Orton Trophy 2014 Myyrmäessä 12.-14.9.2014: kauden ensimmäinen voitto jo!

14.9.2014

Useita jäätaitureita osallistuu Etelä-Vantaan Taitoluistelijoiden (EVT) Myyrmäessä järjestämään Orton Trophy 2014 -kilpailuun 12.-14.9.2014. Kia Gynther oli kolmas Cubs Girls born 2005 -sarjassa. Jessica Vuorinen oli toinen Springs B Girls born 2005 or later. Ella Nurmi voitti Debutants Girls-sarjan!

Orton Trophyn sarjat, joissa on mukana seuramme luistelijoita:

Sarja Aikataulu Osallistujia Jäätaiturit
Cubs Girls born 2006 or later pe 14:00-15:08 15Eevi Kankaanranta
Cubs Girls born 2005 pe 15:08-16:05 12Kia Gynther
Springs B Girls born 2005 or later pe 16:25-17:27 10Jessica Vuorinen
Springs B Girls born 2003 and 2004 pe 17:27-20:08 29Milja Norrena
ISU Junior Ladies SP: la 13:37-15:58
FS: su 11:20-14:00
18Jenny Leppänen
Debutants Girls su 16:53-19:11 19Ella Nurmi
Gabriella Sandström

Aikataulua noudatetaan joustavasti!

Tulokset:

  Cubs Girls born 2006 or later     **
1. Wilma Levola PoriTa FI 51,17
2. Janna Jyrkinen Lrl FI 48,67
3. Viivi Rahkala SalPa FI 47,67
4. Elli Helske ETK FI 46,67
5. Anna Bergström HTK FI 46.67
6.Eevi KankaanrantaEsJtFI44,00
 (15 kilpailijaa)      

 

  Cubs Girls born 2005     **
1. Viola Saarinen PoriTa FI 45,00
2. Ella Leimi HSK FI 39,33
3.Kia GyntherEsJtFI38,17
4. Simona Peuhkurinen EVT FI 38,00
 (11 kilpailijaa)      

 

  Springs B Girls born 2005 or later     **
1. Edith Mattila ETK FI 45,33
2.Jessica VuorinenEsJtFI41,00
3. Unna Putaala HTK FI 40,00
 (10 kilpailijaa)      

 

  Springs B Girls born 2003 and 2004     **
1. Nonna Kiiski KSK FI 47,67
2. Hertta Niemeläinen KSK FI 47,33
3. Anet-Adriana Lauri   EE 47,33
10.Milja NorrenaEsJtFI35,67
 (29 kilpailijaa)      

 

  ISU Junior Ladies        SP FS
1. Saara Astola EVT FIN 100,75 1 1
2. Emma Ignatius HL FIN 97,14 2 2
3. Oona Ounasvuori HL FIN 92,86 3 6
4. Viivi Hyttinen JoKa FIN 88,73 7 5
5. Alli Rytsölä TTK FIN 88,34 12 3
6.Jenny LeppänenEsJtFIN88,0658
7. Juulia Syrjänen EVT FIN 86,64 4 12
8. Niina Viitaharju ETK FIN 86,42 13 4
 (18 kilpailijaa)          

 

  Debutants Girls      
1.Ella NurmiEsJtFIN49,71
2. Henni Lohikoski EVT FIN 49,18
3. Isabella Vilos HTK FIN 47,86
10.Gabriella SandströmEsJtFIN42,89
 (19 kilpailijaa)