Kilpailut 2021-2022

Syksyn 2021 kilpailut

AikaYL/
ML
KilpailuPaikka/JärjestäjäSarjaJäätaituritAJTulokset
31.8.-4.9.2021
VH
YL

ISU JGP

Kosice, Slovakia/Junior woman (27) ISU11. Olivia Lisko (sp43,21/88,67fs/131,88)
3.-5.9.2021
KP/JH
YLSkate Espoo
Aloituskilpailu

 

Espoonlahti/EsJt+ETK

SM-seniorit (4)

 

ISU

1. Laura Karhunen (sp52,87/fs84,84/137,71)
2. Mai Helske (sp40,50/fs67,96/108,46)

    SM-juniorit (19)

 

 

ISU1. Lotta Artimo (sp42,86/fs92,58/135,44)
2. Minja Peltonen (sp47,23/fs80,18/127,41)
6. Sirkku Koskenvaara (sp38,69/fs68,61/107,30)
8. Kiia Kurkinen (sp38,36/fs65,59/103,95)
12. Eevi Kankaanranta (sp43,07/fs57,71/100,78)
    SM-juniorit, pojat (4) ISU1. Matias Lindfors (sp43,90/fs98,62/142,52)
    SM-noviisit (26)

 

ISU1. Amanda Eskelin (sp39,76/fs56,38/96,14)
2. Pihla Pitkänen (sp33,92/fs61,24/95,16)
9. Minea Helske (sp28,22/fs53,69/81,91)
26. Sofia Väisänen (sp24,68/fs31,91/56,09)
    Debytantit, vanhemmat (21)

 

ISU4. Mai Tarvainen (45,98)
5. Laura Yläjärvi (44,74)
6. Pinja Peltola (42,25)
9. Amanda Teerimäki (38,24)
    Debytantit, nuoremmat (11) ISU2. Natalie Tieva (49,29)
4. Fanny Grönroos (44,15)
7. Kaisla Siivonen (41,36)
10. Viola Lehtimäki (39,38)
11. Iris Lahti (31,13)
    Debytantit, pojat (3) ISU3. Venni Pitko (30,91)
    A-silmut (24)

 

ISU3. Kiia Palm (32,88)
8. Hertta Pönni (30,85)
13. Janella Stenström (28,91)
16. Emmi Mustonen (26,79)
18. Darja Oksanen (25,58)
19. Zea Raski (25,28)
18.-19.9.2021
JH
YLOulu SkateOulu/ OLKSM-noviisit (24) ISU6. Pihla Pitkänen (sp/fs/81,38)
    Debytantit (24)


 

ISU2. Mai Tarvainen (49,14)
5. Natalie Tieva (45,98)
6. Pinja Peltola (45,95)
9. Amanda Teerimäki (42,99)
12. Viola Lehtimäki (36,68)
17. Vilina Tolonen (36,68)
23. Iris Lahti (32,59)
    A-silmut (27) ISU3. Kiia Palm (30,19)
10. Zea Raski (27,21)
11. Emmi Mustonen (27,11)
17. Hertta Pönni (24,87)
22. Darja Oksanen (23,75)
22.-25.9.2021
VH
YL

ISU JGP Ljubljana

Ljubljana, SloveniaJunior Women (30) ISU10. Olivia Lisko (sp49,93/fs96,28/146,21)

2.-3.10.2021
VH
 

YLSM-seniorit ja SM-juniorit 1.vkHelsinki/HTKSM-seniorit (11) ISU

1. Olivia Lisko (sp499,88/fs98,57/148,45)
2. Laura Karhunen (sp56,57/fs89,64/146,21)
5.Linnea Ceder (sp48,14/fs88,47/136,61)
10. Mai Helske (sp38,56/fs64,90/103,46)

    SM-juniorit (34) ISU3. Lotta Artimo (sp44,74/fs88,77/133,51)
5. Minja Peltonen (sp43,72/fs78,85/122,57)
6. Petra Lahti (sp38,91/fs82,80/121,71)
7. Kiia Kurkinen (sp43,77/fs76,06/119,83)
8. Sirkku Koskenvaara (sp43,09/fs74,47/117,56)
20. Eevi Kankaanranta (sp32,44/fs63,14/95,58)
3.10.2021
JH
YLAktia TrophyVantaa/ EVTSM-noviisit (22)
 
