Kilpailut 2016-2017

Syksyn 2016 kilpailut

AikaYL/MLKilpailuPaikka,
järjestäjä
Sarja
(kilpailijoita)
AJTulokset
8.-11.9.2016YLISU CS Lombardia Trophy
kilpailusivut
Sesto San Giovanni, ItaliaLadiesISU11. Viveca Lindfors (sp52,71/fs88,24 /140,95)
    Junior LadiesISU8. Linnea Ceder (sp33,38 /fs76,80/110,18)
12. Anni Skogberg (sp32,95/fs65,93 /98,88)
16. Doris Louhikoski (sp31,47/fs59,33 /90,80)
9.-11.9.2016
(Kati)
YLTikkurila TrophyTikkurila, TKKJunior A Ladies (23)ISU10. Lilli Saksela (sp33,65 /fs58,78/92,43)
    Novice A, Girls, older (26)ISU8. Gabriella Sandström (sp24,58/fs51,63 /76,21)
18. Sanni Hirvikoski (sp22,55/fs45,68 /68,23)
    Novice A, Girls, younger (22)ISU4. Fanny Lindfors (sp27,31/fs54,56/81,87)
5. Sirkku Koskenvaara (sp28,03 /fs52,31/80,34)
16.-18.9.2016YLHTL-CupHämeenlinna,HTLDebs A Girls 2004 (41)ISU6. Edvina Langhoff (46,66)
11. Aava Hyyti (43,71)
24. Milja Norrena (36,95)
    Debs A Girls 2005 & younger (26)ISU6. Ria Päivölä (45,36)
13. Saga Höijer (40,73)
21. Unna Putaala (36,99)
16.-18.9.2016
(pe, Jaana)
(la-su, Vippe)
YLOrton TrophyMyyrmäki,EVTSM-Juniorit, tytöt (7)ISU1. Monica Lindfors (sp38,39/fs72,02/110,41)
2. Paula Savolainen (sp33,48/fs55,55/89,03)
5. Jenny Leppänen (sp29,39/fs54,38/83,77)
    SM-Noviisit, tytöt (7)ISU2. Vera Eklund (sp30,78/fs46,16/76,94)
4. Fanny Lindfors (sp25,74/fs48,95/74,69)
5. Gabriella Sandström (sp28,62/fs44,84/73,46)
    A-Silmut, tytöt (18)ISU3. Eevi Kankaanranta (31,02)
14. Lilja Parviainen (24,05)
 
