Kilpailu-uutiset 2017-2018

SM2018: SM-noviisit, ja SM-noviisien hopeafinaali


Tappara Taitoluistelu (TapTL) järjestää SM-noviisien SM2018 ja hopeafinaalin tulevana viikonloppuna 24.-25.3.2018 Tesoman jäähallissa Tampereella.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisit,
SM2018
la sp: 16.52-19.35
su fs: 11.36-14.45
Sirkku Koskenvaara
Sera Kuronen
Fanny Lindfors
Dina Pöllänen
SM-noviisit,
hopeafinaali
la fs: 13.00-16.09Ria Päivölä

 

Tulokset:
 

 SM-noviisit
(hopeafinaali, fs)
 ISU
1.Maria KäppiTapTL59,13
2.Karolina MontinTapTL57,68
3.Aada LipiäinenPTL57,22
11.Ria PäivöläEsJt50,48
 (22 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit
SM2018
  
1.Fanny LindforsEsJt104,15
2.Olivia LiskoTapTL98,03
3.Mai HelskeETK96,48
8.Dina PöllänenEsJt89,84
9.Sirkku KoskenvaaraEsJt89,60
18.Sera KuronenEsJt82,63
 (23 kilpailijaa)  

 

 

 

ISU World Figure Skating Championships 2018


Viveca Lindfors on Suomen edustaja naisten sarjassa Taitoluistelun MM-kilpailussa Italian Milanossa 19.-25.3.2018.

Kilpailun sarjat ja suomalaiset:

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
KilpailijoitaSuomalaiset
LADIESSP: ke 10:45
FS: pe 18:30
37 kilpailijaa
28 maasta
Viveca Lindfors
MENSP: to 10:05
FS: la 10:00
37 kilpailijaa
30 maasta
Valtter Virtanen
ICE DANCESD: pe 11:00
FD: la 15:20
31 paria
24 maasta
Cecilia Törn / Jussiville Partanen
PAIRSSP: ke 18:20
FS: to 18:55
28 paria
19 maasta
-

 

Linkkejä:

Viveca onnistui upeasti lyhytohjelmassaan ja on hyvissä asemissa ennen vapaaohjelmakilpailua!

 Ladies  SPFS
1.Kaetlyn OsmondCAN223,2341
2.Wakaba HiguchiJPN210,9082
3.Satoko MiyaharaJPN210,0833
4.Carolina KostnerITA208,8815
5.Alina ZagitovaRUS207,7227
6.Bradie TennelUSA199,8974
16Viveca LindforsFIN166,231316
 (37 kilpailijaa, 24 vapaaohjelmaan)    

 

Amanda ja Peppi

Minien hopeafinaali


Myllypuron Taitoluisteluklubi (MTK) järjestää Helsingin alueen Minien hopeafinaalin Vuosaaren jäähallissa sunnuntaina 18.3.2018.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Minit 2009 ja nuor.klo 13.00-13.50Peppi Heikkinen
Amanda Teerimäki

 

 Minit 2009 ja nuor. **
1.Adelia PimesETK46,5
2.Peppi HeikkinenEsJt45
3.Amanda TeerimäkiEsJt44,5
 (9 kilpailijaa)  

 

 

Spring Carnival 2018


Etelä Vantaan Taitoluistelijat (EVT) järjestää Spring Carnival -kutsukilpailun la 17.3 Myyrmäen jäähallissa Vantaalla.

SarjaAikatauluJäätaiturit
A-silmutklo 14.51-16.23Lilja Parviainen
Minit 2009 ja nuor.klo 10.22-11.18Peppi Heikkinen
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen

 

Tulokset:

 A-silmut ISU
1.Catina SpångbergETK36,16
2.Meri-Vuokko HannulaHTK35,93
3.Kerttu MäkinenETK34,03
7.Lilja ParviainenEsJt26,76
 (13 kilpailijaa)  

 

 Minit 2009 ja nuor **
1.Pinja PeltolaHTK44,33
2.Peppi HeikkinenEsJt41,33
3.Natalie TievaETK39,33
5.Vilina TolonenEsJt36,00
11.Amanda TeerimäkiEsJt32,00
 (12 kilpailijaa)  

 

 

ML kansallisten sarjojen 3. kilpailu


VG-62 Taitoluistelu järjestää muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 3. kilpailun 17.-18.3.2018 Gatorade Centerissä.

 

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Senioritsu klo 15.31-16.55Valley Bay Synchrostars
Junioritla klo 8.00-10.16Valley Bay Synchrotyle
Noviisitsu klo 8.30-11.10Valley Bay Synchroshine
Minoritsu klo 12.37-15.11Valley Bay Synchronettes
Tulokkaatla klo 14.50-20.06Valley Bay Synchrokids

 

Linkkejä:

 Kansalliset juniorit ISU
1.Team HysteriqueHSK47,51
2.Team EstreijaLTL43,15
3.AltiusPTL42,63
14.Valley Bay SynchrostyleEsJt28,81
 (16 joukkuetta)  

 

Tulokasjoukkueet oli jaettu kolmeen eri ryhmään, joissa kussakin käytiin oma kilpailunsa.

 Tulokkaat, ryhmä 3 MUPI
1.SunbeamsETK82,00
2.Little StepsEVT81,80
3.IceBladesTapTL71,80
4.Little EdgesKaari68,00
5.Valley Bay SynchrokidsEsJt66,00
6.Sparkling StarsRoiTa56,60
 (13 joukkuetta)  

 

 Kans. noviisit MUPI
1.Cool StepsEVT85,40
2.Chicas del AmorRJT81,00
3.RockingBladesTapTL79,60
12.Valley Bay SynchroshineEsJt63,80
 (19 joukkuetta)  

 

 Minorit ISU
1.SunlightsHL38,60
2.Team SympatiqueHSK36,49
3.RainbowsETK35,80
10.Valley Bay SynchronettesEsJt28,18
 (19 kilpailijaa)  

 

 Kansalliset seniorit ISU
1.Team PaniqueHSK51,95
2.Ex-StepsEVT48,41
3.Valley Bay SynchrostarsEsJt47,79
 (10 joukkuetta)  

 

 Kansalliset noviisit MUPI
1.Cool StepsEVT85,40
2.Chicas del AmorRJT81,00
3.RockingBladesTapTL79,60
12.Valley Bay SynchroshineEsJt63,80
 (19 joukkuetta)  

 

 

 

 

Minit 2008: Sara ja Eva

Easter Skate 2018


Riihimäen Taitoluistelijat (RTL) järjestää yksinluistelijoille Easter Skate 2018 -kilpailun Riihimäen jäähallissa 16.-18.3.2018. 

SarjaAikatauluJäätaiturit
Junior A ladiesla sp klo 9.00-9.50
su fs klo 12.15-13.16
Jenny Leppänen
Lilli Saksela
Alexandra Sandström
Gabriella Sandström
Novice A girlsla sp klo 13.00-14.37
su fs klo 14.15-16.43
Sirkku Koskenvaara
Sera Kuronen
Edvina Langhoff
Fanny Lindfors
Ria Päivölä
Debutants Ape klo 17.50-20.49Milja Norrena
Unna Putaala
Oona Veijola
Spring A boyspe klo 14.00-14.13Luka Cankar (per.)
Spring A girlspe klo 14.00-17.26Kiia Aittomäki
Jenni Hirvonen
Anni Holopainen
Kiia Kurkinen
Erika Nurmi
Sofia Väisänen
Cubs 2008la klo 9.38-12.06Sara Höijer
Eva Lamppu
Lily Lummi
Minea Turunen

 

Tulokset

 Springs A, Girls  ISU
1.Petra LahtiLTLFIN37,51
2.Kiia KurkinenEsJtFIN36,97
3.Nella JokinenHTKFIN34,33
4.Helmi MannilaLeTALFIN34,27
5.Jenni HirvonenEsJtFIN33,60
11.Erika NurmiEsJtFIN31,11
14.Kiia AittomäkiEsJtFIN29,45
15.Sofia VäisänenEsJtFIN29,17
26.Anni HolopainenEsJtFIN24,98
 (32 kilpailijaa)   

 

 Debs A Girls  ISU
1.Emilia ErkoRauTLFIN49,95
2.Unna PutaalaEsJtFIN48,61
3.Siiri HeikkiläRauTLFIN48,45
17.Milja NorrenaEsJtFIN38,54
21.Oona VeijolaEsJtFIN35,95
 (24 kilpailijaa)   

 

 Cubs Girls born 2008 **
1.Vuokko TurunenKKJT46,33
2.Sara HöjerEsJt46,00
3.Josefiina PuiroHTK44,67
4.Minea TurunenEsJt44,33
5.Lily LummiEsJt38,33
6.Eva LamppuEsJt38,00
 (31 kilpailijaa)  

 

 Junior A Ladies   SPFS
1.Alexandra SandströmEsJtFIN108,9111
2.Jenny LeppänenEsJtFIN90,5832
3.Eevi Lehtinen FIN90,4124
4.Lilli SakselaEsJtFIN89,3843
5.Lotta Holma FIN73,8556
6.Gabriella SandsrömEsJtFIN71,5065

 

 Novice A Girls   SPFS
1.Fanny LindforsEsJtFIN112.9911
2.My Stolt FIN93,2224
3.Sirkku KoskenvaaraEsJtFIN91,3833
4.Sera KuronenEsJtFIN88,5952
8.Ria PäivöläEsJtFIN79,5887
9.Edvina LanghoffEsJtFIN76,78911
 (15 kilpailijaa)     

 

 

Linnea kolmas hienoin pistein!

Coupe du Printemps


Kansainvälinen taitoluistelukilpailu Coupe du Printemps järjestetään Luxemburgissa 16.-18.3.2018.

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
Jäätaiturit
Junior Ladiespe sp klo 13.20-17.15
la fs klo 13.30-18.00
Linnea Ceder
Laura Karhunen
Anni Skogberg


Tulossivut

 Junior Ladies  SPFS
1.Olga MikutinaAUT155,3311
2.Alessia TornaghiITA136,1224
3.Linnea CederFIN135,6742
4.Lara Naki GutmannITA132,4463
5.Anna MemolaITA124,9285
6.Enja RuokonenFIN46,2056
10.Laura KarhunenFIN111,42316
17.Anni Skogberg FIN96,761222
 (29 kilpailijaa)    

 

 

Minja ja Unna
Matias

Debytanttien kulta- ja hopeafinaali


Espoon Taitoluisteluklubi (ETK) järjestää Debytanttien kulta- ja hopeafinaalit Espoonlahden jäähallissa sunnuntaina 11.3.2018.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Debytantit, tytöt
(kultafinaali)
su klo 13.50-16.47Yulia Fedorova
Eevi Kankaanranta
Debytantit, pojat
(kultafinaali)
su klo 12.38-13.22Matias Lindfors
Debytantit, tytöt
(hopeafinaali)
su klo 9.00-11.57Minja Peltonen
Unna Putaala

 

 Debytantit, tytöt
(Hopeafinaali)
 ISU
1.Unna PutaalaEsJt48,55
2.Elli HelskeETK46,44
3.Minja PeltonenEsJt46,00
 (23 kilpailijaa)  

 

 Debytantit, pojat
(Kultafinaali)
 ISU
1.Matias LindforsEsJt56,07
2.Jari KrestyannikovTapTL43,91
3.Pietari AnttilaJTL42,81
 (6 kilpailijaa)  

 

 Debytantit, tytöt
(Kultafinaali)
 ISU
1.Peppi ValleniusTapTL54,98
2.Nea PoikkeusHTK53,54
3.Minea KarpTapTL52,33
6.Yulia FedorovaEsJt50,75
13.Eevi KankaanrantaEsJt47,90
 (24 kilpailijaa)  

 

 

A-silmujen timanttifinaali


Porvoon Taitoluistelijat (PTL) järjestää A-silmujen timanttifinaalin Porvoon jäähallissa lauantaina 10.3.2018.

SarjaAikataulu
(alustava)
Jäätaiturit
A-silmut, tytötla klo 8.00-13.00Kiia Aittomäki
Kiia Kurkinen
Sofia Väisänen
A-silmut, pojatla klo 8.00-13.00Luka Cankar (per.)

