Kilpailu-uutiset 2020-2021

SM-senioreiden ja SM-junioreiden 2. valintakilpailu


Järjestämme yksinluistelijoiden SM-senioreiden ja -junioreiden 2. valintakilpailun Metro Areenalla 14.-15.11.2020.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-senioritsp la klo 16.20-17.29
fs su klo 17.15-18.40
Mai Helske
Laura Karhunen
Fanny Lindfors
SM-junioritsp la klo 11.20-14.55
fs su klo 09.55-13.53
Oona Kesti
Sirkku Koskenvaara
Olivia Lisko
Minja Peltonen
Dina Pöllänen
SM-juniorit, pojatsp la klo 10.45-11.19
fs su klo 15.35-16.14
Matias Lindfors


Tulokset

 SM-juniorit ISUSPFS
1.Olivia LiskoEsJt145,5611
2.Iida KarhunenLrTL134,1422
3.Peppi ValleniusTapTL114,6664
8.Minja PeltonenEsJt109,7098
10.Dina PöllänenEsJt107,73157
12.Sirkku KoskenvaaraEsJt103,461312
15.Oona KestiEsJt102,821213
 (25 kilpailijaa)    

 

 SM-juniorit ISUSPFS
1.Matias LindforsEsJt144,8211
2.Arttu JuusolaPoriTa122,7023
3.Jari KrestyannikovTapTL121,8732
 (5 kilpailijaa)    

 

 SM-seniorit ISUSPFS
1.Jenni SaarinenKooVee151,5211
2.Laura KarhunenEsJt148,4422
3.Oona OunasvuoriEVT140,1933
5.Mai HelskeEsJt119,3655
8.Fanny LindforsEsJt101,9187
 (9 kilpailijaa)    

 

B-silmujen 1. aluevalintakilpailu

 

Helsingin Taitoluisteluakatemia (HTA) järjestää B-silmujen 1. aluevalintakilpailun Oulunkylän jäähallissa lauantaina 14.11.2020.

SarjaAikatauluJäätaiturit
B-silmutklo 10.00-14.30Emmi Mustonen
Kiia Palm
Zea Raski
Janella Stenström


Tulokset

 B-silmut ISU
1.Klaara TeivaalaHL27,98
2.Emmi MustonenEsJt27,91
3.Kiia PalmEsJt26,87
4.Sade TarkiainenETK25,98
6.Janella StenströmEsJt25,71
22.Zea RaskiEsJt21,06
 (32 kilpailijaa)  

 

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu

 

Keski-Uudenmaan Muodostelmaluistelijat (KeMu) järjestää muodostelmaluistelun kutsukilpailun Keravalla 14.11.2020.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Kans. Noviisitklo 14.15-14.27Valley Bay Synchroshine
Tulokkaatklo 13.15-13.51Valley Bay Synchrokids

 

Tulokset:

 Kans. noviisit MUPI
1.Valley Bay SynchroshineEsJt52,92
2.SilverlightsHL47,25

 

 Tulokkaat MUPI
1.SunflowersHL48,25
2.SunbeamsETK45,42
3.Valley Bay SynchrokidsEsJt43,42
 (6 joukkuetta)  

 

PromoCup 2020


Salon Palloilijoiden Taitoluistelujaosto (SalPa) järjestää PromoCup kutsukilpailun Salon jäähallissa 13.-15.11.2020. 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisitsp la klo 11.15-15.00
fs su klo 12.45-17.00
Kiia Kurkinen
Oona Veijola
Debytantitla klo 8.30-11.15Emmi Ahlstedt
Pihla Pitkänen
A-silmutla klo 17.20-20.10Viola Lehtimäki
B-silmutpe klo 15.40-18.12Zea Raski
Janella Stenström
Minitpe klo 13.00-15.40Liia Linnakorpi
Enni Vartiainen

 

Tulokset:
 

