Valmentajat

2020-2021

PäävalmentajaKoulutus ja ryhmävastuutVuodestaEsJt
Virpi Horttana
 

3.tason koulutus eli huippuvalmennus yksinluistelussa / Master Pro.

2001-2003 kansainvälisen luisteluliiton (ISU) valmennusprojektissa / koulutuksessa.

Yksinluistelun K-ryhmien valmentaja.
Vastuu K1-ryhmän valmennuksesta.

Vastuu Tintit-kehitysryhmän valmennuksesta (kausi 2020-2021).

19851987

 

Yksinluistelun valmentajatKoulutus ja ryhmävastuutVuodestaEsJt
Jutta HaapamäkiYksinluistelun 1. tason valmentajakoulutus.

Yksinluistelun K-ryhmien valmentaja.
Vastuu Leppisten valmennuksesta.
Taitureiden apuvalmentaja (kausi 2020-2021).
20152015
Kati Perokorpi 

Master Pro (3. tason valmentajatutkinto).

Kansallinen valmentajatutkinto (nykyisin erityisammattivalmentajatutkinto).

Yksinluistelun K-ryhmien valmentaja.
Vastuu K2a ja K2b-ryhmien valmennuksesta.

19882012
Nita Viiri

Yksinluistelun 1. tason valmentajakoulutus.
Liikunnanohjaajan AMK-tutkinto.
Personal Trainer -koulutus.

Yksinluistelun K-ryhmien valmentaja.
Vastuu K3-ryhmän valmennuksesta.
Vastuu Taitureiden valmennuksesta (kausi 2020-2021).

Luistelukoulun vastuuvalmentaja.

  

 

 

Muodostelmaluistelun valmentajatKoulutus ja ryhmävastuutVuodestaEsJt
Marena Arkimo 

Muodostelmaluisteluvalmentaja.

Vastuu Valley Bay Synchronettes ja Valley Bay Synchrostyle-joukkueen valmennuksesta.

 2018
Anna Karjalainen 

Muodostelmaluistelun 2. tason valmentajakoulutus.

Muodostelmaluisteluvalmentaja: Valley Bay Synchronics ja Valley Bay Synchro.
Fysioterapeutti ja kuntovalmentaja.

20112018
Heidi Kunelius 

Muodostelmaluistelun 2. tason valmentajakoulutus.
Kauppatieteiden maisteri.

Vastuu Valley Bay Synchrohearts-joukkueen valmennuksesta.

20052018
Hanna Jerkku Muodostelmaluisteluvalmentaja.

Vastuu Valley Bay Synchronettes -joukkueen valmennuksesta.
 2019
Henriikka Latva 

Muodostelmaluistelun 2. tason valmentajakoulutus.

Muodostelmaluisteluvalmentaja ja tekninen spesialisti.

Vastuu Valley Bay Synchro -joukkueen valmennuksesta.
Lisäksi valmentaa Valley Bay Synchronics ja Lumineers joukkueita.

20072015
Pauliina Nuotiomaa

Muodostelmaluisteluvalmentaja.
Fysioterapeutti.

Vastuu Valley Bay Synchrospirit -joukkueen valmennuksesta.

 2016
Riikka Paasonen

Lasten ja nuorten valmentajakoulutus. Muodostelmaluisteluvalmentaja.

Vastuu Valley Bay Synchrokids-joukkueen ja Perhoset-kehitysryhmän valmennuksesta.

20072015
Jenni Rahko

Muodostelmaluistelun 2. tason valmentajakoulutus.
HSO-tradenomi.

Muodostelmaluisteluvalmentaja.
Vastuu Valley Bay Synchro ja Valley Bay Synchronics -joukkueiden valmennuksesta. 

20082016
Katariina SaarinenMuodostelmaluisteluvalmentaja

Vastuu Valley Synchroshine ja Muokkaminit-kehitysryhmän valmennuksesta. 
  
Helena Tienhaara

Muodostelmaluistelun 2. tason valmentajakoulutus.
Filosofian maisteri (puheviestintä)

Muodostelmaluisteluvalmentaja.
Vastuu Valley Bay Synchrostars -joukkueen valmennuksesta.
 

20022015

 

Muodostelmajoukkueiden valmennukseen osallistuvat myös Lumineers -joukkueen valmentajat Liisa Lakela ja Maikki Merilehto.

Kehitys- ja harrasteryhmien valmentajatRyhmävastuut / RyhmätVuodestaEsJt
Saana AaramaaKidsien, Perhosten ja Muokkaminien apuvalmentaja. 2020
Vera EklundLeppisten ja Roosien apuvalmentaja.  
Anna-Sofia FlinckTinttien, Taitureiden ja K-ryhmien apuvalmentaja.  
Sara LeppänenVastuu Pikku-Roosien ja Roosien valmennuksesta.  
Doris LouhikoskiTinttien apuvalmentaja 2019
Lilli SakselaTinttien apuvalmentajana.
Lisäksi toimii K-ryhmien ja Kidsien apuvalmentajana.
  
Anni SkogbergKehitys- ja harrasteryhmien apuvalmentaja. 2020

 

Ryhmien vastuuvalmentajien sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@espoonjaataiturit.fi.

 

Oheislajien valmentajat ja psyykkinen valmennuslaji ja ryhmävastuutVuodestaEsJt
Elina Järvinen Fysioterapia: K1, K2a, K2b ja K3 ryhmät.  
Hanna SavolainenBaletti, tanssi: K1, K2a, K2b ja K3 ryhmät.  
 Psyykkinen valmennus: osa K2 ja osa K1.  
Riina-Kaisa HuovilaBaletti: muodostelmajoukkueet.  
Jaana BlomPsyykkinen valmennus: SM-noviisi ja SM-juniori muodostelmajoukkueet.  

 

 

Virpi Horttana (yl)
päävalmentaja
K-ryhmät
K1
Tintit
Kati Perokorpi (yl)
K-ryhmät
K2a
K2b
K2b
Nita Viiri (yl)
K-ryhmät
K3
Taiturit
Luistelukoulu
Jutta Haapamäki (yl)
K-ryhmät
Leppikset
Taiturit
Lilli Saksela (yl)
K-ryhmät
Tintit
Anna-Sofia Flinck (yl)
K-ryhmät
YL-Kehitysryhmät
Marena Arkimo (ml)
Valley Bay Synchrostyle
Hanna Jerkku (ml)
Valley Bay Synchrokids
Anna Karjalainen (ml)
Valley Bay Synchronics
Valley Bay Synchrostars
Henriikka Latva (ml)
Valley Bay Synchro
Lumineers
Riikka Paasonen (ml)
Valley Bay Synchronettes
Valley Bay Synchrokids
Jenni Rahko (ml)
Valley Bay Synchro
Valley Bay Synchronics
Katariina Saarinen (ml)
Valley Bay Synchroshine
Muokkaminit
Sara Leppänen
Roosat
Pikku-Roosat