Kilpailut 2017-2018

Syksyn 2017 kilpailut

AikaYL/MLKilpailuPaikka,
järjestäjä
Sarja
(kilpailijoita)
AJTulokset
6.-9.9.2017YLISU Junior GP Riga CupRiga, LatviaJunior LadiesISU10. Viveca Lindfors (sp46,47/fs90,47/136,94)
15.-16.9.2017
(Kati)
YLKoovee Cup 2017Tampere, KooveeSM-noviisit 
2002-2003, (21)
ISU

4. Dina Pöllänen (sp30,19/fs51,84/82,03)
11. Sirkku Koskenvaara (sp30,28/45,98/76,26)

    SM-noviisit
2004 ja myöh. (23)
ISU1. Fanny Lindfors (sp31,23/fs62,96/94,19)
2. Sera Kuronen (sp35,18/fs57,48/92,66)
6. Edvina Langhoff (sp28,93/fs52,55/81,48)
11. Ria Päivölä (sp28,14/50,57/78,71)
20.-24.9.2017
(Kati)
YLISU Junior GP Minsk Arena Cup 2017Minsk,
Valko-Venäjä
Junior LadiesISU15. Linnea Ceder (sp43,81/fs75,73/119,54)
22.-24.9.2017
(Jaana)
YLAktia Trophy 2017 (IC)
 
Vantaa, EVTSM-noviisit (36)ISU3. Sirkku Koskenvaara (sp 29,42/fs47,70/77,12)
11. Dina Pöllänen (sp22,92/fs/46,91/69,83)
15. Edvina Langhoff (sp24,49/fs43,74/68,23)
16. Ria Päivölä (sp23,14/fs44,70/67,84)
    Debytantit, pojat (3)ISU1. Matias Lindfors (48,54)
    Debytantit 2004-2005 (34)ISU9. Minja Peltonen (43,02)
11. Unna Putaala (42,27)
19. Milja Norrena (38,09)
    

Debytantit
2006-2007 (18)

ISU1. Yulia Fedorova (46,51)
2. Eevi Kankaanranta (44,15)
18. Oona Veijola (31,55)
    B silmut (25)***16. Mirella Peltonen
    Minit (26)***5. Sara Höijer
17. Lily Lummi
23.-24.9.2017
(Vippe)
YLTikkurila TrophyVantaa, TKKSM-seniorit LO (5)ISU5. Alexandra Sandström (33,61)
    SM-juniorit (20)ISU1. Laura Karhunen (sp36,76/fs72,83/109,59)
7. Anni Skogberg (sp36,18/fs59,65/95,83)
13. Jenny Leppänen (sp32,71/fs55,84/88,55)
20. Gabriella Sandström (sp28,36/fs51,96/80,32)
    Minit (18)***4. Minea Turunen
8. Eva Lamppu
27.-29.9.2017
(Vippe)
YLNebelhorn TrophyOberstdorf,
Saksa
Senior Ladies (33)ISU6. Viveca Lindfors (sp53,75/fs100,35/154,10)
29.9.-1.10.2017
(Kati)
YLHelsinki TrophyPirkkola, HLSM-juniorit (21)ISU13. Jenny Leppänen (sp31,33/fs58,76/90,09)
18. Gabriella Sadström (sp29,49/fs49,69/79,18)
    SM-noviisit (34)ISU3. Sera Kuronen (sp27,08/fs49,84/76,92)
7. Fanny Lindfors (sp26,87/fs46,63/73,50)
    Debytantit (39)ISU8. Minja Peltonen (43,83)
37. Oona Veijola (27,96)
    Debytantit, pojat (3)ISU1. Matias Lindfors (50,15)
    A silmut (33)ISU30. Sofia Väisänen
    A silmut, pojat (3)ISU2. Luka Cankar
    B silmut (1.7.2007 ja nuor.) (22)***16. Mirella Peltonen
    Minit 2008 (27)***4. Sara Höijer
29.9.-1.10.2017YLHTL Cup A silmut (23)ISU4. Jenni Hirvonen (33,48)
20. Erika Nurmi (23,71)
22. Anni Holopainen (22,35)
6.-8.10.2017YLFinlandia TrophyMetroAreena,
Espoo
LadiesISUViveca Lindfors (sp)
 
