmä 2.  4. Sofia Nymander (45,67)
    A-silmut, tytöt ryhmä 1.

 

 2. Else Paajanen (32.53)
3. Erin Pirskanen (32.03)
7. Darja Oksanen (30.78)
11. Janella Stenström​ (26.00)
    A-silmut, tytöt ryhmä 2.  14. Lili Simpanen (24.07)
    A-silmut, pojat  1. Lauri Linnakorpi (25.73)
    B-silmut, ryhmä 1.

 
 5. Fiona Fagerström (39,50)
9. Nelli Puntila (38,00)
12. Martha Honkavuo​ (33,00)
    B-silmut, ryhmä 2.  5. Helmi Eloranta (44,50)
14. Milena Tolonen (35,00)

2.-4.12.2022
(vier. valmentaja)

YLSeurakilpailu ABC-Cup IsomäkiPori, Porin taitoluisteluNoviisit  4. Hertta Pönni (41.99)
3.-4.12.2022MLSM-sarjojen 2. valintakilpailuEspoo, HLSM-juniorit ISU6. Valley Bay Synchro (sp64.12/fs98.66/150.26)
    SM-noviisit ISU1. Valley Bay Synchronics (73.05)
    Senior Elite 12  1. Lumineers (sp54.80/fs121.51/176.31)
9.-10.12.2022MLLumiere CupEindhoven HollantiSenior Elite 12Lumineers  
    SM-junioritValley Bay Synchro  
10.12.2022MLPikkujoulukilpailuVantaa, Etelä-Vantaan TaitoluistelijatMastersValley Bay Synchrohearts  
    MinoritValley Bay Synchronettes  
    SM-noviisitValley Bay Synchronics  
    SenioritValley Bay Synchrostars  
10.12.2022ML

Seurakilpailu Riihimäen Jäätaiturit 2022

Riihimäen JäätaituritTulokkaatValley Bay Synchrokids?  
    AikuisetValley Bay Synchrospirit?  
    NoviisitValley Bay Synchroshine?  
    JunioritValley Bay Synchrostyle?  
10.-11.12.2022YLAkatemia CupHelsinkiA-silmut, tytötJanella Stenström
Darja Oksanen
Else Paajanen
Erin Pirskanen
Lili Simpanen
Lilja Eloranta
  
    A-silmut, pojatLauri Linnakorpi  
    NoviisitHertta Pönni  
11.12.2022MLSeurakilpailuKangasala, UplakersKans. junioritValley Bay Synchrostorm  
16.-18.12.2022YLSM2023Joensuu, JoKaSM-senioritMatias Lindfors?
Olivia Lisko?
Minja Peltonen?
ISU 
    SM-junioritAmanda Eskelin?
Lotta Artimo?
Kiia Kurkinen?
Petra Lahti?
Emmi Ahlstedt?
Pihla Bergman?
ISU 
17.12.2022MLMinorikarnevaalit MinoritValley Bay Synchronettes?  
19.12.2022ML1+1Helsinki / – Helsingin Luistinklubi rySM-noviisitValley Bay Synchronics  
20.12.2022YLEspoo, EsJt Debytantit, tytötKaisla Siivonen
Ellen Fäldt
Fanny Grönroos
Viola Lehtimäki
Kiia Palm
Lidiia Tsukanova
Liia Linnakorpi
  
    Debytantit, pojatVenni Pitko