Kilpailut 2020-2021

Syksyn 2020 kilpailut

AikaYL/
ML
KilpailuPaikka/JärjestäjäSarjaJäätaituritAJTulokset
11.-13.9.2020
VH
YLHoneysty CupTampere, KOOVEESM-juniorit, pojat (6) ISU

2. Matias Lindfors (sp40,08/fs75,39/124,47)

18.-20.9.2020
VH
YLIC Oulu Skate 2020 ("aloituskilpailu")Oulu, OLKSM-juniorit (21) ISU1. Olivia Lisko (sp53,95/fs69,01/122,96)
4. Minja Peltonen (sp36,32/fs70,92/107,24)
8. Unna Putaala (sp34,15/fs59,36/93,51)
12. Dina Pöllänen (sp27,23/fs60,42/87,65)
13. Oona Kesti (sp31,96/fs55,58/87,54)
    SM-noviisit (32) ISU11. Jenni Hirvonen (sp27,88/fs48,76/76,64)
    Debytantit (28) ISU3. Pihla Pitkänen (47,32)
9. Mai Tarvainen (43,60)
23. Sofia Väisänen (35,77)
19.-20.9.2020
KP
YLB-aloituskilpailuPorvoo, PTLA-silmut 2009 (11)

 

ISU3. Amanda Teerimäki (28,82)
10. Vilina Tolonen (23,21)
    A-silmut 2010 ja nuor. (14) ISU1. Viola Lehtimäki (34,89)
4. Kaisla Siivonen (33,16)
8. Iris Lahti (29,15)
10. Fanny Grönroos (25,39)
25.-27.9.2020
pe: KP
la: NV
su: NV/KP
YLTikkurila Trophy 
(A- ja B-aloituskilpailu)
Vantaa, TTKSM-seniorit, sp (5) ISU2. Laura Karhunen (sp42,51)
4. Mai Helske (sp34,16)
5. Fanny Lindfors (sp31,05)
    SM-juniorit, fs (16) ISU2. Olivia Lisko (fs94,03)
7. Minja Peltonen (fs67,55)
10. Unna Putaala (fs67,55)
11. Dina Pöllänen (fs61,66)
13. Oona Kesti (fs58,56)
    SM-juniorit, pojat, fs (5) ISU2. Matias Lindfors (fs75,05)
    SM-noviisit (26) ISU1. Lotta Artimo (sp38,27/fs59,40/97,67)
2. Amanda Eskelin (sp32,56/fs62,70/95,26)
5. Petra Lahti (sp28,35/fs54,60/82,95)
7. Eevi Kankaanranta (sp28,31/fs51,67/79,98)
12. Kiia Aittomäki (sp28,06/fs49,70/77,76)
13. Elli Helske (sp24,99/fs51,78/76,77)
21. Jenni Hirvonen (sp21,41/fs48,16/69,57)
    Debytantit (28) ISU1. Emmi Ahlstedt (52,17)
2. Pihla Pitkänen (47,77)
4. Minea Helske (45,39)
7. X (42,06)
11. Sofia Väisänen (39,87)
12. Peppi Heikkinen (39,16)
15. Mai Tarvainen (37,29)
16. Minea Turunen (36,34)
26. Sara Höijer (32,79)
    A-silmut (31) ISU3. Amanda Teerimäki (31,36)
4. Viola Lehtimäki (30,55)
9. Kaisla Siivonen (29,09)
11. Fanny Grönroos (28,32)
13. Iris Lahti (27,62)
20. Vilina Tolonen (25,75)
  Tikkurila Trophy
Kutsukilpailu
Vantaa, TTKB-silmut, nuoremmat (20) **2. Hertta Pönni
10. Zea Raski
13. Janella Stenström
    B-silmut, vanhemmat (26) **5. Kiia Palm
10. Emmi Mustonen
    Minit (33) **7. Darja Oksanen
11. Erin Pirskanen
23. Else Paajanen
3.-4.10.2020
VH
YL1. SM-valintakilpailuPori, PoritaSM-seniorit (10) ISU2. Laura Karhunen (sp46,16/fs93,24/139,40)
6. Melina Brusi (sp38,33/fs64,49/102,82)
7. Mai Helske (sp37,09/fs63,43/100,52)
9. Fanny Lindfors (sp33,37/fs64,82/98,19)
    SM-juniorit (27) ISU8. Sirkku Koskenvaara (sp36,27/fs65,80/102,07)