    A-silmut, pojat (2)ISU1. Matias Lindfors (28,64)
2. Miika Kostermaa (22,23)
    B-Silmut, tytöt (12)***5. Kiia Kurkinen
7. Jenni Hirvonen
    Minit, tytöt (17)***1. Sofia Väisänen
    Minit, pojat (2)***1. Luka Cankar
23.-25.9.2016
(Jaana)
YLHelsinki TrophyPirkkola, HLSM-Noviisit, tytöt (27)ISU5. Sirkku Koskenvaara (sp24,81/fs 48,52/73,33)
11. Sanni Hirvikoski (sp24,25/fs 43,50/67,75)
    Debytantit, tytöt (38)ISU2. Ria Päivölä (49,79)
13. Edvina Langhoff (40,88)
15. Saga Höijer (39,75)
18. Unna Putaala (38,45)
    A-Silmut, tytöt (35)ISU15. Minja Peltonen (24,52)
    B-silmut (2005-30.6.2006), tytöt (29)***10. Kiia Aittomäki
    B-silmut (1.7.2006-), tytöt (29)***12. Kiia Kurkinen
    Minit, tytöt (41)***10. Anni Holopainen
11. Erika Nurmi
1.-2.10.2016YLSkate Espoo 2016Espoonlahti, EsJt+ETKSM-Juniorit, tytöt (13)ISU1. Linnea Ceder (sp45,87 /fs71,25 /117,12)
3. Alexandra Sandström (sp34,00/fs71,83 /105,83)
4. Monica Lindfors (sp37,12/fs67,41/104,53)
5. Anni Skogberg (sp34,82/fs68,11 /102,93)
6. Jenny Leppänen (sp37,37/fs60,69/98,06)
7. Lilli Saksela (sp31,33 /fs65,89/97,22)
8. Paula Savolainen (sp35,53 /fs58,16/93,69)
    SM-Noviisit, tytöt (16)ISU3. Sirkku Koskenvaara (sp30,37/fs51,28/81,65)
5. Fanny Lindfors (sp28,71/fs52,23/80,94)
9. Gabriella Sandström (sp27,20/fs50,16/77,36)
10. Vera Eklund (sp29,40/fs47,45/76,85)
13. Sanni Hirvikoski (sp24,77/fs49,85/74,62)
    Debytantit, tytöt (27)ISU3. Ria Päivölä (48,27)
5. Edvina Langhoff (47,33)
11. Aava Hyyti (41,37)
17. Unna Putaala (37,80)
22. Saga Höijer (34,93)
26. Milja Norrena (27,83)
    A-silmut, tytöt (14)ISU2. Eevi Kankaanranta (36,43)
6. Minja Peltonen (30,46)
    A-silmut, pojat (3)ISU1. Matias Lindfors (29,72)
3. Miika Kostermaa (22,13)
6.10.2016YLKutsukisaLeppävaara/EsJtMinit, tytöt 2007 (12)***1. Sofia Väisänen
4. Erika Nurmi
5. Anni Holopainen
    Minit, tytöt 2008 ja nuor. (9)***2. Sara Höijer
3. Mirella Peltonen
7. Minea Turunen
8. Eva Lamppu
9. Lily Lummi
    Minit, pojat (1)***1. Luka Cankar
6.-9.10.2016YLFinlandia TrophyMetroAreenaLadiesISU10. Viveca Lindfors (sp47,07/fs93,03/137,10)
14.-15.10.2016YLTiksi Cup 2016Tikkurila, TTKNoviisit (20)ISU2. Saga Hynninen (42,35)
    B-silmut, tytöt (24)***4. Kiia Aittomäki
7. Jenni Hirvonen
9. Kiia Kurkinen
    Minit 2007, tytöt (16)***1. Sofia Väisänen
2. Erika Nurmi
8. Anni Holopainen
    Minit 2008 ja 2009, tytöt (9)***4. Sara Höijer
6. Mirella Peltonen
8. Minea Turunen
9. Eva Lamppu
14.-16.10.2016YLSM-seniorien ja -juniorien 1.vkKuopio,KuLSSM-juniorit, tytöt (lo 44, vo 30)ISU4. Anni Skogberg (lo35,20/fs75,20/110,40)
5. Linnea Ceder (lo37,45/fs72,81/110,26)
6. Alexandra Sandström (lo39,48/fs69,47/108,95)
7. Doris Louhikoski (lo36,02/fs70,83/106,85)
8. Lilli Saksela (lo37,37/fs65,51/102,88)
14. Monica Lindfors (lo33,16 /fs62,32/95,48)
28. Jenny Leppänen (lo32,13/fs49,23/81,36)
33. Paula Savolainen (lo 28,56)
15.10.2016MLPreseason-tapahtumaPirkkola, HSKSM-juniorit Valley Bay Synchro
    SM-noviisit Valley Bay Synchronics
22.10.2016YLA-silmujen 1. aluevalintakisaHelsinki, HSKA-silmut, tytöt (25)ISU5. Minja Peltonen (32,44)
6. Eevi Kankaanranta (32,39)
    A-silmut, pojat (3)ISU1. Matias Lindfors (31,50)
2. Miika Kostermaa (21,49)
28.-30.10.2016YLSM-noviisien 1.vk (2 lohkoa), lohko 2Oulu,OLKSM-noviisit, tytöt, lohko 2
(42, vo 28)
ISU4. Fanny Lindfors (lo31,61/vo52,58/84,19)
10. Sirkku Koskenvaara (lo28.28/vo51,10/79,38)
11. Vera Eklund (lo28,26/vp50,98/79,24)
19. Gabriella Sandström (lo26,39/vo47,38/73,77)
36. Sanni Hirvikoski (lo24,75/lo-/24,75)
4.-6.11.2016MLSM-sarjojen
1.valintakilpailu
Helsinki, EsJtSM-juniorit
 
