Kilpailu-uutiset 2017-2018

ML Hyvän mielen kutsukilpailu


Espoon Jäätaiturit (EsJt) järjestää muodostelmaluistelun hyvän mielen kutsukilpailun Espoonlahden jäähallissa sunnuntaina 19.11.2017.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Tulokkaatsu: klo 13.26-14.00Valley Bay Synchrokids
Minoritsu: klo 12.30-13.06Valley Bay Synchronettes
Kans. noviisitsu: klo 9.50-10.20Valley Bay Synchroshine
Kans. junioritsu: klo 9.18-9.30Valley Bay Synchrostyle
Aikuisetsu: klo 9.00-9.18Valley Bay Synchrospirit

 

Tulokset:

 Tulokkaat 1.2.MUPI yht.
1.Valley Bay SynchrokidsEsJt48,0049,3397,33
2.SafiiritKTK46,0046,6792,67
3.Ice RosesETK41,6740,3382,00

 

 Minorit 1.2.MUPI yht.
1.StarBladesTapTL67,6774,00141,67
2.Valley Bay SynchronettesEsJt66,3367,00133,33
3.Ad AstraPTL55,0050,33105,33

 

 Kansalliset noviisit 1.2.MUPI yht.
1.Valley Bay SynchroshineEsJt59,0061,67120,67
2.SilverlightsHL56,6760,33117,00
3.Ice SweetETK33,3342,3375,66


 

 Kansalliset juniorit MUPI
1.MoonshadowsHL57,67
2.Valley Bay SynchrostyleEsJt49,00


 

 Aikuiset MUPI
1.JääleiditHTK72,67
2.AudaxPTL71,67
3.Valley Bay SynchrospiritEsJt47,00

 

SM-senioreiden ja SM-junioreiden 2. valintakilpailu


Porvoon Taitoluistelijat (PTL) järjestää SM-senioreiden ja SM-junioreiden 2. valintakilpailun Porvoon Jäähallissa 18.-19.11.2017. 

 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-senioritlo la: 15.10-16.30
vo su: 16.00-17.40

Viveca Lindfors

SM-junioritlo la: 10.00-13.45
vo su: 10.00-14.15
Linnea Ceder
Laura Karhunen
Jenny Leppänen
Lilli Saksela
Alexandra Sandström
Anni Skogberg

 

Linkkejä:

 

 SM-juniorit, tytöt  SPFS
1.Vera StoltPTL126,2631
2.Enja RuokonenTapTL126,0912
3.Emma IgnatiusHL112,6854
4.Linnea CederEsJt112,3383
5.Laura KarhunenEsJt112,3226
6.Lilli SakselaEsJt105,6848
11.Anni SkogbergEsJt96,781011
21.Alexandra SandströmEsJt83,892519
23.Jenny LeppänenEsJt82,972322
 (27 kilpailijaa)    

 

SM-paikat:

  • Linnea (viime vuoden mitalisti)
  • Laura (1. vk)
  • Lilli (2. vk)
  • Anni (2. vk)

 

 SM-seniorit, naiset  SPFS
1.Viveca LindforsEsJt152,3511
2.Joanna KallelaTapTL128,2832
3.Jenni SaarinenKooVee127,9123
4.Emilia ToikkanenHL115,3545
5.Hanna KiviniemiTapTL111.6374
6.Sallianna ÖztürkSTR110,5457
 (9 kilpailijaa)    

 

Vivecalla on jo SM-paikka viime vuoden mitalistina.

 

Minien 1. aluevalintakilpailu


Espoon Taitoluisteluklubi (ETK) järjestää Minien 1. aluevalintakilpailun torstaina 16.11.2017 Espoonlahden jäähallissa.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Minit 2008to klo 15.45-16.45Sara Höijer
Eva Lamppu
Lily Lummi
Minea Turunen
Minit 2009 ja nuor.to klo 14.00-15.25Peppi Heikkinen
Minja Kostermaa
Amanda Teerimäki
Vilina Tolonen


Tulokset:

 Minit 2008 ***
1.Sara HöijerEsJt48,67
2.Iida SärkkäETK43,83
3.Siiri RasilaETK41,67
5.Lily LummiEsJt40,00
6.Minea TurunenEsJt38,67
8.Eva LamppuEsJt37,67
 (11 luistelijaa)  

Sara sai paikan Minien aluemestaruuskilpailuihin.
 

