Valmentajat

2019-2020

PäävalmentajaKoulutus ja ryhmävastuutVuodestaEsJt
Virpi Horttana
 

3.tason koulutus eli huippuvalmennus yksinluistelussa / Master Pro.

2001-2003 kansainvälisen luisteluliiton (ISU) valmennusprojektissa / koulutuksessa.

Yksinluistelun K-ryhmien valmentaja.
Vastuu K1-ryhmän valmennuksesta.

Vastuu Taitureiden (2019-2020) valmennuksesta.

19851987

 

Yksinluistelun valmentajatKoulutus ja ryhmävastuutVuodestaEsJt
Jutta HaapamäkiYksinluistelun 1. tason valmentajakoulutus.

Yksinluistelun K-ryhmien valmentaja.
Vastuu Leppisten valmennuksesta.
Tinttien apuvalmentaja.
20152015
Kati Perokorpi 

Master Pro (3. tason valmentajatutkinto).

Kansallinen valmentajatutkinto (nykyisin erityisammattivalmentajatutkinto).

Yksinluistelun K-ryhmien valmentaja.
Vastuu K2a ja K2b-ryhmien valmennuksesta.

19882012
Seidi Rantanen

Yksinluistelun K-ryhmien valmentaja.
Kanditaatin tutkinto (valmennus ja urheilumarkkinointi) Ruotsissa.

20152019
Nita Viiri (YL)

Yksinluistelun 1. tason valmentajakoulutus.
Liikunnanohjaajan AMK-tutkinto.
Personal Trainer -koulutus.

Yksinluistelun K-ryhmien valmentaja.
Vastuu K3-ryhmän valmennuksesta.
Vastuu Tinttien (2019-2020) valmennuksesta.

Luistelukoulun vastuuvalmentaja.

  
Jaana Viiri (YL)

Yksinluistelun 2. tason valmentakoulutus.
(Työvaihdossa ulkomailla 1.10.2018 lähtien.)

20062006

 

 

Muodostelmaluistelun valmentajatKoulutus ja ryhmävastuutVuodestaEsJt
Marena Arkimo 

Muodostelmaluisteluvalmentaja.

Vastuu Valley Bay Synchrostyle-joukkueen valmennuksesta.

 2018
Eveliina Elg 

Muodostelmaluisteluvalmentaja.

Vastuu Valley Bay Synchrospirit -joukkueen valmennuksesta.

 2019
Anna Karjalainen 

Muodostelmaluistelun 2. tason valmentajakoulutus.

Muodostelmaluisteluvalmentaja: Valley Bay Synchronics ja Valley Bay Synchro.
Fysioterapeutti ja kuntovalmentaja.

20112018
Heidi Kunelius 

Muodostelmaluistelun 2. tason valmentajakoulutus.
Kauppatieteiden maisteri.

Vastuu Valley Bay Synchrohearts-joukkueen valmennuksesta.

20052018
Hanna Jerkku Muodostelmaluisteluvalmentaja.

Vastuu Valley Bay Synchrokids -joukkueen valmennuksesta.
 2019
Henriikka Latva 

Muodostelmaluistelun 2. tason valmentajakoulutus.

Muodostelmaluisteluvalmentaja ja tekninen spesialisti.

Vastuu Valley Bay Synchro -joukkueen valmennuksesta.
Lisäksi valmentaa Valley Bay Synchronics ja Lumineers joukkueita.

20072015
Johanna Lehto

Muodostelmaluistelun 1. tason valmentajakoulutus.

Vastuu Valley Bay Synchroshine -joukkueen valmennuksesta.

 2018
Pauliina Nuotiomaa

Muodostelmaluisteluvalmentaja.
Fysioterapeutti.

Vastuu Valley Bay Synchrospirit -joukkueen valmennuksesta.

 2016
Riikka Paasonen

Lasten ja nuorten valmentajakoulutus. Muodostelmaluisteluvalmentaja.

Vastuu Valley Bay Synchronettes -joukkueen valmennuksesta.

20072015
Jenni Rahko

Muodostelmaluistelun 2. tason valmentajakoulutus.
HSO-tradenomi.

Muodostelmaluisteluvalmentaja.
Vastuu Valley Bay Synchro ja Valley Bay Synchronics -joukkueiden valmennuksesta. 

20082016
Helena Tienhaara

Muodostelmaluistelun 2. tason valmentajakoulutus.
Filosofian maisteri (puheviestintä)

Muodostelmaluisteluvalmentaja.
Vastuu Valley Bay Synchrostars -joukkueen valmennuksesta.
 

20022015

 

Muodostelmajoukkueiden valmennukseen osallistuvat myös Lumineers -joukkueen valmentajat Liisa Lakela ja Maikki Merilehto.

Kehitys- ja harrasteryhmien valmentajatRyhmävastuutVuodestaEsJt
Sara LeppänenVastuu Pikku-Roosien ja Roosien valmennuksesta.  
Katariina SaarinenVastuu Muokkaminien valmennuksesta.  
Lilli SakselaTaitureiden apuvalmentajana.
Lisäksi toimii K-ryhmien ja Kidsien apuvalmentajana.
  
Paula SavolainenVastuu Perhosten valmennuksesta.  

 

Ryhmien vastuuvalmentajien sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@espoonjaataiturit.fi.

 

Oheislajien valmentajat ja psyykkinen valmennuslaji ja ryhmävastuutVuodestaEsJt
Elina Järvinen Fysioterapia: K1, K2a, K2b ja K3 ryhmät.  
Hanna SavolainenBaletti, tanssi: K1, K2a, K2b ja K3 ryhmät.  
Tatja HolmPsyykkinen valmennus: osa K2 ja osa K1.  
Riina-Kaisa HuovilaBaletti: muodostelmajoukkueet.  
Satu KaskiPsyykkinen valmennus: SM-noviisi ja SM-juniori muodostelmajoukkueet.  

 

 

Virpi Horttana (yl)
päävalmentaja
K-ryhmät
Taiturit
Nita Viiri (yl)
K-ryhmät
Tintit
Luistelukoulu
Jutta Haapamäki (yl)
K-ryhmät
Leppikset
Tintit
Lilli Saksela (yl)
K-ryhmät
Taiturit
Anna-Sofia Flinck (yl)
K-ryhmät
Marena Arkimo (ml)
Valley Bay Synchrostyle
Anna Karjalainen (ml)
Valley Bay Synchrostars
Henriikka Latva (ml)
Valley Bay Synchro
Lumineers
Johanna Lehto (ml)
Valley Bay Synchroshine
Muokkaminit
Mariia Maaranen (ml)
Valley Bay Synchrostyle
Riikka Paasonen (ml)
Valley Bay Synchrokids
Valley Bay Synchronettes
Jenni Rahko (ml)
Valley Bay Synchro
Valley Bay Synchronics
Sara Leppänen
Roosat
Pikku-Roosat