Kilpailu-uutiset 2019-2020

Easter Skate 2020


Riihimäen Taitoluistelijat järjestää perinteisen keväisen Easter Skate IC-kilpailun 21.-23.2.2020.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Junior Ladiessp la klo 17:30-19:00
fs su klo13:00-15:00
Melina Brusi
Dina Pöllänen
Advanced Novicesp la klo 10:45-13:30
fs su klo 8:30-11:15
Minja Peltonen
Spring B 2010pe klo 12:00-14:00Emmi Mustonen
Kaisla Siivonen
Cubs 2010 IIla klo 18:00-19:40Hertta Pönni
Cubs 2011-2012la klo 8:30-11:50Yutong Chi
Darja Oksanen
Else Paajanen
Zea Raski
Janella Stenström

 

Tulokset:

 Spring B 2010 ISU
1.Aino SantaharjuTapTL29,16
2.Daniela VirtanenKooVee28,32
3.Nella HeikkinenETK26,91
4.Kaisla SiivonenEsJt26,71
21.Emmi MustonenEsJt20,65
 (23 kilpailijaa)  

 

 Cups 2011-2012 **
1.Janella StenströmEsJt47,33
2.Vanessa ViljanenPoriTa46,67
3.Vilma KankarisaloJTL46,33
4.Zea RaskiEsJt44,33
9.Darja OksanenEsJt41,00
22.Else PaajanenEsJt36,33
34.Yutong ChiEsJt30,33
 (43 kilpailijaa)  

 

 Cups 2010 II **
1.Ella VettenrantaPoriTa52,33
2.Nelle LehtonenPTL45,67
3.Elsa TapaninenHL45,33
5.Hertta PönniEsJt43,33
 (22 kilpalijaa)  

 

 Advanced Novice ISUSPFS
1.Minja PeltonenEsJt100,2312
2.Emilia ErholmRauTL96,0221
3.Wilma LevolaPoriTa92,0233
 (20 kilpailijaa)    

 

 Junior Ladies ISUSPFS
1.Alisa HakolaTTK111,8121
2.Viivi LamKooVee107,9912
3.Linnea FredrikssonTTK100,9543
7.Melina BrusiEsJt95,3176
8.Dina PöllänenEsJt92,3089
 (10 kilpailijaa)    

 

 

 

A-silmujen aluemestaruuskilpailu


Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK) järjestää Helsingin alueen A-silmujen aluemestaruuskilpailu perjantaina 21.2.2020.
 

SarjaAikatauluJäätaiturit
A-silmut15:00-19:00Emmi Ahlstedt
Fanny Grönroos
Peppi Heikkinen
Sara Höijer
X
Mai Tarvainen
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen
Minea Turunen

 

Tulokset:

 A-silmut ISU
1.Emmi AhlstedtEsJt40,19
2.Mai TarvainenEsJt38,15
3.Ines SalminenHTK37,82
5.XEsJt34,73
6.Peppi HeikkinenEsJt34,71
9.Minea TurunenEsJt30,99
16.Fanny GrönroosEsJt27,55
21.Amanda TeerimäkiEsJt25,37
22.Vilina TolonenEsJt25,27
 (26 kilpailijaa)  

 

Debytantit
SM-noviisit

Aluemestaruuskilpailut (SM-juniorit, SM-noviisit, Debytantit)


Helsingin Taitoluisteluklubi (HTK) järjestää Helsingin alueen SM-junioreiden, SM-noviisien ja Debytanttien aluemestaruuskilpailut Kaarelan jäähallissa perjantaina 21.2.2020.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-junioritfs klo 11:00-11:35Anni Skogberg
SM-noviisitfs klo 15:45-19:15Kiia Aittomäki
Elli Helske
Eevi Kankaanranta
Minja Peltonen
Unna Putaala
Debytantitklo 11:35-15:45Lotta Artimo
Minea Helske
Jenni Hirvonen
Kiia Kurkinen
Erika Nurmi
Pihla Pitkänen
Oona Veijola
Sofia Väisänen

 

Tulokset:

 SM-juniorit ISU (fs)
1.Anni SkogbergEsJt67,39
2.Venla SaneriHTK63,09
3.Jenni JohanssonEVT60,21
 (4 kilpailijaa)  

 

 Debytantit ISU
1.Minea HelskeEsJt54,01
2.Lotta ArtimoEsJt52,30
3.Pihla PitkänenEsJt50,77
4.Kiia KurkinenEsJt50,50
5.Oona VeijolaEsJt50,05
6.Joanda LuongHTK49,87
11.Sofia VäisänenEsJt44,61
12.Jenni HirvonenEsJt44,57
25.Erika NurmiEsJt35,20
 (28 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit ISU (fs)
1.Minja PeltonenEsJt67,61
2.Edith Mattila ETK63,81
3.Anna BergströmHTK59,37
6.Elli HelskeEsJt56,45
8.Eevi KankaanrantaEsJt55,64
9.Kiia AittomäkiEsJt55,17
19.Unna PutaalaEsJt48,56
 (26 kilpailijaa)  
    

 

 

 

Challenge Cup 2020


Ulkomaan kilpailujen kausi jatkuu Espoon Jäätaitureiden matkustaessa Challenge Cup-kilpailuun. Kilpailu järjestetään Haagissa Alankomaissa 20.-23.2.2020.
 

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
Jäätaiturit
Junior Ladiessp pe klo 15:25-19:00
fs la klo 8:57-12:45
Olivia Lisko
Advanced Novice Ladiessp to klo 13:36-18:09
fs pe klo 8:00-12:56
Yulia Fedorova

 

Tulokset

Livestream


Tulokset:

 Advanced Novice Ladies ISUSPFS
1.Janna JyrkinenFIN109,0842
2.Mariya GrechanayaKAZ106,9425
3.Sophia FraserSUI104,94121
24.Yulia FedorovaFIN79,822620
 (37 kilpailijaa)    

 

 Junior Ladies ISUSPFS
1.Mone ChibaJPN181,8611
2.Ginerva L. NegrelloITA172,2122
3.Shiika YoshiokaJPN160,6153
7.Olivia LiskoFIN142,9967
 (21 kilpailijaa)    

 

Tallink Hotels Cup


Espoon Jäätaitureiden yksinluistelijoita matkustaa tämän viikon loppupuolella Tallinnaan kilpailemaan Tallink Hotels Cup ja Interclub kilpailuihin. Kilpailut järjestetään 13.-16.2.2020.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Junior Ladiessp la klo 13:15-15:50
fs su klo 8:00-11:00
Sirkku Koskenvaara
Fanny Lindfors
Advanced Novicesp pe klo 13:30-18:00
fs la klo 7:45-13:00
Elli Helske
Oona Kesti
Minja Peltonen
Unna Putaala
Advanced Novice boyssp pe klo 13:30-15:35
fs la klo 7:45-8:30
Matias Lindfors
Intermediate Novicepe klo 18:15-20:20Minea Helske
Jenni Hirvonen
Erika Nurmi
Pihla Pitkänen
Oona Veijola
Sofia Väisänen

 

 Intermediate Novice  ISU
1.Irina KislykhCZVSRUS41,28
2.Isabella LavertyLrtlFIN40,23
3.Minttu HirvonenHLFIN38,41
4.Maria YakubovskayaGoldeRUS38,34
5.Pihla PitkänenEsJtFIN38,19
6.Oona VeijolaEsJtFIN37,39
7.Jenni HirvonenEsJtFIN37,28
11.Minea HelskeEsJtFIN35,23
15.Sofia VäisänenEsJtFIN32,82
16.Erika NurmiEsJtFIN31,30
 (20 kilpailijaa)   

 

 Advanced Novice  ISUSPFS
1.Agne IvanovaiteBaltuLTU122,7311
2.Polina SviridenkoZvezdRUS117,1242
3.Jelizaveta RudnevaOilerEST111,5933
14.Minja PeltonenEsJtFIN90,16814
18.Oona KestiEsJtFIN82,831225
25.Elli HelskeEsJtFIN77,682823
26.Unna PutaalaEsJtFIN77,212727
 (37 kilpailijaa)     

 

 Advanced Novice boys  ISUSPFS
1.Matias LindforsEsJtFIN103,5511
2.Roman VaintrubSanktRUS100,0722
3.Eetu ValtolaMLFIN76,5233
 (3 kilpailijaa)     

 

 Junior Ladies ISUSPFS
1.Niina PetrõkinaEST174,4211
2.Anastasiia SamofalovaRUS145,8522
3.Maia SoerensenDEN140,3543
17.Fanny LindforsFIN98,021419
19.Sirkku KoskenvaaraFIN93,361718
 (19 kilpailijaa)    



 

Tiksi IceClub


Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK) järjestää perinteisen Tiksi IceClub kutsukilpailun Trio Areenalla lauantaina 15.2.2020.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Minoritklo 10:00-11:30Valley Bay Synchronettes

 

 Minorit ISU
1.MiniMintsHTK37,05
2.Ice MelodyTTK35,90
3.SunlightsHL35,78
4.Sunny StepsEVT34,03
5.Valley Bay SynchronettesEsJt27,73
 (8 joukkuetta)  

 

Minien 2. aluevalinta


Helsingin Luistelijat (HL) järjestää Minien 2. aluevalintakilpailun Salmisaaren jäähallissa sunnuntaina 9.2.2020.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Minit 2010klo 11:15-12:30Kiia Palm
Minit 2011 ja nuor.klo 12:30-14:15Yutong Chi
Nea Huolman
Darja Oksanen
Else Paajanen
Zea Raski
Janella Stenström

 

 Minit 2011 ja nuor. **
1.Nea HuolmanEsJt48,00
2.Ellen FäldtEVT42,67
3.Emma Sävy ETK42,00
5.Janella StenströmEsJt40,00
7.Else PaajanenEsJt37,00
9.Zea RaskiEsJt36,00
10.Darja OksanenEsJt34,00
13.Yutong ChiEsJt32,33
 (17 kilpailijaa)  

 

 Minit 2010 **
1.Kiia PalmEsJt53,33
2.Sara HakkolaETK50,67
3.Iris LahtiETK50,33
 (15 kilpailijaa)  

 

 

 

Kansallisten sarjojen 2. valintakilpailu ja SM-junioreiden 3. valintakilpailu


Helsingin Taitoluisteluklubi (HTK) järjestää muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen ja SM-junioreiden valintakilpailut Helsingin Jäähallissa 8.-9.2.2020.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-junioritsp la klo 20:36-21:00
fs su klo 20:15-20:45
Valley Bay Synchro
Aikuisetsu klo 8:30-10:02Valley Bay Synchrospirit
Masterssu klo 17:24-18:26Valley Bay Synchrohearts
Senioritla klo 17:22-18:30Valley Bay Synchrostars
Junioritsu klo 18:40-19:48Valley Bay Synchrostyle
Noviisitsu klo 12:44-14:04Valley Bay Synchroshine
Minoritsu klo 15:50-16:58Valley Bay Synchronettes
Tulokkaatsu klo 10:28-12:18Valley Bay Synchrokids