 Minit **
1.Saana Suila HTK51,00
2.Saara NikulaHTA46,67
3.Lotta PeltoniemiSCT44,67
23.Liia LinnakorpiEsJt29,83
27.Enni VartiainenEsJt27,67
 (29 kilpailijaa)  

 

 B-silmut **
1.Erika MarttilaVG-6250,00
2.Lidia KarislahtiTapTL44,67
3.Cecilia VirtanenPoriTa43,67
6.Zea RaskiEsJt41,67
8.Janella StenströmEsJt41,00
 (22 kilpailijaa)  

 

 Debytantit ISU
1.Pihla PitkänenEsJt50,08
2.Siiri TahvanainenEVT49,66
3.Minttu HirvonenHTK48,61
4.Emmi AhlstedtEsJt48,54
 (26 kilpailijaa)  

 

 A-silmut ISU
1.Venla SinisaloRauTL37,10
2.Venla PentikäineTRT34,20
3.Iines SalminenHTK33,04
4.Viola LehtimäkiEsJt32,44
 (23 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit ISUSPFS
1.Helmi MannilaTapTL97,0311
2.Meri FagerlundETK90,3352
3.Henna MattilaTapTL89,3526
4.Kiia KurkinenEsJt89,0144
9.Oona VeijolaEsJt79,191210
 (28 kilpailijaa)    

 

ML 1. SM-valintakilpailu 2020


Tapparan Taitoluistelu (TapTL) järjestää muodostelmaluistelun 1. SM-sarjojen valintakilpailun Hakametsän jäähallissa 7.-8.11.2020.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-junioritla sp klo 16.55-19.07
su fs klo 17.03-19.26
Valley Bay Synchro
SM-noviisitsu klo 15.00-16.33Valley Bay Synchronics

 

Tulokset:

 SM-noviisit ISU
1.Valley Bay SynchronicsEsJt85,06
2.Team DynamiqueHSK83,38
3.CrystalBlades TapTL70,68
 (10 joukkuetta)  

 

 SM-juniorit ISUSPFS
1.Dream EdgesKaari184,0821
2.Team FintasticHTK181,2812
3.Team MystiqueHSK167,3843
4.Valley Bay SynchroEsJt151,5936
 (13 joukkuetta)    

 

Uplakers Synchro muodostelmaluistelun kutsukilpailu
 

Uplakers Taitoluistelu (UpTL) järjestää Uplakers Synchro ml-kutsukilpailun lauantaina 7.11 Nokian jäähallissa. 

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Kans. junioritklo 11.21-12.41Valley Bay Synchrostyle


Tulokset:
 

 Kans. juniorit ISU
1.MoonlightsHL65,25
2.Valley Bay SynchrostyleEsJt62,00
3.Team ExplosionPML61,33
 (7 joukkuetta)  

 

Minien 1. valintakilpailu 


Helsingin Taitoluisteluklubi (HTK) järjestää Minien 1. valintakilpailun pe 6.11.2020 Kaarelan jäähallissa.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Minit, pojatklo 15.15-15.50Lauri Linnakorpi
Minit 2011 klo 16.30-17.00Darja Oksanen
Else Paajanen
Erin Pirskanen
Minit 2012 ja nuor.klo 15.15-16.15Fiona Fagerström
Sara Liljavirta
Liia Linnakorpi
Nelli Puntila
Enni Vartiainen

 

Tulokset:

 Minit, pojat **
1.Hugo CarlstedtHTK33,67
2.Lauri LinnakorpiEsJt31,00

 

 Minit 2011 **
1.Saana SuilaHTK52,67
2.Isla TaanonenEVT49,00
3.Noora LukkariHTK47,67
4.Darja OksanenEsJt42,67
8.Erin PirskanenEsJt36,67
9.Else PaajanenEsJt36,33
 (12 kilpailijaa)  

 

 Minit 2012 ja nuor. **
1.Nella SulentoHTK51,00
2.Erika SalminenHL45,67
3.Liia LinnakorpiEsJt31,83
4.Mandi FisherHTK28,67
5.Enni VartiainenEsJt27,67
8.Fiona FagerströmEsJt26,33
9.Nelli PuntilaEsJt25,67
10.Sara LiljavirtaEsJt22,33
 (10 kilpailijaa)  

Sara sai erityismaininnan: Hienosti pyörivä istumapiruetti.