 Minit 2009 ja nuor. ***
1.Emilia PellonmaaETK46,67
2.Lumi-Pepita NäkeläETK44,50
3.Noora TuukkanenETK41,00
8.Peppi HeikkinenEsJt35,00
10.Minja KostermaaEsJt31,33
12.Vilina TolonenEsJt29,33
 (13 kilpailijaa)  

Vilina sai erikoismaininnan: Huolelliset alastulot hypyissä.

YL Debytanttien ja ML Minoreiden 1. valintakilpailu


Tapparan Taitoluistelu (TapTL) järjestää yl Debytanttien ja ml Minoreiden (lohko 3) 1. valintakilpailun Hakametsän jäähallissa sunnuntaina 12.11.2017.

SarjaAikatauluJäätaiturit 
Debytantit, pojatsu klo 12.30-13.23Matias Lindfors
Debytantit, tytötsu klo 13.23-18.00Yulia Fedorova
Eevi Kankaanranta
Milja Norrena
Minja Peltonen
Oona Veijola

 

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
Minoritsu klo 10.30-11.12Valley Bay Synchronettes

 

 Minorit MUPI
1.Team SympatiqueHSK92,60
2.SunlightsHL86,80
3.StarBladesTapTL74,40
4.TähtitytötOLK74,20
5.Valley Bay SynchronettesEsJt74,00
6.Ad AstraPTL71,00
7.Sun City SweetsVG-6261,80

 

 Debytantit, pojat  
1.Matias LindforsEsJt47,26
2.Pietari AnttilaJTL41,08
3.Jari KrestyannikovTapTL37,54
4.Atte SaarinenTRT35,68
5.Evert MattilaHL31,91

 

 Debytantit, tytöt  
1.Minea KarpTapTL53,67
2.Miimi HeinonenTapTL50,75
3.Nella AaltonenTapTL46,83
4.Yulia FedorovaEsJt46,76
5.Eevi KankaanrantaEsJt45,94
6.Rosa ReponenTapTL45,19
7.Minja PeltonenEsJt42,80
18.Milja NorrenaEsJt38,48
20.Oona VeijolaEsJt36,88
 (32 kilpailijaa)  

 

ML 1. SM-valintakilpailut 2017


Kaarinan Taitoluistelijat järjestävät muodostelmaluistelun SM-sarjojen 1. valintakilpailun Turussa 4.-5.11.2017.  Kisoissa luistelee myös ESS:n Lumineers-joukkue SM-seniorisarjassa.

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-junioritlo la klo 18.30-20.41
vo su klo 13.00-16.04
Valley Bay Synchro
SM-noviisit
(lohko 2)
la klo 15.00-18.30Valley Bay Synchronics

 

Linkkejä:

 SM-noviisit (lohko 2)  
1.StarlightsHL56,70
2.Diamond EdgesKaari51,75
3.Valley Bay SynchronicsEsJt43,55
4.Dream StepsEVT42,70
5.Aurora BorealisOLK38.97
6.Team Ice EffectJTL38,09
7.Ice FantasyTTK37,58
8.Filiae AboensesTRT31,34
9.Team MotionPoriTa30,97

 

Valley Bay Synchronics saa jo tästä kilpailusta SM-paikan (kolme parasta kummaltakin lohkolta)! Onnittelut!!!

 SM-noviisit (lohko 1)  
1.FinettesHTK51,90
2.Team DynamiqueHSK50,21
3.CrystalBladesTapTL44,93
 (9 joukkuetta)  

 

 SM-juniorit  SPFS
1.Dream EdgesKaari154,9621
2.MusketeersHL150,1613
3.Team FintasticHTK145,5042
4.Team MystiqueHSK141,9434
5.Valley Bay SynchroEsJt130,8555
6.Stella PolarisOLK116,7976
7.ReflactionsETK111,0668
8.Sun City SwingVG-62104,3289
9.FireBladesTapTL102,9497
10.Ice StepsEVT87,851010
11.Ice InfinityTTK79,521111

 

Valley Bay Synchro saa jo tästä kilpailusta SM-paikan.
Onnittelut!!!

 

 SM-seniorit  SPFS
1.Marigold IceUnityHL192,2611
2.RockettesHTK190,4222
3.Team UniqueHSK187,8333
4.LumineersESS159,8844

 

 

Anni, Linnea ja Laura Tirnaviassa

Tirnavia Riedell Ice Cup 2.-5.11.2017


Tirnavia Riedell Ice Cup järjestettiin 2.-5.11.2017 Slovakiassa. 