ISU6. Valley Bay Synchro (lo43,31/vo73,77/117,08)
    SM-noviisit, lohko 2ISU3. Valley Bay Synchronics (47,52)
5.-6.11.2016YLKutsukilpailuKerava/KelsSM-juniorit, tytöt (vo), (8)ISU1. Anni Skogberg (77,19)
2. Linnea Ceder (73,44)
3. Jenny Leppänen (58,25)
4. Alexandra Sandström (57,32)
    SM-noviisit, tytöt (vo), (12)ISU6. Gabriella Sandström (47,51)
7. Sirkku Koskenvaara 47,43)
8. Vera Eklund (47,20)
    Noviisit, tytöt (13)ISU1. Saga Hynninen (44,72)
    Debytantit, tytöt (10)ISU1. Ria Päivölä (44,70)
2. Edvina Langhoff (44,33)
3. Aava Hyyti (42,51)
6. Unna Putaala (37,33)
7. Saga Höijer (36,00)
10. Milja Norrena (32,13)
    A-silmut, tytöt (12)ISU1. Eevi Kankaanranta (33,41)
2. Minja Peltonen (31,13)
    B-silmut, tytöt (20)***4. Kiia Aittomäki
8. Kiia Kurkinen
    Minit, tytöt (21)***2. Sofia Väisänen
3. Anni Holopainen
5. Mirella Peltonen
8. Erika Nurmi
12. Saga Höijer
15. Lily Lummi
19. Minea Turunen
20. Eva Lamppu
10.11.2016YLB-silmujen 1. vk, (2 lohkoa), lohko 2Espoonlahti, ETKB-silmut, tytöt (24)***5. Kiia Aittomäki
13. Jenni Hirvonen
16. Kiia Kurkinen
12.11.2016YLDebytanttien 1.vk, lohko 3Tampere, KooVeeDebytantit, tytöt (36)ISU3. Ria Päivölä (47,93)
14. Elena Väänänen (40,82)
21. Edvina Langhoff (38,77)
26. Unna Putaala (37,97)
27. Saga Höijer (37,27)
28. Aava Hyyti (36,36)
32. Milja Norrena (34,33)
12.11.2016YLNoviisien 1.vk, lohko 3Tampere, KooVeeNoviisit, tytöt (29)ISU2. Saga Hynninen (43,75)
15.11.2016YLMinien 1. vk, (2 lohkoa) lohko 1Paloheinä, HTKMinit 2007, tytöt (14)***1. Sofia Väisänen
2. Erika Nurmi
3. Anni Holopainen
    Minit 2008 ja nuoremmat, tytöt (14)***1. Mirella Peltonen
4. Sara Höijer
9. Minea Turunen
10. Lily  Lummi
    Minit, pojat (3)***1. Luka Cankar
19.11.2016MLTulokkaat 1.vk (Helsingin ja Uudenmaan alueet)Myyrmäki, EVTTulokkaat (9)MUPI7. Valley Bay Synchrokids
19.-20.11.2016YLSM-seniorien ja -juniorien 2.vkPori, PoriTaSM-juniorit, tytöt (lo 44, vo 30)ISU3. Linnea Ceder (lo 38,00/vo 71,37/109,37)
4. Alexandra Sandström (lo 36,47/vo 72,62/109,09)
6. Lilli Saksela (lo 43,38/vo 64,03/107,41)
9. Emma Niemi (lo 33,17/vo 69,20/102,37)
15. Doris Louhikoski (lo 38,76/vo 56,12/94,88)
21. Anni Skogberg (lo 30,46/vo 55,96/86,42)
23. Paula Savolainen (lo 33,10/vo 53,19/86,29)
27. Jenny Leppänen (lo28,97/vo 52,13/81,10)
20.-27.11.2016YLTallinn TrophyTallinna, ViroSenior Ladies (25)ISU10. Viveca Lindfors (sp 55,61/fs 95,76/151,37)
