Kilpailut 2018-2019

Syksyn 2018 kilpailut

AikaYL/MLKilpailuPaikka,
järjestäjä
Sarja
(kilpailijoita)
JäätaituritAJTulokset
12.-16.9.2018
VH
YLISU CS Lombardia Trophy 2018Bergamo, ItaliaLadies (22) ISU5. Viveca Lindfors (sp 62,68/fs 104,25/166,93)

14.-16.9.2018
pe JH
la JV
su KP

YLHTL Cup 2018Hämeenlinna, HTLSM-noviisit, tytöt (34) ISU7. Sera Kuronen (sp 31,54/fs 54,71/86,25)
12. Unna Putaala (sp 32,86/fs 45,78/78,64)
13. Yulia Fedorova (sp 26,93/fs 51,18/78,11)
    SM-noviisit, pojat (2) ISU1. Matias Lindfors (sp31,43/fs55,54/86,97)
    Debytantit 2005-2006 (30) ISU1. Eevi Kankaanranta (51,56)
2. Minja Peltonen (47,73)
21. Kiia Aittomäki (34,65)
    Debytantit 2007 ja nuor. (12) ISU4. Jenni Hirvonen (42,37)
5. Kiia Kurkinen (42,22)
8. Amanda Eskelin (37,64)
    A-silmut (19) ISU13. Sara Höijer (24,15)
17. Minea Turunen (21,28)
21.-23.9.2018
pe JV / JH
la KP
su KP
YLAktia TrophyMyyrmäki, EVTSM-noviisit VO, 2004 ja vanh. ISU2. Sera Kuronen (55,80)
    SM-noviisit  VO, 2005 ja nuor. (17) ISU1. Yulia Fedorova (56,63)
7. Unna Putaala (49,51)
    A-silmut 2007 (23) ISU6. Erika Nurmi (28,14)
8. Sofia Väisänen (26,66)
    A-silmut 2008 ja nuor. (15) ISU4. Minea Turunen (28,93)
6. X ( 28,09)
9. Sara Höijer (25,75)
    B-silmut 2009 ja nuor. (9) **3. Peppi Heikkinen
    Minit 2009 (18) **3. Vilina Tolonen
9. Amanda Teerimäki
    Minit 2010 ja myöh. (13) **5. Kaisla Siivonen
7. Viola Lehtimäki
29.-30.9.2018
la JV
su JH
YLJärvenpää Trophy
Valintakilpailu
Järvenpää, JTLSM-noviisit, pojat (6) ISU1. Matias Lindfors (sp39,12/fs61,21/100,33)
    SM-noviisit 2003-2004, tytöt (53) ISU

4. Sera Kuronen (sp30,34/fs53,83/84,17)
28. Isabel Haavisto (sp25,40/fs45,68/71,08)

    SM-noviisit 2005 ja nuor. tytöt (41) ISU

14. Oona Kesti (sp27,69/fs52,73/80,42)
21. Unna Putaala (sp25,21/fs47,47/72,68)

29.-30.9.2018
NV
YLCrystal Cup 2018 .2MikkeliSM-juniorit (14) ISU

1. Melina Brusi (sp38,65/fs69,14/107,79)
2. Fanny Lindfors (sp37,94/fs64,28/102,22)
10. Anni Skogberg (sp29,93/fs63,46/93,39)
12. Dina Pöllänen (sp30,49/fs59,43/89,92)

