Kilpailut 2017-2018

Syksyn 2017 kilpailut

AikaYL/MLKilpailuPaikka,
järjestäjä
Sarja
(kilpailijoita)
JäätaituritAJTulokset
6.-9.9.2017YLISU Junior GP Riga CupRiga, LatviaJunior Ladies ISU10. Viveca Lindfors (sp46,47/fs90,47/136,94)
15.-16.9.2017
(Kati)
YLKoovee Cup 2017Tampere, KooveeSM-noviisit 
2002-2003, (21)
 ISU

4. Dina Pöllänen (sp30,19/fs51,84/82,03)
11. Sirkku Koskenvaara (sp30,28/45,98/76,26)

    SM-noviisit
2004 ja myöh. (23)
 ISU1. Fanny Lindfors (sp31,23/fs62,96/94,19)
2. Sera Kuronen (sp35,18/fs57,48/92,66)
6. Edvina Langhoff (sp28,93/fs52,55/81,48)
11. Ria Päivölä (sp28,14/50,57/78,71)
20.-24.9.2017
(Kati)
YLISU Junior GP Minsk Arena Cup 2017Minsk,
Valko-Venäjä
Junior Ladies ISU15. Linnea Ceder (sp43,81/fs75,73/119,54)
22.-24.9.2017
(Jaana)
YLAktia Trophy 2017 (IC)
 
Vantaa, EVTSM-noviisit (36) ISU3. Sirkku Koskenvaara (sp 29,42/fs47,70/77,12)
11. Dina Pöllänen (sp22,92/fs/46,91/69,83)
15. Edvina Langhoff (sp24,49/fs43,74/68,23)
16. Ria Päivölä (sp23,14/fs44,70/67,84)
    Debytantit, pojat (3) ISU1. Matias Lindfors (48,54)
    Debytantit 2004-2005 (34) ISU9. Minja Peltonen (43,02)
11. Unna Putaala (42,27)
19. Milja Norrena (38,09)
    

Debytantit
2006-2007 (18)

 ISU1. Yulia Fedorova (46,51)
2. Eevi Kankaanranta (44,15)
18. Oona Veijola (31,55)
    B silmut (25) ***16. Mirella Peltonen
    Minit (26) ***5. Sara Höijer
17. Lily Lummi
23.-24.9.2017
(Vippe)
YLTikkurila TrophyVantaa, TKKSM-seniorit LO (5) ISU5. Alexandra Sandström (33,61)
    SM-juniorit (20) ISU1. Laura Karhunen (sp36,76/fs72,83/109,59)
7. Anni Skogberg (sp36,18/fs59,65/95,83)
13. Jenny Leppänen (sp32,71/fs55,84/88,55)
20. Gabriella Sandström (sp28,36/fs51,96/80,32)
    Minit (18) ***4. Minea Turunen
8. Eva Lamppu
27.-29.9.2017
(Vippe)
YLNebelhorn TrophyOberstdorf,
Saksa
Senior Ladies (33) ISU6. Viveca Lindfors (sp53,75/fs100,35/154,10)
29.9.-1.10.2017
(Kati)
YLHelsinki TrophyPirkkola, HLSM-juniorit (21) ISU13. Jenny Leppänen (sp31,33/fs58,76/90,09)
18. Gabriella Sadström (sp29,49/fs49,69/79,18)
    SM-noviisit (34) ISU3. Sera Kuronen (sp27,08/fs49,84/76,92)
7. Fanny Lindfors (sp26,87/fs46,63/73,50)
    Debytantit (39) ISU8. Minja Peltonen (43,83)
37. Oona Veijola (27,96)
    Debytantit, pojat (3) ISU1. Matias Lindfors (50,15)
    A silmut (33) ISU30. Sofia Väisänen
    A silmut, pojat (3) ISU2. Luka Cankar
    B silmut (1.7.2007 ja nuor.) (22) ***16. Mirella Peltonen
    Minit 2008 (27) ***4. Sara Höijer
29.9.-1.10.2017YLHTL Cup A silmut (23) ISU4. Jenni Hirvonen (33,48)
20. Erika Nurmi (23,71)
22. Anni Holopainen (22,35)
6.-8.10.2017YLFinlandia TrophyMetroAreena,
Espoo
Ladies  
 