 

Skate Espoo 2020


Järjestämme yhdessä Espoon Taitoluisteluklubin (ETK) kanssa syyskauden perinteisen Skate Espoo kutsukilpailun 31.10-1.11.2020 Espoonlahden jäähallissa.
 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-senioritfs klo 18.28-19.19Melina Brusi
Mai Helske
Laura Karhunen
Fanny Lindfors
SM-junioritsp la klo 17.12-19.09
fs su klo 16.23-18.27
Oona Kesti
Sirkku Koskenvaara
Olivia Lisko
Minja Peltonen
Dina Pöllänen
SM-juniorit, pojatsp la klo 12.40-13.14
fs su klo 11.05-11.55
Matias Lindfors
SM-noviisitsp la klo 13.14-17.11
fs su klo 11.55-16.22

Kiia Aittomäki
Lotta Artimo
Amanda Eskelin
Elli Helske
Jenni Hirvonen
Eevi Kankaanranta
Kiia Kurkinen
Petra Lahti
Oona Veijola

Debytantit
 
la klo 9.00-12.40Emmi Ahlstedt
Peppi Heikkinen
Minea Helske
Sara Höijer
Pihla Pitkänen
X
Mai Tarvainen
Sofia Väisänen
A-silmutsu klo 9.00-11.04Fanny Grönroos
Iris Lahti
Viola Lehtimäki
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen
Kaisla Siivonen

 

Livestream

Tulokset:

 Debytantit ISU
1.Emmi AhlstedtEsJt56,19
2.Venla HautalahtiTapTL51,36
3.Minea HelskeEsJt49,52
4.Pihla PitkänenEsJt48,84
5.XEsJt46,98
10.Sofia VäisänenEsJt42,85
12.Mai TarvainenEsJt42,72
13.Peppi HeikkinenEsJt42,40
20.Sara HöijerEsJt39,09
 (27 kilpailijaa)  

 

 SM-juniorit, pojat ISUSPFS
1.Arttu JuusolaPoriTa129,9413
2.Matias LindforsEsJt126,2831
3.Jari KrestyannikovTapTL123,7422
4.Matias HeinonenKELS97,5344

 

 SM-noviisit ISUSPFS
1.Rosa ReponenTapTL116,6321
2.Pihla BergmanHTK114,5613
3.Anna BergströmHTK107,1862
4.Lotta ArtimoEsJt103,0835
5.Petra LahtiEsJt101,9174
6.Kiia KurkinenEsJt98,3656
8.Kiia AittomäkiEsJt94,4887
11.Amanda EskelinEsJt89,77912
16.Elli HelskeEsJt84,941219
20.Eevi KankaanrantaEsJt83,382813
24.Oona VeijolaEsJt78,903021
25.Jenni HirvonenEsJt78,422524
 (32 kilpailijaa)    

 

 SM-juniorit, tytöt ISUSPFS
1.Olivia LiskoEsJt136,9311
2.Minja PeltonenEsJt120,1426
3.Edith MattilaETK115,1053
6.Oona KestiEsJt111,2545
7.Sirkku KoskenvaaraEsJt108,4584
9.Dina PöllänenEsJt103,0099
 (11 kilpailijaa)    

 

 SM-seniorit ISU (fs)
1.Laura KarhunenEsJt94,51
2.Mai HelskeEsJt76,98
3.Fanny LindforsEsJt71,24
4.Melina BrusiEsJt69,69

 

