Espoon Jäätaiturit ry (EsJt)

LUISTELUTAITO JA LIIKUNNAN ILOA JÄÄLTÄ!

3-6 vuotiaiden talvikauden LUISTELUKOULUJEN ilmoittautuminen on avattu!  Lisätietoja ja ilmoittautumiset täältä.

7-12 vuotiaiden alkeisharrasteryhmän ja muodostelmaluistelukoulun lisätiedot ja ilmoittautumisen löydät täältä

Tervetuloa monipuolisen harrastuksen pariin!

Ajankohtaista

Go Expo messuille lippuarvonta & säännöt

tänään
Seuran luistelijoita ja ohjaajia mukana menossa Go Expo messuilla lauantaina 16.11. Sinäkin voit päästä mukaan kommentoimalla Facebook julkaisuun miksi juuri sinä haluaisit Go Expo messuille!

Yksinluistelun ja jäätanssin SM-kilpailujen pääsylipputarjous seuroille.

6.11.2019
HSK järjestää yhdessä STLL:n kanssa Taitoluistelun SM-kilpailut 2020 Trio Areenalla Vantaalla 14.-15.12.2019. Haluamme tarjota taitoluisteluperheen jäsenille mahdollisuuden hankkia liput edullisempaan seuramyyntihintaan.

Taitoluisteluliiton lokakuun Sähkäri

30.10.2019
Taitoluisteluliiton lokakuun Sähkäri on luettavissa.

Synchrogaala & ohjelma 23.10.2019

22.10.2019
SynchroGaala järjestetään yhteistyössä Espoon Taitoluisteluklubin ja Espoo Syncronized Skatersien kanssa. Gaalassa on mukana jopa 20 muodostelmaluistelun ohjelmanumeroa, aina uransa aloittelijoista SM-huippuihin asti. Tule mukaan katsomaan taidokasta luistelua ja kokemaan muodostelmaluistelun tunnelmaa!

Syyslomaviikko (vko 42)

7.10.2019
Luistelukoulut, alkeisharraste-, harraste- ja kehitysryhmät harjoittelevat normaalien aikataulujen mukaisesti. Poislukien Muokkaminit, jotka lomailevat ko. viikon.

Tapiolan harjoitusjäähallin vuorot ovat peruttu la 12.10.

7.10.2019
Tapiolan harjoitusjäähalli on Finlandia Trophy kilpailuun osallistuvien luistelijoiden harjoituskäytössä, joten kaikki EsJt:n vuorot ko. hallissa ovat peruttu lauantaina 12.10. Peruutus koskee seuraavia ryhmiä: Luistelukoulu, Mintut, Muodostelmamintut, Leppikset ja Roosat.

Espoon Jäätaiturit

on Espoossa, pääasiassa Leppävaarassa ja Tapiolassa, harjoitteleva menestyksekäs taitoluisteluseura,  jossa luistelee noin 700 iloista ja taitavaa luistelukoululaistayksinluistelijaa,  muodostelmaluistelijaa (yhdeksässä Valley Bay -joukkueessa) ja  kehitysryhmäläistä/harrastajaluistelijaa. Seura on perustettu vuonna 1985. 

 

JÄÄTAITUREITA KILPAILEMASSA

Täällä etusivulla seurataan ajankohtaisia kilpailuja, joissa on mukana jäätaituriyksinluistelijoita tai Valley Bay -muodostelmaluistelujoukkueita. Kuluvan kauden 2019-2020 aiemmat kilpailu-uutiset löytyvät kilpailu-uutissivulta.

  

Tallinn Trophy


Osa seuramme yksinluistelijoista matkustaa tällä viikolla Tallinnaan kilpailemaan Tallinn Trophy kilpailuihin, jotka järjestetään 10-17.11.2019.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Senior Ladiessp ti klo 19:40-22:30
fs ke klo 14:20-17:40
Linnea Ceder
Junior Ladiessp ke klo 18:45-22:00
fs to klo 11:00-14:50
Melina Brusi
Olivia Lisko
Anni Skogberg

 

Tulossivut

 Senior Ladies ISUSPFS
1.Ksenia TsibinovaRUS194,1611
2.Anastasiia GuliakovaRUS170,3422
3.Olga MikutinaAUT162,4843
6.Linnea CederFIN147,98310
 (19 kilpailijaa)    
      

 

Denkova-Staviski Cup


Kansainvälinen taitoluistelukilpailu Denkova-Staviski Cup järjestetään 12.-17.11.2019 Sofiassa Bulgariassa. 
 

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
Jäätaiturit
Junior Ladiessp ke klo 14:30-16:15
fs to klo 13:45-15:30
Mai Helske


Tulossivut

A-silmujen 1. Season Best kilpailu


Järjestämme Helsingin alueen A-silmujen 1. SB-kilpailun Tapiolan harjoitusjäähallissa tulevana lauantaina 16.11.2019. 

SarjaAikatauluJäätaiturit
A-silmutklo 10:00 - 13:27Emmi Ahlstedt
Peppi Heikkinen
Sara Höijer
X
Mai Tarvainen
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen
Minea Turunen

 

B-silmujen 1. aluevalintakilpailu


Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK) järjestää B-silmujen 1. aluevalintakilpailun Tikkurilan harjoitusjäähallissa lauantaina 16.11.2019.

SarjaAikatauluJäätaiturit
B-silmutklo 11:04-12:52Viola Lehtimäki
Emmi Mustonen
Kaisla Siivonen

 

Minien kutsukilpailut


Järjestämme Mini-sarjan kutsukilpailut Tapiolan harjoitusjäähallissa lauantaina 16.11. Näissä kisoissa näemme seuramme nuorimmat kilpailevat yksinluistelijat.

SarjatAikataulutJäätaiturit
Minit 2011klo 15:00-15:59Nea Huolman
Darja Oksanen
Else Paajanen
Zea Raski
Janella Stenström
Chi Yutong
Minit 2010klo 16:00-16:41Kiia Palm
Hertta Pönni

 

#EspoonJäätaiturit


Haluatko yhteistyökumppaniksi?

Ota yhteyttä sähköpostitse esjt@espoonjaataiturit.fi, niin kerromme lisää.