ISU1. Amanda Eskelin (sp39.44)
3. Pihla Pitkänen 
(sp33.81)
    A-silmut (25)
 
ISU3. Kiia Palm (34.79)
13.Hertta Pönni (28.85)
    B-silmut (27)
 
ISU11. Liia Linnakorpi (24.19)
7.-10.10.2021YLFinlandia TrophyEspoo, STLLSenior Ladies (26) ISU21. Laura Karhunen (sp56,82/fs80,33/137,15)
15.-17.10.2021
VH
YLGliss ExtraTallinna, ViroJunior A ladies (13) ISU3. Kiia Kurkinen (sp/fs/117,44)
4. Sirkku Koskenvaara (sp/fs/117,14)
8. Eevi Kankaanranta (sp/fs/101,01)
    Advanced novice (20)
 
ISU3. Petra Lahti (sp/fs/121,25)
4. Lotta Artimo (sp/fs/101,80)
16.-17.10.2021
JH
YLA-silmujen 1. SB-kilpailuEspoo/ETKA-silmut (26) ISU2. Kiia Palm (35,68)
14. Darja Oksanen (29,30)
15. Hertta Pönni (29,02)
17. Zea Raski (28,39)
18. Emmi Mustonen (28,26)
20. Janella Stenström (27,06)
16.-17.10.2021MLSM-sarjojen preseasonHelsinki/HSKSM-juniorit

 

ISUValley Bay Synchro 
    SM-noviisit

 

ISUValley Bay Synchronics
16.-17.10.2021
KP
YLSM-noviisit ja debytantit LK/Lohko1Oulunkylä/HTASM-noviisit (33)
 
ISU1. Emmi Ahlstedt (sp36,21/fs67,62/103,83)
2. Amanda Eskelin (sp43,47/fs57,25/100,72)
5. Josefiina Puiro (sp31,64/fs56,26/87,90)
7. Minea Helske (sp32,21/fs52,96/85,17)
9. Pihla Pitkänen (sp34,50/fs48,85/83,35)
    debytantit (36) ISU5. Pinja Peltola (48,26)
7. Mai Tarvainen (47,23)
8. Kaisla Siivonen (46,52)
12. Viola Lehtimäki (45,45)
16. Fanny Grönroos (42,85)
18. Natalie Tieva (42,58)
23. Amanda Teerimäki (40,69)
27. Vilina Tolonen (38,77)
    debytantit, pojat (2) ISU2. Venni Pitko (27,09)
18.10.2021
JH
YLSyyslomaviikon
kutsukilpailu
Kauniainen/ KATAB-Silmut (47) **15. Erin Pirskanen 
20. Else Paajanen 
34. Lilja Eloranta 
20.-24.10.2021
NV
YLTropheé Métropole Nice Cote d'AzurNizza, RanskaSenior Women (13) ISU4. Laura Karhunen (sp58,77/fs98,37/157,14)
8. Linnea Ceder (sp40,49/fs94,20/134,69)
    Junior Women (17) ISU5. Minja Peltonen (sp41,60/fs88,88/130,48)
12. Mai Helske (sp37,63/fs64,71/102,34)
15. Oona Kesti (sp28,91/fs58,31/87,22)
23.10.2021
JH
YLPop-up skate 2021Espoonlahti, EsJtB-silmut (12) **1. Liia Linnakorpi 
3. Else Paajanen 

4. Erin Pirskanen 
5. Lauri Linnakorpi 
6. Lilja Eloranta 
    Minit (16) **1. Nelli Puntila 
2. Fiona Fagerström 
3. Enni Vartiainen 

5. Lili Simpanen 
6. Sara Liljavirta 
7. Emilia Sand 
10. Helmi Eloranta 
12. Siiri Ahtee 
13. Klara Karjalainen 
14. Tara Haapanen 
16. Sofia Nymander 
31.10.2021
JH
YLPK-seudun MiniCup lohko2Kauniainen/KATAMinit (2012) (12)

 