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
Jäätaiturit
Junior Ladiessp la klo 09.00-12.45
fs su klo 09.00-13.15
Linnea Ceder
Laura Karhunen
Anni Skogberg

 

Tulokset
 

 Junior Ladies  SPFS
1.Anna LitvinenkoGNR136,8741
2.Linnea CederFIN118,9222
3.LIzaveta MalinouskayaBLR117,3614
4.Nina LetenayovaSVK117,0653
5.Laura KarhunenFIN110,8036
6.Anni SkogbergFIN104,9965
 (19 kilpailijaa)    

 

PromoCup 2017


Salpa Taitoluistelu järjestää PromoCup -kutsukilpailun Salon jäähallissa 3.-5.11.2017. Kisoissa on mukana useita Jäätaitureita.

SarjaAikatauluJäätaiturit
Debytantit 2004-2005su klo 08.00-11.07Milja Norrena
Minja Peltonen
Debytantit 2006 ja nuor.su klo 11.07-13.12Oona Veijola
Eevi Kankaanranta
Yulia Fedorova
Minit 2008pe klo 12.00-14.28Minea Turunen
Sara Höijer
Minit 2009 ja nuor.pe klo 14.50-16.10Minja Kostermaa
Amanda Teerimäki
Peppi Heikkinen

 

 Minit 2008 **
1.Sade WesalainenSTR50,17
2.Olivia KallioSTR49,00
3.Sara HöijerEsJt48,33
4.Minea TurunenEsJt48,33
 (31 kilpailijaa)  

 

 Minit 2009 ja nuoremmat **
1.Emilia PellonmaaETK47,00
2.Darja TrubitsonPoriTa44,33
3.Ellen TenhonenRauTL40,67
11.Minja KostermaaEsJt32,33
12.Peppi HeikkinenEsJt31,00
17.Amanda TeerimäkiEsjt24,00
 (17 kilpailijaa)  

 

 Debytants 2004-2005  
1.Ekaterina PetushkovaRUS50,37
2.Minea KarpTapTL44,23
3.Peppi ValleniusTapTL44,19
4.Miimi HeinonenTapTL42,61
5.Minja PeltonenEsJt42,16
13.Milja NorrenaEsJt34,77
 (21 kilpailijaa)  

 

 Debytants 2006 and younger  
1.Yulia FedorovaEsJt48,44
2. Emilia ErkoRauTL43,39
3.Rosa ReponenTapTL42,87
11.Eevi KankaanrantaEsJt34,65
12.Oona VeijolaEsJt33,81
 (13 kilpailijaa)  

 

B-silmujen 1. aluevalintakilpailu


Kauniaisten Taitoluisteluklubi (KaTa) järjestää B-silmujen 1. aluevalintakilpailun  sunnuntaina 29.10.2017 Kauniaisten jäähallissa.

SarjaAikatauluJäätaiturit

B-silmut
(lohko 1)

su: 11.30-13.40Mirella Peltonen

 

 B-silmut, tytöt **
1.Minea SalokoskiHTK51,67
2.Claudia UlunduHTK47,33
3.Vivi NurmiKaTa47,00
12.Mirella PeltonenEsJt40,33
 (22 kilpailijaa)  

 

Mirella sai erityismaininnan: Laadukas 1L2+1A -sarja 

 

Onnellinen valintakilpailun voittaja Fanny Lindfors!

SM-noviisien 1. valintakilpailu


Seuramme järjestää SM-noviisien 1. valintakilpailun 28.-29.10.2017 Tapiolan harjoitusjäähallissa. Kisoissa näemme kaikki seuramme SM-noviisiluistelijat. Kaikki mukaan katsomaan ja kannustamaan kilpailijoita.
 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisit
(lohko 1)
LO la: 09.30-15.07
VO su: 09.30-13.00
Sirkku Koskenvaara
Sera Kuronen
Edvina Langhoff
Fanny Lindfors
Ria Päivölä
Dina Pöllänen

 

Tulokset

 SM-noviisit, tytöt (lohko 1)  SPFS
1.Fanny LindforsEsJt104,0111
2.Olivia HentunenKuLS94,4552
3.Juuli KeskerJTL86,9564
4.Janni RiekkinenKuLS86,9139
5.Sera KuronenEsJt84,0995
6.Viivi LamKooVee83,60220
7.Dina PöllänenEsJt83,5287
14.Ria PäivöläEsJt79,461214
17.Sirkku Koskenvaara EsJt77,441121
18.Edvina LanghoffEsJt77,001915
 (46 kilpailijaa, 28 vapaaohjelmaan)    

 

Fanny ja Sera saivat jo SM-paikat!