 

Tulossivut

 

 A-silmut, tytöt ISU
1.Petra LahtiLTL38,70
2.Kiia KurkinenEsJt36,59
3.Meri-Vuokko HannulaHTK36,47
9.Kiia AittomäkiEsJt33,00
21.Sofia VäisänenEsJt28,97
 (27 kilpailijaa)  

 

 

Minit 2009 ja nuoremmat
Minit 2008
Minea ja Sara

Minien aluemestaruus 8.3.2018


Järjestämme Minien aluemestaruus -kilpailut Warrior Areenalla Leppävaarassa torstaina 8.3.2018.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Minit 2008to klo 15.17-16.30Sara Höijer
Eva Lamppu
Lily Lummi
Minea Turunen
Minit 2009 ja nuor.to klo 13.56-15.07Vilina Tolonen

 

 Minit, tytöt 2009 ja nuoremmat **
1.Emilia PellonmaaETK52,67
2.Pinja PeltolaHTK47,00
3.Jenna OllanketoTTK40,00
8.Vilina TolonenEsJt37,17
 (16 kilpailijaa)  

 

 Minit, tytöt 200 **
1.Sara HöijerEsJt50,67
2.Josefiina PuiroHTK46,67
3.Minea TurunenEsJt46,00
7.Lily LummiEsJt42,67
9.Eva Lamppu EsJt40,67
 (16 kilpailijaa)  

 

 

Muodostelmaluistelun SM2018


Helsingin Taitoluisteluklubi (HKT) järjestää Muodostelmaluistelun SM-kilpailut 3.-4.3.2018 Helsingin jäähallissa.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-junioritla sp klo 17.20-19.15
su fs klo 15.00-17.30
Valley Bay Synchro
SM-noviisitla sp klo 15.00-17.20Valley Bay Synchronics

 

Linkkejä:

 SM-noviisit  
1.StarlightsHL57,56
2.Team DynamiqueHSK56,60
3.FinettesHTK55,59
4.Diamond EdgesKaari52,92
5.Valley Bay SynchronicsEsJt49,75
6.Aurora BorealisOLK48,60
7.CrystalBladesTapTL47,28
8.Blue ArrowsETK46,08
9.Dream StepsEVT44,67
10.Ice EnergyKuLS44,26
11.Sun City SynchroVG-6242,21
12.Ice FantasyTTK33,20

 

 SM-juniorit  SPFS
1.Dream EdgesKaari167,5411
2.MusketeersHL158,3022
3.Team MystiqueHSK151,2443
4.Valley Bay SynchroEsJt148,0235
5.Team FintasticHTK139,7864
6.ReflectionsETK132,9256
7.FireBladesTapTL124,2297
8.Stella PolarisOLK123,5688
9.Sun City SwingVG-62123,4279
10.Ice InfinityTTK93,921110
11.Ice StepsEVT93,041011

 

 SM-seniorit  SPFS
1.Marigold IceUnityHL204,6021
2.Helsinki RockettesHTK202,3013
3.Team UniqueHSK201,8432
4.LumineersESS169,6244

 

 

Challenge Cup 22.-25.2.2018


Challenge Cup 2018 kilpaillaan Den Haagissa Alankomaissa. Suomea edustaa jäätaituriluistelijoita kahdessa sarjassa: Viveca Lindfors Senior Ladies -sarjassa sekä Linnea Ceder ja Laura Karhunen Junior Ladies -sarjassa.

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
KilpailijoitaJäätaiturit
Senior LadiesSP: pe 19.45
FS: la 17.00
24 kilpailijaa
16 maasta
Viveca Lindfors
Junior LadiesSP: to 19.00
FS: pe 12.30
31 kilpailijaa
13 maasta
Linnea Ceder 
Laura Karhunen

 

Linkit:

 Junior Ladies  SPFS
1.Nana ArakiJPN174,9111
2.Yuhana YokoiJPN169,7142
3.Stefanie PresendorferAUT159,1233
4.Gabriella IzzoUSA153,6224
5.Akari NakaharaUSA143,0065
6.Selma VälitaloFIN132,9257
7.Paulina RamanauskaiteLTU131,3996
8.Linnea CederFIN126,54712
12.Laura KarhunenFIN119,881510
 (27 kilpailijaa 12 maasta)    

 

 Senior Ladies  SPFS
1.Wakaba HiguchiJPN203,9411
2.Rika HongoJPN168,7923
3.Marin HondaJPN160,19112
7.Viveca LindforsFIN149,2596
 (18 kilpailijaa 12 maasta)     

 

 

 

SM-juniorien palkitut

Mary Cohr Skate 23.2.2018

 

Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK) järjestää Mary Cohr Skate eli SM-noviisien ja SM-junioreiden aluemestaruuskilpailut, sekä B-silmujen kutsukilpailun perjantaina 23.2.2018 Trio Areenalla Tikkurilassa. 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-juniorit
aluemestaruus
klo 9.30-18.00Jenny Leppänen
Alexandra Sandström (per.)
Anni Skogberg

SM-noviisit
aluemestaruus

klo 9.30-18.00Sera Kuronen
Edvina Langhoff
Fanny Lindfors
Ria Päivölä
B-silmutklo 9.30-18.00Mirella Peltonen

 

 SM-juniorit, aluemestaruus ISU
1.Anni SkogbergEsJt75,15
2.Vilma LeppänenTTK67,40
3.Nella NoivaHL60,41
4.Jenny LeppänenEsJt59,72
5.Juulia SyrjänenEVT55,37


 

 SM-noviisit, aluemestaruus ISU
1.Fanny LindforsEsJt70,35
2.Mai HelskeETK69,67
3.Milla DegerlundETK56,91
4.Sera KuronenEsJt55,04
5.Ria PäivöläEsJt53,22
12.Edvina LanghoffEsJt47,67
 (19 kilpailijaa)  

 

 Silmut B 07/09 ISU
1.Pihla PitkänenETK29,82
2.Vivi NurmiKaTa29,43
3.Inka-Sofia MuhonenETK29,38
4.Minea SalokoskiHTK25,88
5.Mirella PeltonenEsJt25,36
 (17 kilpailijaa)  

 

 

 

Palkitut nuoremmat EsJt:n A-silmutytöt

A-silmujen aluemestaruuskilpailu


Helsingin Taitoluisteluklubi (HTK) järjestää A-silmujen aluemestaruuskilpailun keskiviikkona 21.2.2018 Oulunkylän jäähallissa.

SarjaAikatauluJäätaiturit
A-silmut, pojatklo 13.00-13.45Luka Cankar
A-silmut, tytöt 2006klo 13.00-14.25Kiia Aittomäki
A-silmut, tytöt 2007 ja nuor.klo 14.45-16.10Jenni Hirvonen
Anni Holopainen
Kiia Kurkinen
Erika Nurmi
Sofia Väisänen

 

 A-silmut, pojat ISU
1.Miika KostermaaKaTa27.77
2.Luka CankarEsJt26,79

 

 A-silmut, tytöt 2006 ISU
1.Pihla BermanHTK36,63
2.Nella JokinenHTK33,45
3.Emma ForsströmETK31,51
6.Kiia AittomäkiEsJt27,94
 (11 kilpailijaa)  

 

 A-silmut, tytöt 2007 ja nuoremmat ISU
1.Meri-Vuokko HannulaHTK37,62
2.Kiia KurkinenEsJt36,35
3.Jenni HirvonenEsJt34,39
4.Amanda EskelinHTK31,14
5.Sofia VäisänenEsJt30,61
7.Erika NurmiEsJt29,23
12.Anni HolopainenEsJt26,10
 (15 kilpailijaa)  

 

Debytanttien aluemestaruuskilpailu


Helsingin Luistelijat (HL) järjestää Debytanttien aluemestaruuskilpailut tiistaina 20.2.2018 Pirkkolan jäähallissa.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Debytantit, tytötklo 15.41-18.35Yulia Fedorova (per.)
Eevi Kankaanranta
Minja Peltonen
Unna Putaala
Oona Veijola
Debytantit, pojatklo 18.35-18.52Matias Lindfors

 

 Debytantit, tytöt ISU
1.Eevi KankaanrantaEsJt50,58
2.Edith MattilaETK49,51
3.Nea PoikkeusHTK49,51
6.Unna PutaalaEsJt46,04
8.Minja PeltonenEsJt45,63
20.Oona VeijolaEsJt36,31
 (21 luistelijaa)  

 

 Debytantit, pojat ISU
1.Matias LindforsEsJt51,49
2.Evert MattilaHL29,08

 

Onneksi olkoon aluemestarit, Eevi ja Matias!

 

ML Tulokkaiden 2. valintakilpailu
 

Turun Riennon Taitoluistelu (TRT) järjestää Tulokkaiden 3.lohkon 2. valintakilpailun 17.2.2018 Marli Areenalla Turussa.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Tulokkaatla klo 15.00-17.11Valley Bay Synchrokids

 

 Tulokkaat MUPI
1.Ice SympathyTTK81,25
2.Team PassionPoriTa76,75
3.SunbeamsETK76,75
4.Little EdgesKaari74,00
5.Mini SparklesHTK66,00
6.Valley Bay SynchrokidsEsJt61,50
 (14 joukkuetta)  

 

 

 

Seuramme A-silmuja kilpailussa
Kiia, 3.sija A-silmut

Kutsukilpailu 17.2.2018


KooVee Taitoluistelu järjestää kutsukilpailun lauantaina 17.2.2018 Tampereella.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisit
(vapaaohjelma)

la klo 11.00-12.55

Sirkku Koskenvaara (per.)
Sera Kuronen
Edvina Langhoff
Ria Päivölä
A-silmutla klo 9.00-10.40Kiia Aittomäki
Jenni Hirvonen
Anni Holopainen
Sofia Väisänen

 

 A-silmut ISU
1.Unna KuusinenTapTL38,94
2.Ulla NieminenTapTL35,21
3.Kiia AittomäkiEsJt32,57
4.Jenna MattilaTapTL32,36
5.Jenni HirvonenEsJt32,20
14.Sofia VäisänenEsJt23,88
16.Anni HolopainenEsJt19,39
 (16 kilpailijaa)  

 

 SM-noviisit, tytöt, vapaaohjelma ISU
1.Olivia LiskoTapTL59,13
2.Salla SointuKooVee57,24
3.Nella PelkonenKooVee54,56
4.Sera KuronenEsJt54,34
7.Ria PäivöläEsJt51,80
12.Edvina LanghoffEsJt45,28
 (14 kilpailijaa)  

 

 

ML Minoreiden ja YL Debytanttien 2. valintakilpailu


Helsingin Luistinklubi (HSK) järjestää muodostelmaluistelun Minoreiden ja yksinluistelun Debytanttien 2. valintakilpailun sunnuntaina 11.2.2018 Tikkurilan Trio Areenalla.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Minorit, lohko 3su klo 9.00-10.30Valley Bay Synchronettes

 

SarjaAikatauluJäätaiturit
Debytantit, pojat, lohko 3su klo 13.20-14.00Matias Lindfors
Debytantit, tytöt, lohko 3su klo 14.00-18.23Yulia Fedorova
Eevi Kankaanranta
Milja Norrena
Minja Peltonen
Unna Putaala

 

 Minorit, lohko 3  
1.SunlightsHL36,78
2.Team SympatiqueHSK32,59
3.StarBladesTapTL31,78
4.Valley Bay SynchronettesEsJt28,08
5.Ad AstraPTL26,84
6.TähtitytötOLK26,13
7.Sun City SweetsVG-6221,86

 

 Debytantit, pojat, lohko 3  
1.Matias LindforsEsJt47,33
2.Pietari AnttilaJTL45,43
3.Jari KrestyannikovTapTL38,76
 (6 kilpailijaa)  

 

 Debytantit, tytöt, lohko 3  
1.Minea KarpTapTL55,48
2.Peppi ValleniusTapTL51,03
3.Ella-Lumia KoivuniemiHL50,12
4.Yulia FedorovaEsJt49,43
5.Miimi HeinonenTapTL49,28
10.Eevi KankaanrantaEsJt45,47
12.Unna PutaalaEsJt45,24
17.Minja PeltonenEsJt41,85
32.Milja NorrenaEsJt34,92
 (37 kilpailijaa)  

 

Lopulliset tiedot näiden sarjojen loppukilpailupaikoista on jo tullut tänne.