**2. Nelli Puntila
3. Sara Liljavirta

8. Fiona Fagerström
    Minit (2013 ja nuoremmat)
(13)
 **1.Enni Vartiainen 
2.Lili Simpanen

4.Klara Karjalainen 
5.Helmi Eloranta 
6.Emilia Sand 
7. Tara Haapanen 
8. Sofia Nymander
10. Siiri Ahtee 
 
6.-7.11.2021MLSM -sarjat 1. ValintakilpailuHelsinki/ HTKSM-seniorit (5)

 

ISU5. Lumineers (190,95/sp62,93/fs128,02)
    SM-juniorit (14) ISU3. Valley Bay Syncro (167,25/sp60,76/fs106,49)
    SM-Noviisit (9)

 

ISU1.Valley Bay Syncronics (81,41)
11.-14.11.2021YLChallenger Series Cup of Austria by IceChallengeItävaltaSenior Women (34) ISU19. Linnea Ceder (sp45,64/fs90,74/136,38)

12.-14.11.2021
pe: NV
la+su: JH

YLOP Lounaismaa CupSalo/SalPaSM-noviisit (30) ISU1. Amanda Eskelin (fs67,21)
4. Emmi Ahlstedt (fs56,10)
27. Minea Helske (fs43,01)
    Debytantit (19) ISU3. Kaisla Siivonen (45,70)
6. Fanny Grönroos (43,35)
12. Natalie Tieva (41,00)
    A-silmut (30) ISU11. Zea Raski (29,93)
25. Janella Stenström (25,30)
    B-silmut 2011 ja nuor. (23) **2. Else Paajanen 
10. Erin Pirskanen 
20. Lilja Eloranta 
    Minit 2013 ja nuor. (13) **4. Lili Simpanen 
5. Enni Vartiainen 
11. Sofia Nymander 
12.-14.11.2021
LS
YLTähtisade kutsukilpailuKerava/KELSB-silmut vanhemmat, tytöt (18) **4. Erin Pirskanen
    B- silmut, pojat (1) **1. Lauri Linnakorpi 
    B-silmut nuoremmat, tytöt (24) **1. Else Paajanen 
13. Liia Linnakorpi
15. Lilja Eloranta
    Minit vanhemmat (21) **5. Nelli Puntila
7. Sara Liljavirta 
15. Fiona Fagerström
    Minit nuoremmat (21) **7. Helmi Eloranta 
14. Klara Karjalainen 
16. Emilia Sand
18. Siiri Ahtee 
21. Tara Haapanen 
13.11.2021MLRJT Kutsukilpailu
 
RJT/ RiihimäkiTulokkaat (8)

 

MUPI7. Valley Bay Synchrokids
    Noviisit (7)

 

MUPI6. Valley Bay Synchroshine
    Juniorit (3)

 

MUPI2. Valley Bay Synchrostyle
13.-14.11.2021
KP
 

YL

YL SM-seniorit, -juniorit ja YL SM-noviisi/debytantti pojat Lahti/LTLSM-seniorit (12) ISU2. Olivia Lisko (sp 48,03/fs 98,15/146,18)
3. Laura Karhunen (sp 49,90/fs 95,96 /145,86)
10. Mai Helske (sp38,66/fs 76,86/ 115,52)
    SM-juniorit (30) ISU4. Petra Lahti (sp48,59/fs93,07/141,66)
5. Lotta Artimo (sp50,15/fs85,11/135,26)
6. Minja Peltonen (sp46,50/fs78,00/124,50)
9. Kiia Kurkinen (sp40,37/fs71,76/112,13)
28. Oona Kesti (sp29,93/fs54,43/84,36)
    Debyntantti,pojat (4) ISU4. Venni Pitko (25,41)
15.-21.11.2021
VH
YLTallinn TrophyTallinna, ViroSenior women (8) ISU3. Olivia Lisko (sp55,27/fs98,94/154,21)
    Junior women (17) ISU4. Minja Peltonen (sp56,85/fs81,79/138,64)
20.11.2021
JH
YLB-Silmu Cup & EsJt Challenge Minit 2021Espoonlahti, EsjtB-silmut (38)
 
ISU4. Else Paajanen (28,67)
6. Liia Linnakorpi (27,46)
13. Erin Pirskanen (25,00)
 