10. Minja Peltonen (sp37,41/fs62,23/99,64)
11. Dina Pöllänen (sp32,94/fs65,12/98,06)
13. Unna Putaala (sp31,03/fs63,94/94,97)
16. Oona Kesti (sp34,74/fs54,23/88,97)
    SM-juniorit, pojat (4) ISU1. Matias Lindfors (sp48,27/fs76,64/124,91)
3.-4.10.2020
NV, KP
YLAktia TrophyVantaa, EVTSM-noviisit (sp), (39) ISU2. Kiia Kurkinen (sp38,68)
4. Lotta Artimo (sp36,33)
7. Amanda Eskelin (sp33,99)
8. Eevi Kankaanranta (sp29,87)
9. Petra Lahti (sp29,28)
17. Elli Helske (sp27,59)
21. Kiia Aittomäki (sp27,09)
35. Oona Veijola (sp23,25)
36. Jenni Hirvonen (23,18)
    B-silmut (39) **1. Kiia Palm
14. Emmi Mustonen
    Minit (38) **4. Darja Oksanen
20. Else Paajanen
17.-18.10.2020
KP
YLSM-noviisien ja debytanttien 1. lohkokilpailuEspoonlahti, ETKSM-noviisit ISU3. Lotta Artimo (sp40,23/fs54,99/95,22)
4. Amanda Eskelin (sp35,05/fs58,63/93,68)
5. Eevi Kankaanranta (sp30,18/fs60,52/90,70)
6. Petra Lahti (sp33,22/fs56,42/89,64)
9. Kiia Kurkinen (sp28,49/fs57,53/86,02)
13. Kiia Aittomäki (sp31,34/fs51,38/82,72)
15. Elli Helske (sp30,70/fs51,29/81,99)
17. Oona Veijola (sp26,93/fs51,22/78,15)
19. Jenni Hirvonen (sp27,02/fs49,09/76,11)
    Debytantit ISU1. Emmi Ahlstedt (56,21)
2. Pihla Pitkänen (56,18)
3. X (54,64)
5. Mai Tarvainen (50,51)
6. Minea Helske (49,56)
7. Peppi Heikkinen (47,50)
12. Sofia Väisänen (42,09)
17. Sara Höijer (39,67)
18.10.2020
VH
YLA-silmujen 1. SBEspoonlahti, ETKA-silmut ISU4. Viola Lehtimäki (33,73)
5. Amanda Teerimäki (33,15)
8. Iris Lahti (29,74)
9. Fanny Grönroos (29,18)
15. Vilina Tolonen (28,36)
18. Kaisla Siivonen (27,75)
18.10.2020MLPreseasonHSKSM-juniorit ISUValley Bay Synchro
(ei jaettu sijoituksia)
    SM-noviisit ISUValley Bay Synchronics
(ei jaettu sijoituksia)
30.10-1.11.2020
KP, VH
YLSkate Espoo 2020Espoonlahti, EsJt+ETKSM-seniorit (fs), (4) ISU1. Laura Karhunen (fs94,15)
2. Mai Helske (fs76,98)
3. Fanny Lindfors (fs71,24)
4. Melina Brusi (fs69,69)
    SM-juniorit (11) ISU1. Olivia Lisko (sp51,39/fs85,54/136,93)
2. Minja Peltonen (sp49,02/fs71,12/120,14)
6. Oona Kesti (sp39,80/fs71,45/111,25)
7. Sirkku Koskenvaara (sp35,48/fs72,97/108,45)
9. Dina Pöllänen (sp34,06/fs68,94/103,00)
    SM-juniorit, pojat (4) ISU2. Matias Lindfors (sp36,75/fs/126,28)
    SM-noviisit (32) ISU4. Lotta Artimo (sp39,68/fs63,40/103,08)
5. Petra Lahti (sp33,50/fs68,41/101,91)
6. Kiia Kurkinen (sp36,53/fs61,83/98,36)
8. Kiia Aittomäki (sp33,32/fs61,16/94,48)
11. Amanda Eskelin (sp32,04/fs57,73/89,77)
16. Elli Helske (sp30,90/fs54,04/84,94)
20. Eevi Kankaanranta (sp26,22/fs57,16/83,38)
24. Oona Veijola (sp27,58/fs51,32/78,90)
25. Jenni Hirvonen (sp26,82/fs51,60/78,42)
    Debytantit (27) ISU1. Emmi Ahlstedt (56,19)
3. Minea Helske (49,52)