Debytanttityttöjen kultafinaaliin: Yulia Fedorova ja Eevi Kankaanranta.
Debytanttityttöjen hopeafinaaliin: Minja Peltonen ja Unna Putaala.
Debytanttipoikien kultafinaaliin: Matias Lindfors.

 

Onnittelut Fannylle hienosta kakkossijasta!
Onnittelut Edvinalle upeasta kolmossijasta!

Dragon Trophy ja Tivoli Cup


Seuramme yksinluistelijoita osallistuu Dragon Trophy ja Tivoli Cup -kilpailuihin Sloveniassa kuluvalla viikolla 8-11.2.2018.

Dragon Trophy:

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
Jäätaiturit
Senior LadiesSP: La 13.20
FS: Su 17.00
Viveca Lindfors
Junior LadiesSP: Pe 16.40
FS: La 17.00
Alexandra Sandström
Anni Skogberg
Advanced NoviceSP: To 17.00
FS: Pe 10.50
Fanny Lindfors

 

Tivoli Cup:

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
Jäätaiturit
Basic Novices BPe 8.30Edvina Langhoff

 

Linkkejä:

 Advanced Novice Girls  SPFS
1.Emese CsiszerHUN90,4941
2.Fanny LindforsFIN88,6413
3.Lorine SchildFRA88,3732
 (32 kilpailijaa 10 maasta)    

 

 Basic Novice B ISU
1.Karla CoralicCRO36,92
2.Teodora LuscalovAUT36,01
3.Edvina LanghoffFIN34,63
 (12 kilpailijaa 5 maasta)  

 

 Junior Ladies  SPFS
1.Marina PireddaITA143,4721
2.Stefanie PesendorferAUT132,8482
3.Lara GutmannITA132,5414
14.Alexandra SandströmFIN97,381218
20.Anni SkogbergFIN90,361819
 (24 kilpailijaa 12 maasta)    

 

 Senior Ladies  SPFS
1.Nathalie WeinzierlGER172,6921
2.Viveca LindforsFIN160,4712
3.Anna MemolaITA137,9053
 (12 kilpailijaa 8 maasta)    

 

Minien 2. aluevalintakilpailu


Kauniaisten Taitoluisteluklubi (KaTa) järjestää Minien 2. aluevalintakilpailun su 11.2.2018. Kisoihin osallistuvat kaikki seuramme Mini-sarjan luistelijat.

 

SarjaAikatauluJäätaiturit
Minit 2008su klo 12.45-14.00Sara Höijer
Eva Lamppu
Lily Lummi
Minea Turunen
Minit 2009 ja nuor.su klo 11.15-12.30Peppi Heikkinen
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen

 

 Minit 2009 ja nuoremmat **
1.Emilia PellonmaaETK48,83
2.Vilina TolonenEsJt42,00
3.Sara KallijärviHSK40,67
10.Minja KostermaaEsJt33,67
11.Peppi HeikkinenEsJt32,67
12.Amanda TeerimäkiEsJt32,33
 (15 kilpailijaa)  

 

 Minit 2008 **
1.Lily LummiEsJt50,00
2.Sara HöijerEsJt48,00
3.Iida SärkkäETK45,83
5.Minea TurunenEsJt44,67
7.Eva LamppuEsJt40,00
 (10 kilpailijaa)  

 

 

 

ML Kutsukilpailut


Kirkkonummen Taitoluisteluklubi (KTK) järjestää muodostelmaluistelun kutsukilpailun 10.2.2018.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Kans. junioritla klo 10.23-10.44Valley Bay Synchrostyle
Kans. noviisitla klo 9.38-10.16Valley Bay Synchroshine
Tulokkaatla klo 9.00-9.21Valley Bay Synchrokids

 

 Tulokkaat MUPI
1.Valley Bay SynhrokidsEsJt60,50
2.SafiiritKTK59,75
3.Ad AurumPTL43,75

 

 Noviisit MUPI
1.BriljantitKTK69,75
2.Valley Bay SynchroshineEsJt60,50

 

 Juniorit MUPI
1.AltiusPTL74,25
2.SunriseKTK68,50
3.Valley Bay SynchrostyleEsJt55,25

 

 

The Nordics - Pohjoismaiden mestaruuskilpailut:
Vivecalle PM-kultaa ja Lauralle PM-pronssia!


Kilpailu järjestetään tänä vuonna Suomessa, Rovaniemellä 1.-4.2.2018. Senior Ladies ja Senior Men -sarjoissa on luistelijoita Pohjoismaiden ulkopuoleltakin.

Suomen joukkueessa on kaksi jäätaituria: Viveca Lindfors ja Laura Karhunen.

Sarjat,
joissa jäätaitureita
AikatauluKilpailijoitaJäätaiturit
Senior LadiesSP: la 12:30
FS: su 11:10
17 kilpailijaa
7 maasta
Viveca Lindfors
Junior LadiesSP: to 16:00
FS: la 16:45
20 kilpailijaa
5 maasta
Laura Karhunen

 

Linkit:

 Junior Ladies  SPFS
1.Smilla SzalkaiSWE132,1313
2. Sofia SulaFIN130,2424
3.Laura KarhunenFIN128,6651
4.Vera StoltFIN127,1245
5.Enja RuokonenFIN121,6892
 (20 kilpailijaa viidestä maasta)    

 

 Senior Ladies  SPFS
1.Viveca LindforsFIN166,6321
2.Anita ÖstlundSWE155,4413
3.Josefin TaljegårdSWE153,5832
4.Camilla GjersemNOR143,9854
5.Pernille SörensenDEN135,70135
6.Jenni SaarinenFIN135,0146
10.Nelma HedeFIN121,751010
11.Hanna KiviniemiFIN111,871211
 (15 kilpailijaa seitsemästä maasta)    

 

Onnittelut!!!

 

Tiksi IceClub 2018


Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK) järjestää muodostelmaluistelun Tiksi IceClub 2018 kutsukilpailun lauantaina 3.2.2018 Trio Areenalla Vantaalla.

SarjatAikatauluVBS-joukkueet
SM-junioritla klo 15.03-15.24Valley Bay Synchro
SM-noviisitla klo 13.30-14.43Valley Bay Synchronics
Aikuisetla klo 9.00-10.08Valley Bay Synchrospirit

 

 Aikuiset MUPI
1.Sand ChristalsRNK73,25
2.JääleiditHTK73,25
3.Ice ComedyTTK63,50
4.Frozen MistralsNTL46,50
5.Valley Bay SynchrospiritEsJt44,50
6.Team FrosettesKeMu35,00

 

 SM-noviisit ISU
1.Diamond EdgesKaari50,95
2.Dream StepsEVT49,26
3.Valley Bay SynchronicsEsJt48,05
4.Team SoleilLTL43,36
5.Team Ice EffectJTL42,62
6.Filiae AboensesTRT37,93

 

 SM-juniorit ISU
1.Valley Bay SynchroEsJt47,80
2.Ice StepsEVT34,30
3.Ice InfinityTTK32,31

 

 

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu 3.2.2018


Helsingin Luistelijat (HL) järjestää muodostelmaluistelun kutsukilpailun lauantaina 3.2.2018 Helsingin jäähallin Areenalla.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Minoritla klo 13.00-14.38Valley Bay Synchronettes
Tulokkaatla klo 15.34-17.06Valley Bay Synchrokids
Kans. noviisitla klo 18.38-19.14Valley Bay Synchroshine

Osassa sarjoista järjestetään ns. 1+1 kilpailu.
 

 Minorit 1.2.MUPI yht.
1.MiniMintsHTK11178,75
2.SunlightsHL23164,25
3.TähtitytötOLK32148,50
4.Valley Bay SynchronettesEsJt44133,75

 

 Tulokkaat 1.2.MUPI yht.
1.Team MagnitiqueHSK11155,50
2.Valley Bay SynchrokidsEsJt23116,50
3.SunflowersHL34112,50
4.MiniSparklesHTK42112,00
5.Team Silver PearlsKooKoo5593,50

 

 Kansalliset noviisit MUPI
1.SilverlightsHL67,25
2.RockingBladesTapTL65,50
3.Valley Bay SynchroshineEsJt53,50
4.Ice SweetsETK39,25
5.Sparkle EdgesKaari39,25

 

 

 

Mozart Cup 2018


Vuosittain pidetty Mozart Cup järjestetään tänä vuonna 25.-28.1.2018.

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
VBS-joukkueet
ISU Advanced novicela: klo 16.15-17.15Valley Bay Synchronics

 

Linkkejä:

 ISU Advanced novice  
1.StarlightsFIN57,08
2.Valley Bay SynchronicsFIN47,97
3.Ice EnergyFIN45,79
4.Sun City SynchroFIN45,02
5.Hot Shivers Advanced NoviceITA36,47
6.Skating Graces NoviceGER35,92
7.Zagreb Snowflakes Advanced NoviceCRO34,12

 

Myös ESS:n Lumineers onnistui hienosti:

 ISU Senior  SPFS
1.Les Suprêmes SeniorCAN185,1211
2.Skyliners SeniorUSA179,9222
3.LumineersFIN168,7833
 (13 joukkuetta 10 maasta)    

 

Onnittelut molemmille espoolaisille mitalistijoukkueille!

 

 

Junioreiden 2. valintakilpailu 


Oulun Luistelukerho (OLK) järjestää Kansallisten junioreiden 2. valintakilpailun (lohkot 2 ja 3) Oulunsalon jäähallissa tulevana viikonloppuna  27.-28.1.2018.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Juniorit, tytöt, lohko 3la sp klo 9.00-13.00
su fs klo 9.00-14.00
Gabriella Sandström

 

 Juniorit, tytöt, lohko 3  SPFS
1.Kaisla IljinLRL94,6311
2.Iitu RaskiKKJT88,6022
3.Johanna UskiHeiTa82,9556
4.Jenni SimpanenLTL82,8384
5.Mira VirtanenVG-6282,51103
6.Gabriella SandströmEsJt81,95412
 (23 kilpailijaa)    

 

Tieto loppukilpailupaikan saaneista tulee tänne lähipäivinä.

 

 

 

Voittoisa Valley Bay Synchrospirit

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu Klaukkalassa 27.1.2018


Valley Bay Synchrospirit ja Valley Bay Synchroshine osallistuivat Nurmijärven Taitoluistelijoiden järjestämään kutsukilpailuun 27.1.2018.

 Aikuiset MUPI
1.Valley Bay SynchrospiritEsJt47,33
2.Frozen MistralsNTL44,67

 

 Noviisit MUPI
1.Golden IllusionsSeiML74,33
2.Team White PearlKKJT73,33
3.Cool StepsEVT72,33
4.Valley Bay SynchroshineEsJt62,00
 (7 joukkuetta)  

 

A-silmut: Kiia A. 3.sija

Hyvinkää Trophy18


Hyvinkään Taitoluistelijat (HyTL) järjestää yksinluistelun Hyvinkää Trophy18 -kilpailun 20.-21.1.2018 Hyvinkään jäähallissa.

SarjaAikatauluJäätaiturit
A-silmutla klo 10.50-12.35Kiia Aittomäki
Minit 2008la klo 9.10-10.30Eva Lamppu
Minit 2009 ja nuor.la klo 8.00-9.10Peppi Heikkinen
Vilina Tolonen

 

Tulokset:

 Minit 2009 ja nuor ***
1.Hilppa HalkonenLeTal55,33
2.Minttu TörmänenTL44,00
3.Tuuli MänttäriKoTa41,67
6.Peppi HeikkinenEsJt35,33
9.Vilina TolonenEsJt33,33
 (15 luistelijaa)  

 

 Minit 2008 ***
1.Elsa SummanenHyTL46,33
2.Meri PenttiläKoTa42,00
3.Vuokko TurunenKKJT42,00
5.Eva LamppuEsJt35,67
 (18 luistelijaa)  

 

 A-silmut ISU
1.Erika PartanenKTL33,53
2.Aada JäkäläMJT33,48
3.Kiia AittomäkiEsJt32,94
 (18 luistelijaa)  

 

Kansallisten sarjojen 2. valintakilpailu


Saimaan Muodostelmaluistelijat (SaiML) järjestää kansallisten sarjojen 2. valintakilpailun Kisapuistossa lauantaina 20.1.2018.