    Minit 2012 (13) **4. Nelli Puntila
7. Sara Liljavirta
    Minit, 2013 ja nuoremmat (15) **4. Enni Vartiainen
5. Lili Simpanen
7. Helmi Eloranta
9. Tara Haapanen
11. Emilia Sand
12. Klara Karjalainen
13. Siiri Ahtee
14. Sofia Nymander
20.-21.11.2021
KP
YLSM-noviisit ja debytantit LKOulu, OLKSM-noviisit (32) ISU1. Amanda Eskelin (sp46,12/fs68,34/114,46)
4. Pihla Pitkänen (sp37,18/fs54,91/92,09)
6. Emmi Ahlstedt (sp32,16/fs58,02/90,18)
7. Minea Helske (sp33,69/fs54,30/87,99)
9. Josefiina Puiro (sp30,45/fs54,36/84,81)
    Debytantit (33) ISU5. Natalie Tieva (47,62)
6. Mai Tarvainen ( 47,46)
9. Kaisla Siivonen (45,52)
10. Pinja Peltola (45,37)
12. Viola Lehtimäki (44,39)
14. Fanny Grönroos (43,09)
19. Amanda Teerimäki (41,14)
23. Vilina Tolonen (39,66)
20.-21.11.2021MLKansalliset sarjatJyväskylä/JYTLSAikuiset (11) MUPI9.Valley Bay Synchrospirit
    Noviisit (8) MUPI3.Valley Bay Synchroshine
    Seniorit (8) ISU1. Valley Bay Synchrostars (59,68)
    Masters (5) ISU1.Valley Bay Synchrohearts (49,68)
    Juniorit (13) ISU5. Valley Bay Synchrostorm (40,71)
11. Valley Bay Synchrostyle (33,79)
27.11.2021MLPikkujoulukilpailutVantaa/ EVTSM-Juniorit (6)

 

ISU2.Valley Bay Synchro (101,01)
    SM-Noviisit (12)

 

ISU3.Valley Bay Synchronics (70,98)
    Tulokkaat (10)

 

MUPI7.Valley Bay Synchrokids
    Minorit (10)

 

ISU5. Valley Bay Synchronettes (31,53)
    Noviisit (5)

 

MUPI1. Valley Bay Synchroshine
    Juniorit (6)

 

ISU5. Valley Bay Synchrostorm (41,32)
    Seniorit (5)

 

ISU2. Valley Bay Synchrostars (55,92)
    Masters (5)

 

ISU1. Valley Bay Synchrohearts (49,91)
27.11.2021MLKeMun kutsukilpailutKerava/ KeMuAikuiset (8)

 

MUPI7. Valley Bay Synchrospirit
27.-28.11.2021
Riina; PoriTa
YLSM-noviisien ja debytanttien lohkokilpailuRauma, RTLDebytantit, pojat (3) ISU3. Venni Pitko (32,13)

3.-5.12.2021
pe: JH
su: VH

YLSanta Claus 2021Tampere / Varala-TiimiMinit, 2012 (26)
 
**3. Nelli Puntila
12. Sara Liljavirta
16. Fiona Fagerström
 
    Minit 2013 ja
nuoremmat (13)
  7. Lili Simpanen
9. Helmi Eloranta
12. Klara Karjalainen
13. Tara Haapanen
    B-silmut (22) **6. Liia Linnakorpi
10. Erin Pirskanen
19. Lilja Eloranta
    A-silmut (23) ISU10. Hertta Pönni (28,48)
11. Zea Raski (28,19)
12. Emmi Mustonen (27,97)
14. Janella Stenström (27,78)
11.-12.12.2021
LA JH
SU KP
YLAkatemia CupHelsinki, Pirkkola/HTAA-silmut (13) ISU8. Darja Oksanen (28,48)
    Debytantit (21) ISU1. Pinja Peltola (55,59)
4. Mai Tarvainen (49,80)
12. Natalie Tieva (44,40)
14. Vilina Tolonen (42,26)
11.-12.12.2021MLSM-sarjat ja MinoritEspoo, ETKSM-Seniorit (5) ISU5.  Lumineers (sp60,96/fs126,75/187,71)
    SM-Juniorit (13)

 

ISU3.Valley Bay Synchro (sp62,12/fs109,40/171,52)
    SM-Noviisit (9)

 