14.10.2017MLPreseasonPirkkolaSM-juniorit  Valley Bay Synchro
    SM-noviisit  Valley Bay Synchronics
14.-15.10.2017
(Vippe)
YLSM-seniorit ja SM-juniorit, 1. vkKouvola, KKJTSM-juniorit (27) ISU3. Linnea Ceder (lo39,55/vo76,60/116,15)
4. Laura Karhunen (lo44,87/vo67,58/112,45)
11. Lilli Saksela (lo31,61/vo64,46/96,07)
12. Anni Skogberg (lo38,63/vo55,95/94,58)
19. Jenny Leppänen (lo33,65/vo52,17/85,82)
21.-22.10.2017
(Kati)
YLKans.junioreiden 1. vkKerava, KeLSKans.juniorit (29) ISU7. Gabriella Sandström (lo31,37/vo55,14/86,51)
28.-29.10.2017
(Kati)
YLSM-noviisien 1.vkEspoo, EsJtSM-noviisit
(lo46/vo28)
 ISU1. Fanny Lindfors (lo37,17/vo66,84/104,01)
5. Sera Kuronen (lo30,22/ vo53,87 /84,09)
7. Dina Pöllänen (lo30,76/vo52,76/83,52)
14. Ria Päivölä (lo29,45/vo50,01/ 79,46)
17. Sirkku Koskenvaara (lo29,65/ vo47,79/77,44)
18. Edvina Langhoff (lo26,99 /vo50,01/77,44)
29.10.2017YLB-silmujen 1. vkKauniainen, KaTaB-silmut (22) ***12. Mirella Peltonen
2.-5.11.2017
(Kati)
YLTirnavia Riedell Ice CupTrnava, 
Slovakia
Junior Ladies (19) ISU2. Linnea Ceder (sp44,27 /fs74,65 /118,92)
5. Laura Karhunen (sp44,24/fs66,56 /110,80)
6. Anni Skogberg (sp37,83 /fs67,16 /104,99)
3.-5.11.2017
(Jaana, Vippe)
YLPromo Cup 2017Salo, SalPaDebytantit, tytöt 2004-2005 (21) ISU5. Minja Peltonen (42,16)
13. Milja Norrena (34,77)
    

Debytantit,
tytöt 2006-2007 (13)

 ISU1. Yulia Fedorova (48,44)
11. Eevi Kankaanranta (34,65)
12. Oona Veijola (33,81)
    Minit 2008 ***3. Sara Höijer
4. Minea Turunen 
    Minit 2009 ja nuor. (17) ***11. Minja Kostermaa
12. Peppi Heikkinen
17. Amanda Teerimäki
4.-5.11.2017MLSM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit, 1. vkGatorade Center, Turku, KaariSM-juniorit (11) ISU5. Valley Bay Synchro (lo49,62/vo81,23/130,85)
    SM-noviisit (9) ISU3. Valley Bay Synchronics (43,55)
12.11.2017YL+MLYL Debyntanttien ja ML Minorit 1. vkTampere, TapTLDebytantit, pojat (5) ISU1. Matias Lindfors (47,26)
    Debytantit, tytöt (32) ISU4. Yulia Fedorova (46,76)
5. Eevi Kankaanranta (45,94)
7. Minja Peltonen (42,80)
18. Milja Norrena (38,48)
20. Oona Veijola (36,88)
    Minorit (7) MUPI5. Valley Bay Synchronettes
16.11.2017
(Jaana)
YLMinien 1. vkEspoonlahti, ETKMinit 2008 (11) ***1. Sara Höijer
5. Lily Lummi
6. Minea Turunen
8. Eva Lamppu
    Minit 2009 ja nuor. (13) ***8. Peppi Heikkinen
10. Minja Kostermaa
12. Vilina Tolonen
18.-19.11.2017YLSM-seniorit ja SM-juniorit, 2 vkPorvoo, PTLSM-seniorit (9) ISUViveca Lindfors (sp53,90/fs97,45/152,35)
    SM-juniorit (27) ISU

4. Linnea Ceder (sp35,59/fs76,74/112,33)
5. Laura Karhunen (sp45,15/fs67,17/112,32)
6. Lilli Saksela (sp40,48/fs65,20/105,68)
11. Anni Skogberg (sp34,90/fs61,88/96,76)
21. Alexandra Sadström (sp27,78/fs56,11/83,89)
23. Jenny Leppänen (sp29,30/fs53,67/82,97)