SarjatAikatauluVBS-joukkueet
Aikuisetla klo 9.00-10.32Valley Bay Synchrospirit
Kans. senioritla klo 15.39-16.09Valley Bay Synchrostars
Kans. junioritla klo 14.05-15.20Valley Bay Synchrostyle

 

 Aikuiset, lohko 2 MUPI
1.AudaxPTL76,80
2.ShadowsETK76,80
3.JääleiditHTK75,80
8.Valley Bay SynchrospiritEsJt48,00
 (12 joukkuetta)  

 

 Kansalliset juniorit, lohko 2 ISU
1.Ice DiamondsJyTLS46,75
2.AltiusPTL43,78
3.Les MiraclesJoKa43,07
6.Valley Bay SynchrostyleEsJt31,59
 (9 joukkuetta)  

 

 Kansalliset seniorit, lohko 2 ISU
1.Valley Bay SynchrostarsEsJt48,09
2.SituationsETK43,46
3.Islet SensationsWATS38,19
 (5 joukkuetta)  

 

 

Viveca Lindfors

ISU European Championships 2018


Viveca Lindfors edustaa Suomea Taitoluistelun EM-kilpailussa Venäjän Moskovassa 15.-21.1.2018.

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
KilpailijoitaSuomalaiset
LadiesSP: To 12:23
FS: La 18:30
40 kilpailijaa
29 maasta
Viveca Lindfors
Emmi Peltonen
MenSP: Ke 11:45
FS: Pe 17:45
37 kilpailijaa
29 maasta
Valtter Virtanen
Ice DanceSD: Pe 12:10
FD: La 13:40
31 paria 
23 maasta
Cecilia Törn / Jussiville Partanen
PairsSP: Ke 19:00
FS: TO 18:55
14 paria
10 maasta
-

 

Linkkejä:

 Ladies  SPFS
1.Alina ZagitovaRUS238,2411
2.Evgenia MedvedevaRUS232,8622
3.Carolina KostnerITA204,2534
4.Maria SotskovaRUS200,8143
9.Emmi PeltonenFIN159,48118
14.Viveca LindforsFIN147,891417
 (39 kilpailijaa, 24 vapaaohjelmaan)    

 

B-silmujen 2. aluevalintakilpailu


Helsingin Taitoluisteluklubi (HTK) järjestää B-silmujen 2. aluevalintakilpailun Paloheinän jäähallissa tiistaina 16.1.2018.

SarjaAikatauluJäätaiturit
B-silmutti klo 14.00-16.15Mirella Peltonen

 

 B-silmut, tytöt **
1.Vivi NurmiKaTa48,67
2.Jenna SarlinKaTa48,00
3.Minea SalokoskiHTK47,33
7.Mirella PeltonenEsJt43,33
 (20 kilpailijaa)  


Mirella sai erityismaininnan: Laadukkaat hypyt.

Mirella on saanut paikan B-silmujen aluemestaruuskilpailuun.

 

 

 

SM-noviisien 2. valintakilpailu


Lahden Taitoluistelijat (LTL) järjestää SM-noviisien 2. valintakilpailun Lahden Isku Areenalla 13-14.1.2018.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisit,
tytöt,
lohko 1
sp: la klo 15.15-20.52
fs: su klo 14.30-18.00
Sirkku Koskenvaara
Sera Kuronen
Edvina Langhoff
Fanny Lindfors
Ria Päivölä
Dina Pöllänen

 

Linkit:

 SM-noviisit, tytöt, lohko 1  SPFS
1.Fanny LindforsEsJt100,4851
2.Olivia HentunenKuLS99,7332
3.Dina PöllänenEsJt95,4023
4.Janni RiekkinenKuLS91,7516
5.Sirkku KoskenvaaraEsJt88,9947
9.Sera KuronenEsJt84,08139
14.Ria PäivöläEsJt79,821815
29.Edvina LanghoffEsJtLO 27,1829-
 (46 kilpailijaa, 28 vapaaohjelmaan)    

 

SM- ja Hopeafinaalipaikat:

  • Seralla ja Fannylla on SM-kilpailupaikka jo 1.valintakilpailun perusteella.
  • Dina ja Sirkku saivat SM-paikat tästä 2.valintakilpailusta.
  • Ria sai Hopeafinaalipaikan.
  • Virallinen tieto SM- ja Hopeafinaalipaikoista löytyy täältä.

 

Muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailu 13.1.2018


Espoon Jäätaiturit (EsJt) järjestää muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailun lauantaina 13.1.2018 Merto Areenalla. Kisoihin osallistuu kaikki muodostelmajoukkueemme.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-junioritsp: la klo 18.44-19.23Valley Bay Synchro
SM-noviisitla klo 17.15-18.24Valley Bay Synchronics
Minoritla klo 12.20-13.28Valley Bay Synchronettes
Tulokkaatla klo 10.46-12.00Valley Bay Synchrokids
Aikuisetla klo 9.00-9.36Valley Bay Synchrospirit
Kans. senioritla klo 16.25-16.55Valley Bay Synchrostars
Kans. junioritla klo 15.35-16.05Valley Bay Synchrostyle
Kans. noviisitla klo 9.56-10.26Valley Bay Synchroshine

 

Linkit:

 Aikuiset MUPI
1.Team AntiqueHSK70,40
2.ShadowsETK70,40
3.JääleiditHTK64,80
6.Valley Bay SynchrospiritEsJt43,80

 

 Kansalliset noviisit MUPI
1.Valley Bay SynchroshineEsJt58,40
2.SilverlightsHL50,60
3.Cool StepsEVT48,00
4.Ice SweetsETK39,20

 

 Tulokkaat MUPI
1.Ice SympathyTTK69,80
2.SunbeamsETK68,40
3.Team MiniqueHSK67,60
6.Valley Bay SynchrokidsEsJt56,40
 (9 joukkuetta)  

 

 Minorit MUPI
1.MiniMintsHTK90,20
2.Team SympatiqueHSK89,00
3.SunlightsHL81,40
7.Valley Bay SynchronettesEsJt66,20
 (8 joukkuetta)  

 

 Kansalliset juniorit ISU
1.Team HysteriqueHSK40,84
2.MoonlightsHL39,11
3.Hot StepsEVT38,44
4.Valley Bay SynchrostyleEsJt31,47
5.MoonshadowsHL31,23

 

 Kansalliset seniorit ISU
1.Team PaniqueHSK47,78
2.Ex-StepsEVT44,80
3.Valley Bay SynchrostarsEsJt43,75
 (5 joukkuetta)  

 

 SM-Noviisit ISU
1.Team DynamiqueHSK59,35
2.StarlightsHL54,15
3.FinettesHTK54,02
4.Valley Bay SynchronicsEsJt47,82
 (7 joukkuetta)  


 

 SM-Juniorit,
lyhytohjelma
 ISU
1.Team FintasticHTK57,82
2.MusketeersHL56,28
3.Valley Bay SynchroEsJt47,27
 (6 joukkuetta)  

 

 

 

 

A-silmujen 2. aluevalintakilpailu 11.1.2018


Espoon Taitoluisteluklubi (ETK) järjestää Helsingin alueen A-silmujen 2. aluevalintakilpailun torstaina 11.1.2018 Espoonlahden jäähallissa.

SarjaAikatauluJäätaiturit
A-silmut, tytötto klo 13.30-16.32Kiia Aittomäki
Jenni Hirvonen
Anni Holopainen
Kiia Kurkinen
Erika Nurmi
Sofia Väisänen
A-silmut, pojatto klo 16.32-16.48Luka Cankar

 

 A-silmut, tytöt  
1.Pihla BergmanHTK37,69
2.Meri-Vuokko HannulaETK37,25
3.Sofia VäisänenEsJt34,14
4.Kiia KurkinenEsJt33,29
5.Catina SpångbergETK33,03
6.Kiia AittomäkiEsJt32,76
15.Jenni HirvonenEsJt27,34
26.Erika NurmiEsJt23,25
28.Anni HolopainenEsJt20,27
 (28 kilpailijaa)  

 

 A-silmut, pojat  
1.Luka CankarEsJt29,32
2.Miika KostermaaKaTa27,75
3.Anton ErkamaHTK25,46

 

A-silmujen rankinglista löytyy alueen kilpailusivulta. Jäätaitureista paikan Timanttifinaaliin ovat saaneet Kiia Kurkinen, Sofia Väisänen ja Kiia Aittomäki sekä Luka Cankar.

 

Crystal Cup 2018


Mikkelin Luistelijat (ML) järjestää perinteisen kansainvälisen Crystal Cup 2018 yksinluistelukilpailun 5.-7.1.2018.

Livestream

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-junioritla sp klo: 7.45-9.48
su fs klo: 11.51-14.06 

Jenny Leppänen
Lilli Saksela
Alexandra Sandström

 

 Junior A, ladies   SPFS
1.Milania Väänänen FIN10,3123
2.Jannika Paajanen FIN104,73101
3.Tilda Liukkonen FIN102,3842
4.Enja Ruokonen FIN101,7916
5.Petra Palmio FIN96,6937
6.Lilli SakselaEsJtFIN96,2665
11.Alexandra SandströmEsJtFIN84,13139
14.Jenny LeppänenEsJtFIN78,18815
 (15 kilpailijaa)     

 

 

 

Sara ja Minea upeasti kaksoisvoittoon Cubs girls -sarjassa!
Fanny, Dina ja Sirkku ottivat kolmoisvoiton Advanced Novice A girls -sarjassa!
Matiakselle Debutants boys -sarjan voitto!

Froggie Cub 2018


Helsingin Luistinklubi (HSK) järjestää kansainvälisen jo perinteeksi tulleen Froggie Cup 2018 yksinluistelukilpailun 5.-7.1.2018 Pirkkolan jäähallissa. 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-Noviisitpe sp klo: 19.40-21.40
la fs klo: 16.15-18.36
Edvina Langhoff
Fanny Lindfors
Sirkku Koskenvaara
Sera Kuronen
Dina Pöllänen
Ria Päivölä
Debytantit, pojatpe: klo 18.10-18.55Matias Lindfors
Debytantit
1.7.2004-30.6.2005
la: klo 11.20-15.25 Milja Norrena
Unna Putaala
Debytantit
1.7.2005-31.12.2007
pe: klo 14.00-18.10Yulia Fedorova
Eevi Kankaanranta
Minja Peltonen
A-silmutsu: klo 15.10-17.06Jenni Hirvonen
Kiia Kurkinen
B-silmutsu: klo 8.30-10.30Mirella Peltonen
Minitla: klo 9.00-11.00Sara Höijer
Lily Lummi
Minea Turunen

 

Linkkejä:

 Debutants A, girls 1.7.2005-31.12.2007   
1.Nella AaltonenTapTLFIN48,74
2.Wilma LevolaPoriTaFIN48,01
3.Minea KarpTapTLFIN47,66
4.Miimi HeinonenTapTLFIN46,94
5.Yulia FedorovaEsJtFIN45,85
8.Eevi KankaanrantaEsJtFIN44,50
10.Minja PeltonenEsJtFIN43,66
 (32 kilpailijaa)   

 

 Debutants, boys   
1.Matias LindforsEsJtFIN48,33
2.Pietari AnttilaJTLFIN42,53
3.Jari KrestyannikovTapTLFIN37,81
 (6 kilpailijaa)   

 

 Advanced novice, girls   SPFS
1.Fanny LindforsEsJtFIN85,2031
2.Dina PöllänenEsJtFIN84,6422
3.Sirkku KoskenvaaraEsJtFIN81,1953
4.Linnea FredrikssonHLFIN81,0016
5.Ellen AmperHSKFIN80,0245
6.Moa RönnholmTTKFIN89,4864
7.Ria PäivöläEsJtFIN74,1877
8.Sera KuronenEsJtFIN72,60128
11.Edvina LanghoffEsJtFIN67,531312
 (17 kilpailijaa)     

 

 Cubs, girls  **
1.Sara HöijerEsJtFIN46,33
2.Minea TurunenEsJtFIN45,33
3.Alisa LeinonenHLFIN43,67
14.Lily LummiEsJtFIN34,83
 (24 kilpailijaa)   

 

 Debutants A, girls 1.7.2004-30.6.2005   
1.Edith MattilaETKFIN48,47
2.Sanni YlitolvaJTLFIN44,77
3.Siiri HeikkiläRauTLFIN43,61
9.Milja NorrenaEsJtFIN39,96
13.Unna PutaalaEsJtFIN38,43
 (30 kilpailijaa)   

 

 Springs B, girls  **
1.Minea SalokoskiHTKFIN51,00
2.Essi KaupinmäkiKeLSFIN51,00
3.Emilia KariolaETKFIN48,87
7.Mirella PeltonenEsJtFIN43,17
 (20 kilpailijaa)   

Mirella sai erikoismaininnan: Good eye contact and joy of skating.