    Kans. Juniorit 2000-2001 (24) ISU20. Gabriella Sandström (sp27,58/fs50,38/77,96)
    Debytantit (29) ISU8. Oona Veijola (43,35)
25. Lilja Parviainen (36,29)
5.-7.10.2018
VH
YLFinlandia TrophyMetroAreena, EspooLadies (24) ISU3. Viveca Lindfors (sp57,69/fs129,50/187,19)
13.10.2018MLEspoo Synchro Classic (ohjelmakatselmus)Tapiola, ETKSM-juniorit ISUValley Bay Synchro
    SM-noviisit ISUValley Bay Synchronics
13.-14.10.2018
VH
YL1. valintakilpailuKooVeeSM-juniorit (22) ISU5. Fanny Lindfors (sp39,72/fs74,86/114,58)
7. Anni Skogberg (sp39,82/fs66,94/106,76)
8. Melina Brusi (sp38,49/fs67,95/106,44)
10. Dina Pöllänen (sp36,60/fs60,89/97,49)
15. Sirkku Koskenvaara (sp33,41/fs57,69/91,10)
    SM-noviisit, pojat (3) ISU1. Matias Lindfors (sp 33,00/fs56,07/89,07)
27.-28.10.2018
KP
YL1. lohkokilpailuTapiola, EsJtSM-noviisit (39) ISU4. Oona Kesti (sp31,74/fs57,30/89,04)
5. Sera Kuronen (sp33,22/fs54,96/88,18)
9. Yulia Fedorova (sp26,77/fs56,65/83,42)
11. Unna Putaala (sp26,82/fs54,81/81,63)
12. Isabel Haavisto (sp29,17/fs50,78/79,95)
    Debytantit (32) ISU3. Eevi Kankaanranta (50,76)
6. Kiia Kurkinen (46,75)
8. Minja Peltonen (45,60)
9. Amanda Eskelinen (45,47)
11. Kiia Aittomäki (43,55)
12. Jenni Hirvonen (43,00)
16. Oona Veijola (40,48)
31. Lilja Parviainen (28,37)
27.-28.10.2018
NV
YLTikkurila TrophyTikkurila, TTKA-silmut vanh. (21) ISU2. Erika Nurmi (33,47)
5. Janina Vainikka (30,42)
    A-silmut nuor. (23) ISU8. Sofia Väisänen (31,16)
10. Sara Höijer (28,58)
21. Minea Turunen (23,73)
    B-silmut (22) ISU4. Peppi Heikkinen (24,75)
27.-28.10.2018ML1. valintakilpailuMetro Areena, HSKSM-juniorit (12) ISU5. Valley Bay Synchro (sp 56,63/fs89,56/146,19)
    SM-noviisit (9) ISU3. Valley Bay Synchronics (55,25)
28.10.2018
VH
YLPop-up skateTapiola, EsJtMinit, tytöt (7) **2. Vilina Tolonen
3. Amanda Teerimäki
    Minit, tytöt (14) **2. Kiia Palm
4. Viola Lehtimäki
7. Emmi Mustonen
8. Kaisla Siivonen
11. Sara Hakkola
12. Hertta Pönni
13. Nea Huolman
2.-4.11.2018
VH
YLISU Grand Prix Helsinki 2018HelsinkiLadies (11) ISU8. Viveca Lindfors (sp52,95/fs106,67/159,62)
16.-18.11.2018
KP
YLPromoCup 2018Salo/SalPaSM-noviisit (23) ISU2. Oona Kesti (sp35,09 /fs56,79/91,88)
7. Sera Kuronen (sp32,01/fs53,84/85,85)
    Debytantit (27) ISU2. Minja Peltonen (53,22)
4. Eevi Kankaanranta (50,83)
13. Oona Veijola (40,98)
    A-silmut (32) ISU7. Janina Vainikka (30,84)
11. Erika Nurmi (28,82)
12. Sara Höijer (28,50)
21. Minea Turunen (25,38)
17.11.2018
NV 
 1. aluevalintaTikkurila, TTKB-silmut (18) **6. Peppi Heikkinen
    Minit 2009 (11) **2. Vilina Tolonen
5. Amanda Teerimäki
    Minit 2010 ja nuor. (9)
 
**1. Viola Lehtimäki
2. Kaisla Siivonen
4. Kiia Palm
5. Nea Huolman
6. Sara Hakkola
7. Emmi Mustonen
8. Hertta Pönni
17.11.2018MLKutsukilpailuKerava, KEMUAikuiset (5) MUPI3. Valley Bay Synchrospirit
    Noviisit (7) MUPI7. Valley Bay Synchroshine
17.-18.11.2018
VH
YL2. valintakilpailuEVTSM-seniorit (9) ISU3. Laura Karhunen (sp40,95/fs79,84/120,79
7. Linnea Ceder (sp32,47/fs75,93/108,40)
    SM-juniorit (24) ISU3. Fanny Lindfors (sp42,52/fs72,13/114,65)
9. Dina Pöllänen (sp32,53/fs68,37/100,90)
11. Melina Brusi (sp37,13/fs63,40/100,53)
16. Sirkku Koskenvaara (sp31,49/fs61,96/93,45)
21. Anni Skogberg (sp36,85/fs51,36/88,21)
24.-25.11.2018ML1. lohkokilpailuLahti, LTLNoviisit (6) MUPI5. Valley Bay Synchroshine
    Minorit (10) MUPI5. Valley Bay Synchronettes
  *elementtikilp. Tulokkaat*  Valley Bay Synchrokids
25.11.2018YL1. aluevalintaKaTaA-silmut (42) ISU6. Janina Vainikka (31,80)
7. Sofia Väisänen (30,97)
26. Erika Nurmi (26,24)
29. Sara Höijer (25,65)
30. Minea Turunen (25,53)
38. X (24,10)
 
26.11.-2.12.2018
VH
YLCS Tallinn Trophy 2018Tallinna, ViroLadies (28) ISU3. Viveca Lindfors (185,42)
    Junior Ladies (22) ISU6. Linnea Ceder (sp43,84/fs76,10/119,94)
8. Laura Karhunen (sp37,29/fs74,17/111,46)
16. Fanny Lindfors (sp28,54/fs62,11/90,65)
    Advanced Novice (29) ISU