 A-silmut ISU
1.Viola LehtimäkiEsJt33,22
2.Amanda TeerimäkiEsJt31,62
3.Annika PellonmaaETK31,12
5.Fanny GrönroosEsJt30,14
6.Kaisla SiivonenEsJt29,71
9.Vilina TolonenEsJt27,76
17.Iris LahtiEsJt24,74
 (18 kilpailijaa)  

 

 

 

SM-noviisien ja debytanttien 1. lohkokilpailu


Espoon Taitoluisteluklubi (ETK) järjestää SM-noviisien ja debytanttien 1. lohkokilpailun Espoonlahden jäähallissa 17.-18.10.2020.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisitla sp klo 14.30-18.30
su fs klo 10.00-14.30
Kiia Aittomäki
Lotta Artimo
Amanda Eskelin
Elli Helske
Jenni Hirvonen
Eevi Kankaanranta
Kiia Kurkinen
Petra Lahti
Oona Veijola
Debytantitla klo 9.30-13.00Emmi Ahlstedt
Minea Helske
Peppi Heikkinen
Sara Höijer
Pihla Pitkänen
X
Mai Tarvainen
Sofia Väisänen

 

Tulokset:
 

 Debytantit ISU
1.Emmi AhlstedtEsJt56,21
2.Pihla PitkänenEsJt56,18
3.XEsJt54,64
4.Minttu HirvonenHTK52,79
5.Mai TarvainenEsJt50,51
6.Minea HelskeEsJt49,56
7.Peppi HeikkinenEsJt47,50
12.Sofia VäisänenEsJt42,09
17.Sara HöijerEsJt39,67
 (29 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit ISUSPFS
1.Anna BergströmHTK109,4112
2.Pihla BergmanHTK105,9732
3.Lotta ArtimoEsJt95,2228
4.Amanda EskelinEsJt93,6844
5.Eevi KankaanrantaEsJt90,70133
6.Petra LahtiEsJt89,6467
9.Kiia KurkinenEsJt86,02175
13.Kiia AittomäkiEsJt82,72714
15.Elli HelskeEsJt81,991115
17.Oona VeijolaEsJt78,152316
19.Jenni HirvonenEsJt76,112219
 (35 kilpailijaa)    

 

Helsingin alueen A-silmujen 1. Seasons Best-kilpailu 18.10.2020


Espoon Taitoluisteluklubi (ETK) järjestää A-silmujen 1. SB kilpailun Espoonlahden jäähallissa sunnuntaina 18.10.2020.

SarjaAikatauluJäätaiturit
A-silmutklo 15.00-19.00Fanny Grönroos
Iris Lahti
Viola Lehtimäki
Kaisla Siivonen
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen

 

Tulokset:

 A-silmut ISU
1.Annika PellonmaaETK35,85
2.Ines SalminenHTK34,58
3.Nella HeikkinenETK33,80
4.Viola LehtimäkiEsJt33,73
5.Amanda TeerimäkiEsJt33,15
8.Iris LahtiEsJt29,74
9.Fanny GrönroosEsJt29,18
15.Vilina TolonenEsJt28,36
18.Kaisla SiivonenEsJt27,75
 (31 kilpailijaa)  

 

Muodostelmaluistelun Preseason


Helsingin Luistinklubi (HSK) järjestää perinteisen Preseason tapahtuman Helsingin harjoitusjäähallissa sunnuntaina 18.10.2020.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-junioritklo 13.13-14.41Valley Bay Synchro
SM-noviisitklo 15.16-17.56Valley Bay Synchronics


Tilaisuus ei ole yleisötapahtuma, eikä joukkueille jaeta sijoituksia.

