Viveca Lindfors

  • Kilpailusarja 2019-2020: SM-seniori 
  • Valmentaja (Coach): Virpi Horttana 

 

  • Suomen mestaruuskilpailut
    (Finnish Championships): 
    SM-noviisitytöt (Novice Girls) 2012: 9.
    SM-noviisitytöt (Novice Girls) 2013: 2.
    SM-junioritytöt (Junior Ladies) 2014: 3.
    SM-seniorinaiset (Senior Ladies) 2015: 3.
    SM-seniorinaiset (Senior Ladies) 2016: 4.
    SM-seniorinaiset (Senior Ladies) 2017: 3.
    SM-seniorinaiset (Senior Ladies) 2018: 2.
  • SM-seniorinaiset (Senior Ladies) 2019: 1.
  • Pohjoismaiden mestaruuskilpailut (Nordics):
    junioritytöt (Junior Ladies) 2014: 4.
    naiset (Senior Ladies) 2015: 3.
    naiset (Senior Ladies) 2016: 2.
    naiset (Senior Ladies) 2017: 4.
    naiset (Senior Ladies) 2018: 1.
  • Euroopan mestaruuskilpailut
    (ISU European Figure Skating Championships):
    Ladies 2016: 8.
    Ladies 2017: 23.
    Ladies 2018: 14.
    Ladies 2019: 3.
  • Junioreiden MM-kilpailut
    (ISU Junior Figure Skating Championships):
    Junior Ladies 2016: 25.
    Junior Ladies 2017: 14.
  • Maailman mestaruuskilpailut
    (ISU World Figure Skating Championships):
    naiset (Ladies) 2016: 20.
    naiset (Ladies) 2018: 16.
  • ISU GP-kilpailut:
    naiset (Ladies) 2018: 8. Helsinki
  • Sijoitukset ISU Junior GP-kilpailuissa
    • 2014-2015: 18.
    • 2015-2016: 11. , 9.
    • 2017-2018: 10.
  • Muita kilpailusaavutuksia (international competitions):
    • Orton Trophy, Vantaa (Novice A) 2011: 2.
    • Gliss open, Tallinna, Viro (Advanced Novice) 2012: 1.
    • Bavarian Open, Oberstdorf, Saksa (Advanced Novice) 2012: 4.
    • Crystal Ice of Espoo, (Advanced Novice) 2012: 4.
    • Orton Trophy 2012, Vantaa (Novice A) 2012: 1.
    • Triglav Trophy 2013, Jesenice, Slovenia (Advanced Novice) 2013: 3.
    • Orton Trophy, Vantaa (ISU Junior Ladies) 2013: 1.
    • Skate Helena, Belgrad, Serbia (Junior Ladies) 2014: 1.
    • Dragon Trophy, Ljubljana, Slovenia (Junior Ladies) 2014: 1.
    • Orton Trophy, Vantaa (ISU Senior Ladies) 2014: 1.
    • Warsaw Cup 2014, Varsova, Puola (Ladies) 2014: 10.
    • 8th Europa Cup Skate Helena, Belgrad, Serbia (Senior Ladies) 2015: 1.
    • Hellmut Seibt Memorial, Wien, Itävalta (Senior Ladies) 2015: 4.
    • Finlandia Trophy, Espoo (Senior Ladies) 2015: 5.
    • Tallinn Trophy, Tallinna, Viro (Senior Ladies) 2015: 4.
    • Finlandia Trophy, Espoo (Ladies) 2016: 10.
    • Tallinn Trophy, Tallinna, Viro (Ladies) 2016: 10.
    • Nebelhorn Trophy, Oberstdorf, Saksa (Ladies) 2017: 6.
    • Tallinn Trophy, Tallinna, Viro (Ladies) 2017: 10.
    • Dragon Trophy, Ljubljana, Slovenia (Ladies) 2018: 2.
    • Challenge Cup, Haag, Alankomaat (Ladies) 2018: 7.
    • Lombardia Trophy, Bergamo Italia (Ladies) 2018: 5.
    • Finlandia Trophy, Espoo (Ladies) 2018: 3.
    • Tallinn Troph 2018, Tallinna Viro (Ladies) 2018: 3.

 

  • Syntynyt 1999 / Aloittanut luistelun 2004 / EsJt 2014 / Ensimmäinen kilpailu 2006
    (Born 1999 / Started skating 2004 / our club 2014 / first competition 2006)  
  • Naisten maajoukkue / Team Finland
  • Esittelyt:

 

 

(Kuva: Antti Lehto)