Lisenssit, kilpailuluvat ja vakuutukset 2007-2008
14.6.2007
Uuden kauden (1.7.2007-30.6.2008) lisenssit ja kilpailuluvat ovat tulleet myyntiin. Lisenssit ja kilpailuluvat 2007-2008Suomen Taitoluisteluliiton lisenssisivuilta löytyy kaikki tarvittava tieto ja ostomahdollisuudet.
Kilpailevat (yksin- ja muodostelma)luistelijatKilpailevat luistelijat tarvitsevat
Asia kannattaa hoitaa kuntoon ennen ensimmäistä harjoitusta heinä/elokuussa, jotta vakuutusturva on olemassa. Hankitusta lisenssistä/kilpailuluvasta on (tulevia kilpailuilmoittautumisia varten) toimitettava tieto
Tieto kannattaa lähettää heti lisenssin/kilpailuluvan ottamisen yhteydessä.
Luistelukoululaiset ja muut vähän harjoittelevatAlle 15-vuotiaat luistelukoululaiset ja muut 1-2 kertaa viikossa harjoittelevat seura vakuuttaa luistelukouluvakuutuksella.
Enemmän harjoittelevat kilpailemattomatUseammin kuin kaksi kertaa viikossa luistelevat valmennusryhmäläiset eivät valitettavasti pääse luistelukouluvakuutuksen piiriin. Heidän on itse huolehdittava vakuutusturvastaan:
|