 

Kansallisten junioreiden 1. valintakilpailu


Keravan Luistinseura (Kels) järjestää kansallisten junioreiden 1. valintakilpailun viikonloppuna 21.-22.10.2017. 

SarjaAikatauluJäätaiturit
Juniorit
(lohko 3)
LO la: 14.15-17.59
VO su: 14.15-18.57
Gabriella Sandström

 

 Juniorit, tytöt, lohko 3  SPFS
1.Emma EloKKJ104,3713
2.Hanna KorhonenHSK99,0041
3.Milla ParikkaVTL98,9432
7.Gabriella SandströmEsJt86,51117
 (29 kilpailijaa)    

 

SM-senioreiden ja SM-junioreiden 1. valintakilpailu


KOOKOO Jäätaiturit (KKJT) järjestää yksinluistelun SM-senioreiden ja SM-junioreiden 1. valintakilpailun viikonloppuna 14.-15.10.2017. Kuusankosken jäähallissa. Mukana on useita Jäätaitureita.
 

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-junioritLO la: 10.30-14.35
VO su: 9:30-13.55 
Linnea Ceder
Jenny Leppänen
Laura Karhunen
Lilli Saksela
Anni Skogberg

 

Linkkejä:

 SM-juniorit, tytöt  SPFS
1.Vera StoltPTL134,3311
2.Selma VälitaloOLK116,6243
3.Linnea CederEsJt116,1552
4.Laura KarhunenEsJt112,4525
5.Essi KorpiTapTL111,6434
11.Lilli SakselaEsJt96,07179
12.Anni SkogbergEsJt94,58818
19.Jenny LeppänenEsJt85,821521
 (27 kilpailijaa)    

 

Linnealla on SM-paikka viime vuoden mitalistina. Laura sai SM-paikan tästä kilpailuista. 

 

Preseason 2017


SM-sarjojen muodostelmakausi alkoi perinteisesti Helsingin Luistinklubin (HSK) järjestämällä Preseason-tapahtumalla Pirkkolan jäähallissa. Preseason järjestettiin lauantaina 14.10. Joukkueilla oli mahdollisuus arvioittaa ohjelmansa teknisillä spesialisteilla ennen varsinaisen kilpailukauden alkua. Joukkueita ei asetettu paremmuusjärjestykseen. Tapahtumaan ei otettu yleisöä.
 

SarjaAikatauluVBS-joukkueet
SM-junioritla: 14.40-16.15Valley Bay Synchro
SM-noviisitla: 10.30-14.09Valley Bay Synchronics

 

Finlandia Trophy Espoo 6.-8.10.2017


Syksyn loistokkain taitoluistelukilpailu Finlandia Trophy Espoo kilpaillaan Metro Areenalla 6.-8.10.2017. 

SarjatAikataulu suomalaiset
Miehetlo pe: 15.30-18.35
vp la: 17.00-20.30
18 kilpailijaa
10 eri maasta
Bela Papp
Valtter Virtanen
Naisetlo pe: 18.35-22.40
vp su: 12.30-17.00
27 kilpailijaa
16 eri maasta
Viveca Lindfors
Emmi Peltonen
Paritlo pe: 14.00-15.30
vp la: 15.10-17.00
8 paria
6 eri maasta
 
Jäätanssilo la: 12.00-15.10
vp la: 17.00-20.10
19 paria
14 eri maasta
Cecilia Törn - Jussiville Partanen
Juulia Turkkila - Matthias Versluis

 

SarjaAikataulu suomalaiset
MLla: 20.30-21.106 joukkuetta
3 eri maasta
Lumineers
Marigold IceUnity
Rockettes
Team Unique

 

Linkkejä:

Viveca Lindfors joutui valitettavasti vetäytymään kilpailusta lyhytohjelman jälkeen.