14.10.2017MLPreseasonPirkkolaSM-juniorit Valley Bay Synchro
    SM-noviisit Valley Bay Synchronics
14.-15.10.2017
(Vippe)
YLSM-seniorit ja SM-juniorit, 1. vkKouvola, KKJTSM-juniorit (27)ISU3. Linnea Ceder (lo39,55/vo76,60/116,15)
4. Laura Karhunen (lo44,87/vo67,58/112,45)
11. Lilli Saksela (lo31,61/vo64,46/96,07)
12. Anni Skogberg (lo38,63/vo55,95/94,58)
19. Jenny Leppänen (lo33,65/vo52,17/85,82)
21.-22.10.2017
(Kati)
YLKans.junioreiden 1. vkKerava, KeLSKans.juniorit (29)ISU7. Gabriella Sandström (lo31,37/vo55,14/86,51)
28.-29.10.2017
(Kati)
YLSM-noviisien 1.vkEspoo, EsJtSM-noviisit
(lo46/vo28)
ISU1. Fanny Lindfors (lo37,17/vo66,84/104,01)
5. Sera Kuronen (lo30,22/ vo53,87 /84,09)
7. Dina Pöllänen (lo30,76/vo52,76/83,52)
14. Ria Päivölä (lo29,45/vo50,01/ 79,46)
17. Sirkku Koskenvaara (lo29,65/ vo47,79/77,44)
18. Edvina Langhoff (lo26,99 /vo50,01/77,44)
29.10.2017YLB-silmujen 1. vkKauniainen, KaTaB-silmut (22)***12. Mirella Peltonen
2.-5.11.2017
(Kati)
YLTirnavia Riedell Ice CupTrnava, 
Slovakia
Junior Ladies (19)ISU2. Linnea Ceder (sp44,27 /fs74,65 /118,92)
5. Laura Karhunen (sp44,24/fs66,56 /110,80)
6. Anni Skogberg (sp37,83 /fs67,16 /104,99)
3.-5.11.2017
(Jaana, Vippe)
YLPromo Cup 2017Salo, SalPaDebytantit, tytöt 2004-2005 (21)ISU5. Minja Peltonen (42,16)
13. Milja Norrena (34,77)
    

Debytantit,
tytöt 2006-2007 (13)

ISU1. Yulia Fedorova (48,44)
11. Eevi Kankaanranta (34,65)
12. Oona Veijola (33,81)
    Minit 2008***3. Sara Höijer
4. Minea Turunen 
    Minit 2009 ja nuor. (17)***11. Minja Kostermaa
12. Peppi Heikkinen
17. Amanda Teerimäki
4.-5.11.2017MLSM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit, 1. vkGatorade Center, Turku, KaariSM-juniorit (11)ISU5. Valley Bay Synchro (lo49,62/vo81,23/130,85)
    SM-noviisit (9)ISU3. Valley Bay Synchronics (43,55)
12.11.2017YL+MLYL Debyntanttien ja ML Minorit 1. vkTampere, TapTLDebytantit, pojat (5)ISU1. Matias Lindfors (47,26)
    Debytantit, tytöt (32)ISU4. Yulia Fedorova (46,76)
5. Eevi Kankaanranta (45,94)
7. Minja Peltonen (42,80)
18. Milja Norrena (38,48)
20. Oona Veijola (36,88)
    Minorit (7)MUPI5. Valley Bay Synchronettes
16.11.2017
(Jaana)
YLMinien 1. vkEspoonlahti, ETKMinit 2008 (11)***1. Sara Höijer
5. Lily Lummi
6. Minea Turunen
8. Eva Lamppu
    Minit 2009 ja nuor. (13)***8. Peppi Heikkinen
10. Minja Kostermaa
12. Vilina Tolonen
18.-19.11.2017YLSM-seniorit ja SM-juniorit, 2 vkPorvoo, PTLSM-seniorit (9)ISUViveca Lindfors (sp53,90/fs97,45/152,35)
    SM-juniorit (27)ISU

