Kilpailut 2019-2020

Syksyn 2019 kilpailut

AikaYL/MLKilpailuPaikka,
järjestäjä
Sarja
(kilpailijoita)
 AJTulokset
21.-24.8.2019
VH
YLISU Junior Grand Prix Courchevel RanskaJunior Ladies ISU25. Laura Karhunen (sp44,59/fs76,37/120,96)
31.8-1.9.2019
KP
YLKutsukilpailuTampere, KooVeeSM-juniorit (18) ISU1. Olivia Lisko (sp41,82)
10. Sirkku Koskenvaara (sp32,28)
13. Melina Brusi (sp31,41)
17. Anni Skogberg (sp27,81)
    SM-noviisit (32) ISU

8. Unna Putaala (sp32,15)
20. Minja Peltonen (sp27,67)
21. Elli Helske (sp27,66)
26. Kiia Aittomäki (sp25,80)
28. Oona Kesti (sp24,88)

    Debytantit (33) ISU1. Kiia Kurkinen (51,24)
2. Amanda Eskelin (47,93)
8. Jenni Hirvonen (44,87)
22. Sofia Väisänen (37,19)
6.-8.9.2019
Pe JH
La VH+KP
YLHelsinki TrophyKaarela, HLSeniors (8) ISU1. Laura Karhunen (sp49,85/fs82,44/132,29)
    Juniors (23) ISU1. Fanny Lindfors (sp45,77/fs63,04/108,81)
6. Olivia Lisko (sp45,31/fs57,27/102,58)
7. Sirkku Koskenvaara (sp35,43/fs66,55/101,98)
8.Melina Brusi (sp38,92/fs61,59/100,51)
    Debs (younger) (30) ISU9. Minea Helske (41,93)
16. Mirella Peltonen (36,87)
26. Erika Nurmi (32,14)
    Springs A (older) (20)
 
