Yksinluistelun kilparyhmä K1

Kausi 2018-2019

 

K1 on seuran edistyneimpien yksinluistelijoiden ryhmä. Ryhmää valmentavat päävalmentaja Virpi Horttana (ryhmän vastuuvalmentaja), Kati Perokorpi, ja Nita Viiri apunaan muita kokeneita ja koulutettuja taitoluisteluvalmentajia. 

Baletti/Tanssi: Hanna Savolainen
Fysioterapia: Elina Järvinen

K1-luistelijat 2019-2020

 

LUISTELIJASARJA
2019-2020
alustavat
KANSALLISET LOPPUKILPAILUT

STLL:N RYHMÄ
2019-2020

Viveca LindforsSM-seniori2019: SM-seniorit, SM 1.
2018: SM-seniorit, SM 2.
2017: SM-seniorit, SM 3.
2016: SM-seniorit, SM 4.
2015: SM-seniorit, SM 3.
2014: SM-juniorit, SM 3.
2013: SM-noviisit, SM 2.
2012: SM-noviisit, SM 9.
2011: debytantit, kultafinaali 4.
Maajoukkue
Linnea CederSM-seniori2019: SM-seniorit, SM 5.
2018: SM-juniorit, SM 6.
2017: SM-juniorit, SM 3.
2016: SM-noviisit, SM 1.
Maajoukkue
Laura KarhunenSM-seniori2019: SM-seniorit, SM 9.
2018: SM-juniorit, SM 3.
2017: SM-juniorit, SM 4.
2016: SM-noviisit, SM 4.
2015: SM-noviisit, SM 4.
Maajoukkue
Melina BrusiSM-juniori2019: SM-juniorit, SM 6. 
Mai HelskeSM-juniori2019: SM-juniorit, SM 3.
2018: SM-noviisit, SM 3.
2015: debytantit, kultafinaali 14.
Nuorten maajoukkue
Sirkku KoskenvaaraSM-juniori2019: SM-juniorit, SM 9.
2018: SM-noviisit, SM 9.
2017: SM-noviisit, SM 7.
2016: debytantit, kultafinaali 14.
2015: debytantit, hopeafinaali 1.
2014: debytantit, kultafinaali 22.
 
Fanny LindforsSM-juniori2019: SM-juniorit, SM 1.
2018: SM-noviisit, SM 1.
2017: SM-noviisit, SM 19.
2016: debytantit, kultafinaali 3.
Nuorten maajoukkue
Olivia LiskoSM-juniori2019: SM-noviisit, SM 2.
2018: SM-noviisit, SM 2.
2017: debytantit, kultafinaali 3.
Maajoukkue
Dina PöllänenSM-juniori2019: SM-juniorit, SM 10.
2018: SM-noviisit, SM 8.
2017: debytantit, kultafinaali 5.
 
Anni SkogbergSM-juniori2019: SM-juniorit, SM 13.
2018: SM-juniorit, SM 9.
2017: SM-juniorit, SM 15.
 
Matias LindforsSM-juniori

2019: SM-noviisit, SM 1.
2018: debytantit, kultafinaali 1.

Nuorten maajoukkue

 

Lopulliset kilpailusarjat päivitetään elokuussa.