SM-junioreiden ja SM-senioreiden 1. valintakilpailu

 

Porin Taitoluistelijat (PoriTa) järjestää SM-junioreiden ja SM-senioreiden 1. valintakilpailun 3.-4.10.2020.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-senioritsp la klo 15.40-16.55
fs su klo 16.40-18.11
Melina Brusi
Mai Helske
Laura Karhunen
Fanny Lindfors
SM-juniorit, pojatsp la klo 14.05-14.39
fs su klo 14.50-15.29
Matias Lindfors
SM-junioritsp la klo 10.00-13.46
fs su klo 9.00-13.15
Oona Kesti
Sirkku Koskenvaara
Olivia Lisko
Minja Peltonen
Unna Putaala
Dina Pöllänen

 

Tulokset

 SM-Seniorit ISUSPFS
1.Emmi PeltonenEVT167,5711
2.Laura KarhunenEsJt139,4032
3.Vera StoltPTL138,5323
6.Melina BrusiEsJt102,8267
7.Mai HelskeEsJt100,5279
9.Fanny LindforsEsJt98,19106
 (10 kilpailijaa)    

 

 SM-Juniorit, pojat ISUSPFS
1.Matias LindforsEsJt124,9112
2.Jari KrestyannikovTapTL124,6621
3.Arttu JuusolaPoriTa110,0333
4.Matias HeinonenKels98,0944

 

 SM-Juniorit tytöt ISUSPFS
1.Janna JyrkinenLRTL137,9311
2.Iida KarhunenLRTL126,4742
3.Tilda LiukkonenTapTL117,6953
8.Sirkku KoskenvaaraEsJt102,07116
10.Minja PeltonenEsJt99,64912
11.Dina PöllänenEsJt98,06177
13.Unna PutaalaEsJt94,97219
16.Oona KestiEsJt88,971422
 (27 kilpailijaa)    

 

Aktia Trophy 


Etelä-Vantaan Taitoluistelijat (EVT) järjestää perinteisen Aktia Trophy kilpailun 3.-4.10.2020 Myyrmäen jäähallissa.
 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisitsp la klo 15.25-19.50

Kiia Aittomäki
Lotta Artimo
Amanda Eskelin
Elli Helske
Jenni Hirvonen
Eevi Kankaanranta
Kiia Kurkinen
Petra Lahti
Oona Veijola

B-silmut 2010 ja nuor.

la klo 13.59-17.17

Emmi Mustonen
Kiia Palm
Minit 2011la klo 10.26-13.30Darja Oksanen
Else Paajanen

 

Tulokset

 SM-Noviisit ISU (SP)
1.Pihla BergmanHTK43,72
2.Kiia KurkinenEsJt38,68
3.Emilia ErkoRauTL38,32
4.Lotta ArtimoEsJt36,33
7.Amanda EskelinEsJt33,99
8.Eevi KankaanarantaEsJt29,87
9.Petra LahtiEsJt29,28
17.Elli HelskeEsJt27.59
21.Kiia AittomäkiEsJt27.09
35.Oona VeijolaEsJt23,25
36.Jenni HirvonenEsJt23,18
 (39 kilpailijaa)  

 

 B-silmut 2010 ja nuor. **
1.Kiia PalmEsJt48,67
2.Emma KuusikoskiKaTa47,00
3.Netta ValkamaPoriTa45,33
14.Emmi MustonenEsJt40,00
 (39 kilpailijaa)  

 

 Minit 2011 **
1.Ellen SihvoHL46,67
2.Saara NikulaHTA46,33
3.Noora LukkariHTK46,00
4.Darja OksanenEsJt45,33
20.Else PaajanenEsJt35,00
 (38 kilpailijaa)  

 

 

 

 

 

SM-noviisien mitalistit.