ISU1. X (35,88)
    Spring A
(younger) (19)
 ISU5. Peppi Heikkinen (32,55)
15. Fanny Grönroos (24,69)
18. Amanda Teerimäki (21,35)
    Spring B (20) **2. Viola Lehtimäki
5. Kaisla Siivonen
8. Emmi Mustonen
    Cubs (27) **1. Nea Huolman
2. Hertta Pönni
23. Kiia Palm
11.-14.9.2019
VH
YLISU Junior Grand Prix, ChelyabinskVenäjäJunior Ladies (30) ISU8. Linnea Ceder (sp49,91/fs95,75/145,66)
20.-22.9.2019
Pe JH
La aamu JH
La ilta VH
Su KP
YLAktia TrophyMyyrmäki, EVTSM-noviisit ISU5. Eevi Kankaanranta (sp30,09/fs53,16/83,25)
    Debytantit (22) ISU1. Lotta Artimo (51,51)
    A-silmut (23) ISU13. Mai Tarvainen (27,94)
14. Sara Höijer (27,89)
    B-silmut (29) **5. Kaisla Siivonen
14. Emmi Mustonen
    Minit 2010 (20) **3. Kiia Palm
6. Hertta Pönni
    MInit 2011 ja nuor. (20) **1. Nea Huolman
21.-22.9.2019
SR
YLOulu Skate (IC) Oulu, OLK, SM-noviisit (23) ISU1. Minja Peltonen (sp39,94/fs65,16 /105,10)
5. Oona Kesti (sp32,49/fs53,06/85,55)
14. Unna Putaala (sp26,15/fs45,57/71,72)
    Debytantit (22) ISU2. Jenni Hirvonen (47,27)
27.-28.9.2019
Pe: JH
La, su: KP
YLTikkurila TrophyVantaa, TTKDebytantit (20) ISU1. Kiia Kurkinen (45,66)
7. Pihla Pitkänen (41,86)
    A-silmut (29) ISU3. Mai Tarvainen (36,08)
4. X (35,92)
5. Emmi Ahlstedt (35,69)
7. Peppi Heikkinen (33,28)
9. Sara Höijer (32,16)
15. Minea Turunen (28,65)
21. Amanda Teerimäki (26,22)
23. Vilina Tolonen (25,08)
27. Fanny Grönroos (22,09)
    B-silmut (26) **7. Kaisla Siivonen
10. Viola Lehtimäki
15. Emmi Mustonen
    Minit (24) **2. Nea Huolman
3. Kiia Palm
9. Hertta Pönni
28.-29.9.2019
VH
YLSM-sen. ja SM-jun. 1.vkVantaa, TTKSM-seniorit (10) ISU2. Linnea Ceder (sp53,26/fs86,11/139,37)
4. Laura Karhunen (sp50,11/fs80,80/130,91)
    SM-juniorit (26) ISU1. Olivia Lisko (sp38,90/fs82,81/121,71)
4. Mai Helske (sp37,18/fs73,29/110,47)
5. Fanny Lindfors (sp37,20/fs72,37/109,57)
8. Melina Brusi (sp36,11/fs62,97/99,08)
16. Sirkku Koskenvaara (sp33,04/ fs58,47/91,51)
22. Anni Skogberg (sp29,39/fs45,91/75,30)
    SM-juniorit, pojat (6)Matias LindforsISU1. Matias Lindfors (sp43,53/fs91,05/134,58)
11.-13.10.2019YLFinlandia TrophyEspoo, STLLLadies (21) ISU7. Linnea Ceder (sp53,25/fs98,23/151,48)
17.-20.10.2019
VH
YLHalloween CupBudabest, UnkariSenior LadiesLinnea Ceder
Laura Karhunen
ISU 
    Junior LadiesFanny Lindfors
Olivia Lisko
Mai Helske
ISU 
    Advance novice girlsYulia Fedorova
Oona Kesti
ISU 
    Advance novice boysMatias LindforsISU 
18.-20.10.2019
KP
YLGliss Extra 2019 Junior LadiesMelina Brusi
Sirkku Koskenvaara
Anni Skogberg
ISU 
    Advanced noviceEevi Kankaanranta
Minja Peltonen
Unna Putaala
Kiia Aittomäki
ISU 
    Intermediate NoviceKiia Kurkinen
Amanda Eskelin
Lotta Artimo
Pihla Pitkänen
Jenni Hirvonen
Sofia Väisänen
Mirella Peltonen
Erika Nurmi
ISU 
19.10.2019
SR
YLNoviisien 1. SB-pistekilpailuETKNoviisitLilja ParviainenISU 
26.10.2019YLHalloween SkateRTLB-silmut 2010 ja nuor.Emmi Mustonen
Viola Lehtimäki
Kaisla Siivonen
  
    Minit 2011 ja nuor.Zea Rask
Janella Stenström
Else Paajanen
  
26.-27.10.2019YLSM-noviisien + debytanttien 1. lk (lohko3)HSK+TTKSM-noviisitKiia Aittomäki
Yulia Fedorova
Eevi Kankaanranta
Minja Peltonen
Unna Putaala
Oona Kesti
  
    DebytantitJenni Hirvonen
Kiia Kurkinen
Erika Nurmi
Mirella Peltonen
Sofia Väisänen
Amanda Eskelin
Lotta Artimo
Pihla Pitkänen
Minea Helske
  
1.-3.11.2019YLPromoCupSalpaMinitNea Huolman?
Hertta Pönni?
Kiia Palm?
  
2.-3.11.2019MLSM-sen. SM-jun. ja SM-noviisien 1. vkHL    
2.-3.11.2019YLSkate EspooEsJt+ETKSM-senioritLinnea Ceder  
    SM-junioritSirkku Koskenvaara
Fanny Lindfors
Anni Skogberg
Olivia Lisko
  
    SM-juniorit, pojatMatias Lindfors  
    SM-noviisitKiia Aittomäki
Eevi Kankaanranta
Yulia Fedorova
Minja Peltonen
Unna Putaala
Oona Kesti
  
    Kans. noviisitLilja Parviainen  
    DebytantitJenni Hirvonen
Kiia Kurkinen
Erika Nurmi
Mirella Peltonen
Sofia Väisänen
Amanda Eskelin
Lotta Artimo
Pihla Pitkänen
Minea Helske
  