 

Tulokset:

 Seniorit ISU
1.Valley Bay SynchrostarsEsJt59,26
2.SituationsETK54,03
3.Sun City SoulsVG-6253,07
 (9 joukkuetta)  

 

 Aikuiset MUPI
1.Coronae BorealisOLK78,20
2.ShadowsETK76,60
3.Ice Wide OpenKULS75,00
11.Valley Bay SynchrospiritEsJt52,40
 (13 joukkuetta)  

 

 Tulokkaat MUPI
1.Little StepsEVT67,80
2Ice FascinationKULS60,40
3.Valley Bay SynchrokidsEsJt59,80
 (16 joukkuetta)  

 

 Noviisit MUPI
1.Team Ice MistJTL86,60
2.Cool StepsEVT84,80
3.Team White PearlKKJt79,20
11.Valley Bay SyncrhoshineEsJt54,00
 (11 joukkuetta)  

 

 Minorit ISU
1.MiniMintsHTK39,68
2.RainbowsETK36,09
3.Sunny StepsEVT35,63
4.Valley Bay SynchronettesEsJt33,12
 (9 joukkuetta)  

 

 Masters ISU
1.Valley Bay SynchroheartsEsJt50,79
2.Team ChaotiqueHSK49,80
3.ReunionsETK48,45
 (8 joukkuetta)  

 

 Juniors ISU
1.Hot StepsEVT53,65
2.Ice DiamondsJYTLS47,08
3.SunriseKTK43,53
4.Valley Bay SynchrostyleEsJt43,27
 (9 joukkuetta)  

 

 SM-juniorit ISU
1.Team MystiqueHSK194,71
2.Dream EdgesKaari188,21
3.Team FintasticHTK187,31
4.MusketeersHL185,78
5.Valley Bay SynchroEsJt174,31
 (5 joukkuetta)  


 

Iloiset debytantit.

HTL Cup


Hämeenlinnan Taitoluistelijat (HTL) järjestää HTL Cup-kutsukilpailun Hämeenlinnassa la 8.2.2020. 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisitklo 17:10-18:45Oona Kesti
Debytantitklo 11:00-12:25Lotta Artimo
Kiia Kurkinen
Amanda Eskelin
A-silmutklo 8:30-10:35Peppi Heikkinen
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen
Minea turunen

 

Tulokset:

 A-silmut ISU
1.Peppi HeikkinenEsJt32,74
2.Alisa AlarantaLTL31,80
3.Natalie TievaETK29,64
9.Amanda TeerimäkiEsJt27,07
10.Minea TurunenEsJt26,42
17.Vilina TolonenEsJt23,76
 (21 kilpailijaa)  

 

 Debytantit ISU
1.Kiia KurkinenEsJt55,82
2.Lotta ArtimoEsJt53,22
3.Josefiina LänsiöHTL47,84
5.Amanda EskelinEsJt46,00
 (13 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit (sp) ISU
1.Eveliina AlarantaLTL32,64
2.Salla SointuKooVee32,31
3.Oona KestiEsJt30,75
 (11 kilpailijaa)  

 

SM-noviisit

Froggie Cup 2020


Helsingin Luistinklubi (HSK) järjestää perinteisen Froggie Cup kilpailun Kaarelan jäähallissa 7.-9.2.2020.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisitsp la klo 13:40-17:00
fs su klo 12:00-15:37
Eevi Kankaanranta
Minja Peltonen
Unna Putaala
Debytantitsu klo 8:30-12:01Minea Helske
Erika Nurmi
A-silmutla klo 11:30-13:39Emmi Ahlstedt
Fanny Grönroos
Sara Höijer
X
Mai Tarvainen
B-silmutla klo 8:30-10:40Viola Lehtimäki
Emmi Mustonen
Kaisla Siivonen

 

Tulokset:

 A-silmut ISU
1.Emmi AhlstedtEsJt40,68
2.Ines SalminenHTK40,34
3.Mai TarvainenEsJt40,30
4.XEsJt35,76
10.Sara HöijerEsJt31,10
11.Fanny GrönroosEsJt30,93
 (17 kilpailijaa)  

 

 B-silmut **
1.Viola LehtimäkiEsJt46,67
2.Kiia PuputtiHSK45,33
3.Kiira KoskinenSalpa44,00
4.Kaisla SiivonenEsJt43,33
11.Emmi MustonenEsJt38,67
 (20 kilpailijaa)  

 

 Debytantit ISU
1.Minttu HirvonenHL48,29
2.Joanda LuongHTK47,37
3.Lotta TerhoTRT44,53
5.Minea HelskeEsJt43,74
12.Erika NurmiEsJt39,97
 (23 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit ISUSPFS
1.Pihla BergmanHTK106,5021
2.Minttu KylliäinenHTK104,3313
3.Minja PeltonenEsJt100,4032
4.Lotte EronenHTK91,6844
9.Eevi KankaanrantaEsJt80,0288
 (21 kilpailijaa)    

 

Junior Ladies: PM-mitalistit

The Nordics 2020


Pohjoismaiden Mestaruuskilpailut The Nordics 2020 järjestetään tänä vuonna Norjassa Stavangerissa 6.-9.2.2020.

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
Jäätaiturit
Junior LadiesSP: to 18:05
FS: la 16:15
Mai Helske
Laura Karhunen

Olivia Lisko
Advanced Novice BoysSP: to 14:40
FS: pe 12:00
Matias Lindfors

 

Linkkejä:

Tulokset:

 Advanced Novice boys ISUSPFS
1.Jari KrestyannikovFIN105,6711
2.Matias LindforsFIN98,6822
3.Arttu JuusolaFIN84,8553
 (9 kilpailijaa, 3:sta maasta)    

 

 Junior Ladies ISUSPFS
1.Laura KarhunenFIN141,5512
2.Ester SchwarzITA131,4051
3.Olivia LiskoFIN120,97133
4.Enja RuokonenFIN118,58410
5.Mia GomezNOR117,18116
6.Mai HelskeFIN117,01154
 (23 kilpailijaa, 6 maasta)    

 

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu 2.2.2020


Tapparan Taitoluistelijat (TapTL) järjestää ml kutsukilpailun Hakametsän hallissa Tampereella sunnuntaina 2.2.2020.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-noviisitklo 18:28-19:26Valley Bay Synchronics
Minoritklo 17:18-16:23Valley Bay Synchronettes

 

Tulokset:

 Minorit ISU
1.Team SympatiqueHSK38,83
2.StarBladesTapTL35,33
3.Sunny StepsEVT34,32
4.Valley Bay SynchronettesEsJt32,01
 (8 joukkuetta)  

 

 SM-noviisit ISU
1.Team DynamiqueHSK80,96
2.Valley Bay SynchronicsEsJt67,49
3.Diamond Edges Kaari67,31
 (6 joukkuetta)  

 

Dragon Trophy & Tivoli Cup


Kansainvälinen taitoluistelukilpailu Dragon Trophy & Tivoli Cup järjestetään Ljubljanassa Sloveniassa 30.1-2.2.2020. 

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
Jäätaiturit
Junior Ladiessp la klo 13:00-16:30
fs su klo 13:15-18:00
Melina Brusi
Anni Skogberg

 

 Junior Ladies ISUSPFS
1.Jogaile AglinskyteLTU156,2921
2.Anais CoraducciSUI149,1213
3.Carlotta M. GardiniITA147,0942
15.Melina BrusiFIN112,96816
19.Anni SkogbergFIN100,431323
 (28 kilpailijaa)    



 


 

Hyvinkää Trophy


Hyvinkään Taitoluistelijat (HyTL) järjestää Hyvinkää Trophy kutsukilpailun Hyvinkään jäähallissa 1.-2.1.2020. 

SarjaAikatauluJäätaiturit
A-silmutla klo 16:15-18:05Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen
Minea Turunen
Minitsu klo 11:35-13:15Yutong Chi
Darja Oksanen
Janella Stenström

 

 A-silmut ISU
1.Elma KurriFIN37,26
2.Nella AndelinFIN35,34
3.Maisa UutelaFIN34,47
10.Minea TurunenFIN29,57
11.Amanda TeerimäkiFIN29,40
17.Vilina TolonenFIN26,62
 (21 kilpailijaa)  

 

 Minit **
1.Aini HakkarainenKels50,33
2.Janella StenströmEsJt50,33
3.Netta HalmistoVTL46,00
16.Darja OksanenEsJt36,00
21.Yutong ChiEsJt30,33
 (24 kilpailijaa)  

 

Debytantit: Jenni 1. sija.

Silver Skate


Kuopion Taitoluistelijat (KuTa) järjestää 18:nentoista Silver Skate IC-kilpailun Niiralan jäähallissa Kuopiossa 31.1-2.2.2020.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Debytantitla klo 17:21-19:30Jenni Hirvonen
Pihla Pitkänen
Oona Veijola
Sofia Väisänen
A-silmutsu klo 8:30-10:21Peppi Heikkinen
Sara Höijer
X
B-silmutpe klo 19:00-21:17Viola Lehtimäki
Emmi Mustonen
Kaisla Siivonen

 

 B-silmut **
1.Ellen Kronqvist-StorholmJeppis51,67
2.Kaisla SiivonenEsJt50,33
3.Viola LehtimäkiEsJt49,67
4.Pinja KarjalainenTL44,00
12.Emmi MustonenEsJt40,33
 (24 kilpailijaa)  

 

 Debytantit ISU
1.Jenni HirvonenEsJt49,49
2.Inka MäenpääTaiKa48,38
3.Meri-Vuokko HannulaHTK48,33
6.Pihla PitkänenEsJt44,48
7.Oona VeijolaEsJt43,11
14.Sofia VäisänenEsJt38,28
 (17 kilpailijaa)  

 

 A-silmut ISU
1.Ines SalminenHTK36,01
2.Sara HöijerEsJt34,87
3.XEsJt34,36
4.Anilla MarttilaHTK34,01
8.Peppi HeikkinenEsJt31,37
 (25 kilpailijaa)  

 

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu


Kirkkonummen Taitoluisteluklubi (KTK) järjestää muodostelmaluistelun kutsukilpailun lauantaina 1.2.2020 Kirkkonummen Varuboden Areenalla.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Junioritklo 10:54-11:12Valley Bay Synchrostyle
Noviisitklo 10:16-10:34Valley Bay Synchroshine
Tulokkaatklo 9.00-9.18Valley Bay Synchrokids

 

Tulokset:

 Tulokkaat MUPI
1.Valley Bay SynchrokidsEsJt49,00
2.SafiiritKTK45,67
3.Ice RosesETK43,00
 (3 joukkuetta)  

 

 Noviisit MUPI
1.BriljantitKTK81,33
2.Ice SweetsETK68,33
3.Valley Bay SynchroshineEsJt62,67
 (3 joukkuetta)  

 

 Juniorit MUPI
1.SunriseKTK78,33
2.Valley Bay SynchrostyleEsJt62,67
3.Team SomniumSalPa56,67
 (3 joukkuetta)  



 

Debytantit, R2: Lotta ja Oona.
SM-noviisit, R2: Oona ja Minja

SM-noviisien ja debytanttien 3. valintakilpailu.