4. Linnea Ceder (sp35,59/fs76,74/112,33)
5. Laura Karhunen (sp45,15/fs67,17/112,32)
6. Lilli Saksela (sp40,48/fs65,20/105,68)
11. Anni Skogberg (sp34,90/fs61,88/96,76)
21. Alexandra Sadström (sp27,78/fs56,11/83,89)
23. Jenny Leppänen (sp29,30/fs53,67/82,97)

19.11.2017MLHyvän mielen kutsukilpailuEspoonlahti, EsJtAikuiset (3)MUPI3. Valley Bay Synchrospirit
    Kans. juniorit (2)MUPI2. Valley Bay Synchostyle
    Kans. noviisit (3)MUPI1. Valley Bay Synchroshine
    Minorit (3)MUPI2. Valley Bay Synchronettes
    Tulokkaat (3)MUPI1. Valley Bay Synchrokids
21.-26.11.2017YLTallinn Trophy 2017Tallinna, ViroSenior Ladies (32)ISU10. Viveca Lindfors (sp59,03/fs149,78)
    Junior Ladies (27)ISU6. Laura Karhunen (sp54,18/fs77,74/131,92)
13. Linnea Ceder (sp40,53/fs74,51//115,04)
25./26.11.2017MLKansall. sarjat 1. kilp. (sen, jun, aik), lohko 2Lahti, LTLAikuiset (11)MUPI10. Valley Bay Synchrospirit
    Seniorit (5)ISU1. Valley Bay Synchrostars (50,73)
    Juniorit (9)ISU9. Valley Bay Synchrostyle (29,97)
25.-26.11.2017YLSkate EspooEsJt+ETKSM-juniorit (11)ISU1. Laura Karhunen (sp 41,17/fs61,21 /102,38)
3. Linnea Ceder (sp 38,38/fs60,22 /98,60)
4. Anni Skogberg (sp34,44/fs61,73/96,17)
6. Alexandra Sandström (sp35,25/fs58,52 93,77)
8. Lilli Saksela (sp36,90/fs51,83 /88,73)
11. Jenny Leppänen (sp24,47/fs47,38/71,85)
    Kans.juniorit (15)ISU12. Gabriella Sandström (78,67)
    SM-noviisit (20)ISU1. Sirkku Koskenvaara (sp32,20/fs56,40/88,60)
2. Dina Pöllänen (sp28,73/fs57,89/86,62)
11. Sera Kuronen (sp28,58/fs50,04/78,62)
12. Edvina Langhoff (sp26,31/fs51,88/78,19)
13. Ria Päivölä (sp26,68/fs51,07/77,75)
    Debytantit, tytöt (15)ISU2. Yulia Fedorova (47,64)
4. Eevi Kankaanranta (43,57)
5. Minja Peltonen (42,95)
12. Milja Norrena (39,04)
    Debytantit, pojat (1)ISU1. Matias Lindfors (44,18)
    A-silmut (20)ISU5. Kiia Kurkinen (32,25)
8. Jenni Hirvonen (31,07)
10. Erika Nurmi (29,82)
11. Sofia Väisänen (29,45)
13. Kiia Aittomäki (28,50)
20. Anni Holopainen (20,63)
    A silmut, pojat (3)ISU2. Luka Cankar (24,59)
    B-silmut (19)ISU10. Mirella Peltonen (22,01)
    Minit 2008 (13)***1. Sara Höijer
3. Minea Turunen
4. Eva Lamppu
6. Lily Lummi
    Minit 2009 ja nuor. (17)***6. Vilina Tolonen
7. Peppi Heikkinen
8. Minja Kostermaa
13. Amanda Teerimäki
29.11.2017YLKutsukilpailuMyllypuro/HSKB-silmut (7)***1. Mirella Peltonen
    Minit 2008 (5)***1. Lily Lummi
2. Eva Lamppu
    Minit 2009 ja nuor. (11)***

