Froggie Cup 20.-21.1.2007

21.1.2007

Tiina Haimi, juniorisarjan voittaja
Tiina Haimi, juniorisarjan voittaja
Ines Karvinen, SM-noviisisarjan voittaja
Ines Karvinen, SM-noviisisarjan voittaja
Laura Lepistö, SM-juniorisarjan voittaja
Laura Lepistö, SM-juniorisarjan voittaja
Tuuli Nikoskinen, SM-juniorisarjan toinen
Tuuli Nikoskinen, SM-juniorisarjan toinen

Useita jäätaituriluistelijoita osallistui HSK:n järjestämään Froggie Cup -kilpailuun Helsingin jäähallin harjoitushallissa 20.-21.1.2007. Lauantain sarjoissa ylsi kolme jäätaituria palkintosijoille: Tiina Haimi voitti juniorisarjan Minna Kumpulaisen ollessa kolmas. Minna Järvinen oli kolmas noviisisarjassa. Sunnuntaina Ines Karvinen voitti SM-noviisisarjan, Nea Puttonen oli 3. ja Sofia Ahanen 4. SM-juniorisarjassa Laura Lepistö ja Tuuli Nikoskinen ottivat kaksoisvoiton.

Froggie Cup 20.-21.1.2007

Monta jäätaituriluistelijaa osallistuu Helsingfors Skridskoklubbin järjestämään Froggie Cup -kutsukilpailuun Helsingin jäähallin harjoitushallissa 20.-21.1.2007.

Lauantain sarjojen tulokset:

Noviisit:

1. Ninni Toivonen HSK 38,41
2. Sofia Hyytinen VLK 36,79
3. Minna Järvinen EsJt 33,84
7. Susanna Paajanti EsJt 29,90
12. Elisa Sutela EsJt 22,90
(14 kilpailijaa)

Juniorit:

1. Tiina Haimi EsJt 55,36
2. Maria Siiskonen TTLS 53,69
3. Minna Kumpulainen EsJt 52,31
4. Paula Rinta-Kanto ETK 48,21
(9 kilpailijaa)

Sunnuntain sarjojen tulokset:

Kärkisilmut:

1. Nea Viiri HL 32,43
2. Krista Pitkäniemi HL 31,66
3. Rebecca Pihlapuro Tappara 30,09
13. Heidi Laakso EsJt 21,43
(17 kilpailijaa)

Debytantit:

1. Riina Varjokari HL 44,73
2. Pauliina Martikainen HL 40,45
3. Lotta Räsänen HL 39,22
9. Katri Melander EsJt 34,71
12. Sophia Cierny EsJt 33,39
13. Justiina Niemi EsJt 33,33
15. Emma Freund EsJt 26,41
(18 kilpailijaa)

SM-noviisit:

1. Ines Karvinen EsJt 53,69
2. Daisy Nevalainen HL 50,44
3. Nea Puttonen EsJt 46,93
4. Sofia Ahanen EsJt 43,24
(11 kilpailijaa)

SM-juniorit:

1. Laura Lepistö EsJt 68,25
2. Tuuli Nikoskinen EsJt 63,00
3. Johanna Kostia ETK 61,65
4. Elina Vesamäki EsJt 60,95
5. Helena Stenbacka ETK 60,86
6. Sissi Keränen EsJt 59,74
9. Hanna Halme EsJt 55,12
(13 kilpailijaa)

Täydelliset tulokset