Kilpailut 2021-2022

Syksyn 2021 kilpailut

AikaYL/
ML
KilpailuPaikka/JärjestäjäSarjaJäätaituritAJTulokset
31.8.-4.9.2021
VH
YL

ISU JGP

Kosice, Slovakia/Junior woman (27) ISU11. Olivia Lisko (sp43,21/88,67fs/131,88)
3.-5.9.2021
KP/JH
YLSkate Espoo
Aloituskilpailu

 

Espoonlahti/EsJt+ETK

SM-seniorit (4)

 

ISU

1. Laura Karhunen (sp52,87/fs84,84/137,71)
2. Mai Helske (sp40,50/fs67,96/108,46)

    SM-juniorit (19)

 

 

ISU1. Lotta Artimo (sp42,86/fs92,58/135,44)
2. Minja Peltonen (sp47,23/fs80,18/127,41)
6. Sirkku Koskenvaara (sp38,69/fs68,61/107,30)
8. Kiia Kurkinen (sp38,36/fs65,59/103,95)
12. Eevi Kankaanranta (sp43,07/fs57,71/100,78)
    SM-juniorit, pojat (4) ISU1. Matias Lindfors (sp43,90/fs98,62/142,52)
    SM-noviisit (26)

 

ISU1. Amanda Eskelin (sp39,76/fs56,38/96,14)
2. Pihla Pitkänen (sp33,92/fs61,24/95,16)
9. Minea Helske (sp28,22/fs53,69/81,91)
26. Sofia Väisänen (sp24,68/fs31,91/56,09)
    Debytantit, vanhemmat (21)

 

ISU4. Mai Tarvainen (45,98)
5. Laura Yläjärvi (44,74)
6. Pinja Peltola (42,25)
9. Amanda Teerimäki (38,24)
    Debytantit, nuoremmat (11) ISU2. Natalie Tieva (49,29)
4. Fanny Grönroos (44,15)
7. Kaisla Siivonen (41,36)
10. Viola Lehtimäki (39,38)
11. Iris Lahti (31,13)
    Debytantit, pojat (3) ISU3. Venni Pitko (30,91)
    A-silmut (24)

 

ISU3. Kiia Palm (32,88)
8. Hertta Pönni (30,85)
13. Janella Stenström (28,91)
16. Emmi Mustonen (26,79)
18. Darja Oksanen (25,58)
19. Zea Raski (25,28)
18.-19.9.2021
JH
YLOulu SkateOulu/ OLKSM-noviisit (24) ISU6. Pihla Pitkänen (sp/fs/81,38)
    Debytantit (24)


 

ISU2. Mai Tarvainen (49,14)
5. Natalie Tieva (45,98)
6. Pinja Peltola (45,95)
9. Amanda Teerimäki (42,99)
12. Viola Lehtimäki (36,68)
17. Vilina Tolonen (36,68)
23. Iris Lahti (32,59)
    A-silmut (27) ISU3. Kiia Palm (30,19)
10. Zea Raski (27,21)
11. Emmi Mustonen (27,11)
17. Hertta Pönni (24,87)
22. Darja Oksanen (23,75)
22.-25.9.2021
VH
YL

ISU JGP Ljubljana

Ljubljana, SloveniaJunior Women (30) ISU10. Olivia Lisko (sp49,93/fs96,28/146,21)

2.-3.10.2021
VH
 

YLSM-seniorit ja SM-juniorit 1.vkHelsinki/HTKSM-seniorit ISU

1. Olivia Lisko (sp499,88/fs98,57/148,45)
2. Laura Karhunen (sp56,57/fs89,64/146,21)
5.Linnea Ceder (sp48,14/fs88,47/136,61)
10. Mai Helske (sp38,56/fs64,90/103,46)

    SM-juniorit ISU3. Lotta Artimo (sp44,74/fs88,77/133,51)
5. Minja Peltonen (sp43,72/fs78,85/122,57)
6. Petra Lahti (sp38,91/fs82,80/121,71)
7. Kiia Kurkinen (sp43,77/fs76,06/119,83)
8. Sirkku Koskenvaara (sp43,09/fs74,47/117,56)
20. Eevi Kankaanranta (sp32,44/fs63,14/95,58)
3.10.2021
JH
YLAktia TrophyVantaa/ EVTSM-noviisit
 
ISU1. Amanda Eskelin (sp39.44)
3. Pihla Pitkänen 
(sp33.81)
    A-silmut
 
ISU3. Kiia Palm (34.79)
13.Hertta Pönni (28.85)
    B-silmut
 
ISU11. Liia Linnakorpi (24.19)
15.-17.10.2021
VH
YLGliss ExtraTallinna, ViroJunior A ladies (13) ISU3. Kiia Kurkinen (sp/fs/117,44)
4. Sirkku Koskenvaara (sp/fs/117,14)
8. Eevi Kankaanranta (sp/fs/101,01)
    Advanced novice (20)
 
ISU3. Petra Lahti (sp/fs/121,25)
4. Lotta Artimo (sp/fs/101,80)
16.-17.10.2021
JH
YLA-silmujen 1. SB-kilpailuEspoo/ETKA-silmut ISU2. Kiia Palm (35,68)
14. Darja Oksanen (29,30)
15. Hertta Pönni (29,02)
17. Zea Raski (28,39)
18. Emmi Mustonen (28,26)
20. Janella Stenström (27,06)
16.-17.10.2021MLSM-sarjojen preseasonHelsinki/HSKSM-juniorit