KooVee Taitoluistelu järjestää SM-noviisien ja debytanttien 3. valintakilpailun Tampereella 24.-26.1.2020. Molemmissa sarjoissa nähdään rankinglistan 60 parasta luistelijaa. Luistelijat on jaettu kahteen ryhmään rankinglistan sijoituksen perusteella (parilliset/parittomat).
 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisit R1
(parittomat 1-59)
sp pe klo 18:00-21:00
fs la klo 13:30-17:00
Kiia Aittomäki
SM-noviisit R2
(parilliset 2-60) 
sp la klo 18:25-21:20
fs su 14:05-17:29
 
Elli Helske
Eevi Kankaanranta
Oona Kesti
Minja Peltonen
Unna Putaala
Debytantit R1
(parittomat 1-59)
la klo 9:00-12:34Minea Helske
Kiia Kurkinen
Sofia Väisänen
Debytantit R2
(parilliset 2-60)
su klo 9:00-12:34Lotta Artimo
Amanda Eskelin
Jenni Hirvonen
Pihla Pitkänen
Oona Veijola

 

Tulokset

 Debytantit, R1 ISU
1.Louise GyllingETK57,05
2.Kiia KurkinenEsJt51,63
3.Helmi Mannila TapTL50,29
15.Sofia VäisänenEsJt42,81
25.Minea HelskeEsJt39,88
 (29 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit, R1 ISUSPFS
1.Peppi ValleniusTapTL103,7722
2.Pihla BergmanHTK101,6151
3.Emilia ErkoRauTL98,7743
21.Kiia AittomäkiEsJt72,392324
 (26 kilpailijaa)    

 

 Debytantit, R2 ISU
1.Oona VeijolaEsJt50,65
2.Meea MännikköJTL49,67
3.Lotta ArtimoEsJt49,35
4.Amanda EskelinEsJt48,79
15.Jenni HirvonenEsJt43,00
24.Pihla PitkänenEsJt39,61
 (30 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit, R2 ISUSPFS
1.Minja PeltonenEsJt112,5611
2.Rosa ReponenTapTL106,6232
3.Oona KestiEsJt102,9043
4.Unna PutaalaEsJt97,9025
10.Eevi KankaanrantaEsJt86,54108
14.Elli HelskeEsJt81,861514
 (27 kilpailijaa)    

 

 

ISU European Figure Skating Championships


Taitoluistelun EM-kilpailut 2020 järjestetään tänä vuonna Grazissa Itävallassa 20.-26.1.2020. 

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
Jäätaiturit
Senior Ladiessp pe klo 11:30-17:10
fs la klo 18:30-22:25
Linnea Ceder

 

muut Suomen edustajat:
Senior Ladies: Jenni Saarinen KooVee, Emmi Peltonen EVT
Senior ice dance: Yuka Orihara - Juho Pirinen HL
 

Tulokset:

 Senior Ladies  SPFS
1.Alena KostornaiaRUS240,8112
2.Anna ShcherbakovaRUS237,7621
3.Alexandra TrusovaRUS225,3433
12.Linnea CederFIN166,161512
 (24 kilpailijaa /37)    


 

Leon Lurje Trophy
 

Muodostelmaluistelun kolmastoista Leon Lurje Trophy -kilpailu järjestetään Göteborgissa Ruotsissa 24.-26.1.2020.

SarjaAikatauluVBS-joukkue
Juniorssp pe 17:30-20:00
fs la 16:30-19:25
Valley Bay Synchro


Mukana kisoissa myös mm. Lumineers.

Livestream

Tulokset:

 Juniors ISUSPFS
1.Team Sunrise 1 juniorRUS202,4621
2.Team Crystal Ice JuniorRUS196,8113
3.Team Fintastic JuniorFIN193,3532
4.Team Starlights JuniorUSA172,4746
5.Team Valley Bay Synchro JuniorFIN170,4174
 (15 joukkuetta)    

 

B-silmujen 2. valintakilpailu


Myllypuron Taitoluisteluklubi (MTK) järjestää B-silmujen 2. valintakilpailun Myllypuron jäähallissa sunnuntaina 19.1.2020.

SarjaAikatauluJäätaiturit
B-silmutklo 10:15-12:25Viola Lehtimäki
Emmi Mustonen
Kaisla Siivonen

 

Tulokset:

 B-silmut **
1.Viola LehtimäkiEsJt50,67
2.Kiia PuputtiHSK49,00
3.Kaisla SiivonenEsJt48,67
14.Emmi MustonenEsJt38,33
 (22 kilpailijaa)  

 

A-silmujen 2. seasonbest-pistekilpailu

 

Espoon Taitoluisteluklubi (ETK) järjestää A-silmujen 2. seasonbest-pistekilpailu Tapiolan harjoitusjäähallissa maanantaina 13.1.2020.

SarjaAikatauluJäätaiturit
A-silmutklo 14:30-17:54Emmi Ahlstedt
Fanny Grönroos
Peppi Heikkinen
Sara Höijer
X
Mai Tarvainen
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen
Minea Turunen

 

 A-silmut ISU
1.Emmi AhlstedtEsJt43,25
2.Peppi HeikkinenEsJt37,91
3.Alisa LeinonenHL37,51
5.Mai TarvainenEsJt36,31
7.Minea TurunenEsJt34,32
8.XEsJt33,97
11.Sara HöijerEsJt32,81
18.Amanda TeerimäkiEsJt28,75
22.Vilina TolonenEsJt26,43
26.Fanny GrönroosEsJt23,70
 (31 kilpailijaa)  

 

Britannia Cup 2020


Britannia Cup järjestetään tällä viikolla Nottinghamissa Englannissa 11.-13.1.2020. Kisoihin osallistuu SM-noviisijoukkueemme Valley Bay Synchronics.
 

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
VBS-joukkue
Advanced Novicela klo 18:28-19:04Valley Bay Synchronics


Tulokset

 Advanced novice ISU
1.Diamond EdgesFIN74,33
2.Valley Bay SynchronicsFIN74,23
3.Ice DreamsGBR50,50
 (3 joukkuetta)  

 

Mainioaluemestis 2020


Espoon Taitoluisteluklubi (ETK) järjestää Muodostelmaluistelun Mainioaluemestis 2020 aluemestaruuskilpailut Metro Areenalla lauantaina 11.1.2020. 

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-junioritklo 18:51-19:33Valley Bay Synchro
Aikuisetklo 9:00-10:02Valley Bay Synchrospirit
Mastersklo 13:32-14:08Valley Bay Synchrohearts
Kans. Senioritklo 15:18-15:48Valley Bay Synchrostars
Kans. Junioritklo 14:28-14:58Valley Bay Synchrostyle
Kans. Noviisitklo 10:08-10:58Valley Bay Synchroshine
Minoritklo 16:08-17:16Valley Bay Synchronettes
Tulokkaatklo 11:04-12:12Valley Bay Synchrokids

 

SM-senioritklo 18.53Lumineers

Sijoitus 4. ISU: 61,37

Tulokset:

 

 Aikuiset MUPI
1.ShadowsETK78,25
2.Team AntiqueHSK75,50
3.Crème de MentsHL58,50
6.Valley Bay SynchrospiritEsJt53,25
 (7 joukkuetta)  

 

 Noviisit MUPI
1.Cool StepsEVT83,00
2.Team MaqnetiqueHSK75,40
3.Valley Bay SynchroshineEsJt61,40
 (5 joukkuetta)  

 

 Tulokkaat MUPI
1.Ice SymphatiqueTTK69,20
2.SunflowersHL69,20
3.Team MiniqueHSK65,80
4.Valley Bay SynchrokidsEsJt61,00
 (8 joukkuetta)  

 

 SM-juniorit ISU
1.Team MystiqueHSK62,86
2.MusketeersHL59,75
3.Valley Bay SynchroEsJt59,68
 (6 joukkuetta)  

 

 Minorit ISU
1.MinimintsHTK41,07
2.Team SympatiqueHSK39,98
3.SunlightsHL36,77
6.Valley Bay SynchronettesEsJt28,84
 (8 joukkuetta)  

 

 Seniorit ISU
1.Valley Bay SynchrostarsEsJt57,88
2.SituationsETK55,25
3.Ex-StepsEVT51,11
 (5 joukkuetta)  

 

 Juniorit ISU
1.MoonlightsHL55,69
2.Hot StepsEVT50,14
3.Team HysteriqueHSK49,33
4.Valley Bay SynchrostyleEsJt46,21
 (5 joukkuetta)  

 

 Masters ISU
1.Valley Bay SynchroheartsEsJt51,42
2.Best BeforeHTK48,25
3.Team ChaotiqueHSK47,66
 (6 joukkuetta)  

 

Gliss Open 2020


Gliss Open 2020 Interclub kilpailu järjestetään Tallinnassa 9.-12.1.2020. Mukana useita Jäätaitureita.
 

SarjaAikatauluJäätaiturit
Advanced Novicesp la klo 13:20-17:10
fs su klo 12:45-17:05
Elli Helske
Eevi Kankaanranta
Unna Putaala
Intermediate Novicela klo 9:00-13:05Lotta Artimo
Kiia Kurkinen
Oona Veijola

 

Tulokset

Lives tream

 

 Intermediate Novice ISU
1.Kiia KurkinenEsJt49,03
2.Minttu HirvonenHL39,31
3.Sanni KauppinenKooVee38,88
5.Oona VeijolaEsJt38,13
8.Lotta ArtimoEsJt35,45
 (36 kilpailijaa)  

 

 Advanced Novice ISUSPFS
1.Sille-Riin TaliGliss/EST96,0411
2.Sandra-Liisa JermonokGliss/EST89,3832
3.Etta KuusinenKooVee/FIN86,2354
12.Elli HelskeEsJt/FIN78,361213
14.Unna PutaalaEsJt/FIN77,80427
21.Eevi KankaanrantaEsJt/FIN74,242223
 (37 kilpailijaa)    

 

 

 

Advanced Novice girls: Minja 3. HIENOA!