 Springs A, girls  ISU
1.Pihla BergmanHTKFIN38,90
2.Kiia KurkinenEsJtFIN34,60
3.Lidia HaulaRauTLFIN32,85
4.Gabriella GrinbergKATRUS32,82
5.Jenni HirvonenEsJtFIN32,71
 (25 kilpailijaa)   

 

 

2. Valley Bay Synchronics!
2. Valley Bay Synchrokids!

Loppi-Ice 2018


Naantalin VG-62 Taitoluistelu järjestää perinteiset loppiaisen muodostelmaluistelun Loppi-Ice 2018 kutsukilpailut Turussa Gatorade Centerissä la 6.1.2018.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-Noviisitklo 15.57-16.32Valley Bay Synchronics
Minoritklo 13.44-14.33Valley Bay Synchronettes
Kans.Noviisitklo 10.14-11.16Valley Bay Synchroshine
Tulokkaatklo 11.36-13.14Valley Bay Synchrokids

 

 Kansalliset noviisit MUPI
1.Chicas del AmorRJT69,75
2.Shiny LakersUpTL69,50
3.RiverFallsSeiTL66,50
6.Valley Bay SynchroshineEsJt55,75
 (7 joukkuetta)  

 

 Tulokkaat MUPI
1.Team PassionPoriTa81,00
2.Valley Bay SynchrokidsEsJt73,00
3.Little EdgesKaari64,25
 (13 joukkuetta)  

 

 Minorit ISU
1.MiniMintsHTK34,42
2.Golden EdgesKaari29,84
3.Minores AboensesTRT27,34
4.Valley Bay SynchronettesEsJt25,21
 (7 joukkuetta)  

 

 SM-noviisit ISU
1.FinettesHTK50,91
2.Valley Bay SynchronicsEsJt49,13
3.Sun City SynchroVG-6242,40
4.Team MotionPoriTa42,16
5.Filiae AboensesTRT41,87

 

 

Pronssia Valley Bay Synchrolle!

Cup of Berlin 2018


Deutche Eislauf-Union järjestää yhdeksännen Cup of Berlin muodostelmaluistelukilpailun 4.-7.1.2018 Berliinissä Saksassa. 

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
VBS-joukkueet
JunioritSP: pe 19.00
FS: la 16.30
Valley Bay Synchro

 

Linkkejä:

 Junior  SPFS
1.SkylinersUSA165,7311
2.StarlightsUSA140,5622
3.Valley Bay SynchroFIN136,2633
4.Stella PolarisFIN128,5044
5.Team Jeanne d'ArcFRA117,3955
6.Cool Dreams JuniorSUI106,3266
7.Team Berlin JuniorsGER103,5177
8.AngelsKOR63,5388

 

 

ML SM-noviisien kutsukilpailu


Helsingin Luistinklubi (HSK) järjestää muodostelmaluistelun  SM-noviisien kutsukilpailun Pirkkolan jäähallissa maanantaina 18.12.2017. Kilpailu on ns. 1+1 -kisa.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-noviisit16.30-19.30Valley Bay Synchronics

 

Yksinluistelun SM-kilpailut 2018


Helsingin Luistelijat (HL) järjestää Yksinluistelun, pariluistelun ja jäätanssin SM-kilpailut 2018 Trio Areenalla Vantaalla 16 - 17.12.2017. 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-senioritla sp: 15.20-16.30
su fs: 16.00-17.30
Viveca Lindfors
SM-junioritla sp: 10.50-13.25
su fs: 10.30-13.30
Linnea Ceder
Laura Karhunen
Lilli Saksela
Anni Skogberg

 

Linkkejä:

#taitoluistelusm2018 #skatingfinland

 SM-juniorit, tytöt  SPFS
1.Sofia SulaLeTal139,9312
2.Vera StoltPTL135,8221
3.Laura KarhunenEsJt126,7333
4.Enja RuokonenTapTL116,6894
5.Essi KorpiTapTL116,3366
6.Linnea CederEsJt115,49211
7.Selma VälitaloOLK115,0177
8.Emma IgnatiusHL113,0988
9.Anni SkogbergEsJt112,97105
10.Lilli SakselaEsJt108,72512
 (20 kilpailijaa)    

 

 SM-seniorit, naiset  SPFS
1.Emmi PeltonenEVT164,1111
2.Viveca LindforsEsJt159,8922
3.Jenni SaarinenKooVee124,3543
4.Hanna KiviniemiTapTL119,3236
5.Emilia ToikkanenHL115,0675
6.Joanna KallelaTapTL113,8894
 (10 kilpailijaa)    

 

 

 

ML SM-junioreiden ja SM-noviisien 2. valintakilpailu


Jyväskylän Taitoluisteluseura (JyTLS) järjestää muodostelmaluistelun SM-sarjojen 2. valintakilpailun 9.-10.12.2017 LähiTapio-areenalla Jyväskylässä.

SarjatAikauluVBS-joukkueet
SM-junioritla sp: 18.30-19.55
su fs: 13.30
Valley Bay Synchro
SM-noviisitla klo 15.00-16.15Valley Bay Synchonics

 

Molemmilla joukkueillamme on paikka SM-kilpailuun jo 1.valintakilpailun perusteella.

Linkkejä:

 SM-noviisit, lohko 2  
1.StarlightsHL55,74
2.Valley Bay SynchronicsEsJt47,63
3.Diamond EdgesKaari45,72
4.Aurora BorealisOLK44,46
5.Ice FantasyTTK43,57
6.Dream StepsEVT43,40
7.Team Ice EffectJTL43,21
8.Filiae AboensesTRT34,86
9.Team MotionPoriTa33,77

 

 SM-noviisit, lohko 1  
1.Team DynamiqueHSK58,51
2.FinettesHTK54,73
3.Blue ArrowsETK48,98
 (9 joukkuetta)  

 

 SM-juniorit  SPFS
1.Team FintasticHTK142,4231
2.Dream EdgesKaari142,3314
3.MusketeersHL141,9242
4.Team MystiqueHSK141,3823
5.Valley Bay SynchroEsJt130,5365
6.ReflectionsETK120,2256
7.Stella PolarisOLK114,5987
8.FireBladesTapTL113,7198
9.Sun City SwingVG-62102,0279
10.Ice InfinityTTK92,241010
11.Ice StepsEVT79,911111

Valley Bay Synchrolla oli lyhytohjelman korkeimmat tekniset pisteet (TES)!

 

 SM-seniorit  SPFS
1.Marigold IceUnityHL196,5321
2.Team UniqueHSK192,1113
3.Helsinki RockettesHTK190,8032
4.LumineersESS161,8644

 

 

A-silmujen 1. valintakilpailu


Helsingin Taitoluisteluklubi (HTK) järjestää Helsingin alueen A-silmujen 1. valintakilpailun 5.12.2017 Paloheinän jäähallissa.

SarjaAikatauluJäätaiturit
A-silmut, pojatti klo 13.00-13.45Luka Cankar
A-silmut tytöt 2006ti klo 13.00-14.30Kiia Aittomäki
A-silmut tytöt 2007 ja nuor.ti klo 15.00-16.25

Jenni Hirvonen
Anni Holopainen
Kiia Kurkinen
Erika Nurmi
Sofia Väisänen

 

Tulokset:
 

 A-silmut, pojat ISU
1.Miika KostermaaKATA30,97
2.Luka CankarEsJt27,49
3.Anton ErkamaHTK23,15
 (3 luistelijaa)  

 

 A-silmut, tytöt 2006 ISU
1.Pihla BergmanHTK36,88
2.Catina SpånbergETK34,11
3.Anni ErkamaETK33,68
4.Kiia AittomäkiEsJt31,00
 (13 luistelijaa)  

 

 A-silmut, tytöt 2007 ja nuor. ISU
1.Kiia KurkinenEsJt35,28
2.Amanda EskelinenHTK34,85
3.Meri-Vuokko HannulaHTK30,00
5.Sofia VäisänenEsJt29,70
7.Jenni HirvonenEsJt29,00
8.Erika NurmiEsJt27,68
14.Anni HolopainenEsJt22,96
 (15 luistelijaa)  

 

 

 

ML Tulokkaiden ja Noviisien 1. valintakilpailu


Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK) järjestää muodostelmaluistelun Tulokkaiden ja Noviisen 1. valintakilpailun lauantaina 2.12.2017 Trio Areenalla.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Noviisitla klo 10.35-11.37Valley Bay Synchroshine
Tulokkaatla klo 9.00-10.14Valley Bay Synchrokids

 

Tulokset:

 Tulokkaat MUPI
1.Team PassionPoriTa76,80
2.Ice SympathyTTK71,60
3.MiniSparklesHTK70,40
6.Valley Bay SynchrokidsEsJt50,40
 (9 joukkuetta)  

 

 Noviisit MUPI
1.Team FusionPoriTa74,60
2.PrimavistaRauTL71,20
3.Team SomniumSalPa69,40
4.BriljantitKTK68,00
5.Valley Bay SynchroshineEsJt62,00
6.Ice SweetsETK40,60
7.Sparkle EdgesKaari39,60
 (7 joukkuetta)  

 

Mirella, Lily ja Eva

Tähtisarjojen kutsukilpailu 29.11.2017


Helsingin Luistinklubi (HSK) järjestää Tähtisarjojen kutsukilpailun Myllypuron jäähallissa keskiviikkona 29.11.2017.

SarjaAikatauluJäätaiturit
B-silmut17.20-18.00Mirella Peltonen
Minit 200816.50-17.20Eva Lamppu
Lily Lummi
Minit 2009 ja nuor.15.30-16.30Peppi Heikkinen
Minja Kostermaa
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen

 

 Minit, 2009 ja nuoremmat **
1.Kiia PuputtiHSK39,00
2.Jenna OllanketoTTK38,67
3.Peppi HeikkinenEsJt37,00
4.Minja KostermaaEsJt36,00
5.Vilina TolonenEsJt35,67
11.Amanda TeerimäkiEsJt26,33
 (11 kilpailijaa)  


Erityismaininnat:

  • Minja: Hienosti musiikkiin luisteltu ohjelma
  • Vilina: Ryhdikäs luisteluasento
 Minit, 2008 **
1.Lily LummiEsJt44,33
2.Eva LamppuEsJt43,00
3.Linnea LampinenHSK39,67
 (5 kilpailijaa)  

 

 B-silmut **
1.Mirella PeltonenEsJt47,33
2.Meeri KääriäinenTTK44,33
3.Sara ParkkaliTTK43,00
 (7 kilpailijaa)  

 

 

 

Kansallisten sarjojen 1. kilpailu (sen. jun. ja aikuiset)


Lahden Taitoluistelijat (LTL) järjestää muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 1. kilpailun 26.11.2017 Isku Areenalla. Kilpailussa luistelevat juniorit, seniorit ja aikuiset.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Aikuisetklo 10.40-12.06Valley Bay Synchrospirit
Senioritklo 17.53-18.28Valley Bay Synchrostars
Junioritklo 16.10-17.33Valley Bay Synchrostyle

 

 Aikuiset, lohko 2 MUPI
1.Sand ChristalsRNK82,60
2.ShadowsETK82,60
3.AudaxPTL76,20
10.Valley Bay SynchrospiritEsJt47,00
 (11 joukkuetta)  

 

 Juniorit, lohko 2 ISU
1.Ice DiamondsJyTLS41,69
2.AltiusPTL38,77
3.River PearlsSeiTL37,54
9.Valley Bay SynchrostyleEsJt29,97
 (9 joukkuetta)  