    Junior Ladies (32)ISU18. Doris Louhikoski (sp 38,65/fs 63,44/102,09)
26.-27.11.2016MLKans. sarjojen 1. kilpailu
(2 lohkoa), lohko 2
Kouvola,KouJTKansalliset seniorit,
lohko 2 (5)
ISU2. Valley Bay Synchrostars (54,04)
    Kansalliset juniorit,
lohko 2 (8)
ISU8. Valley Bay Synchrostyle (32,80)
    Kansalliset noviisit,
lohko 2 (9)
MUPI8. Valley Bay Synchroshine 
    Minorit,
lohko 2 (10)
MUPI3. Valley Bay Synchronettes
30.11.2016
(Jutta)
YLKutsukilpailuMyllypuro, HSKB-silmut, tytöt (16)***3. Jenni Hirvonen
    Minit, tytöt 2007***2. Sofia Väisänen
3. Erika Nurmi
    Minit, tytöt 2008 ja nuor. (7)***2. Mirella Peltonen
3. Lily Lummi
4. Minea Turunen
    Minit, pojat (3)***1. Luka Cankar
2.-4.12.2016MLSM-sarjojen 2.vkHelsingin jäähalli, HLSM-junioritISU5. Valley Bay Synchro (sp44,18 /fs74,24 /118,42)
    SM-noviisit, lohko 2 (8)ISU3. Valley Bay Synchronics (49,46)
9.-11.12.2016
(Jaana)
YLSanta Claus 2016Tampere, Varala-tiimiNovice A, girls (27)ISU2. Fanny Lindfors (sp31,81 /fs55,35/87,16 )
12. Sirkku Koskenvaara (sp27,34 /fs50,30/77,64 )
    Novice B girls 2001-2002 (21)ISU1. Saga Hynninen (47,22)
    Debs A girls (17)ISU10. Elena Väänänen (40,72)
    Springs A (18)ISU5. Eevi Kankaanranta (30,68)
    Springs B 2006 or earlier, girls (28)***10. Kiia Aittomäki
    Springs B 2007 and younger, girls (12)***4. Jenni Hirvonen 
10.12.2016MLKutsukilpailuTikkurila/EVTKans. juniorit Valley Bay Synchrostyle (luistelivat kilpailun ulkopuolella)
    Kans. noviisit (7)MUPI6. Valley Bay Synchroshine
    Minorit (10)MUPI6. Valley Bay Synchronettes
    Tulokkaat (11)MUPI9. Valley Bay Synchrokids
15.12.2016
(Kaisa)
YLKutsukilpailuEspoonlahti/ETKMinit, 2007 (9)ISU2. Sofia Väisänen (24,55)
4. Anni Holopainen (22,62)
5. Erika Nurmi (22,62)
    Minit, 2008 (14)ISU3. Mirella Peltonen (22,14)
6. Sara Höijer (18,49)
11. Minea Turunen (15,01)
13. Eva Lamppu (13,23)
17.12.2016MLKutsukilpailuMyyrmäki, EVTSM-noviisitISU3. Valley Bay Synchronics (46,52)
15.-18.12.2016YLYksinluistelun ja jäätanssin SM2017Tampere,TapTLSM-seniorit, naiset (13)ISU3. Viveca Lindfors (lo 52,43/vo86,08 /138,51)
    SM-juniorit, tytöt (18)ISU3. Linnea Ceder (lo 44,39/vo73,24/117,63)
6. Lilli Saksela (lo43,72/vo66,36/110,08)
9. Doris Louhikoski (lo36,56/vo67,73/104,29)
12. Alexandra Sandström (lo35,60/vo65,59/101,19)
15. Anni Skogberg (lo38,79/vo58,05/96,84)

