Crystal Ice of Espoo 2010

21.3.2010


Novice Ladies
Novice Ladies
Junior Men
Junior Men
Junior Ladies
Junior Ladies

Tänä viikonloppuna Laaksolahden jäähallissa käytiin mielenkiintoinen kansainvälinen nuorten luistelijoiden taitoluistelukilpailu Crystal Ice of Espoo 2010. Kilpailun suurimmassa sarjassa, Novice Ladies, jäätaituriluistelijat ottivat neloisvoiton!

Crystal Ice of Espoo 2010
Laaksolahti 19.-21.3.2010

Crystal Ice of Espoo -kilpailu  (CIE) järjestettiin nykymuodossaan neljännen kerran (2004, 2006, 2008 ja nyt 2010). Kilpailusta on muodostunut odotettu, mielenkiintoinen nuorten lupaavien luistelijoiden kohtaaminen. Vanhat CIE-kilpailut olivat merkittäviä seniori- ja junioriluistelijoiden syksyisiä kohtaamisia 1989-1997.

Crystal Ice of Espoo 2010 -kilpailuun osallistui:

Sarja Osallistujia Jäätaiturit
Junior Men FIN: 4
(4)
-
Junior Ladies AUT: 2
FIN: 12
NOR: 5
(15)
Ines Karvinen, 1993
Justiina Niemi, 1993
Nea Puttonen, 1992
Novice Ladies BEL: 1
FIN: 25
NOR: 3
(29)
Nelma Hede, 1998
Niina Kinnunen, 1995
Piamaria Martikainen, 1996
Seidi Rantanen, 1995
EmmaTimonen, 1996
Nea Viiri, 1996
Debs Girls FIN: 17
NOR: 1
(18)
Nanna Förster, 1997
Jutta Haapamäki, 1998
Heljä Lukka, 1997
Mirka Väänänen, 1997

Kilpailuijärjestelyt sujuivat isolla talkoolaisjoukolla (lapsia ja aikuisia) erinomaisesti. KIITOS KAIKILLE!!!

Kilpailutulokset:

Junior Men:
1 Julian LAGUS TTK FIN 137,25 2 1
2 Otto-Eemeli LAAMANEN TTK FIN 125,45 1 2
3 Tino OLENIUS Tappa FIN 118,24 3 3
4 Juho PIRINEN LrTl FIN 92,45 4 4

Junior Ladies:
1 Cecilia TÖRN TTK FIN 105,73 1 1
2 Liisa IHAMUOTILA Tappa FIN 98,03 3 3
3 Ann-Julie ARNESEN SIL NOR 97,58 2 5
4 Camilla GJERSEM AKK NOR 97,13 4 2
5 Nea PUTTONEN ESJT FIN 94,72 7 4
6 Sara HUUSKONEN ETK FIN 93,49 6 6
7 Hilde AABY AKK NOR 92,66 5 7
8 Ines WOHLMUTH WIE AUS 86,65 10 8
9 Ines KARVINEN ESJT FIN 85,99 8 10
10 Justiina NIEMI ESJT FIN 85,42 9 11

11 Sera VÄISTÖ JoKa FIN 81,24 11 13
12 Sofie R. MARTINSEN AKK NOR 77,16 13 12
13 Annika UUSITALO Tappa FIN 76,41 14 9
14 Victoria KAFOL CEV AUS 71,69 12 14
Withdrawn
Anne Line GJERSEM AKK NOR

Novice Ladies:
1 Seidi RANTANEN ESJT FIN 108,45 1 1
2 Nelma HEDE ESJT FIN 104,85 4 2
3 Nea VIIRI ESJT FIN 97,06 3 3
4 Piamaria MARTIKAINEN ESJT FIN 96,72 2 4
5 Ada HEIKURA JoKa FIN 86,78 6 8
6 Jannika MYNTTI ETK FIN 86,53 5 9
7 Nora STENERSEN AKK NOR 86,51 8 6
8 Rebecca PIHLAPURO Tappa FIN 84,83 7 10
9 Lotta MALINEN RU FIN 84,77 14 7
10 Eveliina VILJANEN PoriT FIN 83,10 10 12
11 Lotta LEMETTI TTK FIN 83,09 11 11
12 Saara ASTOLA EVT FIN 81,87 19 5
13 Jemima RASMUSS AKK NOR 81,59 12 13
14 Minna MIKKONEN MTK FIN 79,58 9 18
15 Emma TIMONEN ESJT FIN 77,31 17 15
16 Reetta KALLIOVALKAMA Tappa FIN 77,19 18 17
17 Alisa EFIMOVA LrTl FIN 77,03 13 22
18 Nanette RANTA TTK FIN 75,98 21 16
19 Sanna KIRVESNIEMI LL FIN 75,49 16 19
20 Nora NUMMENTALO SalPa FIN 74,01 27 14
21 Ida KIVISILTA ETK FIN 73,86 15 23
22 Maikki MESSO MTK FIN 73,01 23 20
23 Valpuri HAPPO TTK FIN 72,45 25 21
24 Kelly BELDE KWKA BEL 71,93 20 24
25 Sini PARKKINEN ETK FIN 69,81 22 26
26 Niina KINNUNEN ESJT FIN 67,37 28 25
27 Silja KARJALAINEN SalPa FIN 67,30 26 27
28 Riia LEHMUSSAARI SalPa FIN 48,95 29 28
Withdrawn
Heidi LILLESETER SIL NOR 26,42 24

Debs Girls:
1 Ilona HIRVONEN LL FIN 55,90 1
2 Saara JÄRVINEN JoKa FIN 51,30 2
3 Ljubov EFIMENKO KORE FIN 51,25 3
4 Nanna FÖRSTER ESJT FIN 50,30 4
5 Roosa LATVALA ETK FIN 47,73 5
6 Kaisa UKKONEN Tappa FIN 46,14 6
7 Jutta HAAPAMÄKI ESJT FIN 46,09 7
8 Oona PIISPANEN LL FIN 46,08 8
9 Tiia TUOMOLA TRT FIN 44,04 9
10 Olivia RANTA TTK FIN 43,65 10
11 Saara HIRVONEN JoKa FIN 43,49 11
12 Ronja SUONO EVT FIN 42,60 12
13 Hilla MURTO TRT FIN 41,36 13
14 Mirka VÄÄNÄNEN ESJT FIN 40,99 14
15 Anna SAARELA RU FIN 39,75 15
16 Pernille SIMENSEN TIN NOR 39,20 16
17 Heljä LUKKA ESJT FIN 34,66 17
18 Marie STENLUND ETK FIN 31,96 18

Tulossivu

Valokuvia