 

 Seniorit, lohko 2 ISU
1.Valley Bay SynchrostarsEsJt50,73
2.SituationsETK43,20
3.Islet SensationsWATS41,42
4.Les MêmoiresJoKa39,50
5.Team HallettesKeMu23,86

 

 

Erika (kuva: Janne Koistinen)
Kiia A. (kuva: Janne Koistinen)
Sofia (kuva: Janne Koistinen)
Anni (kuva: Janne Koistinen)
Jenni (kuva: Janne Koistinen)
Kiia K. (kuva: Janne Koistinen)

Skate Espoo 25.-26.11.2017


Espoon Jäätaiturit (EsJt) ja Espoon Taitoluisteluklubi (ETK) järjestävät yhdessä Skate Espoo kutsukilpailun25.-26.11.2017 Tapiolan harjoitusjäähallissa.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-junioritlo la: 9.00-10.15
vo su: 13.15-14.40
Linnea Ceder
Laura Karhunen
Jenny Leppänen
Lilli Saksela
Alexandra Sandström
Anni Skogberg
SM-noviisitlo la:13.33-15.45
vo su: 15.35-17.50
Sirkku Koskenvaara
Sera Kuronen
Edvina Langhoff
Ria Päivölä
Dina Pöllänen
Kans. junioritlo la: 15.45-17.35
vo su: 18.05-20.00
Gabriella Sandström
Debytantit, tytötsu: 10.50-13.00Yulia Fedorova
Eevi Kankaanranta
Milja Norrena
Minja Peltonen
Unna Putaala (per.)
Oona Veijola (per.)
Debytantit, pojatsu: 10.50-13.00Matias Lindfors
A-silmut, tytötla: 11.00-13.35Kiia Aittomäki
Jenni Hirvonen
Anni Holopainen
Kiia Kurkinen
Erika Nurmi
Sofia Väisänen
A-silmut, pojatla: 13.00-13.35Luka Cankar
B-silmutsu: 9.00-10.35Mirella Peltonen
Minit 2008la: 19.00-20.00Sara Höijer
Eva Lamppu
Lily Lummi
Minea Turunen
Minit 2009 ja nuor.la: 17.35-19.00Peppi Heikkinen
Minja Kostermaa
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen

 

 SM-juniorit, tytöt  SPFS
1.Laura KarhunenEsJt102,3814
2.Mariela TapioTTK100,6642
3.Linnea CederEsJt98,6025
4.Anni SkogbergEsJt96,1763
5.Alisa PaastelaTTK96,1471
6.Alexandra SandströmEsJt93,7757
8.Lilli SakselaEsJt88,73310
11.Jenny LeppänenEsJt71,851111
 (11 kilpailijaa)    

 

 A-silmut, pojat ISU
1.Miika KostermaaKaTa28,97
2.Luka CankarEsJt24,59
3.Anton ErkamaHTK22,55

 

 A-silmut, tytöt ISU
1.Unna KuusinenTapTL26,53
2.Petra LahtiLTL35,94
3.Amanda EskelinHTK35,17
4.Catina SpångbergETK32,45
5.Kiia KurkinenEsJt32,25
8.Jenni HirvonenEsJt31,07
10.Erika NurmiEsJt29,82
11.Sofia VäisänenEsJt29,45
13.Kiia AittomäkiEsJt28,50
20.Anni HolopainenEsJt20,63
 (20 kilpaiijaa)  

 

 Juniorit, tytöt  SPFS
1.Hanna KorhonenHSK102,0911
2.Silja ToimelaETK100,2352
3.Pinja TauriainenHTK97,9943
12.Gabriella SandströmEsJt78,671112
 (15 kilpailijaa)    

 

 SM-noviisit  SPFS
1.Sirkku KoskenvaaraEsJt88,6022
2.Dina PöllänenEsJt86,6251
3.Jenni JohanssonEVT85,5435
4.Olivia LiskoTapTL85,1419
5.Vera VilenETK83,9464
6.Ilona VirtanenETK83,82123
11.Sera KuronenEsJt78,62714
12.Edvina LanghoffEsJt78,191410
13.Ria PäivöläEsJt77,751313
 (20 kilpailijaa)    

 

 Minit 2009 ja nuoremmat **
1.Emilia PellonmaaETK44,67
2.Sara KallijärviHSK40,33
3.Noora TuukkanenETK39,33
4.Lumi-Pepita MäkeläETK38,50
5.Kiia PuputtiHSK37,67
6.Vilina TolonenEsJt37,33
7.Peppi HeikkinenEsJt36,33
8.Minja KostermaaEsJt35,00
13.Amanda TeerimäkiEsJt29,33
 (17 kilpailijaa)  

Erikoismaininnat:
Vilina: Energinen esitys
Minja: Kauniit vaakaliu'ut

 Minit 2008 **
1.Sara HöjerEsJt49,33
2.Iida SärkkäETK45,33
3.Minea TurunenEsJt44,67
4.Eva LamppuEsJt43,00
5.Silja KurkinenETK40,33
6.Lily LummiEsJt38,33
 (13 kilpailijaa)  

Erikoismaininnat:
Eva: Lennokkaat hypyt

 

 Debytantit, pojat ISU
1.Matias LindforsEsJt44,18

 

 Debytantit, tytöt ISU
1.Rosa ReponenTapTL48,90
2.Yulia FedorovaEsJt47,64
3.Anna BergströmHTK45,87
4.Eevi KankaanrantaEsJt43,57
5.Minja PeltonenEsJt42,95
12.Milja NorrenaEsJt39,04
 (15 kilpailijaa)  

 

 B-silmut, tytöt ISU
1.Emeliina EkholmETK25,02
2.Elina JärvinenTapTL24,64
3.Iida LeinonenLTL24,59
10.Mirella PeltonenEsJt22,01
 (19 kilpailijaa)  

 

 

 

Tallinn Trophy 2017


Espoon Jäätaitureita nähdään Tallinn Trophy kilpailussa 21.11-26.11.2017.

SarjaAikatauluJäätaiturit
LadiesTo sp:17.45-22.30
Pe fs: 17.20-23.00
Viveca Lindfors
Junior LadiesTi sp: 17.55-22.00
Ke fs: 11.25-16.15
Linnea Ceder
Laura Karhunen

 

Tulossivut

Livestream

 

 Junior Ladies  SPFS
1.Anastasiia GubanovaRUS189,3111
2.Anastasiia ArkhipovaUKR173,7532
3.Anastasia GrachevaRUS161,4623
4.Sofia SulaFIN149,1945
5.Eva Lotta KiibusEST137,61114
6.Laura KarhunenFIN131,92510
13.Linnea CederFIN115,041313
 (27 kilpailijaa 14 maasta)    

 

 Ladies  SPFS
1.Stanislava KonstantinovaRUS190,7511
2.Alisa FedichkinaRUS180,3322
3.Nicole SchottGER171,5354
4.Caroline ZhangUSA170,8263
5.Angela WangUSA160,04311
10.Viveca LindforsFIN149,78415
17.Jenni SaarinenFIN138,75919
 (32 kilpailijaa 19 maasta)    

 

ML Hyvän mielen kutsukilpailu


Espoon Jäätaiturit (EsJt) järjestää muodostelmaluistelun hyvän mielen kutsukilpailunEspoonlahden jäähallissa sunnuntaina 19.11.2017.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Tulokkaatsu: klo 13.26-14.00Valley Bay Synchrokids
Minoritsu: klo 12.30-13.06Valley Bay Synchronettes
Kans. noviisitsu: klo 9.50-10.20Valley Bay Synchroshine
Kans. junioritsu: klo 9.18-9.30Valley Bay Synchrostyle
Aikuisetsu: klo 9.00-9.18Valley Bay Synchrospirit

 

Tulokset:

 Tulokkaat 1.2.MUPI yht.
1.Valley Bay SynchrokidsEsJt48,0049,3397,33
2.SafiiritKTK46,0046,6792,67
3.Ice RosesETK41,6740,3382,00

 

 Minorit 1.2.MUPI yht.
1.StarBladesTapTL67,6774,00141,67
2.Valley Bay SynchronettesEsJt66,3367,00133,33
3.Ad AstraPTL55,0050,33105,33

 

 Kansalliset noviisit 1.2.MUPI yht.
1.Valley Bay SynchroshineEsJt59,0061,67120,67
2.SilverlightsHL56,6760,33117,00
3.Ice SweetETK33,3342,3375,66


 

 Kansalliset juniorit MUPI
1.MoonshadowsHL57,67
2.Valley Bay SynchrostyleEsJt49,00


 

 Aikuiset MUPI
1.JääleiditHTK72,67
2.AudaxPTL71,67
3.Valley Bay SynchrospiritEsJt47,00

 

SM-senioreiden ja SM-junioreiden 2. valintakilpailu


Porvoon Taitoluistelijat (PTL) järjestää SM-senioreiden ja SM-junioreiden 2. valintakilpailun Porvoon Jäähallissa 18.-19.11.2017. 

 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-senioritlo la: 15.10-16.30
vo su: 16.00-17.40

Viveca Lindfors

SM-junioritlo la: 10.00-13.45
vo su: 10.00-14.15
Linnea Ceder
Laura Karhunen
Jenny Leppänen
Lilli Saksela
Alexandra Sandström
Anni Skogberg

 

Linkkejä:

 

 SM-juniorit, tytöt  SPFS
1.Vera StoltPTL126,2631
2.Enja RuokonenTapTL126,0912
3.Emma IgnatiusHL112,6854
4.Linnea CederEsJt112,3383
5.Laura KarhunenEsJt112,3226
6.Lilli SakselaEsJt105,6848
11.Anni SkogbergEsJt96,781011
21.Alexandra SandströmEsJt83,892519
23.Jenny LeppänenEsJt82,972322
 (27 kilpailijaa)    

 

SM-paikat:

  • Linnea (viime vuoden mitalisti)
  • Laura (1. vk)
  • Lilli (2. vk)
  • Anni (2. vk)

 

 SM-seniorit, naiset  SPFS
1.Viveca LindforsEsJt152,3511
2.Joanna KallelaTapTL128,2832
3.Jenni SaarinenKooVee127,9123
4.Emilia ToikkanenHL115,3545
5.Hanna KiviniemiTapTL111.6374
6.Sallianna ÖztürkSTR110,5457
 (9 kilpailijaa)    

 

Vivecalla on jo SM-paikka viime vuoden mitalistina.

 

Minien 1. aluevalintakilpailu


Espoon Taitoluisteluklubi (ETK) järjestää Minien 1. aluevalintakilpailun torstaina 16.11.2017 Espoonlahden jäähallissa.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Minit 2008to klo 15.45-16.45Sara Höijer
Eva Lamppu
Lily Lummi
Minea Turunen
Minit 2009 ja nuor.to klo 14.00-15.25Peppi Heikkinen
Minja Kostermaa
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen


Tulokset:

 Minit 2008 ***
1.Sara HöijerEsJt48,67
2.Iida SärkkäETK43,83
3.Siiri RasilaETK41,67
5.Lily LummiEsJt40,00
6.Minea TurunenEsJt38,67
8.Eva LamppuEsJt37,67
 (11 luistelijaa)  

Sara sai paikan Minien aluemestaruuskilpailuihin.
 

 Minit 2009 ja nuor. ***
1.Emilia PellonmaaETK46,67
2.Lumi-Pepita NäkeläETK44,50
3.Noora TuukkanenETK41,00
8.Peppi HeikkinenEsJt35,00
10.Minja KostermaaEsJt31,33
12.Vilina TolonenEsJt29,33
 (13 kilpailijaa)  

Vilina sai erikoismaininnan: Huolelliset alastulot hypyissä.

YL Debytanttien ja ML Minoreiden 1. valintakilpailu


Tapparan Taitoluistelu (TapTL) järjestää yl Debytanttien ja ml Minoreiden (lohko 3) 1. valintakilpailun Hakametsän jäähallissa sunnuntaina 12.11.2017.