3. Peppi Heikkinen
4. Minja Kostermaa
5. Vilina Tolonen
11. Amanda Teerimäki

2.-3.12.2017MLML: Tulokkaat ja Noviisit 1. vk, Kans. Noviisit (7)MUPI5. Valley Bay Synchroshine
    Tulokkaat (9)MUPI6. Valley Bay Synchrokids
5.12.2017YLA-silmujen 1. vkHTKA-silmut, pojat (3)ISU2. Luka Cankar (27,49)
    A-silmut, tytöt 2006 (13)ISU4 .Kiia Aittomäki (31,00)
    A-silmut, tytöt 2007 ja nuor. (15)ISU

1. Kiia Kurkinen (35,28)
5. Sofia Väisänen (29,70)
7. Jenni Hirvonen (29,00)
8. Erika Nurmi (27,68)
14. Anni Holopainen (22,96)

9.-10.12.2017MLSM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit, 2. vk Jyväskylä, JyTLSSM-juniorit (11)ISU5. Valley Bay Synchro (sp46,70/fs83,83/130,53)
    SM-noviisit (9)ISU2. Valley Bay Synchronics (47,63)
16.-17.12.2017YLSM 2018: seniorit ja junioritTrio Areena, HLSM-seniorit, naiset (10)ISU2. Viveca Lindfors (sp59,89/fs100,00/159,89)
    SM-juniorit, tytöt (20)ISU3. Laura Karhunen (sp48,08/fs78,65/126,73)
6. Linnea Ceder (sp48,93/fs66,56/115,49)
9. Anni Skogberg (sp38,28/fs74,69/112,97)
10. Lilli Saksela (sp42,72/fs66,00/108,72)
18.12.2017MLSM-noviisien 1+1Pirkkola/HSKSM-noviisit osallistui:
Valley Bay Synchronics

 