 

 

HTL CUP 2017 29.9-1.10.2017


Hämeenlinnan Taitoluistelijat (HTL) järjestää HTL CUP 2017-kilpailun Hämeenlinnassa 29.9-1.10.2017.

 

SarjaAikatauluJäätaiturit
A silmutsu: 09.00-11.15Jenni Hirvonen
Erika Nurmi
Anni Holopainen

 

 A-silmut  
1.Ulla NieminenTapTL36,43
2.Elli KonttajärviTapTL15.15
3.Sini AlkuTapTL34,08
4.Jenni HirvonenEsJt33,48
20.Erika NurmiEsJt23,71
22.Anni HolopainenEsJt22,35
 (23 kilpailijaa)  

 

Helsinki Trophy 29.9-1.10.2017


Helsingin Luistelijat (HL) järjestää tulevana viikonloppuna Helsinki Trophy -kilpailun Pirkkolan jäähalleissa Helsingissä. Kisoissa on mukana yli 400 luistelijaa 41 luisteluseurasta ja seitsemästä eri maasta. 

 

SarjaAikatauluJäätaiturit
Junior A Ladies sp la: 17.10-20.25
fs su: 12.15-16.20
Jenny Leppänen
Gabriella Sandström
Advanced novice sp pe: 17.30-21.30
fs la: 12.05-16.55
Sera Kuronen
Fanny Lindfors
Debutants A, girlspe: 12.00-17.30Minja Peltonen
​Oona Veijola
Debutants A, boyspe: 12.00-17.30Matias Lindfors
Spring A, girlssu: 8.00-12.00Sofia Väisänen
Spring A, boyssu: 8.00-12.00Luka Cankar
Spring B 1.7.2007 or laterla: 18.55-21.15Mirella Peltonen
Cubs su: 14.10-16.50Sara Höijer

 

 Debs A Boys   
1.Matias LindforsEsJtFIN50,15
2.Evert Mattila FIN33,30
3.Arttu Juusola FIN26,33

 

 Debs A Girls   
1.Edith Mattila FIN50,25
2.Ella-Lumia Koivuniemi FIN47,10
3.Anna Bergström FIN46,61
8.Minja PeltonenEsJtFIN43,83
37.Oona VeijolaEsJtFIN27,96
 (39 kilpailijaa)   

 

 Advanced Novice Girls   SPFS
1.Nella Pelkonen FIN78,5551
2.Olivia Hentunen FIN77,7216
3.Sera KuronenEsJtFIN76,9242
4.Linnea Fredriksson FIN76,4424
5.Siiri Julkunen FIN76,1035
6.Janni Riekkinen FIN75,2083
7.Fanny LindforsEsJtFIN73,5078
 (34 kilpailijaa)     

 

 Junior A Ladies   SPFS
1.Selma Välitalo FIN121,3711
2.Tilda Liukkonen FIN107,4933
3.Eva-Lotta Kiibus EST106,6152
4.Emma Ignatius FIN103,5828
5.Emma Veijalainen FIN103,4844
13.Jenny LeppänenEsJtFIN90,091312
18.Gabriella SandströmEsJtFIN79,181817
 (21 kilpaiijaa)     

 

 Springs B Girls born 1.7.2007 and younger **
1.Minttu HirvonenKaTa49,33
2.Minea SalokoskiHTK47,00
3.Telma HuopainenSaTu45,00
16.Mirella PeltonenEsJt36,00
 (22 kilpailijaa)  

 

 Springs A Girls   
1.Pihla Bergman FIN34,13
2.Katerina Mamontova EST33,91
3.Ava Suoraniemi FIN32,49
30.Sofia VäisänenEsJtFIN20,30
 (33 kilpailijaa)   

 

 Springs A Boys   
1.Matias Heinonen FIN27,93
2.Luka CankarEsJtFIN21,55
3.Anton Erkama FIN17,82
4.Severi Varpio FIN16,51

 

 Cubs born 2008 **
1.Emilia KarilaETK42,33
2.Iida SärkkäETK40,50
3.Alina MaarniRauTL39,33
4.Sara HöijerEsJt38,33
 (27 kilpailijaa)  

 

Nebelhorn Trophy 2017:
Viveca Lindfors otti Suomelle olympiapaikan!


Nebelhorn Trophy 2017 -kilpailu järjestetään Oberstdorfissa Saksassa 27.-30.9.2017. Olympiakarsinta.