ISU2.Valley Bay Synchronics (68,31)
    Minorit (10)

 

ISU2.Valley Bay Synchronettes (33,18)
17.-19.12.2021
VH
YLSM2022Pori/PoriTaSM-seniorit, naiset (14) ISU2. Linnea Ceder (sp57,52/fs113,65/171,17)
5.Olivia Lisko (sp50,90/fs95,84/146,74)
6. Laura Karhunen (sp43,75/fs91,85/135,60)
9. Mai Helske (sp48,95/fs78,71/127,66)
    SM-juniorit, naiset (20) ISU2.Petra Lahti (sp52,68/fs99,15/151,83)
5. Minja Peltonen (sp52,41/fs78,71/131,12)
8. Sirkku Koskenvaara (sp38,99/fs77,21/116,20)
9.Kiia Kurkinen (sp41,05/fs73,33/114,38)
    SM-juniorit, miehet (5)  1. Matias Lindfors (sp50,72/fs95,23/145,95)
18.12.2021MLMinorikarnevaali Helsinki, HTKMinorit  Valley Bay Synchronettes
20.12.2021MLSM-noviisien 1+1-tapahtumaHelsinki, HSKSM-noviisit

 

 Valley Bay Synchronics

Kevään 2022 kilpailut

AikaYL/MLKilpailuPaikka, JärjestäjäSarjaJäätaituritAJTulokset
6.1.2022MLLoppi Ice - kutsukilpailuTurku/VG-62Juniorit ISU 
  

kilpailu on peruttu

 Minorit ISU 
    Tulokkaat MUPI 
6.1.2022YLLoppiaisen kutsukilpailu/ A-silmujen SB-kilpailuKauniainen, KaTaA-silmut (20) ISU7. Janella Stenström (32,49)
10. Hertta Pönni (30,73)
15. Darja Oksanen (29,12)
16. Emmi Mustonen (28,61)
18. Zea Raski (27,19)
    Debytantit (13) ISU1. Pinja Peltola (53,00)
2. Natalie Tieva (49,72)
3. Mai Tarvainen (47,66)

9. Fanny Grönroos (43,14)
10. Vilina Tolonen (42,76)
    Debytantit, pojat (2) ISU2. Venni Pitko (29,85)
    SM-noviisit (15) ISU3. Pihla Pitkänen (56,77)
4. Josefiina Puiro (52,48)
7. Minea Helske (49,60)
8.1.2022MLAluemestaruuskilpailu 2022Helsinki, HLSM-noviisit

 

ISU 
  

Kilpailu on peruttu!

 Minorit

 

ISU 
    Noviisit

 

MUPI 
    Juniorit

 

ISU

 

    Tulokkaat

 

MUPI 
    Masters

 

ISU 
    Aikuiset

 

MUPI 
    Seniorit

 

ISU 
14.-16.1.2022
JH
YLCrystal Cup 2022Mikkeli, MLMinit (8)
 
**4. Klara Karjalainen
5. Helmi Eloranta
7. Emilia Sand
    B-silmut, pojat (2)


 
**2. Lauri Linnakorpi
    B-silmut, 2011 & nuor.  (21) **3. Liia Linnakorpi
16.1.2022
KP
YLTähtisarjojen kutsukilpailuKotka, KoTaMinit (19) **5. Nelli Puntila
12. Sofia Nymander
13. Siiri Ahtee
14. Tara Haapanen
18.-23.1.2022
VH
YLBavarian Open 2022Oberstdorf, SaksaSenior Women (12) ISU3. Linnea Ceder (sp58,95/fs109,93/168,88)
6. Olivia Lisko
(sp52,34/fs98,76/151,10)
    Junior Women 1 
(17)
 ISU7. Kiia Kurkinen (sp38,95/fs76,74/115,69)
    Junior Women 2 (17) ISU8. Sirkku Koskenvaara (sp40,57/fs64,46/105,03)
12. Mai Helske (sp40,99/fs61,45/102,44)
    Junior Men
(16)
 ISU