Mentor Torún Cup


Jäätaitureiden yksinluistelijoita matkaa Puolaan osallistuakseen perinteiseen kansainväliseen Mentor Torún Cup 2020 kilpailuun 8.1-11.1.2020.

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
Jäätaiturit
Senior Ladiessp ke klo 17:45-
fs pe klo 19:45-
Laura Karhunen
Junior Ladiessp ke klo 14:15-17:45
fs to klo 16:15-
Mai Helske
Fanny Lindfors
Olivia Lisko
Advanced Novice girlssp ke klo 11:00-13:30
fs to klo 11:00-13:30
Minja Peltonen

 

Live stream

Tulokset

 Advanced Novice girls ISUSPFS
1.Agne IvanovaiteLTU104,0311
2.Iida KarhunenFIN94,5642
3.Minja PeltonenFIN86,37103
 (20 kilpailijaa)    

 

 Junior Ladies ISUSPFS
1.Maria LevushkinaBUL149,4823
2.Sofia BaranovaRUS149,0831
3.Jogaile AglinskyteLTU146,5252
10.Olivia LiskoFIN116,70159
14.Mai HelskeFIN106,301016
18.Fanny LindforsFIN93,071817
 (19 kilpailijaa)    

 

 Senior Ladies ISUSPFS
1.Ekaterina KurakovaPOL181,9711
2.Emily ZhangUSA153,0072
3.Alina IushchenkovaISR139,8153
4.Laura KarhunenFIN133,2744
 (15 kilpailijaa)    

 

Debs 2008: Amanda 1. ja Lotta 3.

Crystal Cup 2020


Mikkelin Taitoluistelijat (ML) järjestää kansainvälisen Crystal Cup 2020 kilpailun 4.-6.1.2020. 

SarjaAikatauluJäätaiturit
Novice A girls 2005 or oldersp su klo 18:30-21:10
fs ma 11:00-13:15
Oona Kesti
Novice A girls 2006 or youngersp su klo 16:10-18:10
fs ma klo 15:35-18:15
Kiia Aittomäki
Elli Helske
Eevi Kankaanranta
Debs A 2007 or oldersu klo 16:00-20:30Jenni Hirvonen
Oona Veijola
Sofia Väisänen
Debs A 2008la klo 9:00-11:30Lotta Artimo
Amanda Eskelin
Minea Helske
Pihla Pitkänen
Springs A 2008su klo 11:00-13:00Sara Höijer
X
Minea Turunen
Springs A 2009-2011su klo 8:45-11:00Emmi Ahlstedt
Fanny Grönroos
Peppi Heikkinen
Mai Tarvainen
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen
Springs B 2010su klo 14:00-15:00Viola Lehtimäki
Emmi Mustonen
Kaisla Siivonen
Cubs 2010la klo 11:00-13:20Kiia Palm
Hertta Pönni
Cubs 2011la klo 14:00-15:00Yutong Chi
Nea Huolman
Else Paajanen
Zea Raski
Janella Stenström

 

Tulokset:

 Debytantit 2008-2010 ISU
1.Amanda EskelinFIN48,96
2.Aada KorhonenFIN48,57
3.Lotta ArtimoFIN46,28
4.Karina InnosFIN45,47
10.Minea HelskeFIN42,38
14.Pihla PitkänenFIN39,98
 (23 kilpailijaa)  

 

 Cubs 2010 **
1.Veera RannilaTL47,67
2.Kiia PalmEsJt47,00
3.Hertta PönniEsJt42,00
 (31 kilpailijaa)  

 

 Cubs 2011 **
1.Janella StenströmEsJt46,33
2.Nea HuolmanEsJt43,33
3.Netta HalmistoVTL40,67
4.Zea RaskiEsJt40,67
7.Else PaajanenEsJt31,67
10.Yutong ChiEsJt29,67
 (13 kilpailijaa)  

 

 Spring A 2008 ISU
1.XFIN37,09
2.Alisa LeinonenFIN34,83
3.Elma Kurri FIN33,57
4.Minea TurunenFIN29,83
5.Sara HöijerFIN29,56
 (20 kilpailijaa)  

 

 Spring A 2009-2011 ISU
1.Emmi AhlstedtFIN38,70
2.Nella Andelin FIN34,33
3.Darja TrubitsonFIN33,99
4.Peppi Heikkinen FIN32,63
5.Mai TarvainenFIN32,37
13.Amanda TeerimäkiFIN26,07
16.Vilina TolonenFIN25,42
18.Fanny GrönroosFIN25,08
 (26 kilpailijaa)  

 

 Spring B 2010 **
1.Viola LehtimäkiEsJt48,33
2.Venla PentikäinenSTR46,00
3.Kaisla SiivonenEsJt44,67
15.Emmi MustonenEsJt35,33
 (19 kilpailijaa)  

 

 Debs 2007 or older ISU
1.Enrika MäkiFIN49,05
2.Iida TikkakoskiFIN48,50
3.Elli KonttajärviFIN47,26
6.Oona VeijolaFIN44,71
8.Jenni HirvonenFIN42,81
14.Sofia VäisänenFIN40,56
 (28 kilpalijaa)  

 

 Advanced Novice 2005 or older ISUSPFS
1.Peppi ValleniusFIN102,1211
2.Minttu KylliäinenFIN95,7832
3.Oona KestiFIN90,0323
 (18 kilpailijaa)    

 

 Advenced Novice 2006-2008 ISUSPFS
1.Frida PajulaFIN104,7912
2.Rosa ReponenFIN104,5121
3.Pihla BergmanFIN99,8933
12.Elli HelskeFIN81,03198
17.Eevi KankaanrantaFIN75,841618
19.Kiia AittomäkiFIN74,972017
 (24 kilpailijaa)    

 

Loppi-Ice 2020


VG-62 järjestää muodostelmaluistelun Loppi-Ice kutsukilpailun sunnuntaina 5.1.2020.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-junioritklo 17:31-18:45Valley Bay Synchro
SM-noviisitklo 16:06-17:13Valley Bay Synchronics
Aikuisetklo 9:00-9:36Valley Bay Synchrospirit
Junioritklo 14:32-15:32Valley Bay Synchrostyle
Noviisitklo 9:54-10:18Valley Bay Synchroshine
Minoritklo 12:18-13:24Valley Bay Synchronettes
Tulokkaatklo 10:36-12:00Valley Bay Synchrokids

 

Tulokset:

 Aikuiset MUPI
1.Aura AboensisTRT68,50
2.Vintage EdgesKaari68,00
3.Team FrosettesKeMu66,50
5.Valley Bay SynchrospiritEsJt43,00
 (6 joukkuetta)  

 

 Kansalliset noviisit MUPI
1.Team FusionPML73,25
2.Sparkle EdgesKaari67,25
3.Valley Bay SynchroshineEsJt60,25
 (4 joukkuetta)  

 

 Tulokkaat MUPI
1.Ice SympathyTTK64,25
2.SunflowersHL63,75
3.Valley Bay SynchrokidsEsJt63,50
 (11 joukkuetta)  

 

 Minorit ISU
1.SunlightsHL34,22
2.Ice MelodyTTK33,08
3.Valley Bay SynchronettesEsJt32,60
 (8 joukkuetta)  

 

 Kansalliset juniorit ISU
1.Valley Bay SynchrostyleEsJt43,19
2.Sun City SoundVG-6243,00
3.MoonshadowsHL39,15
 (7 joukkuetta)  

 

 SM-noviisit ISU
1.Starlights HL74,19
2.Diamond EdgesKaari73,78
3.Valley Bay SynchronicsEsJt65,34
 (7 joukkuetta)  

 

 SM-juniorit ISU
1.Dream EdgesKaari111,81
2.Musketeers HL109,46
3.Valley Bay SynchroEsJt89,28
 (8 joukkuetta)  

 

ML SM-noviisien 1+1 kilpailu


Helsingfors Skridskoklubb (HSK) järjestää perinteisen muodostelmaluistelun SM-noviisijoukkueiden 1+1 kutsukilpailun ma 16.12 Helsingin jäähallissa. 
 

SarjaAikatauluVBS-joukkue
SM-noviisitklo 16.00-18.00Valley Bay Synchronics


Joukkueita ei laiteta paremmuusjärjestykseen eikä tuloksia julkisteta. Kukin joukkue saa Mupi-palautteen ohjelmastaan ja suorituksista jaetaan erityismainintoja.

Taitoluistelun SM-kilpailut 2020


Helsingfors Skridskoklubb (HSK) järjestää yhteistyössä Suomen Taitoluisteluliiton kanssa yksinluistelun SM2020 kilpailut Trio Areenalla Tikkurilassa 14.-15.12.2019. 

SarjaAikataulutJäätaiturit
SM-seniorit

sp la klo 16.45-18.08
fs su klo 16.50-18.35

Linnea Ceder
Laura Karhunen
SM-junioritsp la klo 11.10-14.00
fs su klo 11.20-14.33
Melina Brusi
Mai Helske
Sirkku Koskenvaara
Fanny Lindfors
Olivia Lisko
Anni Skogberg
SM-juniorit, pojatsp la klo 11.10-14.00
fs su klo 10.00-11.02
Matias Lindfors

 

Tulossivut

 SM-juniorit pojat ISUSPFS
1.Jan OllikainenHSK126,2231
2.Makar SuntsevVTL126,0413
3.Matias LindforsEsJt120,0322
 (6 kilpailijaa)    

 

 SM-juniorit tytöt ISUSPFS
1.Nella PelkonenKooVee143,8021
2.Olivia LiskoEsJt136,5032
3.Janna JyrkinenLRTL134,4513
4.Mai HelskeEsJt119,8044
8.Fanny LindforsEsJt108,34614
11.Sirkku KoskenvaaraEsJt103,44148
12.Anni SkogbergEsJt102,881213
15.Melina BrusiEsJt100,48917
 (22 kilpailijaa)    

 

 SM-seniorit ISUSPFS
1.Emmi PeltonenEVT174,2921
2.Jenni SaarinenKooVee172,4412
3.Linnea CederEsJt160,8753
4.Vera StoltPTL157,4135
5.Sofia SulaTL155,5364
6.Laura KarhunenEsJt136,8677
 (11 kilpailijaa)    

 

Lumière Cup
 

Muodostelmaluistelun neljäs Lumière Cup järjestetään 12.-15.12.2019, Alankomaat

SarjaAikataulut
(paikallista aikaa)
VBS-joukkueet
Junior ISUsp pe klo 15.45-17.38
fs la klo 17.50-19.56
Valley Bay Synchro

 

Tulossivut

 Junior ISU ISUSPFS
1.MusketeersFIN189,3211
2.Valley Bay SynchroFIN184,0432
3.Les SuprêmesCAN181,7423
 (13 joukkuetta)    

 

ML SM-sarjojen 2. valintakilpailu


Lahden Taitoluistelijat (LTL) järjestää muodostelmaluistelun SM-sarjojen 2. valintakilpailun 7.-8.12.2019 Lahden Isku Areenalla. 