    A-silmutPeppi Heikkinen
Sara Höijer
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen
Minea Turunen
X
Mai Tarvainen
Emmi Ahlstedt
  
8-10.11.2019YLISU Grand Prix SHISEIDO Cup of ChinaKiinaLadiesViveca Lindfors  
9.-10.11.2019YLSM-sen. ja SM jun. 2. vkJoKa    
10.11.2019MLHyvän Mielen KutsukilpailuEsJt, EspoonlahtiAikuisetValley Bay Synchrospirit  
    Kans. noviisitValley Bay Synchroshine  
    MinoritValley Bay Synchronettes  
    TulokkaatValley Bay Synchrokids  
10.-17.11.2019YLTallinn TrophyViroSenior LadiesLinnea Ceder  
    Junior LadiesOlivia Lisko
Melina Brusi
Anni Skogberg
  
12.-17.11.2019YLDenkova-Staviski CupSofia, BulgariaJunior LadiesMai Helske  
16.11.2019 A-silmujen 1. SB-pistekilp.EsJtA-silmut   
  Minien kutsukilpailu?EsJtMinit   
22.11.2019YLMinien ja B-silmujen 1. aluevalintaTapiola, ETKB-silmut   
    Minit 2010   
    Minit 2011 ja nuor.   
22.-24.11.2019YLISU Grand Prix NHK TrophyJapaniLadiesViveca Lindfors  
23.-24.11.2019MLKansallisten sarjojen 1. valintakilpailuTikkurila, TTKAikuisetValley Bay Synchrospirit  
    MastersValley Bay Synchrohearts  
    Kans. SenioritValley Bay Synchrostars  
    Kans. JunioritValley Bay Synchrostyle  
    Kans. NoviisitValley Bay Synchroshine  
    MinoritValley Bay Synchronettes  
    TulokkaatValley Bay Synchrokids  
23.-24.11.2019YLSanta ClausVarala, TreNovive AYulia Fedorova?
Eevi Kankaanranta?
Elli Helske?
  
    DebutantsLotta Artimo?
Amanda Eskelin?
Pihla Pitkänen?
  
    Spring AEmmi Ahlstedt?
Minea Turunen?
Vilina Tolonen?
  
    CubsNea Huolman?
Hertta Pönni?
Kiia Palm?
  
7.-8.12.2019YLSM-noviisien + debytanttien 2. lk (lohko3)EsJtSM-noviisit   
    Debytantit   
7.-8.12.2019MLSM-sen. SM-jun. ja SM-noviisien 2. vkLTL    
13.-15.12.2019MLLumiere CupEindhoven, Alankomaat Valley Bay Synchro  
14.-15.12.2019YLSM-sen. ja SM-jun. SM2020HSK    

Kevään 2020 kilpailut

AikaYL/MLKilpailuPaikka,
järjestäjä
Sarja
(kilpailijoita)
JäätaituritAJTulokset
11. tai 12.1.2020YLA-silmujen 2. SB-pistekilpailuETK    
11.-12.1.2020MLThe Britannia CupNottingham Valley Bay Synchronics  
24.-26.1.2020MLCS-Leon Lurje TrophyGothenburg, Sweden Valley Bay Synchro  
25.-26.1.2020YLSM-noviisien + debytanttien 3. vk (60/sarja)KooVee    
31.1.2020YLNoviisien 2. SB-pistekilpailuKATA    
15.2.2020YLNoviisien aluemestaruusEVT    
21.2.2020YLSM-juniorit (fs)HTK    
21.2.2020YLSM-noviisien aluemestaruus (fs)HTK    
21.2.2020YLDebytanttien aluemestaruusHTK    
21.2.2020YLA-silmujen aluemestaruusTTK    
29.2-1.3.2020MLSM2020EsJt    
6.-7.3.2020YLNoviisien kulta- ja hopeafinaaliHTK, HSK, TTK    
7.3.2020YLMinien aluemestaruusEsJt    
8.3.2020YLMinien hopeafinaaliHL    
14.-15.3.2020YLSM-noviisien SM2020 ja debytanttien KultafinaaliLTL    
21.3-22.3.2020YLSM-noviisen ja debytanttien hopeafinaaliNTL