14. Matias Lindfors (sp48,94/fs72,90/121,84)

    Advanced Novice 1 
(24)
 ISU9. Lotta Artimo 
(sp36,40/fs56,89/93,29)
10. Amanda Eskelin (sp37,14/fs53,38/90,52)
    Advanded Novice 2
(24)
 ISU1. Petra Lahti (sp47,81/fs90,33/138,14)
22.-23.1.2022MLMarie Lundmark TrophyTurkuAdvanced
Novice (7)
 ISU4. Valley Bay Synchronics (81,78)
26.-30.1.2022
VH
YLNordics 2022Hørsholm, TanskaSenior Women (11) ISU3. Olivia Lisko (sp49,52/fs100,11/149,63)
4. Linnea Ceder (sp56,91/fs90,50/147,41)
    Junior Women (20) ISU3. Petra 
Lahti (sp50,33/fs94,63/144,96)
    Junior Men (6) ISU3. Matias Lindfors (sp61,37/fs100,01/161,38)
    Novice Girls (12) ISU1. Lotta Artimo (sp34,35/fs72,43/106,88)
2. Amanda Eskelin (sp39,33/fs64,13/104,12)
4. Kiia Kurkinen (sp35,17/fs57,02/92,19)
28.1.2022
JH
YLMinien 2. ValintakilpailuHelsinki, MTK

Minit,

2013 & nuor.
(13)

 **2. Lili Simpanen
3. Helmi Eloranta

4. Enni Vartiainen
6. Emilia Sand
7. Klara Karjalainen
9. Sofia Nymander
11. Siiri Ahtee
13. Tara Haapanen
    Minit, 
2012
(10)
 **3. Nelli Puntila
4. Sara Liljavirta
7. Fiona Fagerström
29.1.2022
KP
YL

B-SilmuCup (2. Valintakilpailu)

Helsinki, HTAB-silmut, tytöt
(34)
 ISU2. Liia Linnakorpi (30,60)
9. Else Paajanen (27,20)
30. Erin Pirskanen (21,93)
    

B-silmut, pojat
(3)

 ISU1. Lauri Linnakorpi (23,65)
29.1.-30.1.2022
MB
YLHyvinkää TrophyHyvinkää, HyTLA-silmut, 2010
(15)
 ISU

6. Kiia Palm (31,64)
10. Emmi Mustonen (28,18)

29.-30.1.2022MLKansallisten sarjojen 2. Valintakilpailu & SM-jun. 3.ValintakilpailuEspoo, EsJtSM-juniorit
(5)

 

ISU4.Valley Bay Synchro (sp66,36/fs109,05/175,41)
    Juniorit (10)

 

ISU2.Valley Bay Synchrostyle (46,16)
6Valley Bay Synchrostorm (43,84)
 
    Minorit (9)

 

ISU2.Valley Bay Synchronettes (31,95)
    Noviisit (7)

 

MUPI4. Valley Bay Synchroshine
5.2.2022MLTiksi IceClub 2022Vantaa, TTKMinorit (10) ISU5.Valley Bay Synchronettes (33,42)
5.2.2022MLKutsukilpailu
 
Kirkkonummi,
KTK
Tulokkaat MUPIValley Bay Synchrokids
  

Kilpailu on peruttu!

 Noviisit

 

MUPIValley Bay Synchroshine
    Juniorit

 

MUPI

Valley Bay Synchrostorm

Valley Bay Synchrostyle

4.-6.2.2022
KP
YLSM-noviisit ja debytantit 60+60Vantaa, EVTSM-noviisit
R1 (28)
 ISU2. Amanda Eskelin (sp41,52/fs61,91/103,43)
3.Emmi Ahlstedt (sp37,69/fs61,74/99,43)
7. Pihla Pitkänen (sp33,14/fs57,09/90,23)
15. Minea Helske (sp30,65/fs52,77/83,42)
    SM-noviisit R2 (25) ISU18. Josefiina Puiro (sp33,74/fs48,48/82,22)
    Debytantit R1
(25)
 ISU6. Natalie Tieva (46,93)
11. Fanny Grönroos (43,39)
14. Amanda Teerimäki (42,79)
15. Kaisla Siivonen (41,20)
    Debytantit R2
(22)
 ISU1. Pinja Peltola (57,86)
2. Mai Tarvainen (50,52)
5. Viola Lehtimäki (49,03)
    Debytantit,
pojat(4)
 ISU4. Venni Pitko (28,59)
11.-13.2.2022
VH
YLJégvirág CupMiskolc, UnkariSenior Woman (6) ISU2. Olivia Lisko (sp52,49/fs113,89/166,38)
4. Linnea Ceder (sp53,95/fs95,86/149,81)
    Junior Men (6) ISU2. Matias Lindfors (sp53,41/fs96,23/149,64)
    Advanced Novice (13) ISU3. Emmi Ahlstedt (sp35,47/fs51,40/86,87)
12.2.2022MLML KutsukilpailuTurku, TRTSM-seniorit (1) ISU1. Lumineers (68,10)
    SM-noviisit 
(11)
 ISU2. Valley Bay Synchronics (76,13)
12.2.-13.2.
KP
YLPk-seudun ISU-sarjojen aluemestaruuskilpailu 2022
EsJt, ETK, HL
Pirkkola
 