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-junioritsp la klo: 16:45-18:37
fs su klo: 16:43-18:47
Valley Bay Synchro
SM-noviisitla klo 15:00-16:23Valley Bay Synchronics

 

Kisoissa mukana myös SM-seniorisarjassa Lumineers.

Tulokset:
 

 SM-noviisit ISU
1.Team DynamiqueHSK80,07
2.Valley Bay SynchronicsEsJt79,84
3.Blue ArrowsETK63,03
 (9 joukkuetta)  

 

 SM-juniorit ISUSPFS
1.Team MystiqueHSK181,8611
2.MusketeersHL179,8822
3.Team FintasticHTK179,4433
4.Valley Bay SynchroEsJt163,2444
 (12 joukkuetta)    

 

Debytanttien ja SM-noviisien 2. lohkokilpailu


Järjestämme yksinluistelijoiden debytanttien ja SM-noviisien 2. lohkokilpailun Espoonlahden jäähallissa 7.-8.12.2019. Tule kannustamaan Jäätaitureita paikan päälle! Kilpailuihin on vapaa pääsy.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisitsp la klo: 14.00-16.20
fs su klo: 10:00-12:51
Kiia Aittomäki
Elli Helske
Eevi Kankaanranta
Oona Kesti
Minja Peltonen
Unna Putaala
Debytantitla klo: 10.00-12:51Lotta Artimo
Amanda Eskelin
Minea Helske
Jenni Hirvonen
Kiia Kurkinen
Erika Nurmi
Pihla Pitkänen
Oona Veijola
Sofia Väisänen

 

Tulokset
 

 Debytantit ISU
1.Kiia KurkinenEsJt56,00
2.Amanda EskelinEsJt52,62
3.Lotta ArtimoEsJt50,02
4.Inka MäenpääTaiKa49,54
5.Oona VeijolaEsJt49,34
7.Minea HelskeEsJt46,96
8.Pihla PitkänenEsJt46,94
9.Jenni HirvonenEsJt45,74
10.Sofia VäisänenEsJt45,53
18.Erika NurmiEsJt39,43
 (23 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit ISUSPFS
1.Minja PeltonenEsJt105,8411
2.Oona KestiEsJt100,6122
3.Unna PutaalaEsJt93,5643
4.Elli HelskeEsJt88,9374
5.Sissi OikkonenRoiTa85,1356
6.Eevi KankaanrantaEsJt85,0039
15.Kiia AittomäkiEsJt72,751713
 (20 kilpailjaa)    

 

Santa Claus 2019


Varala-Tiimi ry järjestää perinteisen Santa Claus IC-kilpailun 23.-24.12.2019 Tesoman jäähallissa Tampereella.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Junior Asp la klo 19:50-21:30
fs su klo 17:45-19:40
Fanny Lindfors
Novice Asp la klo 17:00-19:20
fs su klo 14:45-16:45
Yulia Fedorova
Eevi Kankaanranta
Debutantssu klo 12:15-14:05Lotta Artimo
Springs A 2008la klo 12:25-14:15Minea Turunen
Springs A 2009 and youngerla klo 9:40-11:50Emmi Ahlstedt
Vilina Tolonen
Cubs 2010su klo 14:15-16:15Kiia Palm
Hertta Pönni
Cubs 2011 and youngersu klo 13:05-14:00Nea Huolman

 

Tulokset:

 

 Springs A 2009 and younger ISU
1.Darja TrubitsonPoriTa42,75
2.Emmi AhlstedtEsJt35,97
3.Ines SalminenHTK35,42
11.Vilina TolonenEsJt28,56
 

(23 kilpailijaa)

  

 

 Springs A ISU
1.Alisa LeinonenHL38,14
2.Emilia KariolaETK36,00
3.Aurora IhamäkiRauTL35,54
12.Minea TurunenEsJt25,61
 (19 kilpailjaa)  

 

 Cubs 2011 and younger **
1.Venla SinisaloRauTL48,67
2.Netta HalmistoVTL38,33
3.Nea HuolmanEsJt37,67
 (11 kilpailijaa)  

 

 Cubs 2010 **
1.Iris LahtiETK46,00
2.Neela IhanmäkiRauTL44,67
3.Annabel PartinenETK42,67
7.Hertta PönniEsJt40,33
8.Kiia PalmEsJt39,67
 (24 kilpailijaa)  

Hertta sai erikoismaininnan: Laadukkaan vaakaliut.

 Debutants A ISU
1.Adabella PietiläFIN53,35
2.Sara SjödahlFIN50,50
3.Josefiina LänsiöFIN48,37
11.Lotta ArtimoFIN43,66
 (16 kilpailijaa)  

 

 Novice A ISUSPFS
1.Rosa ReponenFIN112,6441
2.Yulia FedorovaFIN104,4052
3.Peppi ValleniusFIN104,1314
13.Eevi KankaanrantaFIN80,37817
 (23 kilpailijaa)    

 

 Junior Ladies A ISUSPFS
1.Sanna TuomioksaFIN107,5621
2.Viivi LamFIN106,4814
3.Fanny LindforsFIN106,0232
 (12 kilpailijaa)    

 

Kansallisten sarjojen 1. valintakilpailu


Tikkurilan Taitoluisteluklbu (TTK) järjestää muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 1. valintakilpailun Trio Areenalla 23.-24.11.2019.
 

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Aikuisetla klo 9:00-10:32Valley Bay Synchrospirit
Mastersla klo 17:15-18:23Valley Bay Syhcrohearts
Senioritsu klo 17:05-18:19Valley Bay Synchrostars
Junioritla klo 18:45-19:59Valley Bay Synchrostyle
Noviisitla klo 13:25-14:51Valley Bay Synchroshine
Minoritla klo 15:40-16:54Valley Bay Synchronettes
Tulokkaatla klo 10:55-13:05Valley Bay Synchrokids

 

Tulokset:
 

 Aikuiset MUPI
1.ShadowsETK77,80
2.Ice Wide OpenKULS70,60
3.DustyBladesTapTL63,60
9.Valley Bay SynchrospiritEsJt47,60
 (12 joukkuetta)  

 

 Noviisit MUPI
1.Cool StepsEVT85,60
2.Team WhiteKKJT76,00
3.Briljantit KTK75,80
10.Valley Bay SynchroshineEsJt55,40
 (11 joukkuetta)  

 

 Minorit MUPI
1.MiniMintsHTK88,60
2.RainbowsETK75,80
3.Sunny StepsEVT75,40
4.StarbladesTapTL72,00
5.Valley Bay SynchronettesEsJt69,80
 (9 joukkuetta)  

 

 Masters ISU
1.Team ChaotiqueHSK50,27
2.Best BeforeHTK49,54
3.Valley Bay SynchroheartsEsJt48,66
 (7 joukkuetta)  

 

 Juniorit ISU
1.Ice DiamondsJytLs49,80
2.Chrystal IllusionsSaiML45,71
3.SunriseKTK45,65
7.Valley Bay SynchrostyleEsJt42,66
 (9 joukkuetta)  

 

 Seniorit ISU
1.Valley Bay SynchrostarsEsJt54,74
2.Ex-StepsEVT53,14
3.Team PaniqueETK50.45
 (9 joukkuetta)  

 

 

 

Minit 2011 ja nuor.

Minien 1. aluevalintakilpailu


Espoon Taitoluisteluklubi (ETK) järjestää Minien 1. aluevalintakilpailun  22.11.2019 Tapiolan harjoitusjäähallissa.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Minit 2010klo 14:40-15:50Kiia Palm
Hertta Pönni
Minit 2011 ja nuor.klo 13:00-14:25Nea Huolman
Darja Oksanen
Else Paajanen
Zea Raski
Janella Stenström
Chi Yutong

 

Tulokset:

 Minit 2011 ja nuor **
1.Janella StenströmEsJt44,33
2.Ellen FeldtEVT41,33
3.Nea HuolmanEsJt40,00
4.Emma SävyETK38,33
5.Zea RaskiEsJt37,33
11.Darja OksanenEsJt29,67
13.Yutong ChiEsJt27,33
14.Else PaajanenEsJt26,33
 (15 kilpailijaa)  

 

 Minit 2010 **
1.Lili JuntunenEVT44,33
2.Hertta PönniEsJt43,33
3.Iris Lahti ETK43,00
4.Sara HakkolaETK41,67
5.Kiia PalmEsJt39,33
 (12 kilpailijaa)  

 

Minien kutsukilpailut


Järjestämme Mini-sarjan kutsukilpailut Tapiolan harjoitusjäähallissa lauantaina 16.11. Näissä kisoissa näemme seuramme nuorimmat kilpailevat yksinluistelijat.

SarjatAikataulutJäätaiturit
Minit 2011klo 15:00-15:59Nea Huolman
Darja Oksanen
Else Paajanen
Zea Raski
Janella Stenström
Chi Yutong
Minit 2010klo 16:00-16:41Kiia Palm
Hertta Pönni


Tulokset:

 Minit 2010 **
1.Kiia PalmEsJt42,00
2.Sara HakkolaETK41,67
3.Hertta PönniEsJt39,00
 (9 kilpailijaa)  

 

 Minit 2011 **
1.Nea HuolmanEsJt41,67
2.Ellen FäldtEVT40,33
3.Zea Raski EsJt36,33
4.Emma SävyETK36,33
5.Janella StenströmEsJt35,33
9.Darja OksanenEsJt29,33
11.Else PaajanenEsJt26,67
12.Yutong ChiEsJt26,33
 (12 kilpailijaa)  

 

B-silmujen 1. aluevalintakilpailu


Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK) järjestää B-silmujen 1. aluevalintakilpailun Tikkurilan harjoitusjäähallissa lauantaina 16.11.2019.

SarjaAikatauluJäätaiturit
B-silmutklo 11:04-12:52Viola Lehtimäki
Emmi Mustonen
Kaisla Siivonen


Tulokset:

 B-silmut **
1.Sara KallijärviHSK49,67
2.Venla HämäläinenTTK49,00
3.Kaisla SiivonenEsJt49,00
4.Viola Lehtimäki EsJt49,00
5.Mila KemppinenMTK47,67
9.Emmi MustonenEsJt40,00
 (22 kilpailijaa)  

 

A-silmujen 1. Season Best kilpailu


Järjestämme Helsingin alueen A-silmujen 1. SB-kilpailun Tapiolan harjoitusjäähallissa tulevana lauantaina 16.11.2019. 