19.11.2017MLHyvän mielen kutsukilpailuEspoonlahti, EsJtAikuiset (3) MUPI3. Valley Bay Synchrospirit
    Kans. juniorit (2) MUPI2. Valley Bay Synchostyle
    Kans. noviisit (3) MUPI1. Valley Bay Synchroshine
    Minorit (3) MUPI2. Valley Bay Synchronettes
    Tulokkaat (3) MUPI1. Valley Bay Synchrokids
21.-26.11.2017YLTallinn Trophy 2017Tallinna, ViroSenior Ladies (32) ISU10. Viveca Lindfors (sp59,03/fs149,78)
    Junior Ladies (27) ISU6. Laura Karhunen (sp54,18/fs77,74/131,92)
13. Linnea Ceder (sp40,53/fs74,51//115,04)
25./26.11.2017MLKansall. sarjat 1. kilp. (sen, jun, aik), lohko 2Lahti, LTLAikuiset (11) MUPI10. Valley Bay Synchrospirit
    Seniorit (5) ISU1. Valley Bay Synchrostars (50,73)
    Juniorit (9) ISU9. Valley Bay Synchrostyle (29,97)
25.-26.11.2017YLSkate EspooEsJt+ETKSM-juniorit (11) ISU1. Laura Karhunen (sp 41,17/fs61,21 /102,38)
3. Linnea Ceder (sp 38,38/fs60,22 /98,60)
4. Anni Skogberg (sp34,44/fs61,73/96,17)
6. Alexandra Sandström (sp35,25/fs58,52 93,77)
8. Lilli Saksela (sp36,90/fs51,83 /88,73)
11. Jenny Leppänen (sp24,47/fs47,38/71,85)
    Kans.juniorit (15) ISU12. Gabriella Sandström (78,67)
    SM-noviisit (20) ISU1. Sirkku Koskenvaara (sp32,20/fs56,40/88,60)
2. Dina Pöllänen (sp28,73/fs57,89/86,62)
11. Sera Kuronen (sp28,58/fs50,04/78,62)
12. Edvina Langhoff (sp26,31/fs51,88/78,19)
13. Ria Päivölä (sp26,68/fs51,07/77,75)
    Debytantit, tytöt (15) ISU2. Yulia Fedorova (47,64)
4. Eevi Kankaanranta (43,57)
5. Minja Peltonen (42,95)
12. Milja Norrena (39,04)
    Debytantit, pojat (1) ISU1. Matias Lindfors (44,18)
    A-silmut (20) ISU5. Kiia Kurkinen (32,25)
8. Jenni Hirvonen (31,07)
10. Erika Nurmi (29,82)
11. Sofia Väisänen (29,45)
13. Kiia Aittomäki (28,50)
20. Anni Holopainen (20,63)
    A silmut, pojat (3) ISU2. Luka Cankar (24,59)
    B-silmut (19) ISU10. Mirella Peltonen (22,01)
    Minit 2008 (13) ***1. Sara Höijer
3. Minea Turunen
4. Eva Lamppu
6. Lily Lummi
    Minit 2009 ja nuor. (17) ***6. Vilina Tolonen
7. Peppi Heikkinen
8. Minja Kostermaa
13. Amanda Teerimäki
29.11.2017YLKutsukilpailuMyllypuro/HSKB-silmut (7)  1. Mirella Peltonen
    Minit 2008 (5)  1. Lily Lummi
2. Eva Lamppu
    Minit 2009 ja nuor. (11)  

3. Peppi Heikkinen
4. Minja Kostermaa
5. Vilina Tolonen
11. Amanda Teerimäki

2.-3.12.2017MLML: Tulokkaat ja Noviisit 1. vk, Kans. Noviisit (7) MUPI5. Valley Bay Synchroshine
    Tulokkaat (9) MUPI6. Valley Bay Synchrokids
5.12.2017YLA-silmujen 1. vkHTKA-silmut, pojat (3) ISU2. Luka Cankar (27,49)
    A-silmut, tytöt 2006 (13) ISU4 .Kiia Aittomäki (31,00)
    A-silmut, tytöt 2007 ja nuor. (15) ISU