4. Pihla Pitkänen (48,84)
5. X (46,98)
10. Sofia Väisänen (42,85)
12. Mai Tarvainen (42,72)
13. Peppi Heikkinen (42,40)
20. Sara Höijer (39,09)
    A-silmut (18) ISU1. Viola Lehtimäki (33,22)
2. Amanda Teerimäki (31,62)
5. Fanny Grönroos (30,14)
6. Kaisla Siivonen (29,71)
9. Vilina Tolonen (27,76)
17. Iris Lahti (24,74)
6.11.2020
NV
YLMinien 1. vkHelsinki, HTKMinit, pojat (2) **2. Lauri Linnakorpi
    Minit 2011 **4. Darja Oksanen
8. Erin Pirskanen
9. Else Paajanen
    Minit 2012 ja nuor. **3. Liia Linnakorpi
5. Enni Vartiainen
8. Fiona Fagerström
9. Nelli Puntila
10. Sara Liljavirta
7.11.2020ML

Uplakers Synchro kutsukilpailu

NokiaJuniorit (7) ISU2. Valley Bay Synchrostyle (62,00)
7.-8.11.2020MLSM-sarjojen 1. vkTampere, TapTLSM-juniorit (13) ISU4. Valley Bay Synchro (sp63,90/fs87,69/151,59)
    SM-noviisit (10) ISU1. Valley Bay Synchronics (85,06)
13.-15.11.2020
JH
YLPromo Cup 2020Salo, SalPaSM-noviisit (28) ISU4. Kiia Kurkinen (sp33,05/fs55,96/89,01)
9. Oona Veijola (sp29,66/fs49,53/79,19)
    Debytantit (26) ISU1. Pihla Pitkänen (50,08)
4. Emmi Ahlstedt (48,54)
    A-silmut (23) ISU4. Viola Lehtimäki (32,44)
    B-silmut (22) **6. Zea Raski
8. Janella Stenström
    Minit (29) **23. Liia Linnakorpi
27. Enni Vartiainen
14.11.2020
NV
YLB-silmujen 1. vkHelsinki, HTAB-silmut (32) ISU2. Emmi Mustonen (27,91)
3. Kiia Palm (26,87)
6. Janella Stenström (25,71)
22. Zea Raski (21,06)
14.11.2020MLKutsukilpailuKerava, KeMuKans. Noviisit (2) MUPI1. Valley Bay Synchroshine
    Tulokkaat (6) MUPI3. Valley Bay Synchrokids
14.-15.11.2020
VH
YLSM-sen. + SM-jun. 2.vkEspoo Metro Areena, EsJtSM-seniorit (9) ISU2. Laura Karhunen (sp57,07/fs91,37/148,44)
5. Mai Helske (sp43,56/fs75,80/119,36)
8. Fanny Lindfors (ps35,62/fs66,29/101,91)
    SM-juniorit, pojat (5) ISU1. Matias Lindfors (sp55,80/fs89,02/144,82)
    SM-juniorit (25) ISU1. Olivia Lisko (sp48,30/fs97,26/145,56)
8. Minja Peltonen (sp39,53/fs70,17/109,70)
10. Dina Pöllänen (sp35,74/fs71.99/107,73)
12. Sirkku Koskenvaara (sp36,92/fs66,54/103,46)
15. Oona Kesti (sp36,97/65,85/102,82)
21.-22.11.2020MLKansallisten sarjojen 1. vkJyväskylä, JyTLSAikuiset (9) MUPI8. Valley Bay Synchrospirit
    Masters (3) MUPI1. Valley Bay Synchrohearts
    Seniorit (7) MUPI1. Valley Bay Synchrostars
    Juniorit (7) MUPI7. Valley Bay Synchrostyle
    Noviisit (10) MUPI5. Valley Bay Synchroshine
    Tulokkaat (elem.) MUPIValley Bay Synchrokids
(ei jaettu sijoituksia)
21.-22.11.2020YLSM-noviisien ja debytanttien 2. LohkokilpailuHelsinki, HTKSM-noviisit (32) ISU3. Lotta Artimo (sp38,86/fs65,60/103,05)
4. Petra Lahti (sp37,45/fs64,12/102,98)
5. Eevi Kankaanranta (sp35,45/fs61,13/96,58)
6. Kiia Aittomäki (sp34,40/fs58,06/92,46)
7. Amanda Eskelin (sp35,90/fs56,50/92,40)
10. Elli Helske (sp33,44/fs56,83/90,27)
12. Kiia Kurkinen (sp33,52/fs54,95/88,47)
22. Oona Veijola (sp28,65/fs48,62/77,27)
24. Jenni Hirvonen (sp27,05/fs49,13/76,18)
    Debytantit (29) ISU