SarjaAikatauluJäätaiturit
A-silmutklo 10:00 - 13:27Emmi Ahlstedt
Peppi Heikkinen
Sara Höijer
X
Mai Tarvainen
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen
Minea Turunen

 

Tulokset:

 A-silmut ISU
1.Mai TarvainenEsJt36,12
2.Emmi AhlstedtEsJt34,61
3.Alisa LeinonenHL33,93
4.Ines SalminenHTK32,97
5.XEsJt32,88
9.Peppi HeikkinenEsJt30,10
10.Sara HöijerEsJt29,55
13.Vilina TolonenEsJt27,56
14.Minea TurunenEsJt27,42
15.Amanda TeerimäkiEsJt26,56
 (27 kilpailijaa)  

 

Denkova-Staviski Cup


Kansainvälinen taitoluistelukilpailu Denkova-Staviski Cup järjestetään 12.-17.11.2019 Sofiassa Bulgariassa. 
 

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
Jäätaiturit
Junior Ladiessp ke klo 14:30-16:15
fs to klo 13:45-15:30
Mai Helske


Tulossivut

 Junior Ladies ISUSPFS
1.Maria LevushkinaBUL157,1511
2.Ivelina BaichevaBUL132,1722
3.Mariya ManovaBUL124,4543
4.Mai HelskeFIN121,7035
 (11 kilpailijaa)    

 

Tallinn Trophy


Osa seuramme yksinluistelijoista matkustaa tällä viikolla Tallinnaan kilpailemaan Tallinn Trophy kilpailuihin, jotka järjestetään 10-17.11.2019.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Senior Ladiessp ti klo 19:40-22:30
fs ke klo 14:20-17:40
Linnea Ceder
Junior Ladiessp ke klo 18:45-22:00
fs to klo 11:00-14:50
Melina Brusi
Olivia Lisko
Anni Skogberg

 

Tulossivut

 Senior Ladies ISUSPFS
1.Ksenia TsibinovaRUS194,1611
2.Anastasiia GuliakovaRUS170,3422
3.Olga MikutinaAUT162,4843
6.Linnea CederFIN147,98310
 (19 kilpailijaa)    
      

 

 Junior Ladies ISUSPFS
1.Niina PetrokinaEST165,1411
2.Anais CoraducciSUI141,5322
3.Maia SorensenDEN131,7473
4.Olivia LiskoFIN130,3264
5.Jogaile AglinskyteLTU124,8046
12.Melina BrusiFIN105,23812
20.Anni SkogbergFIN92,311020
 (21 kilpailijaa)    

 

Uplakers Synchro ML kutsukilpailut


Uplakers Taitoluistelu järjestää muodostelmaluistelun kutsukilpailut Nokian jäähallissa su 10.11.2019. 

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Kans. junioritklo 12:25-13:55Valley Bay Synchrostyle

 

 Kans. juniorit Mupi
1.Hot StepsEVT68,00
2.MoonlightsHL62,00
3.Team ExplosionPML62,00
6.Valley Bay SynchrostyleEsJt51,33
 (10 joukkuetta)  

 

ML Hyvän Mielen kutsukilpailu


Järjestämme muodostelmaluistelun Hyvän Mielen kutsukilpailun Espoonlahden jäähallissa su 10.11.2019. Kilpailu on ns. 1+1 kilpailu, eli osa joukkueista esittää ohjelmansa kahdella eri kokoonpanolla.
 

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Aikuisetklo 9:00-9:16Valley Bay Synchrospirit
Kans. Noviisitklo 9:36-10:12Valley Bay Synchroshine
Minoritklo 10:32-11:20Valley Bay Synchronettes
Tulokkaatklo 11:40-12:16Valley Bay Synchrokids

 

 Aikuiset Mupi
1.Ice ComedyTTK56,33
2.Valley Bay SynchrospiritEsJt51,67
3.Creme des MentsHL43,67

 

 Kans. Noviisit Mupi
1.SilverlightsHL65,33
2.SilverlightsHL61,67
3.Ice SweetsETK61,00
4.Ice SweetsETK58,33
5.Valley Bay SynchroshineEsJt58,00
6.Valley Bay SynchroshineEsJt54,00

 

 Minorit Mupi
1.MinimintsHTK78,67
2.MinimintsHTK76,00
3.RainbowsETK75,67
4.RainbowsETK74,00
5.Ice MelodyTTK67,67
6.Valley Bay SynchronettesEsJt65,33
7.Ice MelodyTTK64,00
8.Valley Bay SycnhronettesEsJt59,00

 

 Tulokkaat Mupi
1.Ice SympathyTTK60,33
2.Ice SympathyTTK58,67
3.SunbeamsETK50,33
4.SunbeamsETK47,33
5.Valley Bay SynchrokidsEsJt44,00
6.Valley Bay SynchrokidsEsJt36,33

 

SM-senioreiden ja SM-junioreiden 2. valintakilpailu


Joensuun Kataja (JoKa) järjestää SM-senioreiden ja SM-junioreiden 2. valintakilpailun PKS Areenalla 9.-10.11.2019.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-Junioritsp la klo 10:00-13:52
fs su klo 9:15-13:40
Melina Brusi
Sirkku Koskenvaara

Fanny Lindfors
Olivia Lisko
Anni Skogberg
SM-Juniorit, miehetsp la klo 15:05-15:45
fs su klo 14:43-15:29
Matias Lindfors

 

Tulossivut

 SM-juniorit  SPFS
1.Janna JyrkinenLrTL145,7911
2.Olivia LiskoEsJt131,1132
3.Fanny LindforsEsJt120.6323
4.Janni RiekkinenKULS117,6744
8.Anni SkogbergEsJt105,9869
11.Sirkku KoskenvaaraEsJt103,02148
13.Melina BrusiEsJt99,461216
 (27 kilpailijaa)    

 

 SM-juniorit, miehet  SPFS
1.Matias LindforsEsJt133,9612
2.Jan OllikainenHSK127,6421
3.Makar SuntsevVTL122,4633
 (6 kilpailijaa)    

 

Debytantteja
SM-Noviisit

Skate Espoo 2.-3.11.2019


Järjestämme yhdessä Espoon Taitoluisteluklubin (ETK) kanssa Skate Espoo kutsukilpailun Espoonlahden jääahallissa 2.-3.11.2019. Tilaisuuteen on vapaa pääsy, joten tulkaa mukaan kannustamaan seuran omia luistelijoita!
 

SarjaAikatauluJäätaituritTulokset
SM-Junioritfs la klo 18:09-20:21Sirkku Koskenvaara
Olivia Lisko
Anni Skogberg
1. Olivia Lisko
8. Sirkku Koskenvaara
12. Anni Skogberg
SM-Juniorit, pojatfs la klo 18:09-20:21Matias Lindfors1. Matias Lindfors
SM-Noviisitsp la klo 13:21-15:21
fs su klo 12:15-14:37
Yulia Fedorova
Eevi Kankaanranta
Oona Kesti
Minja Peltonen
Unna Putaala
1. Yulia Fedorova
3. Minja Peltonen
9. Eevi Kankaanranta
10. Unna Putaala
11. Oona Kesti
Debytantitla klo 9:48-13:21

Lotta Artimo
Amanda Eskelin
Minea Helske
Jenni Hirvonen
Kiia Kurkinen
Erika Nurmi
Mirella Peltonen
Pihla Pitkänen
Sofia Väisänen

1. Kiia Kurkinen
2. Lotta Artimo
3. Amanda Eskelin
7. Pihla Pitkänen
10. Minea Helske
11. Jenni Hirvonen
14. Sofia Väisänen
22. Erika Nurmi
A-silmut, vanhemmatsu klo 8:30-10:13Emmi Ahlstedt
Sara Höijer
X
Minea Turunen
1. X
2. Emmi Ahlstedt
4. Sara Höijer
13. Turunen
A-silmut, nuoremmatla klo 8:30-9:48Peppi Heikkinen
Mai Tarvainen
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen
1. Mai Tarvainen
2. Peppi Heikkinen
11. Amanda Teerimäki
12. Vilina Tolonen

 

Tulossivut

 

ML SM-Senioreiden, SM-Junioreiden ja SM-Noviisien 1. valintakilpailu 2.-3.11.2019 


Helsingin Luistelijat (HL) järjestää muodostelmaluistelun SM-sarjojen 1. valintakilpailun Espoon Metro Areenalla 2.-3.11.2019.
 

SarjaAikatauluVBS-joukkueet+ESS
SM-Senioritsp la klo 19:05-19:29
fs su klo 19:25-19:57
Lumineers
SM-Junioritsp la klo 16:45-18:43
fs su klo 16:45-19:02
Valley Bay Synchro
SM-Noviisitsu klo 15.00-16.23Valley Bay Synhronics


Tulokset:
 

 SM-Juniorit ISUSPFS
1.Team FintasticHTK182,3911
2.Dream EdgesKaari176,8622
3.Team MystiqueHSK165,9853
4.Valley Bay SynchroEsJt163,1144
 (13 joukkuetta)    

 

 SM-Noviisit ISU
1.Team DynamiqueHSK73,88
2.Valley Bay SynchronicsEsJt71,73
3.Blue ArrowsETK64,85
 (9 joukkuetta)  

 

Promo Cup 1.-3.11.2019


Salon Taitoluistelijat (SalPa) järjestää Promo Cup kutsukilpailun Salon Jäähallissa 1.-3.1.2019. 
 

SarjaAikatauluJäätaiturit
Minit 2010pe klo 13.00-16.06Kiia Palm
Hertta Pönni
Minit 2011 ja nuor.pe klo 16.30-18.23Nea Huolman

 

Tulokset:
 

 Minit 2010  **
1.Hertta PönniEsJt50,33
2.Iiris LahtiETK50,33
3.Kiia PalmEsJt47,00
 (35 kilpailijaa)  

 

 Minit 2011 ja nuor. **
1.Vanessa ViljanenPorita44,33
2.Emma SävyETK42,67
3.Nea HuolmanEsJt40,67
 (12 kilpailijaa)  

 

SM-Noviiseja

SM-Noviisien ja Debytanttien 1. lohkokilpailu (L3)


Helsingfors Skridskoclubb (HSK) ja Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK) järjestävät yhdessä SM-Noviisien ja Debytanttien 1. lohkokilpailun Trio Areenalla 26-27.10.2019.