1. Kiia Kurkinen (35,28)
5. Sofia Väisänen (29,70)
7. Jenni Hirvonen (29,00)
8. Erika Nurmi (27,68)
14. Anni Holopainen (22,96)

9.-10.12.2017MLSM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit, 2. vk Jyväskylä, JyTLSSM-juniorit (11) ISU5. Valley Bay Synchro (sp46,70/fs83,83/130,53)
    SM-noviisit (9) ISU2. Valley Bay Synchronics (47,63)
16.-17.12.2017YLSM 2018: seniorit ja junioritTrio Areena, HLSM-seniorit, naisetSM-paikka: Viveca Lindfors  
    SM-juniorit, tytötSM-paikka:
Linnea Ceder
Laura Karhunen
Lilli Saksela
Anni Skogberg
  
18.12.2017MLSM-noviisien 1+1Pirkkola/HSKSM-noviisitValley Bay Synchronics  

 

Kevään 2018 kilpailut

AikaYL/MLKilpailuPaikka,
järjestäjä
Sarja
(kilpailijoita)
JäätaituritAJTulokset
5.-7.1.2018YLIC, SM-seniorit, SM-juniorit
Crystal Cup 2018
Mikkeli, ML    
5.-7.1.2018YLIC, debytantit
Froggie Cup 2018
Helsinki, HSKSM-noviisit

Fanny Lindfors
Sirkku Koskenvaara
Dina Pöllänen
Ria Päivölä

  
    Debytantit, pojatMatias Lindfors  
    Debytantit, tytöt 1.7.2004-30.6.2005Milja Norrena
Unna Putaala
  
    Debytantit, tytöt
1.7.2005-31.12.2007
Yulia Fedorova
Eevi Kankaanranta
Minja Peltonen
  
    A-silmutKiia Kurkinen
Jenni Hirvonen
  
    B-silmutMirella Peltonen  
    MinitSara Höijer
Minea Turunen
Lily Lummi
  
11.1.2018YLA-silmujen alueellinen kilpailuEspoo, ETKA-silmut   
13.1.2018MLMuodostelmaluistelun
aluemestaruuskilpailu
MetroAreena, EsJt    
13.-14.1.2018YLSM-noviisit, 2. vkLahti, LTL    
16.1.2018YLB-silmujen 2. vkHTK Mirella Peltonen?  
20.-21.1.2018YLHyvinkää Trophy18Hyvinkää, HyTL    
27.1.2018MLKutsukilpailuJärvenpää, JTLMinoritValley Bay Synchronettes  
    TulokkaatValley Bay Synchrokids  
3.2.2018MLTiksi IceClub 2018Tikkurila, TTKAikuisetValley Bay Synchrospirit  
    SM-junioritValley Bay Synchro  
    SM-noviisitValley Bay Synchronics  
3.2.2018MLKutsukilpailuHLMinoritValley Bay Synchronettes  
    TulokkaatValley Bay Synchrokids  
3.-4.2.2018YLPM-kilpailutRovaniemi, STLL    
10.2.2018MLKutsukilpailuKirkkonummi, KTKNoviisitValley Bay Synchroshine  
    TulokkaatValley Bay Synchrokids  
10.-11.2.2018ML+YLML: Minorit, YL: debytantit     
11.2.2018YLMinit, alueellinen kilpailuKauniainen, KaTa    
17.-18.2.2018ML+YLML: Tulokkaat, Noviisit     
20.2.2018YLDebytantit, aluemestaruusHelsinki. HL    
21.2.2018YLA-silmujen aluemestaruuskilpailuOulunkylä, HTK    
23.2.2018YLSM-noviisit, aluemestaruusTikkurila, TTK    
23.2.2018YLSM-juniorit, aluemestaruusTikkurila, TTK    
3.-4.3.2018MLSM2018: SM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisitHTKSM-junioritSM-paikka:
Valley Bay Synchro
  
    SM-noviisitSM-paikka:
Valley Bay Synchronics
  
la 10.3.2018YLA-silmujen TimanttifinaaliPorvoo, PTLA-silmut   
la 17.-18.3.2018YLSpring CarnivalMyyrmäki, EVT    
 YLSM-noviisien SM2018 SM-noviisit, tytötSM-paikka:
Fanny Lindfors
Sera Kuronen