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
KilpailijoitaSuomalaiset
Ladiessp pe: 8:15-13:15
fs la: 12:25-18:10
38 kilpailijaa
10 maasta
Viveca Lindfors
Mensp to: 17:30-21:30
fs pe: 18:00-22:45
29 kilpailijaa
8 maasta
Valtteri Virtanen
Ice Dancesp to: 10:00-12:40
fs la: 9:00-12:05
19 kilpailijaa
7 maasta
Cecilia Törn - Jussiville Partanen

 

Linkkejä:

 

 Ladies  SPFS
1.Kailani CraineAUS167,4512
2.Matilda AlgotssonSWE167,0121
3.Alexia PaganiniSUI155,9863
4.Nathalie WeinzierlGER155,8535
5.Isadora WilliamsBRA154,2144
6.Viveca LindforsFIN154,1056
7.Anna KhnychenkovaUKS151,0848
 (34 kilpailijaa)    

 

Tikkurila Trophy 2017


Tikkurilan Taitoluisteluklubi järjestää perinteisen Tikkurila Trophy 2017 -kilpailun 23.-24.9.2017. Kilpailu järjestetään tänä vuonna kutsukilpailuna.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-senioritLO la: 17:10-17:45Alexandra Sandström
SM-junioritLO la: 17:45-20:30
VO su: 12:00-15:15
Laura Karhunen
Anni Skogberg
Jenny Leppänen
Gabriella Sandström
Minit 2008la: 9:40-11:20Minea Turunen
Eva Lamppu

 

 Minit 2008  
1.Särkkä IdaETK46,79
2.Rasila SiiriETK44,00
3.Ahonen EmmiETK42,33
4.Turunen Minea EsJt39,67
8.Lamppu EvaEsJt34,33
 (18 kilpaiijaa)  

 

 SM-seniorit, naiset  LO
1.Sallianna ÖztürkSTRFIN42,84
2.Joanna KallelaTapTLFIN41,89
3.Hanna KiviniemiTapTLFIN41,11
4.Nelma HedeTTKFIN36,66
5.Alexandra SandströmEsJtFIN33,61

 

 SM-juniorit, tytöt   SPFS
1.Laura KarhunenEsJtFIN109,5951
2.Essi KorpiTapTLFIN107,1242
3.Enja RuokonenTapTLFIN101,01111
4.Natalia PeriainenJyTLSFIN98,6127
5.Minttu HeikkinenKuLSFIN98,6035
6.Tilda LiukkonenLTLFIN98,20133
7.Anni SkogbergEsJtFIN95,8366
13.Jenny LeppänenEsJtFIN88,55914
20.Gabriella SandströmEsJtFIN80,321918
 (20 kilpailijaa)     

 

Eevi, Yulia ja Matias palkintojenjaossa
Sirkku oli 3. Advanced Novices -sarjassa

Aktia Trophy 2017 (IC)


Etelä-Vantaan Taitoluistelijat (EVT) järjestää Aktia Trophy 2017 IC-kilpailun 22.-24.9.2017 Myyrmäen Jäähallissa.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisitSP la: 15:19-18:29
FS su: 10:11-13:57
Dina Pöllänen
Sirkku Koskenvaara
Ria Päivölä
Edvina Langhoff
Debytantit, pojatla: 14:29-15:04Matias Lindfors
Debytantit, tytöt
2004-2005
la: 08:00-11:50Milja Norrena
Minja Peltonen
Unna Putaala
Debytantit, tytöt
2006-2007
la: 11:47-14:29Yulia Fedorova
Eevi Kankaanranta
Oona Veijola
B-silmutpe: 13:30-15:34Mirella Peltonen
Minitsu: 08:00-09:56Sara Höijer
Lily Lummi

 

Tulokset:

 B-silmut ***
1.Aada KorhonenML50,33
2.Louise GyllingETK47,67
3.Venla HautalahtiTapTL46,33
16.Mirella PeltonenEsJt33,00
 (25 kilpailijaa)  


 

 Debutants Girls born 2004-2005  ISU
1.Peppi ValleniusTapTLFIN51,84
2.Minea KarpTapTLFIN51,25
3.Miimi HeinonenTapTLFIN49,17
9.Minja PeltonenEsJtFIN43,02
11.Unna PutaalaEsJtFIN42,27
19.Milja NorrenaEsJtFIN38,09
 (34 kilpailijaa)   

 

