Kutsukilpailu Järvenpäässä 6.1.2010

6.1.2010

Julia
Julia
Anni
Anni
Sofia
Sofia
Ida
Ida

Jäätaituriluistelijoita osallistui Järvenpään Taitoluistelijoiden kutsukilpailuun loppiaisena 6.1.2010. Jäätaiturien kilpailuvuosi 2010 alkoi oikein hyvin: Nuorempien minien sarjassa Julia Järvelin ja Anni Sutela ottivat kaksoisvoiton. Toinen kaksoisvoitto tuli Silmut B -98 -sarjassa, jossa sen ottivat Sofia Tallberg ja Ida Ticklén.

Kutsukilpailu Järvenpäässä 6.1.2010

Loppiaiskutsukilpailuun Järvenpäässä osallistuvat:

Sarja Jäätaiturit
Minit -01 ja nuoremmat
(15)
Julia Järvelin (s. 2001)
Anni Sutela (s. 2001)
B-silmut -98
(14)
Ida Ticklén (s. 1998)
Sofia Tallberg (s. 1998)
Elisa Kujala (s. 1998)
Juniorit (vo)
(7)
Elisa Sutela (s. 1994)

Tulossivu

Minit -01 ja nuoremmat (tähtiarviointi)

 1. Julia Järvelin EsJT 43,33
 2. Anni Sutela EsJT 42,00
 3. Linnea Ketola EVT 40,33
 4. Jenni Sipilä JTL 30,67
    Nea Pyökkilehto TL 30,67 Hyvä istumapiruetti
 6. Peppi Matilainen JTL 27,67
 7. Peppi Nyqvist KeLS 25,00 Hyvä musiikkiin luistelu
 8. Jenna Salminen JTL 24,33
 9. Mirko Niskanen TL 23,67
10. Linnea Ceder KeLS 23,50
11. Ronja Haataja JTL 22,33 Tarmokas ja päättäväinen meno
12. Lotta Heino JTL 21,67
13. Aliisa Hokkanen KY-80 19,33
14. Riina Launonen JTL 18,33
15. Louna Penttinen KY-80 17,00

Juniorit VO (ISU-arviointi)

1. Iida Nätkynmäki TL 48,08
2. Laura Koskinen TL 43,17
3. Laura Ahonen JTL 41,42
4. Linda Tikka TL 40,54
5. Petra Heinälä TL 40,52
6. Elisa Sutela ESJT 39,18
7. Ronja Karila TL 32,65

Silmut B -98 (tähtiarviointi)

1. Sofia Tallberg EsJT 48,33
2. Ida Ticklen EsJT 44,33

3./1. Krista Wellström JTL 42,00
4. Elisa Kujala EsJT 36,00
5./2. Melinda Lääti KeLS 35,67
6./3. Lotta Laine HyTL 32,33
7./4. Elli-Noora Nevalainen TL 31,67 Laadukas liukusarja
8./5. Janina Lindström HyTL 30,33
9./6. Aino Kyllönen TL 30,00 Askelsarja hyvin musiikkiin
10./7. Anna Saarinen TL 30,00
11./8. Ida-Emilia Rusanen JTL 26,00 Iloinen esitys
12./9. Veera Saarelainen TL 23,67 
13. Veera Mäkelä EVT 22,00
14./10. Tiia Perkiä HyTL 21,33
15./11. Kia Mansikka JTL 21,00 
16./12. Veronika Kasper KeLS 18,00
17./13. Emma Hirsimäki KeLS 17,33
(Kutsukilpailun/aluekilpailun sijoitus)