Tikkurila Trophy


Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK) järjestää perinteisen Tikkurila Trophy kilpailun 25.-27.9.2020 Vantaalla. Kilpailuissa on mukana useita Jäätaitureita.
 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-senioritsp la klo 20.30-21.15Mai Helske
Laura Karhunen
Fanny Lindfors
SM-junioritfs la klo 18.30-20.30Oona Kesti
Olivia Lisko
Minja Peltonen
Unna Putaala
Dina Pöllänen
SM-juniorit ,pojatfs la klo 17.30-18.30Matias Lindfors
SM-noviisitsp pe klo 17.30-20.20
fs la klo 14.00-17.30
Kiia Aittomäki
Lotta Artimo
Amanda Eskelin
Elli Helske
Jenni Hirvonen
Eevi Kankaanranta
Kiia Kurkinen
Petra Lahti
Oona Veijola
Debytantitsu klo 9.00-13.15Emmi Ahlstedt
Peppi Heikkinen
Minea Helske
Sara Höijer
Pihla Pitkänen
Mai Tarvainen
Minea Turunen
Sofia Väisänen
A-silmutpe klo 14.00-17.15Fanny Grönroos
Iris Lahti
Viola Lehtimäki
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen
Kaisla Siivonen
B-silmut vanh.la klo 13.00-18.00Emmi Mustonen
Kiia Palm
B-silmutla klo 13.00-18.00Hertta Pönni
Zea Raski
Janella Stenström
Minit 2011su klo 9.00-15.00

Darja Oksanen
Else Paajanen
Erin Pirskanen

 

Tulokset

 A-silmut ISU
1.Emilia SusiLRTL36,30
2.Annika PellonmaaETK31,62
3.Amanda TeerimäkiEsJt31,36
4.Viola LehtimäkiEsJt30,55
9.Kaisla SiivonenEsJt29,09
11.Fanny GrönroosEsJt28,32
13.Iris LahtiEsJt27,62
20.Vilina TolonenEsJt25,75
 (31 kilpailijaa)  

 

 B-silmut, nuoremmat **
1.Ellen FäldtEVT48,67
2.Hertta PönniEsJt48,00
3.Elsi-Maria VesalaKels46,33
10.Zea RaskiEsJt41,00
13.Janella StenströmEsJt40,00
 (20 Kilpailijaa)  

 

 B-silmut, vanhemmat **
1.Alissa MertaEVT50,00
2.Lili JuntunenEVT48,00
3.Lovisa HakkalaHL47,67
5.Kiia PalmEsJt43,33
10.Emmi MustonenEsJt39,33
 (26 kilpailijaa)  

Emmi sai erityismaininnan: Monipuoliset siirtymät

 SM-noviisit ISUSPFS
1.Lotta ArtimoEsJt97,6712
2.Amanda EskelinEsJt95,2631
3.Heidi MoisioKTL91,9423
5.Petra LahtiEsJt82,9595
7.Eevi KankaanrantaEsJt79,98108
12.Kiia AittomäkiEsJt77,761213
13.Elli HelskeEsJt76,77217
21.Jenni HirvonenEsJt69,572515
 (26 kilpailijaa)    

 

 SM-juniorit (fs) ISU
1.Janna JyrkinenLRTL95,19
2.Olivia LiskoEsJt94,03
3.Iida KarhunenLRTL85,82
7.Minja PeltonenEsJt67,55
10.Unna PutaalaEsJt64,14
11.Dina PöllänenEsJt61,66
13.Oona KestiEsJt58,56
 (16 kilpailijaa)  

 

 SM-seniorit (sp) ISU
1.Oona OunasvuoriEVT47,53
2.Laura KarhunenEsJt42,51
3.Petra PalmioKooVee35,40
4.Mai HelskeEsJt34,16
5.Fanny LindforsEsJt31,05
 (5 kilpailijaa)  

 

 SM-juniorit, pojat (fs) ISU
1.Arttu JuusolaPoriTa81,13
2.Matias LindforsEsJt75,05
3.Jari KrestyannikovTapTL74,59
4.Matias HeinonenKELS69,74
 (4 kilpailijaa)  

 

 Debytantit ISU
1.Emmi AhlstedtEsJt52,17
2.Pihla PitkänenEsJt47,77
3.Karina InnosKoTa46,14
4.Minea HelskeEsJt45,39
7.XEsJt42,06
11.Sofia VäisänenEsJt39,87
12.Peppi HeikkinenEsJt39,16
15.Mai TarvainenEsJt37,29
16.Minea TurunenEsJt36,34
26.Sara HöijerEsJt32,79
 (28 kilpailjaa)  

 

 Minit 2011  **
1.Noora LukkariHTK24,33
2.Matilda KempasTL23,00
3.Saana Suila HTK22,67
7.Darja OksanenEsJt20,67
11.Erin PirskanenEsJt18,67
23.Else PaajanenEsJt14,00
 (33 kilpailijaa)  

Darja sai erityismaininnan: Laadukas askelsarja.