SarjaAikatauluJäätaiturit 
Debytantit, pojatsu klo 12.30-13.23Matias Lindfors
Debytantit, tytötsu klo 13.23-18.00Yulia Fedorova
Eevi Kankaanranta
Milja Norrena
Minja Peltonen
Oona Veijola

 

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Minoritsu klo 10.30-11.12Valley Bay Synchronettes

 

 Minorit MUPI
1.Team SympatiqueHSK92,60
2.SunlightsHL86,80
3.StarBladesTapTL74,40
4.TähtitytötOLK74,20
5.Valley Bay SynchronettesEsJt74,00
6.Ad AstraPTL71,00
7.Sun City SweetsVG-6261,80

 

 Debytantit, pojat  
1.Matias LindforsEsJt47,26
2.Pietari AnttilaJTL41,08
3.Jari KrestyannikovTapTL37,54
4.Atte SaarinenTRT35,68
5.Evert MattilaHL31,91

 

 Debytantit, tytöt  
1.Minea KarpTapTL53,67
2.Miimi HeinonenTapTL50,75
3.Nella AaltonenTapTL46,83
4.Yulia FedorovaEsJt46,76
5.Eevi KankaanrantaEsJt45,94
6.Rosa ReponenTapTL45,19
7.Minja PeltonenEsJt42,80
18.Milja NorrenaEsJt38,48
20.Oona VeijolaEsJt36,88
 (32 kilpailijaa)  

 

ML 1. SM-valintakilpailut 2017


Kaarinan Taitoluistelijat järjestävät muodostelmaluistelun SM-sarjojen 1. valintakilpailun Turussa 4.-5.11.2017.  Kisoissa luistelee myös ESS:n Lumineers-joukkue SM-seniorisarjassa.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-junioritlo la klo 18.30-20.41
vo su klo 13.00-16.04
Valley Bay Synchro
SM-noviisit
(lohko 2)
la klo 15.00-18.30Valley Bay Synchronics

 

Linkkejä:

 SM-noviisit (lohko 2)  
1.StarlightsHL56,70
2.Diamond EdgesKaari51,75
3.Valley Bay SynchronicsEsJt43,55
4.Dream StepsEVT42,70
5.Aurora BorealisOLK38.97
6.Team Ice EffectJTL38,09
7.Ice FantasyTTK37,58
8.Filiae AboensesTRT31,34
9.Team MotionPoriTa30,97

 

Valley Bay Synchronics saa jo tästä kilpailusta SM-paikan (kolme parasta kummaltakin lohkolta)! Onnittelut!!!

 SM-noviisit (lohko 1)  
1.FinettesHTK51,90
2.Team DynamiqueHSK50,21
3.CrystalBladesTapTL44,93
 (9 joukkuetta)  

 

 SM-juniorit  SPFS
1.Dream EdgesKaari154,9621
2.MusketeersHL150,1613
3.Team FintasticHTK145,5042
4.Team MystiqueHSK141,9434
5.Valley Bay SynchroEsJt130,8555
6.Stella PolarisOLK116,7976
7.ReflactionsETK111,0668
8.Sun City SwingVG-62104,3289
9.FireBladesTapTL102,9497
10.Ice StepsEVT87,851010
11.Ice InfinityTTK79,521111

 

Valley Bay Synchro saa jo tästä kilpailusta SM-paikan.
Onnittelut!!!

 

 SM-seniorit  SPFS
1.Marigold IceUnityHL192,2611
2.RockettesHTK190,4222
3.Team UniqueHSK187,8333
4.LumineersESS159,8844

 

 

Anni, Linnea ja Laura Tirnaviassa

Tirnavia Riedell Ice Cup 2.-5.11.2017


Tirnavia Riedell Ice Cup järjestettiin 2.-5.11.2017 Slovakiassa. 

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
Jäätaiturit
Junior Ladiessp la klo 09.00-12.45
fs su klo 09.00-13.15
Linnea Ceder
Laura Karhunen
Anni Skogberg

 

Tulokset
 

 Junior Ladies  SPFS
1.Anna LitvinenkoGNR136,8741
2.Linnea CederFIN118,9222
3.LIzaveta MalinouskayaBLR117,3614
4.Nina LetenayovaSVK117,0653
5.Laura KarhunenFIN110,8036
6.Anni SkogbergFIN104,9965
 (19 kilpailijaa)    

 

PromoCup 2017


Salpa Taitoluistelu järjestää PromoCup -kutsukilpailun Salon jäähallissa 3.-5.11.2017. Kisoissa on mukana useita Jäätaitureita.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Debytantit 2004-2005su klo 08.00-11.07Milja Norrena
Minja Peltonen
Debytantit 2006 ja nuor.su klo 11.07-13.12Oona Veijola
Eevi Kankaanranta
Yulia Fedorova
Minit 2008pe klo 12.00-14.28Minea Turunen
Sara Höijer
Minit 2009 ja nuor.pe klo 14.50-16.10Minja Kostermaa
Amanda Teerimäki
Peppi Heikkinen

 

 Minit 2008 **
1.Sade WesalainenSTR50,17
2.Olivia KallioSTR49,00
3.Sara HöijerEsJt48,33
4.Minea TurunenEsJt48,33
 (31 kilpailijaa)  

 

 Minit 2009 ja nuoremmat **
1.Emilia PellonmaaETK47,00
2.Darja TrubitsonPoriTa44,33
3.Ellen TenhonenRauTL40,67
11.Minja KostermaaEsJt32,33
12.Peppi HeikkinenEsJt31,00
17.Amanda TeerimäkiEsjt24,00
 (17 kilpailijaa)  

 

 Debytants 2004-2005  
1.Ekaterina PetushkovaRUS50,37
2.Minea KarpTapTL44,23
3.Peppi ValleniusTapTL44,19
4.Miimi HeinonenTapTL42,61
5.Minja PeltonenEsJt42,16
13.Milja NorrenaEsJt34,77
 (21 kilpailijaa)  

 

 Debytants 2006 and younger  
1.Yulia FedorovaEsJt48,44
2. Emilia ErkoRauTL43,39
3.Rosa ReponenTapTL42,87
11.Eevi KankaanrantaEsJt34,65
12.Oona VeijolaEsJt33,81
 (13 kilpailijaa)  

 

B-silmujen 1. aluevalintakilpailu


Kauniaisten Taitoluisteluklubi (KaTa) järjestää B-silmujen 1. aluevalintakilpailun  sunnuntaina 29.10.2017 Kauniaisten jäähallissa.

SarjaAikatauluJäätaiturit

B-silmut
(lohko 1)

su: 11.30-13.40Mirella Peltonen

 

 B-silmut, tytöt **
1.Minea SalokoskiHTK51,67
2.Claudia UlunduHTK47,33
3.Vivi NurmiKaTa47,00
12.Mirella PeltonenEsJt40,33
 (22 kilpailijaa)  

 

Mirella sai erityismaininnan: Laadukas 1L2+1A -sarja 

 

Onnellinen valintakilpailun voittaja Fanny Lindfors!

SM-noviisien 1. valintakilpailu


Seuramme järjestää SM-noviisien 1. valintakilpailun 28.-29.10.2017 Tapiolan harjoitusjäähallissa. Kisoissa näemme kaikki seuramme SM-noviisiluistelijat. Kaikki mukaan katsomaan ja kannustamaan kilpailijoita.
 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisit
(lohko 1)
LO la: 09.30-15.07
VO su: 09.30-13.00
Sirkku Koskenvaara
Sera Kuronen
Edvina Langhoff
Fanny Lindfors
Ria Päivölä
Dina Pöllänen

 

Tulokset

 SM-noviisit, tytöt (lohko 1)  SPFS
1.Fanny LindforsEsJt104,0111
2.Olivia HentunenKuLS94,4552
3.Juuli KeskerJTL86,9564
4.Janni RiekkinenKuLS86,9139
5.Sera KuronenEsJt84,0995
6.Viivi LamKooVee83,60220
7.Dina PöllänenEsJt83,5287
14.Ria PäivöläEsJt79,461214
17.Sirkku Koskenvaara EsJt77,441121
18.Edvina LanghoffEsJt77,001915
 (46 kilpailijaa, 28 vapaaohjelmaan)    

 

Fanny ja Sera saivat jo SM-paikat!

 

Kansallisten junioreiden 1. valintakilpailu


Keravan Luistinseura (Kels) järjestää kansallisten junioreiden 1. valintakilpailun viikonloppuna 21.-22.10.2017. 

SarjaAikatauluJäätaiturit
Juniorit
(lohko 3)
LO la: 14.15-17.59
VO su: 14.15-18.57
Gabriella Sandström

 

 Juniorit, tytöt, lohko 3  SPFS
1.Emma EloKKJ104,3713
2.Hanna KorhonenHSK99,0041
3.Milla ParikkaVTL98,9432
7.Gabriella SandströmEsJt86,51117
 (29 kilpailijaa)    

 

SM-senioreiden ja SM-junioreiden 1. valintakilpailu


KOOKOO Jäätaiturit (KKJT) järjestää yksinluistelun SM-senioreiden ja SM-junioreiden 1. valintakilpailun viikonloppuna 14.-15.10.2017. Kuusankosken jäähallissa. Mukana on useita Jäätaitureita.
 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-junioritLO la: 10.30-14.35
VO su: 9:30-13.55 
Linnea Ceder
Jenny Leppänen
Laura Karhunen
Lilli Saksela
Anni Skogberg

 

Linkkejä:

 SM-juniorit, tytöt  SPFS
1.Vera StoltPTL134,3311
2.Selma VälitaloOLK116,6243
3.Linnea CederEsJt116,1552
4.Laura KarhunenEsJt112,4525
5.Essi KorpiTapTL111,6434
11.Lilli SakselaEsJt96,07179
12.Anni SkogbergEsJt94,58818
19.Jenny LeppänenEsJt85,821521
 (27 kilpailijaa)    

 

Linnealla on SM-paikka viime vuoden mitalistina. Laura sai SM-paikan tästä kilpailuista. 

 

Preseason 2017


SM-sarjojen muodostelmakausi alkoi perinteisesti Helsingin Luistinklubin (HSK) järjestämällä Preseason-tapahtumalla Pirkkolan jäähallissa. Preseason järjestettiin lauantaina 14.10. Joukkueilla oli mahdollisuus arvioittaa ohjelmansa teknisillä spesialisteilla ennen varsinaisen kilpailukauden alkua. Joukkueita ei asetettu paremmuusjärjestykseen. Tapahtumaan ei otettu yleisöä.
 

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-junioritla: 14.40-16.15Valley Bay Synchro
SM-noviisitla: 10.30-14.09Valley Bay Synchronics

 

Finlandia Trophy Espoo 6.-8.10.2017


Syksyn loistokkain taitoluistelukilpailu Finlandia Trophy Espoo kilpaillaan Metro Areenalla 6.-8.10.2017. 

SarjatAikataulu suomalaiset
Miehetlo pe: 15.30-18.35
vp la: 17.00-20.30
18 kilpailijaa
10 eri maasta
Bela Papp
Valtter Virtanen
Naisetlo pe: 18.35-22.40
vp su: 12.30-17.00
27 kilpailijaa
16 eri maasta
Viveca Lindfors
Emmi Peltonen
Paritlo pe: 14.00-15.30
vp la: 15.10-17.00
8 paria
6 eri maasta
 
Jäätanssilo la: 12.00-15.10
vp la: 17.00-20.10
19 paria
14 eri maasta
Cecilia Törn - Jussiville Partanen
Juulia Turkkila - Matthias Versluis

 

SarjaAikataulu suomalaiset
MLla: 20.30-21.106 joukkuetta
3 eri maasta
Lumineers
Marigold IceUnity
Rockettes
Team Unique

 

Linkkejä:

Viveca Lindfors joutui valitettavasti vetäytymään kilpailusta lyhytohjelman jälkeen.

 

 

HTL CUP 2017 29.9-1.10.2017


Hämeenlinnan Taitoluistelijat (HTL) järjestää HTL CUP 2017-kilpailun Hämeenlinnassa 29.9-1.10.2017.