 

Kevään 2017 kilpailut

AikaYL/MLKilpailuPaikka,
järjestäjä
Sarja
(kilpailijoita)
OsallistujatAJTulokset
6.1.2017MLLoppi-IceTurku, VG-62SM-noviisit (5) ISU2. Valley Bay Synchronics (50,89)
    Kans.noviisit (5) MUPI2. Valley Bay Synchroshine
    Minorit (7) MUPI4. Valley Bay Synchronettes
    Tulokkaat (10) MUPI5. Valley Bay Synchrokids
6.-7.1.2017MLCup of BerlinBerlin, SaksaJunior ISU3. Valley Bay Synchro (sp 48,68/fs 74,23/122,91)
6.-8.1.2017
(Jaana)
YLCrystal Cup 2017Mikkeli, MLNovice A ISU8. Sirkku Koskenranta (sp 30,04/fs 57,19/87,23)
10. Vera Eklund (sp 32,06/fs 52,11/84,17)
13. Gabriella Sandström (sp 28,41/fs 51,77/80,18)
18. Sanni Hirvikoski (sp28,40/fs 46,23/74,62)
    Novice B (35) ISU1. Saga Hynninen (43,32)
    Debutants, girls  2003+2004 (34) ISU12. Edvina Langhoff (41,04)
17. Milja Norrena (38,52)
    Debutants, girls 2005+younger (24) ISU11. Saga Höijer (40,44)
13. Ria Päivölä (39,09)
20. Unna Putaala (36,70)
    Springs A, girls 2005 (23) ISU11. Minja Peltonen (26,79)
    Springs A, girls 2006+younger (23) ISU2. Eevi Kankaanranta (35,95)
17. Lilja Parviainen (27,04)
    Springs A, boys (2) ISU2. Miika Kostermaa (14,13)
    Springs B, 2006 (33)

 

***16. Mona Lamppu
    Springs B, 2007+younger (26) ***18. Jenni Hirvonen
10.-15.1.2017 (Vippe)YLMentor Torun CupTorun, PuolaJunior Ladies ISU4. Linnea Ceder (sp 44,21/fs 70,16/114,37)
20. Anni Skogberg (sp 29,23/fs 60,81/90,04)
13.-15.1.2017
(Kati)
YLSM-Noviisien 2. vk
(2 lohkoa), lohko 2
Riihimäki, RTLSM-noviisit, tytöt, lohko 2 (42, vo 28) ISU5. Fanny Lindfors (lo31,41/vo52,54/83,95)
6. Sirkku Koskenvaara (lo28,99/vo54,46/83,45)
10. Vera Eklund (lo28,44/vo52,49/80,93)
18. Gabriella Sandström (lo28,14/vo50,55/78,69)
37. Sanni Hirvikoski (lo23,29)
15.1.2017MLAluemestaruuskilpailuHelsinki, HSKSM-juniorit (7) ISU4. Valley Bay Synchro (45,50)
    SM-noviisit (7) ISU4. Valley Bay Synchronics (45,50)
    Kans. seniorit (5) ISU2. Valley Bay Synchrostars (51,00)
    Kans. juniorit  Valley Bay Synchrostyle (per.)
    Kans. noviisit (4) MUPI2. Valley Bay Synchroshine
    Minorit (8) MUPI5. Valley Bay Synchronettes
    Tulokkaat (10) MUPI7. Valley Bay Synchrokids
17.1.2017
(Jaana)
YLA-silmujen 2. aluevalintakilpailuHelsinki, HTKA-silmut, tytöt (25) ISU10. Eevi Kankaanranta (31,47)
11. Minja Peltonen (31,33)
19. Lilja Parviainen (28,42)
    A-silmut,pojat (2) ISU1. Matias Lindfors (29,41)
2. Miika Kostermaa (25,11)
21.1.2017MLTiksi IceClubVantaa, TTKSM-juniorit (6) ISU3. Valley Bay Synchro (71,28)
    Minorit (6) ISU6. Valley Bay Synchronettes (30,16)
    Tulokkaat (7) MUPI4. Valley Bay Synchrokids
19.-22.1.2017MLMozart CupSalzburg, ItävaltaAdvanced Novice (8) ISU1. Valley Bay Synchronics (58,76)
21.1.2017
(Kati)
YLDebytanttien  2.vk, lohko 3Espoonlahti, EsJtDebytantit, tytöt (35)