Kevään 2018 kilpailut

AikaYL/MLKilpailuPaikka,
järjestäjä
Sarja
(kilpailijoita)
JäätaituritAJTulokset
4.-7.1.2018MLCup of BerlinBerliini, SaksaJunior (8) ISU3. Valley Bay Synchro (sp49,13/fs87,13/136,26)
5.-7.1.2018YLIC, SM-seniorit, SM-juniorit
Crystal Cup 2018
Mikkeli, MLSM-juniorit (15) ISU6. Lilli Saksela (sp35,53/fs60,73/96,26)
11. Alexandra Sandström (sp29,38/fs54,75/84,13)
14. Jenny Leppänen (sp34,73/43,45/78,18)
5.-7.1.2018YLIC, debytantit
Froggie Cup 2018
Helsinki, HSKSM-noviisit (17) ISU1. Fanny Lindfors (sp30,26/fs54,94/85,20)
2. Dina Pöllänen (sp30,85/fs53,79/84,64)
3. Sirkku Koskenvaara (sp28,94/fs52,25/81,19)
7. Ria Päivölä (sp26,59/fs47,59/74,18)
8. Sera Kuronen (sp25,67/fs46,93/72,60)
11. Edvina Langhoff (sp25,04/fs42,49/67,53)
    Debytantit, pojat (6) ISU1. Matias Lindfors (48,33)
    Debytantit, tytöt 1.7.2004-30.6.2005 (30) ISU9. Milja Norrena (39,96)
13. Unna Putaala (38,43)
    Debytantit, tytöt
1.7.2005-31.12.2007 (32)
 ISU5. Yulia Fedorova (45,85)
8. Eevi Kankaanranta (44,50)
10. Minja Peltonen (43,66)
    A-silmut (25) ISU2. Kiia Kurkinen (34,60)
5. Jenni Hirvonen (32,71)
    B-silmut (20) ***7. Mirella Peltonen
    Minit (24) ***1. Sara Höijer
2. Minea Turunen
14. Lily Lummi
6.1.2018MLLoppi-IceTurku, VG-62SM-noviisit (5) ISU2. Valley Bay Synchronics (49,13)
    Kans. noviisit (7) MUPI6. Valley Bay Synchroshine
    Minorit (7) ISU4. Valley Bay Synchronettes (25,21)
    Tulokkaat (13) MUPI2. Valley Bay Synchrokids
11.1.2018YLA-silmujen alueellinen kilpailuEspoo, ETKA-silmut (28) ISU3. Sofia Väisänen (34,14)
4. Kiia Kurkinen (33,29)
6. Kiia Aittomäki (32,76)
15. Jenni Hirvonen (27,34)
26. Erika Nurmi (23,25)
28. Anni Holopainen (20,27)
    A-silmut, pojat (3) ISU1. Luka Cankar (29,32)
13.1.2018MLMuodostelmaluistelun
aluemestaruuskilpailu
MetroAreena, EsJtSM-juniorit sp (6) ISU3. Valley Bay Synchro (sp47,27)
    SM-noviisit (7) ISU4. Valley Bay Synchronics (47,82)
    Minorit (7) MUPI7. Valley Bay Synchronettes
    Tulokkaat (9) MUPI6. Valley Bay Synchrokids
    Aikuiset (6) MUPI6. Valley Bay Synchrospirit
    Kans. seniorit ISU3. Valley Bay Synchrostars (43,75)
    Kans. juniorit (5) ISU4. Valley Bay Synchrostyle (31,47)
    Kans. noviisit (1) MUPI1. Valley Bay Synchroshine
13.-14.1.2018YLSM-noviisit, 2. vkLahti, LTLSM-noviisit
(sp46, fs28)
 ISU1. Fanny Lindfors (sp31,76/fs68,72/100,48)
3. Dina Pöllänen (sp35,48/fs59,92/95,40)
5. Sirkku Koskenvaara (sp34,11,fs54,88/88,99)
9. Sera Kuronen (sp29,83/fs54,25/84,08)
14. Ria Päivölä (sp28,64/51,18/79,82)
Edvina Langhoff (sp27,18 sija 29)
16.1.2018YLB-silmujen 2. vkHTKB-silmut (20) ***7. Mirella Peltonen
17.-21.1.2018YLISU European Figure Skating Championships 2018Moskova, VenäjäLadies (sp39, fs24) ISU14. Viveca Lindfors (sp51,62/fs96,27/147,89)
20.1.2018MLKans.sarjojen 2. vk, lohko 2Lappeenranta, SaiMLAikuiset (12) MUPI8. Valley Bay Synchrospirit
    Seniorit (5) ISU6. Valley Bay Synchrostars (48,09)
    Juniorit (9) ISU6. Valley Bay Synchrostyle (31,59)
20.-21.1.2018YLHyvinkää Trophy18Hyvinkää, HyTLA-silmut (18) ISU3. Kiia Aittomäki (32,94)
    Minit 2008 (18) ***5. Eva Lamppu
    Minit 2009 ja nuor. (15) ***6. Peppi Heikkinen
9. Vilina Tolonen
25.-28.1.2018MLMozart CupSalzburg, ItävaltaAdvanced novice (7) ISU2. Valley Bay Synchronics (47,97)
27.-28.1.2018YLKans. junioreiden 2. vk, lohko IIIOulu, OLKKans. juniorit (23) ISU6. Gabriella Sandström (sp32,31/fs49,64/81,95)
27.1.2018MLMuodostelmaluistelukilpailuKlaukkala, NTLAikuiset (2) MUPI1. Valley Bay Synchrospirit
    Noviisit (7) MUPI4. Valley Bay Synchroshine
3.2.2018MLTiksi IceClub 2018Tikkurila, TTKAikuiset (6) MUPI5. Valley Bay Synchrospirit
    SM-juniorit (3) ISU1. Valley Bay Synchro (47,80)
    SM-noviisit (6) ISU3. Valley Bay Synchronics (48,05)
3.2.2018MLKutsukilpailuHLMinorit (4) MUPI4. Valley Bay Synchronettes
    Tulokkaat (5) MUPI2. Valley Bay Synchrokids
    Kans. noviisit (5) MUPI3. Valley Bay Synchroshine
1.-4.2.2018YLPM-kilpailut,
The Nordics
Rovaniemi, STLLLadies (15) ISU1. Vivace Lindfors (sp58,42/fs108,21/166,63)
    Junior Ladies (20) ISU3. Laura Karhunen (sp42,48/fs86,18/128,66)
8.-11.2.2018
(Kati)
YLDragon TrophyLjubljana, SloveniaLadies (12) ISU2. Viveca Lindfors (sp60,79/fs99,68/160,47)
    Junior Ladies (24) ISU14. Alexandra Sandström (sp38,05/fs59,33/97,38)
20. Anni Skogberg (sp32,85/fs57,51/90,36)
    Advance Novice Girls (32) ISU2. Fanny Lindfors (sp33,71/fs54,93/88,64)
8.-11.2.2018
(Kati)
YLTivoli Cup 2018Ljubljana, SloveniaNovice B girls (12) ISU2. Edvina Langhoff (34,63)
10.2.2018MLKutsukilpailuKirkkonummi, KTKKans. juniorit (3) MUPI3. Valley Bay Synchrostyle
    Kans. noviisit (2) MUPI2. Valley Bay Synchroshine
    Tulokkaat (3) MUPI1. Valley Bay Synchrokids
su 11.2.2018ML+YLML: Minorit,
YL: debytantit,
2.vk, lohko III
Helsinki, HSKDebytantit, tytöt (37)

