Tikkurila Trophy '07

30.9.2007


Silva Kirkkomäki Debs A Girls -sarjan voittajana
Silva Kirkkomäki Debs A Girls -sarjan voittajana
Ines Karvinen Novice A Girls -sarjan hopeasijalla
Ines Karvinen Novice A Girls -sarjan hopeasijalla

Useita jäätaitureita osallistui Tikkurilan Taitoluisteluklubin järjestämään kansainväliseen Tikkurila Trophy '07 -kilpailuun Valtti Areenalla 28.-29.9.2007. Silva Kirkkomäki voitti Debs A Girls -sarjan. Ines Karvinen oli toinen Novice A Girls -sarjassa ja Matthias Versluis Junior A Boys -sarjassa.

Tikkurila Trophy '07

Kauden ensimmäinen Suomessa järjestettävä kansainvälinen interclub-kilpailu oli Tikkurila Trophy Valtti Areenalla Tikkurilassa 28.-30.9.2007. Kilpailun järjesti Tikkurilan Taitoluisteluklubi.

Lopputulokset:

Springs A girls

*-pisteet
1. Natalja Gordejeva EST 44,00
2. Anastsija Nikolajeva RUS 43,68
3. Vilma Lehtinen TTK FIN 41,34
4. Kristine Gaile LAT 40,00
5. Ieva Gaile LAT 39,67
6. Emma Timonen EsJT FIN 38,66
13. Elina Paavonen EsJT FIN 31,01
(19 kilpailijaa 5 maasta)

Debs A girls

pisteet
1. Silva Kirkkomäki EsJT FIN 51.83
2. Piamaria Martikainen HL FIN 50.69
3. Juulia Turkkila MTK FIN 47.73
4. Peppi Larjamo HL FIN 46.30
5. Emmi Kauppinen Tappara FIN 45.53
6. Iida Pirnes TTK FIN 43.31
7. Nea Viiri EsJT FIN 42.78
8. Niina Kinnunen EVT FIN 41.74
9. Ronja Eskola Tappara FIN 40.81
10. Seidi Rantanen EsJT FIN 40.74
(18 kilpailijaa 3 maasta)

Novice A girls

pisteet lo vo
1. Timila Shrestha HSK FIN 85.12 1 1
2. Ines Karvinen EsJT FIN 80.22 2 2
3. Leena Rissanen EVT FIN 77.88 3 5
4. Riina Varjokari HL FIN 76.37 6 3
5. Mala Shrestha HSJ FIN 74.89 8 4
6. Nea Puttonen EsJT FIN 72.92 10 6
7. Cecilia Törn TTK FIN 71.57 4 9
(17 kilpailijaa 3 maasta)

Junior A girls

pisteet lo vo
1. Annu Kostiainen TTLS FIN 91.82 2 3
2. Milla Hermansson STR FIN 89.06 6 1
3. Marianne Jokinen HSK FIN 87.88 1 5
4. Jenni Autio JTL FIN 85.67 8 2
5. Sofia Ahanen EsJT FIN 81.83 3 6
6. Linda Liukkala HSK FIN 81.49 9 4
(12 kilpailijaa 2 maasta)

Junior A boys

pisteet lo vo
1. Otto Kumpulainen JTL FIN 94.55 1 1
2. Matthias Versluis EsJT FIN 88.67 3 2
3. Filip Nordman HSK FIN 88.09 2 3
(6 kilpailijaa 1 maasta)

Tulossivut