 

ISU1. Ria Päivölä (50,66)
2. Edvina Langhoff (49,90)
9. Saga Höijer (45,03)
10. Aava Hyyti (43,76)
11. Elena Väänänen (43,58)
23. Unna Putaala (40,76)
26. Milja Norrena (39,66)
21.1.2017 (Kati)YLNoviisien 2.vk, lohko 3Espoonlahti, EsJtNoviisit, tytöt (35) ISU1. Saga Hynninen (45,20)
22.1.2017 (Kati)YLKutsukilpailuEspoonlahti, EsJtB-silmut, tytöt 2005-2006 (16) ***2. Kiia Aittomäki
8. Mona Lamppu
    B-silmut, tytöt 2007 ja nuor. (14) ***6. Jenni Hirvonen
11. Kiia Kurkinen
    Minit, tytöt 2007 (18) ***2. Sofia Väisänen
    Minit, tytöt 2008 ja nuor. (24) ***

2. Mirella Peltonen
9. Sara Höijer
13. Lily Lummi
16. Minea Turunen
18. Eva Lamppu

    Minit, pojat (5) ***1. Luka Cankar
25.-29.1.2017YLISU European Figure Skating ChampionshipsOstrava, TsekkiLadies (34sp/24fs) ISU23. Viveca Lindfors (sp 49,48/fs80,62 /130,10)
31.1.2017YLPiruetti Cup, aluemestaruuskilpailuPirkkola2, HLDebytantit, tytöt (26)

 

ISU5. Ria Päivölä (49,10)
6. Edvina Langhoff (49,04)
7. Aava Hyyti (48,87)
9. Elena Väänänen (46,87)
15. Saga Höijer (41,98)
18. Milja Norrena (39,65)
25. Unna Putaala (36,40)
    A-silmut, pojat (3) ISU1. Matias Lindfors (33,62)
3. Miika Kostermaa (19,31)
    A-silmut, tytöt (23) ISU4. Eevi Kankaanranta (36,79)
12. Minja Peltonen (30,51)
3.-5.2.2017 (Vippe)YLFroggie CupPirkkola, HSKJunior A, ladies (15) ISU4. Lilli Saksela (sp 36,21/ fs65,29/101,50
10. Jenny Leppänen (sp 37,30/fs55,20/ 92,50)
    Novice A, girls (21) ISU7. Fanny Lindfors (sp 27,20/fs 44,38/71,58)
    Novice B, girls (19) ISU1. Saga Hynninen (41,30)
    Debutants (22) ISU22. Elena Väänänen (28,95)
    Spring A, girls (20) ISU3. Minja Peltonen (32,81)
    Spring B, girls (30) ***9. Kiia Kurkinen
    Cubs, girls (31) ***2. Sofia Väisänen
7. Erika Nurmi
17. Anni Holopainen
    Cubs, boys (6) ***2. Luka Cankar
4.2.2017MLKutsukilpailuJärvenpää, JTLTulokkaat (9) MUPI3. Valley Bay Synchrokids
    Minorit (6) MUPI5. Valley Bay Synchronettes
4.-5.2.2017YLKutsukilpailuKisakallio, VTLSm-noviisit (3) ISU3. Vera Eklund (47,77)
    B-silmut (37) ***5. Jenni Hirvonen
10. Mona Lamppu
    Minit 2008, tytöt (19) ***4. Mirella Peltonen
9. Sara Höijer
13. Minea Turunen
14. Lily Lummi
7.2.2017 (päivä muuttunut!)
(Jaana)
YLB-silmujen 2.aluekilpailu, lohko 2Paloheinä, HTKB-silmut, tytöt (23) ***8. Jenni Hirvonen
10. Kiia Kurkinen
12. Mona Lamppu
10-12.2.2017MLKansallisten sarjojen 2. kilpailu(2 lohkoa), lohko 2Turku,TRTKansalliset seniorit,
lohko 2 (5)
 ISU2. Valley Bay Synchrostars
    