 

ISU4. Yulia Fedorova (49,43)
10. Eevi Kankaanranta (45,47)
12. Unna Putaala (45,24)
17. Minja Peltonen (41,85)
32. Milja Norrena (34,92)
    Debytantit, pojat (6) ISU1. Matias Lindfors (47,33)
    Minorit (7) ISU4. Valley Bay Synchronettes (28,08)
11.2.2018YLMinit 2. vkKauniainen, KaTaMinit 2008 **1. Lily Lummi
2. Sara Höijer
5. Minea Turunen
7. Eva Lamppu
    Minit 2009 ja nuor. (15) **2. Vilina Tolonen
11. Peppi Heikkinen
12. Amanda Teerimäki
17.2.2018
(Kati)
YLKutsukilpailuTampere, KooVeeSM-noviisit (14) ISU4. Sera Kuronen (fs54,34)
7. Ria Päivölä (fs51,80)
12. Edvina Langhoff (45,28)
    A-silmut (16) ISU3. Kiia Aittomäki (32,57)
5. Jenni Hirvonen (32,20)
14. Sofia Väisänen (23,88)
16. Anni Holopainen (19,39)
17.2.2018MLML Tulokkaat 2. vk (lohko3)Turku, TRTTulokkaat (14) MUPI6. Valley Bay Synchrokids
20.2.2018
(Kati)
YLDebytantit, aluemestaruusHelsinki. HLDebytantit, tytötYulia Fedorova
Eevi Kankaanranta
Oona Veijola
Minja Peltonen
Unna Putaala
ISU 
    Debytantit, pojatMatias LindforsISU 
21.2.2018
(Jaana)
YLA-silmujen aluemestaruuskilpailuOulunkylä, HTKA-silmut, tytötKiia Aittomäki
Jenni Hirvonen
Anni Holopainen
Kiia Kurkinen
Erika Nurmi
Sofia Väisänen
ISU 
    A-silmut, pojatLuka CankarISU 
22-25.2.2018
(Vippe)
YLChallenge CupDen Haag, AlankomaatSenior LadiesViveca LindforsISU 
    Junior LadiesLaura Karhunen
Linnea Ceder
ISU 
23.2.2018
(Kati)
YLSM-noviisit, aluemestaruus
Mary Cohr Skate 2018
Tikkurila, TTKSM-noviisitSera Kuronen
Edvina Langhoff
Ria Päivölä
ISU 
  