 

 

B-sarjojen aloituskilpailu


Porvoon Taitoluistelijat (PTL) järjestää B-sarjojen aloituskilpailun Porvoon jäähallissa sunnuntaina 20.9.2020. 

SarjaAikatauluJäätaiturit
A-silmut 2009klo 10.45-12.00Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen
A-silmut 2010-2011klo 9.00-10.30Fanny Grönroos
Iris Lahti
Viola Lehtimäki
Kaisla Siivonen

 

Tulokset:

 A-silmut 2009 ISU
1.Helmi SaxlundPTL28,90
2.Ada UlmanenPTL28,87
3.Amanda TeerimäkiEsJt28,82
4.Lotta AstalaTTK26,59
10.Vilina TolonenEsJt23,21
 (11 kilpailijaa)  

 

 A-silmut 2010 ja nuor. ISU
1.Viola LehtimäkiEsJt34,89
2.Nessa HulkkonenHL34,26
3.Aleksandra KulayETK33,17
4.Kaisla SiivonenEsJt33,16
8.Iris LahtiEsJt29,15
10.Fanny GrönroosEsJt25,39
 (14 kilpailijaa)  

 

IC Oulu Skate 2020

 

Oulun Luistinkerho (OLK) järjestää Oulu Skate 2020 IC-kilpailun 18.-20.9.2020.
 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-junioritsp la klo 16.25-19.25
fs su klo 13.20-
Oona Kesti
Olivia Lisko
Minja Peltonen
Unna Putaala
Dina Pöllänen
SM-noviisitsp pe 15.00-18.50
fs la 11.00-15.45
Jenni Hirvonen
Debytantitsu klo 8.30-12.20

Mai Tarvainen
Pihla Pitkänen
Sofia Väisänen

 

Tulokset

 Debytantit ISU
1.Maisa UutelaTL49,34
2.Minttu HirvonenHTK48,99
3.Pihla PitkänenEsJt47,32
4.Laura LaakeriKK46,58
9.Mai TarvainenEsJt43,60
23.Sofia VäisänenEsJt35,77
 (28 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit ISUSPFS
1.Pihla BergmanHTK101,5221
2.Adabella PietiläKK90,8042
3.Anna BergströmHTK90,11111
11.Jenni HirvonenEsJt76,64914
 (32 kilpailijaa)    

 

 SM-juniorit ISUSPFS
1.Olivia LiskoEsJt122,9613
2.Venla SaneriHTK115,0731
3.Frida PajulaJOKA107,6924
4.Minja PeltonenEsJt107,2442
8.Unna PutaalaEsJt93,5169
12.Dina PöllänenEsJt87,65167
13.Oona KestiEsJt87,54814
 (21 luistelijaa)    

 

Honeysty Cup
 

KooVee Taitoluistelu järjestää Honeysty Cup IC-kilpailun 11.-13.9.2020 Tampereella. Matiaksella on kunnia avata Jäätaitureiden kilpailukausi. 

 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-juniorit, pojatsp la klo 16.45-17.20
fs su klo 17.45-18.25
Matias Lindfors

 

Tulokset:

 SM-juniorit, pojatSeuraISUSPFS
1.Jan OllikainenHTA135,4821
2Matias LindforsEsJt124,4713
3.Jari KrestyannikovTapTL110,7852
 (6 kilpailijaa)