Kansalliset juniorit,
lohko 2 (8)

 ISU8. Valley Bay Synchrostyle
    Kansalliset noviisit,
lohko 2 (9)
 MUPI5. Valley Bay Synchroshine
    Minorit, 
lohko 2 (10)
 MUPI5. Valley Bay Synchronettes
    Tulokkaat, 
lohko 2 (19)
 MUPI3. Valley Bay Synchrokids
11.2.2017 (Kati)YLTimanttifinaaliHeinola, HeiTaA-silmut, tytöt (24) ISU3. Eevi Kankaanranta (39,17)
20. Minja Peltonen (28,78)
    A-silmut, pojat (3) ISU1. Matias Lindfors (31,60)
3. Miika Kostermaa (18,97)
11.-12.2.2017YLKutsukilpailuKerava, KELSSm-juniorit (6) ISU1. Alexandra Sandström (62,64)
4. Jenny Leppänen (54,80)
    Sm-noviisit (7) ISU3. Sirkku Koskenvaara (53,00)
6. Sanni Hirvikoski (46,75)
    Debytantit (12) ISU1. Edvina Langhoff (54,06)
2. Aava Hyyti (50,35)
3. Saga Höijer (49,44)
5. Ria Päivölä (47,73)
8. Milja Norrena (43,37)
    B-silmut (14) ***1. Jenni Hirvonen 
2. Kiia Kurkinen
6. Mona Lamppu
    Minit (36) ***2. Anni Holopainen
9. Sara Höijer
27. Lily Lummi
    Minit, pojat (2) ***2. Luka Cankar
12.2.2017 (Jaana)YLMinien aluekilpailu, lohko 1Vuosaari, MTKMinit, tytöt, 2007 (15) ***1. Erika Nurmi
2. Sofia Väisänen
3. Anni Holopainen
    Minit, tytöt, 2008 ja myöh. (20) ***2. Sara Höijer
5. Mirella Peltonen
7. Lily Lummi
9. Minea Turunen
11. Eva Lamppu
17.-19.2.2017YLDebytanttien kultafinaaliPorvoo,PTLDebytantit, tytöt (24) ISU9. Ria Päivölä (49,89)
22. Edvina Langhoff (43,00)
  Debytanttien hopeafinaaliPorvoo,PTLDebytantit, tytöt (24) ISU3. Aava Hyyti (48,50)
9. Elena Väänänen (44,56)
13. Saga Höijer (43,03)
 YLNoviisien
kultafinaali
Porvoo, PTLNoviisit, tytöt (24) ISU1. Saga Hynninen (49,41)
23.-26.2.2017YLChallenge CupHaag, AlankomaatJunior Ladies (24) ISU6. Lilli Saksela (sp39,34/fs73,48/112,82)
8. Alexandra Sandström (sp37,28/fs68,59/105,87)
24.2.2017YLYliveto TrophyTikkurila, TTKSM-noviisit, tytöt (18) ISU7. Fanny Lindfors (50,99)
8. Vera Eklund (50,09)
12. Sanni Hirvikoski (44,36)
15. Sirkku Koskenvaara (42,79)
    A-silmut, tytöt (24) ISU1. Eevi Kankaanranta (38,30)
11. Minja Peltonen (32,26)
17. Lilja Parviainen (28,65)
24.-26.2.2017MLMuodostelmaluistelun SM2017MetroAreena, ETKSM-juniorit (11) ISU7. Valley Bay Synchro (lo44,02/vo80,10/124,12)
    SM-noviisit (12) ISU6. Valley Bay Synchronics (46,54)
2.-5.3.2017YLNordics 2017Reykjavik, IslantiSenior Ladies (17) ISU4.(PM)/6. Viveca Lindfors (sp44,04/fs89,71/133,75)
    Junior Ladies (19) ISU1. Linnea Ceder (sp41,54/fs80,89/122,43)
    Novice Girls (20) ISU14. Anni Skogberg (sp31,24/fs35,98/67,22)
4.3.2017MLKutsukilpailuEspoonlahti/EsJtKans. juniorit (3) MUPI*23. Valley Bay Synchrostyle
    Kans. noviisit (3) MUPI*22. Valley Bay Synchroshine
    Minorit (3) MUPI*23. Valley Bay Synchronettes
    Tulokkaat (3) MUPI*21. Valley Bay Synchrokids
4.3.2017MLKutsukilpailuPirkkola/HSKSM-noviisit (7) MUPI*27. Valley Bay Synchronics
5.3.2017YLMinien alueellinen hopeafinaaliEspoonlahti/EsJtMinit 2008-, tytöt (17) ***3. Minea Turunen
10.-12.3.2017 (Kati)YLSM-noviisit SM 2017Kotka, KoTaSM-noviisit, tytötSM-paikka:
Fanny Lindfors
Sirkku Koskenvaara
Vera Eklund
  