SM-juniorit, aluemestaruus
Mary Cohr Skate 2018

Tikkurila, TTKSM-junioritJenny Leppänen
Alexandra Sandström
Anni Skogberg
ISU 
  B-silmujen kutsukilpailu
Mary Cohr Skate 2018
Tikkurila, TTKB-silmutMirella Peltonen?  
3.-4.3.2018MLSM2018: SM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisitHTKSM-junioritSM-paikka:
Valley Bay Synchro
  
    SM-noviisitSM-paikka:
Valley Bay Synchronics
  
5.-11.3.2018YLISU World Junior Figure Skating ChampionshipsSofia, BulgariaJunior LadiesViveca LindforsISU 
8.3.2018YLMinien aluemestaruusLeppävaara, EsJtMinit, tytöt 2008Sara Höijer
Eva Lamppu
Lily Lummi
Minea Turunen
** 
    Minit, tytöt 2009 ja nuor.Vilina Tolonen** 
10.3.2018YLA-silmujen TimanttifinaaliPorvoo, PTLA-silmut, tytötTimanttifinaalipaikka:
Kiia Kurkinen
Sofia Väisänen
Kiia Aittomäki
ISU 
    A-silmut, pojatTimanttifinaalipaikka:
Luka Cankar
ISU 
11.3.2018YLDebytanttien kultafinaaliEspoonlahti, ETKDebytantit, tytötKultafinaalipaikka:
Yulia Fedorova
Eevi Kankaanranta
ISU 
    Debytantit, pojatKultafinaalipaikka:
Matias Lindfors
ISU 
11.3.2018YLDebytanttien hopeafinaaliEspoonlahti, ETKDebytantit, tytötHopeafinaalipaikka:
Minja Peltonen
Unna Putaala
ISU 
16.-18.3.2018YLCoupe du PrintempsLuxembourgJunior LadiesLaura Karhunen?
Linnea Ceder?
Anni Skogberg?
ISU 
16.-18.3.2018YLEaster SkateRiihimäki,Junior A ladiesLilli Saksela
Alexandra Sandström
Jenny Leppänen
Gabriella Sandström
ISU 
    Novice A girlsEdvina Langhoff
Ria Päivölä
Sirkku Koskenvaara
Fanny Lindfors
Dina Pöllänen
Sera Kuronen
ISU 
    Debs AUnna Putaala
Oona Veijola
Milja Norrena
ISU 
    Springs A, boysLuka CankarISU 
    Springs A, girlsJenni Hirvonen
Erika Nurmi
Anni Holopainen
Sofia Väisänen
Kiia Aittomäki
Kiia Kurkinen
ISU 
    Cubs 2008Eva Lamppu
Lily Lummi
Minea Turunen
Sara Höijer
** 
17.-18.3.2018YLSpring CarnivalMyyrmäki, EVTA-silmutLilja ParviainenISU 
    Minit, tytötVilina Tolonen
Amanda Teerimäki
Peppi Heikkinen
** 
17.-18.3.2018MLMuodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 3. kilpailuNaantali?, VG-62    
18.3.2018YLMinien alueellinen HopeafinaaliMTKMinit, tytöt 2009 ja nuor.Peppi Heikkinen
Amanda Teerimäki
** 
24.-25.3.2018YLSM2018: SM-noviisitTampere, TapTLSM-noviisit, tytötSM-paikka:
Sirkku Koskenvaara
Sera Kuronen
Fanny Lindfors
Dina Pöllänen
ISU 
24.-25.3.2018YLSM-noviisien Hopeafinaali (VO)Tampere, TapTLSM-noviisit, tytötHopeafinaalipaikka:
Ria Päivölä
ISU