A-silmut (25) ISU9. Kiia Palm (31,88)
13. Zea Raski (30,13)
17. Hertta Pönni (28,71)
20. Darja Oksanen (26,74)
21. Janella Stenström (26,55)
 
    B-silmut, 
tytöt, KF
(23)
 ISU2. Else Paajanen (29,67)
3. Liia Linnakorpi (29,61)
13. Erin Pirskainen (26,62)
    B-silmut, pojat
(3)
 ISU2. Lauri Linnakorpi (21,19)
JH  Matinkylä
 
Debytantit,
tytöt (20)

 
ISU2. Pinja Peltola (52,10)
3. Mai Tarvainen (51,26)
4. Natalie Tieva (49,39)
7. Fanny Grönroos (45,86)
8. Amanda Teerimäki (45,55)
9. Kaisla Siivonen (44,71)
12. Viola Lehtimäki (43,50)
14. Vilina Tolonen (42,29)
 
    Debytantit, 
pojat (2)
 ISU2. Venni Pitko (23,38)
NV  Matinkylä
 
SM-noviisit
(25)
 ISU2. Josefiina Puiro (58,26)
3. Amanda Eskelin (58,06)
10. Minea Helske (55,24)
14. Pihla Pitkänen (52,69)
    SM-juniorit,
tytöt (7)
 ISU1.Petra Lahti (91,08)
2. Lotta Artimo (80,63)
3. Kiia Kurkinen (70,43)
13.2.2022MLYstävänpäivä-
kutsukilpailu
Lahti, LTLSM-juniorit

 

ISU 
  

Kilpailu on peruttu!

 SM-noviisit

 

ISU 
    Minorit

 

ISU 
    Aikuiset

 

MUPI 
13.2.2022MLEDGES- kutsukilpailuTurku, KaariTulokkaat
(21)

 

MUPI8.Valley Bay Synchrokids
    Noviisit
(10)

 

MUPI10. Valley Bay Synchroshine
19.-20.2.2022YLHelmipiruetit 2022Joensuu, JoKaSM-juniorit (7) ISU1. Petra Lahti (sp49,94/fs88,45/138,39)
2. Lotta Artimo (sp50,02/fs83,08/133,13)
5. Kiia Kurkinen (sp38,96/fs61,15/100,11)
    SM-noviisit R1 (14) ISU2. Amanda Eskelin (sp39,73/fs58,49/98,22)
4. Minea Helske (sp33,36/fs53,90/87,26)
    SM-noviisit R2 (16) ISU3. Pihla Pitkänen (sp35,27/fs58,78/94,05)
4. Emmi Ahlstedt (sp28,07/fs63,66/91,73)
5. Josefiina Puiro (sp33,37/fs56,32/89,69)
25.-27.2.2022
JH
YLCrystal CupMikkeli, MLA-silmut,
2010
(28)
 ISU10. Hertta Pönni (28,83)
    A-silmut
2011 & nuor.
(34)
 ISU19. Zea Raski (27,13)
23. Janella Stenström (26,16)
    Debytantit,
nuoremmat
(14)
 ISU7. Fanny Grönroos (45,22)
8. Kaisla Siivonen (44,21)
 
    Debytantit,
vanhemmat
(18)
 ISU5.Amanda Teerimäki (43,63)
    Debyntantit,
pojat
(1)
 ISU1. Venni Pitko (30,67)
3.-4.3.2022YLTallink Hotels Cup 2022Tallinna, ViroJunior Women (16)
 
