Tikkurila Trophy 25.-27.9.2015

27.9.2015

1. Elena ja 3. Aava (kuva: Tuuli Hyyti)
1. Elena ja 3. Aava (kuva: Tuuli Hyyti)

Kia Gynther
Kia Gynther
Viivi Mannermaa
Viivi Mannermaa
Vera Eklund
Vera Eklund
Edvina Langhoff
Edvina Langhoff
Doris Louhikoski
Doris Louhikoski
Lilli Saksela
Lilli Saksela
Kiia Aittomäki
Kiia Aittomäki
Mona Lamppu
Mona Lamppu
Lilja Parviainen
Lilja Parviainen
Miika Kostermaa
Miika Kostermaa
Aava Hyyti
Aava Hyyti
Elena Väänänen
Elena Väänänen
Saga Höijer
Saga Höijer
Eevi Kankaanranta
Eevi Kankaanranta

Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK) järjesti Tikkurila Trophy-kilpailun 25.-27.9.2015. Useat jäätaiturit osallistuivat kilpailuun ja osa Mini-sarjan tytöistäkin pääsi aloittamaan kilpailukautensa. Springs A Girls Older -sarjassa Elena Väänänen otti voiton ja Aava Hyyti oli kolmas! Matias Lindfors ja Miika Kostermaa ottivat kaksoisvoiton Cubs Boys -sarjassa! Doris Louhikoski nousi hienosti neljänneksi (vapaaohjelmassa kolmas) Junior A Ladies -sarjassa!

Tikkurila Trophy-kilpailuihin osallistuivat seuraavat jäätaiturit:

Sarja Aikataulu Osallistujia Jäätaiturit
Springs B, girls (July 2005-2006) pe 14.55-15.55 23Kia Gynther
Springs B, girls (2004-June 2005) pe 15.55-17.50 20Viivi Mannermaa
Novice A, girls SP: la 9.00-12.55
FS: su 7.30-11.45
35Vera Eklund
Debytants A, girls la 13.00-17.15 35Edvina Langhoff
Junior A, ladies SP: la 16.05-19.10
FS: su 15.25-18.45
24Doris Louhikoski
Lilli Saksela
Cubs, girls (2006) su 11.10-13.05 23Kiia Aittomäki
Mona Lamppu
Lilja Parviainen
Cubs, boys  su 13.05-13.30 5Miika Kostermaa
Matias Lindfors
Springs A, girls (2004) su 14.45-17.05 17Aava Hyyti 
Elena Väänänen
Springs A, girls (2005+younger) su 17.05-18.35 14Saga Höijer
Eevi Kankaanranta

 

  Springs B Girls Younger   **
1. Julia Wenman TL 41,00
2. Klara Isonen ETK 40,33
3. Anna Bergström HTK 39,67
9.Kia GyntherEsJt35,50
 (23 kilpailijaa)    

 

  Springs B Girls Older   **
1. Martta Suotula ETK 42,67
2. Hanna Toivanen HTK 39,00
3. Nella Vierikko PTL 38,17
17.Viivi MannermaaEsJt29,00
 (19 kilpailijaa)    

 

  Novice A Girls       SP FS
1. Essi Korpi TapTL FIN 100,89 1 2
2. Kaisla Iljin LrL FIN 94,61 2 3
3. Enja Ruokonen LrL FIN 93,19 15 1
23.Vera EklundEsJtFIN73,822026
 (32 kilpailijaa 3 maasta)          

 

  Junior A Ladies       SP FS
1. Ella Korpi TapTL FIN 116,85 1 1
2. Petra Laakkonen TapTL FIN 114,20 3 2
3. Sallianna Özturk TRT FIN 110,88 2 6
4.Doris LouhikoskiEsJtFIN107,3173
5. Oona Ounasvuori HL FIN 106,12 8 4
6. Pinja Laine JTL FIN 105,81 4 5
7. Lotta Malinen TTK FIN 103,15 5 7
8.Lilli SakselaEsJtFIN100,0768
 (23 kilpailijaa 3 maasta)          

 

  Debytants Girls      
1. Juuli Kesker JTL FIN 59,94
2. Linnea Fredriksson HL FIN 59,93
3. Saara Vieno TRT FIN 53,42
4. Jenni Johansson EVT FIN 52,19
5. Nea Koukonen EVT FIN 50,47
6.Edvina LanghoffEsJtFIN49,51
 (35 kilpailijaa 1 maasta)      

 

  Cubs Girls 2006   **
1. Enny-Fiia Vehkaoja PoriTa 44,33
2. Lidia Haula PoriTa 43,33
3. Kerttu Mäkinen ETK 39,67
10.Kiia AittomäkiEsJt32,50
12.Mona LamppuEsJt32,33
13.Lilja ParviainenEsJt32,00
 (23 kilpailijaa)    

 

  Cubs Boys   **
1.Matias LindforsEsJt41,00
2.Miika KostermaaEsJt37,33
3. Eetu Valtola ML 29,50
4. Matias Heinonen KELS 27,00
5. Philip Nyman OTK 25,17

 

  Springs A Girls Younger      
1. Sofia Nippolainen KuLS FIN 38,52
2. Emma Miettinen STR FIN 34,86
3. Cecilia Wächter JTL FIN 34,49
4. My Stolt PTL FIN 34,45
5.Saga HöijerEsJtFIN33,09
13.Eevi KankaanrantaEsJtFIN27,12
 (14 kilpailijaa 1 maasta)      

 

  Springs A Girls Older      
1.Elena VäänänenEsJtFIN38,66
2. Sara Nieminen   FIN 35,83
3.Aava HyytiEsJtFIN35,46
4. Henna Oinonen   FIN 34,50
 (15 kilpailijaa 1 maasta)