Tikkurila Trophy 26.-27.9.2009

27.9.2009

Novice A Girls palkintojenjako:
vasemmalla Nea Viiri, oikealla Seidi Rantanen
Novice A Girls palkintojenjako: vasemmalla Nea Viiri, oikealla Seidi Rantanen
Sofia Ahanen
Sofia Ahanen

Useita seuramme luistelijoita osallistui Tikkurila Trophy -kilpailuun 26.-27.9.2009. Nanna Förster voitti Debs A -sarjan. Novices A -sarjassa Seidi Rantanen oli kolmas ja Nea Viiri viides. Junior A -sarjassa Sofia Ahanen oli toinen (vapaaohjelman paras) ja Nea Puttonen kuudes.

Tikkurila Trophy 2009

Tikkurilan Taitoluisteluklubi järjesti ison kansainvälisen nuorten luistelijoiden interclub -kilpailun, Tikkurila Trophyn, Tikkurilan Valtti Areenalla (osittain harjoitushallissa) 26.-27.9.2009.

Kilpailuun osallistuivat jäätaiturit:

Aika Sarja Jäätaiturit
La klo 9.15-11.00
(harjoitushalli)
Cubs, Girls (2000) Mathilda Leppälahti (s. 2000)
La klo 13.40-16.05
(harjoitushalli)
Cubs, Girls (2001-) Athina Arrakoski (s. 2001)
Doris Louhikoski (s. 2001)
Aino Palosuo (s. 2001)
La 11.05-15.00 Debs A, Girls Nanna Förster (s. 1997)
Jutta Haapamäki (s. 1998)
SP: la 15.00-17.55
FP: su 13.45-14.25
Novice A, Girls Seidi Rantanen (s. 1995)
Nea Viiri (s. 1996)
SP: la 18.10-20.10
FP: su 16.40-19.10
Junior A, Girls Sofia Ahanen (s. 1992)
Nea Puttonen (s. 1992)

Tulokset

Tulossivu 

Cubs, girls -00

***
1. Happer Rose GB 38,00
2. Berglund Ida FIN 34,67
3. Isolehto Eveliina FIN 33,33
4. Kemppainen Aulikki FIN 32,67
5. Green Abby GB 32,00
6. Leppälahti Mathilda FIN 30,00
7. Baumann Laura-Liis EST 29,67
(20 kilpailijaa)

Cubs, girls -01

***
1. Anderson Nanette Christine EST 45,67
2. Kinnunen Iina FIN 35,67
3. Ruokonen Enja FIN 35,33
4. Iljina Darja LAT 35,00
5. Louhikoski Doris FIN 34,67
6. Tauriainen Pinja FIN 34,67
10. Arrakoski Athina FIN 30,00
15. Palosuo Aino FIN 26,67
(22 kilpailijaa)

Debs A, girls

ISU
1. Nanna Förster FIN 42,38
2. Vilma Kosonen FIN 42,27
3. Emma Niemi FIN 41,20
4. Janne van den Biggelaar NED 40,81
5. Jutta Haapamäki FIN 39,59
6. Ilona Hirvonen FIN 39,49
(31 kilpailijaa)

Sarjat, joissa lyhytohjelma lauantaina ja vapaaohjelma sunnuntaina:

Novice A Girls

SP FS
1. Eveliina Viljanen FIN 104,38 1 1
2. Sindra Kriisa EST 98,35 2 2
3. Seidi Rantanen FIN 94,98 3 3
4. Hege Tiik FIN 91,37 6 4
5. Nea Viiri FIN 91,19 5 5
6. Elle Koivunotko FIN 86,21 9 6
7. Samanta Kovalkova LAT 84,42 4 10
8. Vilma Lehtinen FIN 82,14 8 8
(22 kilpailijaa)

Junior A Girls

SP FS
1. Timila Shretsha FIN 103,67 2 4
2. Sofia Ahanen FIN 100,65 5 1
3. Matleena Laakso FIN 99,01 1 9
4. Sara Huuskonen FIN 94,03 8 3
5. Senni Kaljunen FIN 92,00 3 10
6. Nea Puttonen FIN 90,07 7 6
7. Jenni Autio FIN 89,04 12 2
8. Tuuli Lipiäinen FIN 88,30 6 8
9. Lotta Räsänen FIN 86,18 11 7
10. Emilia Simonen FIN 85,06 4 14
11. Sera Väistö FIN 84,35 15 5
12. Stasija Rage LAT 84,35 9 12
(18 kilpailijaa)