 

ISUValley Bay Synchro 
    SM-noviisit

 

ISUValley Bay Synchronics
16.-17.10.2021
KP
YLSM-noviisit ja debytantit LK/Lohko1Oulunkylä/HTASM-noviisit
 
ISU1. Emmi Ahlstedt (sp36,21/fs67,62/103,83)
2. Amanda Eskelin (sp43,47/fs57,25/100,72)
5. Josefiina Puiro (sp31,64/fs56,26/87,90)
7. Minea Helske (sp32,21/fs52,96/85,17)
9. Pihla Pitkänen (sp34,50/fs48,85/83,35)
    debytantit ISU5. Pinja Peltola (48,26)
7. Mai Tarvainen (47,23)
8. Kaisla Siivonen (46,52)
12. Viola Lehtimäki (45,45)
16. Fanny Grönroos (42,85)
18. Natalie Tieva (42,58)
23. Amanda Teerimäki (40,69)
27. Vilina Tolonen (38,77)
    debytantit, pojat ISU2. Venni Pitko (27,09)
18.10.2021
JH
YLSyyslomaviikon
kutsukilpailu
Kauniainen/ KATAB-SilmutElse Paajanen
Erin Pirskainen
Lilja Eloranta
**15. Erin Pirskanen 
20. Else Paajanen 
34. Lilja Eloranta 
20.-24.10.2021
NV
YLTropheé Métropole Nice Cote d'AzurNizza, RanskaSenior WomenLinnea Ceder
Laura Karhunen
ISU 
    Junior Women (17) ISU5. Minja Peltonen (sp41,60/fs88,88/130,48)
12. Mai Helske (sp37,63/fs64,71/102,34)
15. Oona Kesti (sp28,91/fs58,31/87,22)
23.10.2021
JH
YLPop-up skate 2021Espoonlahti, EsJtB-silmutLilja Eloranta
Erin Pirskanen
Else Paajanen
Liia Linnakorpi
Lauri Linnakorpi
** 
    MinitEmilia Sand
Enni Vartiainen
Lili Simpanen
Nelli Puntila
Sara Liljavirta
Siiri Ahtee
Sofia Nymander
Tara Haapanen
Helmi Eloranta
Fiona Fagerström
Klara Karjalainen
** 
31.10.2021
JH
YLPK-seudun MiniCup lohko2Kauniainen/KATAMinitEnni Vartiainen
Lili Simpanen
Emilia Sand
Nelli Puntila
Sofia Nymander
Sara Liljavirta
Klara Karjalainen
Helmi Eloranta
Siiri Ahtee
** 
6.-7.11.2021MLSM -sarjat 1. ValintakilpailuHelsinki/ HTKSM- juniorit

Valley Bay Synchro

ISU 
    SM-Noviisit

Valley Bay Synchronics

ISU 
13.11.2021MLRJT Kutsukilpailu
 
RJT/ RiihimäkiTulokkaat

Valley Bay Synchrokids

MUPI 
    Noviisit

Valley Bay Synchroshine

MUPI 
    Juniorit

Valley Bay Synchrostyle

Valley Bay Synchrostorm

MUPI 
13.-14.11.2021 

YL

YL SM-seniorit, -juniorit ja YL SM-noviisi/debytantti pojat Lahti/LTLSM-seniorit   
    SM-juniorit   
    Debyntantti,pojat   
?.11.2021YLSM-noviisit ja debytantit LK SM-noviisit   
    debytantit   
20.-21.11.2021MLKansalliset sarjatJyväskylä/JYTLSAikuiset   
    Tulokkaat   
    Noviisit   
    Seniorit   
    Masters   
    Juniorit   
27.11.2021MLPikkujoulukilpailutVantaa/ EVTSM-Juniorit

Valley Bay Synchro

ISU 
    SM-Noviisit

Valley Bay Synchronics

ISU 
    Tulokkaat

Valley Bay Synchrokids

MUPI 
    Miniorit

Valley Bay Synchronettes

ISU 
    Noviisit

Valley Bay Synchroshine

MUPI 
    Juniorit

Valley Bay Synchrostorm

ISU 
    Seniorit

Valley Bay Synchrostars

ISU 
    Masters

Valley Bay Synchrohearts

ISU 
27.11.2021MLKeMun kutsukilpailutKerava/ KeMuAikuiset

Valley Bay Synchrospirit

MUPI 
11.-12.12.2021MLSM-sarjat ja MinoritEspoo, ETK    
17.-19.12.2021YLSM2022Pori/PoriTaSM-seniorit   
    SM-juniorit   
        

Kevään 2022 kilpailut

AikaYL/MLKilpailuPaikka, JärjestäjäSarjaJäätaituritAJTulokset
29.-30.1.2022ML Espoo, EsJtSM-juniorit   
    Aikuiset   
    Masters   
    Seniorit   
    Juniorit   
    Noviisit   
    Minorit   
4.-6.2.2022YLSM-noviisit ja debytantit 60+60Vantaa, EVTSM-noviisit   
    debytantit   
5.-6.3.2021MLSM2022 SM-seniorit   
    SM-juniorit   
    SM-noviisit   
12.-13.3.2022YLHopeafinaalitMikkeli, MLSM-noviisit   
    debytantit   
19.-20.3.2022MLTulokkaat, noviisit, aikuisetVantaa, EVT    
26.-27.3.2022YLSM2022 ja debytantit KFHelsinki, HLSM-noviisit   
    debytantit