 Debutants Girls born 2006-2007  ISU
1. Yulia FedorovaEsJtFIN46,51
2.Eevi KankaanrantaEsJtFIN44,15
3.Emma ErholmRauTLFIN43,86
18.Oona VeijolaEsJtFIN31,55
 (18 kilpailijaa)   

 

 Debutants Boys  ISU
1.Matias LindforsEsJtFIN48,54
2.Pietari AnttilaJTLFIN39,56
3.Jari KrestyannikovTapTLFIN37,85

 

 Advanced novice girls   SPFS
1.Milla DegerlundETKFIN81,0612
2.Frida PajulaLrTLFIN79,6761
3.Sirkku KoskenvaaraEsJtFIN77,1234
11.Dina PöllänenEsJtFIN69,83288
15.Edvina LanghoffEsJtFIN68,231416
16.Ria PäivöläEsJtFIN67,842512
 (36 kilpailijaa)     

 

 Cubs Girls and Boys **
1.Hilppa HaikonenLeTAL54,00
2.Emilia KariolaETK53,67
3.Alina MaamiRauTL46,83
4.Saga KallioinenML46,33
5.Sara HöijerEsJt42,67
17.Lily LummiEsJt33,00
 (26 kilpailijaa)  

 

ISU Junior Grand Prix Minsk Arena Cup 2017


Linnea Ceder edustaa Suomea ISU Junior Grand Prix -sarjan osakilpailussa Valko-Venäjällä 20.9.-24.9.2017.
 

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
KilpailijoitaSuomalaiset
Junior LadiesLO: to 13:10
VO: pe 13:15
34 osallistujaa
29 maasta
Linnea Ceder

 

Linkkejä:

 Junior Ladies  SPFS
1.Alexandra TrusovaRUS196,3212
2.Nana ArakiJPN183.0023
3.Stanislava KonstantinovaRUS181,9832
15.Linnea CederFIN119,541116
 (34 kilpailijaa)    

 

Iloiset kaksoisvoittajat Fanny ja Sera. Onnittelut!

Koovee Cup 2017:
kauden ensimmäinen kaksoisvoitto!

 

Taitoluisteluseura Koovee järjesti Koovee Cup 2017 kilpailun viikonloppuna 16.-17.9.2017 Tampereella. Kilpailuissa luistelivat kaikki seuramme SM-noviisit.

SarjaAikatauluJäätaiturit
SM-noviisit, tytöt
2002-2003
SP: la 13.00-15.15
FS: su 09.00-11.40
Sirkku Koskenvaara
Dina Pöllänen
SM-noviisit, tytöt
synt. 2004 ja myöh.
SP: la 15.35-18.05
FS: su 12.20-15.20
Sera Kuronen
Edvina Langhoff
Fanny Lindfors
Ria Päivölä

 

 Advanced Novice Girls born 2002-2003   SPFS
1.Siiri JulkunenKuTaFIN89,9012
2.Ellen AmperHSKFIN84,1423
3.Jessika LouhelainenETKFIN84,1181
4.Dina PöllänenEsJtFIN82,0357
11.Sirkku KoskenvaaraEsJtFIN76,26413
 (21 kilpailijaa)     

 

 Advanced Novice Girls born 2004 and later   SPFS
1.Fanny LindforsEsJtFIN94,1951
2.Sera KuronenEsJtFIN92,6622
3.Janni RiekkinenKuLSFIN86,9118
4.Olivia LiskoTapTLFIN85,0463
5.Milla DegerlundETKFIN81,82314
6.Edvina LanghoffEsJtFIN81,4885
11.Ria PäivöläEsJtFIN78,711110
 (23 kilpailijaa)     

 

ISU Junior Grand Prix Riga Cup 6.-9.9.2017

 

Viveca Lindfors edusti Suomea ISU Junior Grand Prix -sarjan osakilpailussa Latviassa.

Linkit:

SarjaAikataulu
(paikallista aikaa)
KilpailijoitaSuomalaiset
Junior LadiesLO: to 10:45 (Live Stream)
VO: pe 15:30 (Live Stream)
35 tyttöä
30 maasta
Viveca Lindfors

 

 Junior Ladies  SPFS
1.Daria PanenkovaRUS185,8012
2.Rika KihiraJPN180,4661
3.Emmy MaUSA172,6234
10.Viveca LindforsFIN136,94109
 (35 kilpailijaa)