Kilpailu-uutiset 2019-2020

ISU Junior Grand Prix 


Seuraava ISU Junior Grand Prix-kilpailu pidetään Chelyabinskissa Venäjällä. Kisoissa Suomea edustaa Espoon Jäätaitureiden Linnea Ceder.

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
Jäätaiturit
Junior Ladies

sp pe: klo 10:15-14:20
fs la: klo 14:00-18:40

Linnea Ceder


Livestream
Tulokset
STLL:n uutinen

 Junior Ladies  SPFS
1.Kamila ValievaRUS221,9511
2.Kseniia SinitsynaRUS204,2523
3.Viktria VasiljevaRUS198,7932
8.Linnea CederFIN145,661210
 (30 kilpailijaa)    

 

 

EsJt:n B-silmut kauden avauskisassa.

Helsinki Trophy 2019


Helsingin Luistelijat (HL) järjestää syksyn perinteisen Helsinki Trophy kilpailun Kaarelan jäähallissa 6-9.9.2019. 
 
 

SarjaAikatauluJäätaiturit
Seniorssp la 17:50-19:10
fs su 14:50-16:30
Laura Karhunen
Juniorssp la klo 12:00-15:00
fs su 11:15-14:50

Melina Brusi
Sirkku Koskenvaara
Fanny Lindfors

Debs (younger)la klo 12:45-19:30Minea Helske
Erika Nurmi
Mirella Peltonen
Spring A (older)pe klo 14:00-15:59X
Sping A (younger)pe klo 15:59-18:15Fanny Grönroos
Peppi Heikkinen
Amanda Teerimäki
Spring B la klo 8:30-11:45Viola Lehtimäki
Emmi Mustonen
Kaisla Siivonen
Cubssu 8:30-10:50Nea Huolman
Kiia Palm
Hertta Pönni

 

Tulokset

 Spring A (older) ISU
1.XFIN35,88
2.Sade WesalainenFIN34,28
3.Alisa LeinonenFIN30,87
 (20 kilpailijaa)  

 

 Spring A (younger) ISU
1.Maria KaljuvereEST45,91
2.Minttu HirvonenFIN40,31
3.Darja TrubitsonFIN39,26
5.Peppi HeikkinenFIN32,55
15.Fanny GrönroosFIN24,69
18.Amanda TeerimäkiFIN21,35
 (19 kilpailijaa)  

 

 Spring B (older) **
1.Venla SinisaloRauTL48,00
2.Viola LehtimäkiEsJt46,33
3.Natalie TievaETK46,33
5.Kaisla SiivonenEsJt44,00
8.Emmi MustonenEsJt41,67
 (20 kilpailijaa)  

 

 Debs (younger) ISU
1.Helmi MannilaFIN48,27
2.Joanda LuongFIN46,05
3.Ekaterina BrandendurgFIN45,48
9.Minea HelskeFIN41,93
16.Mirella PeltonenFIN36,87
26.Erika NurmiFIN32,14
 (30 kilpailijaa)  

 

 Minit **
1.Nea HuolmanEsJt45,33
2.Nella HeikkinenETK43,83
3.Hertta PönniEsJt43,67
23.Kiia PalmEsJt25,83
 (27 kilpailijaa)  

 

 Juniors ISU
1.Eva-Lotta KiibusEST132,22
2.Fanny LindforsFIN108,81
3.Nella PelkonenFIN107,83
6.Olivia LiskoFIN102,58
7.Sirkku KoskenvaaraFIN101,98
8.Melina BrusiFIN100,51
 (23 kilpailijaa)  

 

 Seniors ISU
1.Laura KarhunenFIN132,29
2.Oona OunasvuoriFIN128,04
3.Salianna ÖzturkFIN111,91
 (8 kilpailijaa)  

 

 

 

 

 

 

YL Kutsukilpailu 31.8-1.9.2019


KooVee järjestää yksinluistelun kutsukilpailun Hakametsän hallissa Tampereella tulevana viikonloppuna. Mukana kisoissa useita Jäätaitureita.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-junioritsp la: klo 10:00-12:20Melina Brusi
Sirkku Koskenvaara
Olivia Lisko
Anni Skogberg
SM-noviisitsp la: klo 13:45-17:05Kiia Aittomäki
Elli Helske
Oona Kesti
Minja Peltonen
Unna Putaala
Debytantitsu: klo 10:00-13:45Amanda Eskelin
Jenni Hirvonen
Kiia Kurkinen
Sofia Väisänen

 

 SM-juniorit ISU
1.Olivia LiskoEsJt41,82
2.Viivi LamKooVee40,77
3.Nella PelkonenKooVee38,72
10.Sirkku KoskenvaaraEsJt32,28
13.Melina BrusiEsJt31,41
17.Anni SkogbergEsJt27,81
 (18 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit ISU
1.Emilia ErkoRauTL38,92
2.Anna BergströmHTK34,28
3.Siiri HeikkiläRauTL34,14
8.Unna PutaalaEsJt32,15
20.Minja PeltonenEsJt27,67
21.Elli HelskeEsJt27,66
26.Kiia AittomäkiEsJt25,80
28.Oona KestiEsJt24,88
 (32 kilpailijaa)  

 

 Debytantit ISU
1.Kiia KurkinenEsJt51,24
2.Amanda EskelinEsJt47,93
3.Joanda LuongHTK47,67
8.Jenni HirvonenEsJt44,87
22.Sofia VäisänenEsJt37,19
 (33 kilpailijaa)  

 

ISU Junior Grand Prix de Courchevel

 

Espoon Jäätaitureiden yksinluistelijat avaavat kilpailukauden tällä viikolla 21.-24.8.2019 Ranskassa, jolloin järjestetäään Junior GP-sarjan ensimmäinen kilpailu 21.-24.8.2019 Ranskassa.

SarjaAikataulut
(paikallista aikaa)
Jäätaiturit
Junior Ladiessp to: klo 14.15-19.00
fs pe: klo 17.10-22.30
Laura Karhunen

 

Linkkejä:

 Junior Ladies  SPFS
1.Kamila ValievaRUS200,7131
2.Seoveong WiKOR191,0722
3.Maiia KhromykhRUS179,3215
25.Laura KarhunenFIN120,962024
 (35 kilpailijaa)