1. Minea Helske (54,87)
3. Pihla Pitkänen (50,92)
4. Emmi Ahlstedt (50,43)
5. Sofia Väisänen (48,85)
6. X (48,71)
12. Peppi Heikkinen (44,39)
13. Mai Tarvainen (42,93)
18. Sara Höijer (41,12)

21.-22.11.2020YLKutsukilpailuKisakallio, VTLA-silmut (16) ISU2. Amanda Teerimäki (35,01)
7. Vilina Tolonen (28,45)
    B-silmut (20) **7. Zea Raski
10. Emmi Mustonen
    Minit (28) **6. Darja Oksanen
10. Erin Pirskanen
    Minit, pojat (1) **1. Lauri Linnakorpi
28.11.2020
KILPAILU ON PERUTTU.
MLKutsukilpailuVantaa, EVTSM-junioritValley Bay Synchro  
    SM-noviisitValley Bay Synchronics  
    MinoritValley Bay Synchronettes  
12.-13.12.2020MLSM-sarjojen 2.vk ja MinoritHelsinki, HTKSM-juniorit   
    SM-noviisit   
    Minorit   
18.-20.12.2020YLSM2021Joensuu, JOKASM-seniorit   
    SM-juniorit   
        

 

Kevään 2021 kilpailut

AikaYL/MLKilpailuPaikka, JärjestäjäSarjaAJTulokset
3.1.2021MLLoppi-Ice    
9.1.2021ML     
22.1.2021YLA-silmujen 2. SB
B-silmujen 2. vk
Vantaa, TTKA-silmut  
    B-silmut  
24.1.2021YLvk 60Rauma, RauTLDebytantit  
6.2.2021YLMinien 2. vkVantaa, EVTMinit  
6.-7.2.2021ML Espoo, ETKAikuiset  
    Masters  
    Seniorit  
    Juniorit  
    Noviisit  
    Minorit  
13.-14.2.2021YLvk 60PoriSM-noviisit  
19.-21.2.2021YLISU-sarjojen aluemestaruuskilpailuEspoonlahti, EsJt+ETK   
27.-28.2.2021MLSM2021Helsinki, HSKSM-sarjat  
6.-7.3.2021YLHopeafinaaliNurmijärvi, NTLSM-noviisit  
    Debytantit  
6.-7.3.2021ML Vantaa, EVTTulokkaat  
7.3.2021YLTähtisarjojen aluemestaruuskilpailu ja hopeafinaaliKaarela, HTAMinit  
13.-14.3.2021ML3. kilpailuKouvola, KKJTAikuiset  
    Masters  
    Seniorit  
    Juniorit  
    Noviisit  
    Minorit  
14.3.2021YLA-silmujen valtak. kulta- ja hopeafinaaliJyväskylä, JyTLSA-silmut  
20.-21.3.2020YLSM2021Espoonlahti, EsJtSM-noviisit  
20.-21.3.2020YLKultafinaaliEspoonlahti, EsJtDebytantit