 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-Noviisitsp la klo 14.15-16.11
fs su klo 10.00-12.37
Kiia Aittomäki
Yulia Fedorova
Eevi Kankaanranta
Oona Kesti
Minja Peltonen
Unna Putaala
Debytantitla klo 10.00-13.12Lotta Artimo
Amanda Eskelin
Minea Helske
Jenni Hirvonen
Kiia Kurkinen
Erika Nurmi
Mirella Peltonen
Pihla Pitkänen
Sofia Väisänen

 

Tulossivut

 Debytantit, tytöt ISU
1.Amanda EskelinEsJt52,75
2.Kiia KurkinenEsJt52,45
3.Lotta ArtimoEsJt50,74
4.Pihla PitkänenEsJt45,74
5.Neea LehtiniemiOLK45,50
6.Sofia VäisänenEsJt42,93
12.Jenni HirvonenEsJt39,39
13.Minea HelskeEsJt39,24
15.Erika NurmiEsJt37,86
21.Mirella PeltonenEsJt32,99
 (24 kilpailijaa)  


 

 SM-noviisit, tytöt SPFSISU
1.Yulia FedorovaEsJt11102,53
2.Minja PeltonenEsJt3297,33
3.Unna PutaalaEsJt2490,29
4.Oona KestiEsJt4882,37
5.Kiia AittomäkiEsJt7582,32
6.Sissi OikkonenRoiTa6780,06
7.Eevi KankaanrantaEsJt17379,64
 (20 kilpailijaa)    

 

 

 

Halloween Skate


Riihimäen Taitoluistelijat (RTL) järjestää Halloween Skate kutsukilpailun lauantaina 26.10. Alla sarjat, joissa mukana Jäätaitureita.

 

SarjaAikatauluJäätaiturit
B-silmut 2010 ja nuor.klo 13.20-14.40Viola Lehtimäki
Emmi Mustonen
Kaisla Siivonen
Minit 2011 ja nuor.klo 11.00-12.05Else Paajanen
Zea Rask
Janella Stenström

 

Tulokset:

 Minit 2011 ja nuor. **
1.Anastasia KaskoHTL44,33
2.Netta HalmistoVTL44,00
3.Saana SuilaHTK42,33
4.Ellen FäldtEVT42,00
5.Zea RaskEsJt41,67
6.Janella StenströmEsJt40,33
13.Else PaajanenEsJt28,00
 (14 kilpailjaa)  

Zea sai erikoismaininnan: Vauhdikas ja suvuja perusluistelu
 

 B-silmut 2010 ja nuor. **
1.Viola LehtimäkiEsJt54,67
2.Nessa HulkkonenHL44,33
3.Kaisla SiivonenEsJt42,67
8.Emmi MustonenEsJt39,00
 (12 Kilpailijaa)  

 

EsJt:n Intermediate Novice girls sarjan luistelijoita.

Gliss Extra 2019


Kansainvälinen Gliss Extra taitoluistelukilpailu järjestetään Tallinnassa Virossa 17.-20.10.2019. Kisoissa on mukana lukuisia Jäätaitureita.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Junior Ladiessp la klo 16.05-18.05
fs su klo 15.45-18.00
Melina Brusi
Sirkku Koskenvaara
Anni Skogberg
Advanced Novice girlssp la klo 12.45-16.05
fs su klo 12.00-15.45
Kiia Aittomäki
Eevi Kankaanranta
Minja Peltonen
Unna Putaala
Intermediate Novicela klo 9.00-12.25Lotta Artimo
Amanda Eskelin
Jenni Hirvonen
Kiia Kurkinen
Erika Nurmi
Mirella Peltonen
Pihla Pitkänen
Sofia Väisänen

 

Tulokset:

 Intermediate Novice girls ISU
1.Lotta ArtimoEsJt41,95
2.Elli KonttajärviTapTL40,40
3.Kiia KurkinenEsJt39,70
7.Sofia VäisänenEsJt35,69
8.Amanda EskelinEsJt34,98
10.Pihla PitkänenEsJt33,64
16.Jenni HirvonenEsJt31,05
22.Mirella PeltonenEsJt28,78
24.Erika NurmiEsJt28,00
 (25 kilpailijaa)  

 

 Advanced Novice girls  SPFSISU
1.Peppi ValleniusTapTLFIN4192,42
2.Rosa ReponenTapTLFIN1491,49
3.Sandra-Liisa Jermonok GlissEST2390,62
4.Wilma LevolaPoriTaFIN7287,65
5.Sille-Riin TaliGlissEST3786,86
6.Minja PeltonenEsJtFIN6585,64
10.Kiia AittomäkiEsJtFIN14978,36
21.Eevi KankaanrantaEsJtFIN281672,30
28.Unna PutaalaEsJtFIN332068,62
 (33 kilpailijaa)     

 

 Junior Ladies  SPFSISU
1.Silja SivuTapTLFIN11106,92
2.Alisa HakolaTTKFIN25102,79
3.Ellen AmperHSKFIN44102,12
4.Jasmiina VuorelaTapTLFIN132101,24
5.Melina BrusiEsJtFIN56100,98
6.Anni SkogbergEsJtFIN17398,04
14.Sirkku KoskenvaaraEsJtFIN161290,88
 (30 kilpailijaa)     

 

Tulossivut

Livestream

 

Noviisien 1. SB-kilpailu


Espoon Taitoluisteluklubi (ETK) järjestää Helsingin alueen Noviisien 1. Seasons Best-kilpailun Espoonlahden jäähallissa lauantaina 19.10.2019.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Noviisitla klo 9.30-14.30Lilja Parviainen

 

 Noviisit, tytöt ISU
1.Emma ForsströmETK48,23
2.Nia NieminenHSK47,54
3.Aada TarvainenKaTa46,75
4.Ada TaipaleHL43,96
5.Venla LankinenHSK43,91
6.Lilja ParviainenEsJt42,41
 (31 kilpailijaa)  

 

 

Halloween Cup


Osa Jäätaitureiden luistelijoista suuntaa Halloween Cup kilpailuihin Budabestiin Unkariin 17.-20.10.2019.

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
Jäätaiturit
Senior Ladiessp to klo 15:42-18:11
fs pe klo 16:22-19:21
Linnea Ceder
Laura Karhunen
Junior Ladiessp to klo 11:21-15:32
fs pe klo 12:10-16:12
Fanny Lindfors
Olivia Lisko
Mai Helske
Advanced Novice Girls sp to klo 7:34-9:54
fs pe klo 7:38-10:14
Yulia Fedorova
Oona Kesti
Advanced Novice Boyssp to klo 7:00-7:34
fs pe klo 7:00-7:38
Matias Lindfors

 

Tulossivut 

 Senior Ladies  SPFS
1.Lucrezia BeccariITA159,7311
2.Júlia LángHUN149,7152
3.Linnea CederFIN148,2724
4.Ivett TóthHUN143,7773
5. Karly RobertsonGBR140,4545
6.Laura KarhunenFIN138,6438
 (22 kilpailijaa)    

 

 Junior Ladies  SPFS
1.Regina SchermannHUN142,9911
2.Anna La PortaSUI127,68102
3.Olivia LiskoFIN127,2663
4.Mai HelskeFIN120,8829
5.Bernadett SzigetiHUN119,7648
6.Emese CsiszérHUN119,50310
10.Fanny LindforsFIN115,24156
 (31 kilpailijaa)    

 

 Advanced Novice Girls  SPFS
1.Kimmy RepondSUI110,4711
2.Mariya GrechanayaKAZ94,6923
3.Yulia FedorovaFIN91,0735
4.Cintia SzabóHUN89,7964
13.Oona KestiFIN73,321514
 (24 kilpailijaa)    

 

 Advanced Novice Boys  SPFS
1.Jakub LofekPOL90,4821
2.Dominik HortobágyiHUN79,8214
3.Matias LindforsFIN77,8542
 (6 kilpailijaa)    

 

 

Finlandia Trophy


Suomen Taitoluisteluliitto (STLL) järjestää kansainvälisen Finlandia Trophy kilpailun Metro Areenalla 11-13.10.2019.
 

SarjaAikatauluJäätaiturit
Ladiessp: pe klo 19:10-22:20
fs: su klo 15:30-19:10

Linnea Ceder


Muodostelmaluistelun kutsukilpailu:

SarjaAikatauluESS
Muodostelmasp: la klo 20:20-21:00Lumineers

 

 Ladies SPFSISU
1.Alena KostornaiaRUS1.1.234,84
2.Elizaveta TuktamyshevaRUS2.2.212,53
3.Yuhana YokoiJPN3.3.191,90
4.Jenni SaarinenFIN4.4.181,20
7.Linnea CederFIN7.8.151,48
9.Sofia SulaFIN13.7.147,41
12.Vera StoltFIN10.13.141,35
 (21 kilpailijaa)    

 

SM-Senioreiden ja SM-junioreiden 1. valintakilpailu


Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK) järjestää yksinluistelun SM-senioreiden ja SM-junioreiden 1. valintakilpailun Trio Areenalla Vantaalla 28.-29.9.2019.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-senioritsp la klo 19:30-20:51
fs su klo 18:30-20:13
Linnea Ceder
Laura Karhunen
SM-junioritsp la klo 13:00-17:33
fs su klo 12:00-16:25
Melina Brusi
Mai Helske
Sirkku Koskenvaara
Fanny Lindfors
Olivia Lisko
Anni Skogberg
SM-juniorit, pojatsp la klo 17:50-18:48
fs su klo 16:40-17:49
Matias Lindfors

 

Tulokset

 

 SM-juniorit ISU
1.Olivia LiskoEsJt121,71
2.Janna JyrkinenLrTL120,61
3.Nella PelkonenKooVee111,65
4.Mai HelskeEsJt110,47
5.Fanny LindforsEsJt109,57
8.Melina BrusiEsJt99,08
16.Sirkku KoskenvaaraEsJt91,51
22.Anni SkogbergEsJt75,30
 (26 kilpailijaa)  

 

 SM-juniorit, pojat ISU
1.Matias LindforsEsJt134,58
2.Makar SuntsevVTL124,03
3.Lucas TiilikainenHSK105,01
 (6 kilpailijaa)  

 

 SM-seniorit ISU
1.Oona OunasvuoriEVT141,89
2.Linnea CederEsJt139,37
3.Vera StoltPTL139,09
4.Laura KarhunenEsJt130,91
 (10 kilpailijaa)  

 

Tikkurila Trophy 2019


Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK) järjestää Tikkurila Trophy 2019 kutsukilpailun Vantaalla 27.-29.9.2019. Mukana kisaamassa useita Jäätaitureita.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Debytantitsu klo 8:00-10.00Kiia Kurkinen
Pihla Pitkänen
A-silmutla klo 8:30-11:30Emmi Ahlstedt
Fanny Grönroos
Peppi Heikkinen
Sara Höijer
X
Mai Tarvainen
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen
Minea Turunen
B-silmutpe klo 16:30-18:18Viola Lehtimäki
Emmi Mustonen
Kaisla Siivonen
Minitpe klo 14:00-15:48Nea Huolman
Kiia Palm
Hertta Pönni

 

Tulokset:

 Minit **
1.Iris LahtiETK49,33
2.Nea HuolmanEsJt45,33
3.Kiia PalmEsJt45,00
9.Hertta PönniEsJt38,67
 (24 kilpailijaa)  