ISU1. Petra Lahti (sp52,11/fs100,02/152,13)
5.-6.3.2022MLSM2022Tampere, TapTL

SM-seniorit

(5)

 ISU5. Lumineers (sp71,20/fs125,68/196,88)
    SM-juniorit
(12)

 

ISU4.Valley Bay Synchro (sp/fs/176,11)
    SM-noviisit
(12)

 

ISU2.Valley Bay Synchronics (86,98)
12.-13.3.2022
JH
YLSpring Carnival
& Pk-seudun tähtisarjojen
mestaruuskilpailu
Vantaa, EVTMinit 2013 & nuoreammat,
Hopeafinaali
(14)

 
**4. Siiri Ahtee
6. Sofia Nymader
7. Tara Haapanen
    Minit 2013 & nuoreammat
Kultafinaali
(15)
 **4. Enni Vartiainen
6. Helmi Eloranta
8. Klara Karjalainen
9. Emilia Sand
    Minit 2012
Kultafinaali
(15)
 **4. Nelli Puntila
11. Sara Liljavirta
14. Fiona Fagerström
    A-silmut
(32)
 ISU7. Kiia Palm (32,99)
12. Darja Oksanen (30,79)
17. Hertta Pönni (30,07)
24. Janella Stenström (27,93)
26. Zea Raski (27,14) 
    B-silmut, 
tytöt
(35)

 
ISU4. Erin Pirskanen (27,20)
    B-silmut,
pojat
(3)
 ISU2. Lauri Linnakorpi (21,73)
12.-13.3.2022
KP
YLHopeafinaalitMikkeli, MLSM-noviisit
(22)
 ISU2. Minea Helske (58,40)
4. Josefiina Puiro (54,84)
    Debytantit
(22)
 ISU14.Fanny Grönroos (42,58)
12.-13.3.2022MLKans.sarjojen 3. kisaKouvola, KKJTNoviisit
(15)
 MUPI8.Valley Bay Synchroshine
    Minorit
(19)
 ISU9. Valley Bay Synchronettes (27,97)
    Juniorit
(16)
 ISU8. Valley Bay Synchrostyle (44,02)
15. Valley Bay Synchrostorm (40,14)
    Seniorit
(8)
 ISU2. Valley Bay Synchrostars (57,84)
    Masters
(6)
 ISU1.Valley Bay Synchrohearts (52,20)
19.3.2022
KP
YLA-silmujen valtakunnalliset finaalitHamina, HaTalA-silmut,
Kultafinaali (27)

 
ISU1. Kiia Palm (36,85)
    A-silmut,
Hopefinaali (27)
 ISU2. Zea Raski (33,55)
8. Darja Oksanen (31,92)
9. Hertta Pönni (31,52)
19.3.2022MLTulokkaat, aikuisetVantaa, EVTTulokkaat, R1 (11) MUPI3.Valley Bay Synchrokids
    Aikuiset
(9)
 MUPI6. Valley Bay Synchrospirit
23.-24.3.2022YLEYOF2022VuokattiJunior women
(31)
 ISU2. Olivia Lisko (sp57,94/fs97,09/155,03)
26.-27.3.2022
KP
YLSM2022 ja debytantit KFHelsinki, HLSM-noviisit
(19)
 ISU1. Amanda Eskelin (sp43,18/fs70,83/114,01)
4. Emmi Ahlstedt (sp39,49/fs67,69/107,18)
8. Pihla Pitkänen (sp34,45/fs64,42/98,87)
    Debytantit
(20)
 ISU4. Natalie Tieva (53,08)
11. Pinja Peltola (47,83)
12. Viola Lehtimäki (47,78)
14. Mai Tarvainen (47,52)
    Debytantit, 
pojat
(4)
 ISU4. Venni Pitko (29,12)

13.-17.4.2022
VH

 ISU World Junior Championships 2022Viro, TallinnaJunior Women 
(24/43)
 ISU12. Linnea Ceder (sp56,34/fs104,92/161,26)
PDF-tiedostoKutsukisat-STLLkisat-kevat-2022-upd.pdf (147 kB)
Kalenterissa on myös liiton kilpailut.