6. Oona Kesti (sp32,82/fs86,70)
21. Sera Kuronen (sp28,91/fs46,76/75,67)
29. Unna Putaala (sp23,92/36,30/60,22)

    Advanced Novice, Men (5) ISU1. Matias Lindfors (sp34,14/fs60,03/94,17)
29.11.-2.12.2018
KP
YLChristmas CupUnkariJunior Ladies (20) ISU14. Melina Brusi (sp39,23/fs61,94/101,17)
18. Anni Skogberg (sp29,60/fs62,06/91,66)
1.12.2018MLKutsukilpailuTikkurila, EVTSM-juniorit (5) ISU2. Valley Bay Synchro (89,77)
    Noviisit (7) MUPI7. Valley Bay Synchroshine (38,33)
    Tulokkaat (13) MUPI10. Valley Bay Synchrokids (38,33)
1.12.2018ML1. lohkokilpailuSaiMLAikuiset (11) ISU10. Valley Bay Synchrospirit (35,75)
    Masters (9) ISU6. Valley Bay Synchrohearts (35,80)
    Seniorit (5) ISU3. Valley Bay Synchrostars (49,87)
    Juniorit (9) ISU9. Valley Bay Synchrostyle (32,88)
1.-2.12.2018
KP / NV
YLSanta Claus
IC-kilpailu
VaralaDebytantit 1.7.2005-30.6.2006 ISU2. Eevi Kankaanranta (51,76)
6. Minja Peltonen (47,85)
30. Kiia Aittomäki (37,19)
33. Lilja Parviainen (35,66)
    Debytantit 1.7.2006-30.6.2007 (36) ISU5. Kiia Kurkinen (47,15)
11. Oona Veijola (43,24)
    Debytantit 1.7.2007 ja nuor. (17) ISU6. Amanda Eskelin (44,59)
7. Jenni Hirvonen (43,47)
  Santa ClausVaralaSM-juniorit (7) ISU3. Sirkku Koskenvaara (sp33,78/fs62,42/96,20)
    SM-noviisit (16) ISU3. Yulia Fedorova (sp34,89/fs56,39/91,28)
    A-silmut (16) ISU3. Sofia Väisänen (33,31)
    Minit 2009 **2. Vilina Tolonen
9. Amanda Teerimäki
    Minit 2010 ja nuor. **3. Viola Lehtimäki
1.-2.12.2018YLKutsukilpailuKerava, KelsB-silmut (50) **34. Peppi Heikkinen
    Minit (34) **7. Kaisla Siivonen
14. Kiia Palm
25. Emmi Mustonen
8.-9.12.2018ML2. valintakilpailuTapTLSM-juniorit (3) ISU3. Valley Bay Synchro (sp63,68/fs100,11/163,79)
    SM-noviisit (9) ISU3. Valley Bay Synchronics (56,26)
9.12.2018YLKutsukilpailuVihti, VTLMinit (25)  6. Hertta Pönni
10. Sara Hakkola
17. Nea Huolman
15.-16.12.2018
VH
YLSM2019KKJTSM-seniorit, naisetSM-paikka: 
Viveca Lindfors
Laura Karhunen
Linnea Ceder
  
    SM-juniorit, tytötSM-paikka:
Fanny Lindfors
Anni Skogberg
Melina Brusi
Dina Pöllänen
Sirkku Koskenvaara
  

Kevään 2019 kilpailut

AikaYL/MLKilpailuPaikka,
järjestäjä
Sarja
(kilpailijoita)
JäätaituritAJTulokset
5.1.2019MLLoppi-iceVG-62SM-junioritSynchro  
    MinoritNettes  
    Kans. junioritStyle  
    Kans. noviisitShine  
    TulokkaatKids  
5.-6.1.2019YL2. lohkokilpailuNurmijärvi, NTLSM-noviisit, pojatMatias Lindfors  
12.1.2019MLAluemestaruusHTKkaikki sarjat   
12.-13.1.2019YL2. lohkokilpailuHTKSM-noviisit   
    Debytantit                                      
17.-20.1.2019MLMozart CupItävaltaAdvanced NoviceValley Bay Synchronics  
19.-20.1.2019ML2. lohkokilpailuTTKNoviisit   
    Minorit   
    Tulokkaat   
26. tai 27.1.2019YL2. AluevalintaETKA-silmut   
27.1.2019YL2. AluevalintaKaTaB-silmut   
2.2.2019MLTiksi Iceclub     
2.-3.2.2019YLIC-kilpailuHSKSM-seniorit   
    SM-juniorit   
1.-3.2.2019MLFrench CupRanskaJuniorValley Bay Synchro  
9.2.2019MLKutsukilpailuKaariMinorit   
    Tulokkaat   
9.-10.2.2019ML2. lohkokilpailu / 3. valintakilpailuLTLAikuiset??  
    Seniorit??  
    Juniorit??  
    SM-juniorit (5 joukkuetta)   
1.3.2019YLAluemestaruusTTKSM-noviisit   
2.-3.3.2019MLSM2019VG-62SM-junioritSM-paikka: Valley Bay Synchro  
    SM-noviisitSM-paikka:
Valley Bay Synchronics
  
9.-10.3.2019MLLoppukilpailuEVTAikuiset??  
    Seniorit??  
    Juniorit??  
    Noviisit??  
    Minorit??  
16.-17.3.2019YLKultafinaali / HopeafinaaliSaTuDebytantit   
23.-24.3.2019YLSM2019 / HopeafinaaliPTLSM-noviisit