 

SarjaAikatauluJäätaiturit
A silmutsu: 09.00-11.15Jenni Hirvonen
Erika Nurmi
Anni Holopainen

 

 A-silmut  
1.Ulla NieminenTapTL36,43
2.Elli KonttajärviTapTL15.15
3.Sini AlkuTapTL34,08
4.Jenni HirvonenEsJt33,48
20.Erika NurmiEsJt23,71
22.Anni HolopainenEsJt22,35
 (23 kilpailijaa)  

 

Helsinki Trophy 29.9-1.10.2017


Helsingin Luistelijat (HL) järjestää tulevana viikonloppuna Helsinki Trophy -kilpailun Pirkkolan jäähalleissa Helsingissä. Kisoissa on mukana yli 400 luistelijaa 41 luisteluseurasta ja seitsemästä eri maasta. 

 

SarjaAikatauluJäätaiturit
Junior A Ladies sp la: 17.10-20.25
fs su: 12.15-16.20
Jenny Leppänen
Gabriella Sandström
Advanced novice sp pe: 17.30-21.30
fs la: 12.05-16.55
Sera Kuronen
Fanny Lindfors
Debutants A, girlspe: 12.00-17.30Minja Peltonen
​Oona Veijola
Debutants A, boyspe: 12.00-17.30Matias Lindfors
Spring A, girlssu: 8.00-12.00Sofia Väisänen
Spring A, boyssu: 8.00-12.00Luka Cankar
Spring B 1.7.2007 or laterla: 18.55-21.15Mirella Peltonen
Cubs su: 14.10-16.50Sara Höijer

 

 Debs A Boys   
1.Matias LindforsEsJtFIN50,15
2.Evert Mattila FIN33,30
3.Arttu Juusola FIN26,33

 

 Debs A Girls   
1.Edith Mattila FIN50,25
2.Ella-Lumia Koivuniemi FIN47,10
3.Anna Bergström FIN46,61
8.Minja PeltonenEsJtFIN43,83
37.Oona VeijolaEsJtFIN27,96
 (39 kilpailijaa)   

 

 Advanced Novice Girls   SPFS
1.Nella Pelkonen FIN78,5551
2.Olivia Hentunen FIN77,7216
3.Sera KuronenEsJtFIN76,9242
4.Linnea Fredriksson FIN76,4424
5.Siiri Julkunen FIN76,1035
6.Janni Riekkinen FIN75,2083
7.Fanny LindforsEsJtFIN73,5078
 (34 kilpailijaa)     

 

 Junior A Ladies   SPFS
1.Selma Välitalo FIN121,3711
2.Tilda Liukkonen FIN107,4933
3.Eva-Lotta Kiibus EST106,6152
4.Emma Ignatius FIN103,5828
5.Emma Veijalainen FIN103,4844
13.Jenny LeppänenEsJtFIN90,091312
18.Gabriella SandströmEsJtFIN79,181817
 (21 kilpaiijaa)     

 

 Springs B Girls born 1.7.2007 and younger **
1.Minttu HirvonenKaTa49,33
2.Minea SalokoskiHTK47,00
3.Telma HuopainenSaTu45,00
16.Mirella PeltonenEsJt36,00
 (22 kilpailijaa)  

 

 Springs A Girls   
1.Pihla Bergman FIN34,13
2.Katerina Mamontova EST33,91
3.Ava Suoraniemi FIN32,49
30.Sofia VäisänenEsJtFIN20,30
 (33 kilpailijaa)   

 

 Springs A Boys   
1.Matias Heinonen FIN27,93
2.Luka CankarEsJtFIN21,55
3.Anton Erkama FIN17,82
4.Severi Varpio FIN16,51

 

 Cubs born 2008 **
1.Emilia KarilaETK42,33
2.Iida SärkkäETK40,50
3.Alina MaarniRauTL39,33
4.Sara HöijerEsJt38,33
 (27 kilpailijaa)  

 

Nebelhorn Trophy 2017:
Viveca Lindfors otti Suomelle olympiapaikan!


Nebelhorn Trophy 2017 -kilpailu järjestetään Oberstdorfissa Saksassa 27.-30.9.2017. Olympiakarsinta.

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
KilpailijoitaSuomalaiset
Ladiessp pe: 8:15-13:15
fs la: 12:25-18:10
38 kilpailijaa
10 maasta
Viveca Lindfors
Mensp to: 17:30-21:30
fs pe: 18:00-22:45
29 kilpailijaa
8 maasta
Valtteri Virtanen
Ice Dancesp to: 10:00-12:40
fs la: 9:00-12:05
19 kilpailijaa
7 maasta
Cecilia Törn - Jussiville Partanen

 

Linkkejä:

 

 Ladies  SPFS
1.Kailani CraineAUS167,4512
2.Matilda AlgotssonSWE167,0121
3.Alexia PaganiniSUI155,9863
4.Nathalie WeinzierlGER155,8535
5.Isadora WilliamsBRA154,2144
6.Viveca LindforsFIN154,1056
7.Anna KhnychenkovaUKS151,0848
 (34 kilpailijaa)    

 

Tikkurila Trophy 2017


Tikkurilan Taitoluisteluklubi järjestää perinteisen Tikkurila Trophy 2017 -kilpailun 23.-24.9.2017. Kilpailu järjestetään tänä vuonna kutsukilpailuna.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-senioritLO la: 17:10-17:45Alexandra Sandström
SM-junioritLO la: 17:45-20:30
VO su: 12:00-15:15
Laura Karhunen
Anni Skogberg
Jenny Leppänen
Gabriella Sandström
Minit 2008la: 9:40-11:20Minea Turunen
Eva Lamppu

 

 Minit 2008  
1.Särkkä IdaETK46,79
2.Rasila SiiriETK44,00
3.Ahonen EmmiETK42,33
4.Turunen Minea EsJt39,67
8.Lamppu EvaEsJt34,33
 (18 kilpaiijaa)  

 

 SM-seniorit, naiset  LO
1.Sallianna ÖztürkSTRFIN42,84
2.Joanna KallelaTapTLFIN41,89
3.Hanna KiviniemiTapTLFIN41,11
4.Nelma HedeTTKFIN36,66
5.Alexandra SandströmEsJtFIN33,61

 

 SM-juniorit, tytöt   SPFS
1.Laura KarhunenEsJtFIN109,5951
2.Essi KorpiTapTLFIN107,1242
3.Enja RuokonenTapTLFIN101,01111
4.Natalia PeriainenJyTLSFIN98,6127
5.Minttu HeikkinenKuLSFIN98,6035
6.Tilda LiukkonenLTLFIN98,20133
7.Anni SkogbergEsJtFIN95,8366
13.Jenny LeppänenEsJtFIN88,55914
20.Gabriella SandströmEsJtFIN80,321918
 (20 kilpailijaa)     

 

Eevi, Yulia ja Matias palkintojenjaossa
Sirkku oli 3. Advanced Novices -sarjassa

Aktia Trophy 2017 (IC)


Etelä-Vantaan Taitoluistelijat (EVT) järjestää Aktia Trophy 2017 IC-kilpailun 22.-24.9.2017 Myyrmäen Jäähallissa.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisitSP la: 15:19-18:29
FS su: 10:11-13:57
Dina Pöllänen
Sirkku Koskenvaara
Ria Päivölä
Edvina Langhoff
Debytantit, pojatla: 14:29-15:04Matias Lindfors
Debytantit, tytöt
2004-2005
la: 08:00-11:50Milja Norrena
Minja Peltonen
Unna Putaala
Debytantit, tytöt
2006-2007
la: 11:47-14:29Yulia Fedorova
Eevi Kankaanranta
Oona Veijola
B-silmutpe: 13:30-15:34Mirella Peltonen
Minitsu: 08:00-09:56Sara Höijer
Lily Lummi

 

Tulokset:

 B-silmut ***
1.Aada KorhonenML50,33
2.Louise GyllingETK47,67
3.Venla HautalahtiTapTL46,33
16.Mirella PeltonenEsJt33,00
 (25 kilpailijaa)  


 

 Debutants Girls born 2004-2005  ISU
1.Peppi ValleniusTapTLFIN51,84
2.Minea KarpTapTLFIN51,25
3.Miimi HeinonenTapTLFIN49,17
9.Minja PeltonenEsJtFIN43,02
11.Unna PutaalaEsJtFIN42,27
19.Milja NorrenaEsJtFIN38,09
 (34 kilpailijaa)   

 

 Debutants Girls born 2006-2007  ISU
1. Yulia FedorovaEsJtFIN46,51
2.Eevi KankaanrantaEsJtFIN44,15
3.Emma ErholmRauTLFIN43,86
18.Oona VeijolaEsJtFIN31,55
 (18 kilpailijaa)   

 

 Debutants Boys  ISU
1.Matias LindforsEsJtFIN48,54
2.Pietari AnttilaJTLFIN39,56
3.Jari KrestyannikovTapTLFIN37,85

 

 Advanced novice girls   SPFS
1.Milla DegerlundETKFIN81,0612
2.Frida PajulaLrTLFIN79,6761
3.Sirkku KoskenvaaraEsJtFIN77,1234
11.Dina PöllänenEsJtFIN69,83288
15.Edvina LanghoffEsJtFIN68,231416
16.Ria PäivöläEsJtFIN67,842512
 (36 kilpailijaa)     

 

 Cubs Girls and Boys **
1.Hilppa HaikonenLeTAL54,00
2.Emilia KariolaETK53,67
3.Alina MaamiRauTL46,83
4.Saga KallioinenML46,33
5.Sara HöijerEsJt42,67
17.Lily LummiEsJt33,00
 (26 kilpailijaa)  

 

ISU Junior Grand Prix Minsk Arena Cup 2017


Linnea Ceder edustaa Suomea ISU Junior Grand Prix -sarjan osakilpailussa Valko-Venäjällä 20.9.-24.9.2017.
 

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
KilpailijoitaSuomalaiset
Junior LadiesLO: to 13:10
VO: pe 13:15
34 osallistujaa
29 maasta
Linnea Ceder

 

Linkkejä:

 Junior Ladies  SPFS
1.Alexandra TrusovaRUS196,3212
2.Nana ArakiJPN183.0023
3.Stanislava KonstantinovaRUS181,9832
15.Linnea CederFIN119,541116
 (34 kilpailijaa)    

 

Iloiset kaksoisvoittajat Fanny ja Sera. Onnittelut!

Koovee Cup 2017:
kauden ensimmäinen kaksoisvoitto!

 

Taitoluisteluseura Koovee järjesti Koovee Cup 2017 kilpailun viikonloppuna 16.-17.9.2017 Tampereella. Kilpailuissa luistelivat kaikki seuramme SM-noviisit.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisit, tytöt
2002-2003
SP: la 13.00-15.15
FS: su 09.00-11.40
Sirkku Koskenvaara
Dina Pöllänen
SM-noviisit, tytöt
synt. 2004 ja myöh.
SP: la 15.35-18.05
FS: su 12.20-15.20
Sera Kuronen
Edvina Langhoff
Fanny Lindfors
Ria Päivölä

 

 Advanced Novice Girls born 2002-2003   SPFS
1.Siiri JulkunenKuTaFIN89,9012
2.Ellen AmperHSKFIN84,1423
3.Jessika LouhelainenETKFIN84,1181
4.Dina PöllänenEsJtFIN82,0357
11.Sirkku KoskenvaaraEsJtFIN76,26413
 (21 kilpailijaa)     

 

 Advanced Novice Girls born 2004 and later   SPFS
1.Fanny LindforsEsJtFIN94,1951
2.Sera KuronenEsJtFIN92,6622
3.Janni RiekkinenKuLSFIN86,9118
4.Olivia LiskoTapTLFIN85,0463
5.Milla DegerlundETKFIN81,82314
6.Edvina LanghoffEsJtFIN81,4885
11.Ria PäivöläEsJtFIN78,711110
 (23 kilpailijaa)     

 

ISU Junior Grand Prix Riga Cup 6.-9.9.2017

 

Viveca Lindfors edusti Suomea ISU Junior Grand Prix -sarjan osakilpailussa Latviassa.

Linkit:

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
KilpailijoitaSuomalaiset
Junior LadiesLO: to 10:45 (Live Stream)
VO: pe 15:30 (Live Stream)
35 tyttöä
30 maasta
Viveca Lindfors

 

 Junior Ladies  SPFS
1.Daria PanenkovaRUS185,8012
2.Rika KihiraJPN180,4661
3.Emmy MaUSA172,6234
10.Viveca LindforsFIN136,94109
 (35 kilpailijaa)