 

 B-silmut **
1.Venla HämäläinenTTK46,33
2.Sara KallijärviHSK46,00
3.Aleksandra KulayETK45,33
7.Kaisla SiivonenEsJt40,67
10.Viola LehtimäkiEsJt39,00
15.Emmi MustonenEsJt36,67
 (26 kilpailijaa)  

 

 A-silmut ISU
1.Minttu HirvonenHL37,47
2.Siiri TahvanainenEVT37,11
3.Mai TarvainenEsJt36,08
4.XEsJt35,92
5.Emmi AhlstedtEsJt35,69
7.Peppi HeikkinenEsJt33,28
9.Sara HöijerEsJt32,16
15.Minea TurunenEsJt28,65
21.Amanda TeerimäkiEsJt26,22
23.Vilina TolonenEsJt25,08
27.Fanny GrönroosEsJt22,09
 (29 kilpailijaa)  

 

 Debytantit ISU
1.Kiia KurkinenEsJt45,66
2.Catina SpånbergETK43,36
3.Meri-Vuokko HannulaHTK43,23
7.Pihla PitkänenEsJt41,86
 (20 kilpailijaa)  



 

Debytantit: 2. sija. (kuva: M. Hirvonen)
SM-noviisit: voitto! (kuva: S. Rantanen)

IC Oulu Skate 2019


Oulun Luistelukerho (OLK) järjestää IC Oulu Skate 2019 Interclub kilpailun 21.-22.9.2019.
 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisitsp la klo 13:35-15:44
fs su klo 13:01-15:21
Oona Kesti
Minja Peltonen
Unna Putaala
Debytantitla klo 10:51-13:05Jenni Hirvonen

 

Tulokset:

 Debytantit ISU
1.Adabella PietiläKK48,66
2.Jenni HirvonenEsJt47,27
3.Neea LehtiniemiOLK43,42
 (22 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit ISU
1.Minja PeltonenEsJt105,10
2.Frida PajulaJOKA102,10
3.Aurora SammelvuoKULS101,88
4.Sissi OikkonenROITA85,76
5.Oona KestiEsJt85,55
14.Unna PutaalaEsJt71,72
 (23 kilpailijaa)  

 

Debytantit: voitto! (kuva E. Artimo)

Aktia Trophy 2019


Etelä-Vantaan Taitoluistelijat (EVT) järjestää perinteisen Aktia Trophy kutsukilpailun Myyrmäen jäähallissa 20.-22.9.2019. Kilpailuissa on useita eri sarjoja aina Mineistä alkaen. Kannattaakin tulla kannustamaan Jäätaitureita ihan paikan päälle. Kilpailuihin on vapaa pääsy.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisitsp la klo 15:43-17:55
fs su klo 10:59-13:38
Eevi Kankaanranta
Debytantitsu klo 8:00-10:39Lotta Artimo
A-silmutla klo 9:43-12:07Sara Höijer
Mai Tarvainen
B-silmutpe klo 15:30-18:01Emmi Mustonen
Kaisla Siivonen
Minit 2010pe klo 18:16-19:44Kiia Palm
Hertta Pönni
Minit 2011 ja nuor.la klo 8:00-9:28Nea Huolman

 

Tulokset

 B-silmut **
1.Fanni TiainenTL48,00
2.Maisa ManninenEVT42,25
3.Sara KunnasRauTL42,00
4.Salla ÖstermanTL41,75
5.Kaisla SiivonenEsJt41,25
14.Emmi MustonenEsJt35,75
 (29 kilpailijaa)  

 

 Minit 2010 **
1.Ada NurkkalaTL44,75
2.Lili JuntunenEVT40,00
3.Kiia PalmEsJt39,75
6.Hertta PönniEsJt37,75
 (20 kilpailijaa)  

 

 Minit 2011 ja nuor. **
1.Nea HuolmanEsJt40,00
2.Emma SävyETK39,00
3.Ellen FäldtEVT38,33
 (20 kilpailijaa)  

 

 A-silmut ISU
1.Darja TrubitsonPoriTa40,00
2.Minttu HirvonenHL35,97
3.Sade WesalainenSTR33,23
13.Mai TarvainenEsJt27,94
14.Sara HöijerEsJt27,89
 (23 kilpailijaa)  

 

 Debytantit ISU
1.Lotta ArtimoEsJt51,51
2.Alda KoskinenTL47,86
3.Lilja BergVTL46,66
 (22 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit ISU
1.Rosa ReponenTapTL109,37
2.Wilma LevolaPoriTa96,36
3.Edith MattilaETK89,70
4.Anna BergströmHTK85,11
5.Eevi KankaanrantaEsJt83,25
 (19 luistelijaa)  

 

ISU Junior Grand Prix 


Seuraava ISU Junior Grand Prix-kilpailu pidetään Chelyabinskissa Venäjällä. Kisoissa Suomea edustaa Espoon Jäätaitureiden Linnea Ceder.

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
Jäätaiturit
Junior Ladies

sp pe: klo 10:15-14:20
fs la: klo 14:00-18:40

Linnea Ceder


Livestream
Tulokset
STLL:n uutinen

 Junior Ladies  SPFS
1.Kamila ValievaRUS221,9511
2.Kseniia SinitsynaRUS204,2523
3.Viktria VasiljevaRUS198,7932
8.Linnea CederFIN145,661210
 (30 kilpailijaa)    

 

 

EsJt:n B-silmut kauden avauskisassa.

Helsinki Trophy 2019


Helsingin Luistelijat (HL) järjestää syksyn perinteisen Helsinki Trophy kilpailun Kaarelan jäähallissa 6-9.9.2019. 
 
 

SarjaAikatauluJäätaiturit
Seniorssp la 17:50-19:10
fs su 14:50-16:30
Laura Karhunen
Juniorssp la klo 12:00-15:00
fs su 11:15-14:50

Melina Brusi
Sirkku Koskenvaara
Fanny Lindfors

Debs (younger)la klo 12:45-19:30Minea Helske
Erika Nurmi
Mirella Peltonen
Spring A (older)pe klo 14:00-15:59X
Sping A (younger)pe klo 15:59-18:15Fanny Grönroos
Peppi Heikkinen
Amanda Teerimäki
Spring B la klo 8:30-11:45Viola Lehtimäki
Emmi Mustonen
Kaisla Siivonen
Cubssu 8:30-10:50Nea Huolman
Kiia Palm
Hertta Pönni

 

Tulokset

 Spring A (older) ISU
1.XFIN35,88
2.Sade WesalainenFIN34,28
3.Alisa LeinonenFIN30,87
 (20 kilpailijaa)  

 

 Spring A (younger) ISU
1.Maria KaljuvereEST45,91
2.Minttu HirvonenFIN40,31
3.Darja TrubitsonFIN39,26
5.Peppi HeikkinenFIN32,55
15.Fanny GrönroosFIN24,69
18.Amanda TeerimäkiFIN21,35
 (19 kilpailijaa)  

 

 Spring B (older) **
1.Venla SinisaloRauTL48,00
2.Viola LehtimäkiEsJt46,33
3.Natalie TievaETK46,33
5.Kaisla SiivonenEsJt44,00
8.Emmi MustonenEsJt41,67
 (20 kilpailijaa)  

 

 Debs (younger) ISU
1.Helmi MannilaFIN48,27
2.Joanda LuongFIN46,05
3.Ekaterina BrandendurgFIN45,48
9.Minea HelskeFIN41,93
16.Mirella PeltonenFIN36,87
26.Erika NurmiFIN32,14
 (30 kilpailijaa)  

 

 Minit **
1.Nea HuolmanEsJt45,33
2.Nella HeikkinenETK43,83
3.Hertta PönniEsJt43,67
23.Kiia PalmEsJt25,83
 (27 kilpailijaa)  

 

 Juniors ISU
1.Eva-Lotta KiibusEST132,22
2.Fanny LindforsFIN108,81
3.Nella PelkonenFIN107,83
6.Olivia LiskoFIN102,58
7.Sirkku KoskenvaaraFIN101,98
8.Melina BrusiFIN100,51
 (23 kilpailijaa)  

 

 Seniors ISU
1.Laura KarhunenFIN132,29
2.Oona OunasvuoriFIN128,04
3.Salianna ÖzturkFIN111,91
 (8 kilpailijaa)  

 

 

 

 

 

 

YL Kutsukilpailu 31.8-1.9.2019


KooVee järjestää yksinluistelun kutsukilpailun Hakametsän hallissa Tampereella tulevana viikonloppuna. Mukana kisoissa useita Jäätaitureita.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-junioritsp la: klo 10:00-12:20Melina Brusi
Sirkku Koskenvaara
Olivia Lisko
Anni Skogberg
SM-noviisitsp la: klo 13:45-17:05Kiia Aittomäki
Elli Helske
Oona Kesti
Minja Peltonen
Unna Putaala
Debytantitsu: klo 10:00-13:45Amanda Eskelin
Jenni Hirvonen
Kiia Kurkinen
Sofia Väisänen

 

 SM-juniorit ISU
1.Olivia LiskoEsJt41,82
2.Viivi LamKooVee40,77
3.Nella PelkonenKooVee38,72
10.Sirkku KoskenvaaraEsJt32,28
13.Melina BrusiEsJt31,41
17.Anni SkogbergEsJt27,81
 (18 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit ISU
1.Emilia ErkoRauTL38,92
2.Anna BergströmHTK34,28
3.Siiri HeikkiläRauTL34,14
8.Unna PutaalaEsJt32,15
20.Minja PeltonenEsJt27,67
21.Elli HelskeEsJt27,66
26.Kiia AittomäkiEsJt25,80
28.Oona KestiEsJt24,88
 (32 kilpailijaa)  

 

 Debytantit ISU
1.Kiia KurkinenEsJt51,24
2.Amanda EskelinEsJt47,93
3.Joanda LuongHTK47,67
8.Jenni HirvonenEsJt44,87
22.Sofia VäisänenEsJt37,19
 (33 kilpailijaa)  

 

ISU Junior Grand Prix de Courchevel

 

Espoon Jäätaitureiden yksinluistelijat avaavat kilpailukauden tällä viikolla 21.-24.8.2019 Ranskassa, jolloin järjestetäään Junior GP-sarjan ensimmäinen kilpailu 21.-24.8.2019 Ranskassa.

SarjaAikataulut
(paikallista aikaa)
Jäätaiturit
Junior Ladiessp to: klo 14.15-19.00
fs pe: klo 17.10-22.30
Laura Karhunen

 

Linkkejä:

 Junior Ladies  SPFS
1.Kamila ValievaRUS200,7131
2.Seoveong WiKOR191,0722
3.Maiia KhromykhRUS179,3215
25.Laura KarhunenFIN120,962024
 (35 kilpailijaa)