Spring Carnival 1.-3.3.2013

3.3.2013

Cubs 2005
Cubs 2005
3. Viola, Springs 2003
3. Viola, Springs 2003
Springs 2002
Springs 2002

Minit ja silmut kilpailevat viikonloppuna Kisakalliossa Spring Carnival -kutsukilpailussa. Saga Höijer oli kolmas Cubs 2005 -sarjassa, samoin Viola Haikarainen Springs 2003 -sarjassa. Kia Kojo voitti Springs 2002 -sarjan ja Sanni Hirvikoski oli kolmas.

Kilpailun järjestää Etelä-Vantaan Taitoluistelijat.
Lisätiedot kilpailun nettisivulta.

Sarja Aikataulu Arviointi Jäätaiturit
Cubs born 2005 and younger La 2.3. 8.00-8.52 ** Heidy Mari Ainjärv
Saga Höijer
Elsa Oksanen
Jessica Vuorinen
Cubs born 2004 La 2.3. 8.52-10.55 ** Milja Norrena
Elena Väänänen
Cubs born 2003 La 2.3. 10.55-14.03 ** Vilma Rissanen
Springs born 2003 and younger La 2.3. 15.15-15.52 ** Viola Haikarainen
Springs born 2002 La 2.3. 15.52-19.13 ** Sanni Hirvikoski
Saara Hyttinen
Kia Kojo
Ella Nurmi
Veera Rissanen
Johanna Similä
Milja Suila
Springs boys Su 3.3. 11.39-12.12 ** Egor Garanin

 

  Cubs born 2005   **
1. Ria Päivölä ETK 46,00
2. Edith Mattila ETK 45,00
3.Saga HöijerEsJt42,33
4. Martta Suotula ETK 36,67
5.Elsa OksanenEsJt34,00
6. Viivi Rahkala SalPa 34,00
7.Jessica VuorinenEsJt32,33
8.Heidy Mari AinjärvEsJt31,67
 (11 luistelijaa)    

 

  Cubs born 2004   **
1. Aava Utriainen ETK 49,67
2. Stella Sainio HTK 47,33
3. Ilona Virtanen ETK 46,00
13.Elena VäänänenEsJt36,33
19.Milja NorrenaEsJt31,67
 (24 luistelijaa)    

 

  Cubs born 2003   **
1. Katri Kaijanniemi EVT 49,00
2. Ida Himilä EVT 48,00
3. Iina Rasimus ML 46,33
6.Vilma RissanenEsJt43,67
 (37 luistelijaa)    

 

  Springs born 2003   **
1. Henni Lohikoski EVT 44,33
2. Mai Helske ETK 43,00
3. Viola HaikarainenEsJt42,00
 (8 luistelijaa)    

 

  Springs born 2002   **
1.Kia KojoEsJt53,67
2. Vilma Leppänen TTK 50,00
3.Sanni HirvikoskiEsJt49,67
9. Johanna SimiläEsJt44,67
11.Veera RissanenEsJt43,67
14.Ella NurmiEsJt42,33
17.Saara HyttinenEsJt40,33
19.Milja SuilaEsJt39,00
 (38 luistelijaa)    

Veera Rissanen sai erityismaininnan: Notkea taivutuspiruetti.

 

  Springs boys   **
1. Jan Ollikainen ETK 46,33
2. Vladislav Filimonov SalPa 41,00
3. Lucas Tiilikainen OTK 36,67
4.Egor GaraninEsJt35,67
5. Toivo Kokk KoRe 34,67