  SM-noviisien HopeafinaaliKotka, KoTaSM-noviisit, tytöt

Hopeafinaalipaikka:
Gabriella Sandström

  
11.3.2017YLMinien aluemestaruusHelsinki, HSKMinit 2007, tytöt

Finaalipaikka:
Sofia Väisänen
Erika Nurmi
Anni Holopainen

  
    Minit 2008 ja nuor. tytöt

Finaalipaikka:
Mirella Peltonen
Sara Höijer
Lily Lummi

  
    Minit, pojatFinaalipaikka:
Luka Cankar
  
15.-19.3.2017YLISU World Junior Figure Skating ChampionshipsTaipei City, Chinese TaipeiJunior LadiesViveca LindforsISU 
17.3.2017YLB-silmujen aluemestaruusVantaa, EVTB-silmut, tytötFinaalipaikka:
Kiia Aittomäki
Jenni Hirvonen
Kiia Kurkinen
  
17.3.2017YLB-silmujen hopeafinaaliVantaa, EVTB-silmut, tytötHopeafinaalipaikka:
Mona Lamppu
  
17.-19.3.2017YLSpring CarnivalVantaa, EVTDebytantitElena Väänänen
Milja Norrena
  
    A-silmutEevi Kankaanranta
Lilja Parviainen
Minja Peltonen
  
18.-19.3.2017MLKansallisten sarjojen 3. kilpailuMetroAreena,HTKKansalliset senioritpaikka:
Valley Bay Synchrostars
  
    Kansalliset junioritValley Bay Synchrostyle  
    Kansalliset noviisitValley Bay Synchroshine  
    Minoritpaikka:
Valley Bay Synchronettes
  
    TulokkaatValley Bay Sychrokids  
24.-26.3.2017YLDudes on skatesHelsinki,HSKA-silmut, pojatMiika Kostermaa?
Matias Lindfors?
  
    Minit, pojatLuka Cankar?  
29.3.-2.4.2017YLISU World Figure Skating Championships
MM2017
Hartwall Areena, HelsinkiLadies(varalla: Viveca Lindfors)